Bu haber kez okundu.

'EĞİTİM KAPASİTESİ İKİ KATINA ÇIKTI'
 Bülent Ecevit Üniversitesi(BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, 24 Şubat Çarşamba günü İlahiyat Fakültesi’nde incelemelerde bulundu.

 

İl merkezinde ve ilçelerde bulunan kampüslerde sürekli ziyaret ve incelemelerde bulunan Özer, son olarak Farabi Kampüsünde bulunan İlahiyat Fakültesine giderek inceleme ve değerlendirmelerde bulundu.

Fakültede ilk olarak akademisyenlerle ile bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Özer, İlahiyat Fakültesi için yapılanlar ve yapılacak olanlar, akademik personelin talep ve önerileri, İlahiyat Fakültesinin yapabilecekleri konularında yaklaşık iki saat süren bir toplantı gerçekleştirdi.  Özer, toplantıda İlahiyat Fakültesinde yeni göreve başlayan öğretim üyeleri ve araştırma görevlileriyle yakından ilgilendi. Toplantıda söz alan akademisyenler hem desteklerinden dolayı Rektör Özer’e teşekkür ettiler hem de fakülte ve üniversite ile ilgili talep ve görüşlerini ifade ettiler.

Rektör Prof. Dr. Özer, 2012 yılında ilk olarak Ereğli Eğitim Fakültesi bünyesindeki İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi Bölümünü açtıklarını ve öğrenci aldıklarını hatırlatarak, Haziran 2012 de kurdukları İlahiyat Fakültesine 2013-2014 eğitim-öğretim yılında öğrenci alınmasıyla bu alanda eğitim kapasitesinin iki katına çıktığını söyledi.

 

Özer,“Kurulduğu günden bu yana hızla büyüyen İlahiyat Fakültesi; Temel İslam Bilimleri, Felsefe ve Din Bilimleri, İslam Tarihi ve Sanat bölümü olarak üç anabilim dalında; İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi Programı, İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi Bölümü’nde faaliyet göstermektedir. Fakültenin öğretim üyesi kadrosunda; yabancı uyruklu bir Profesör, bir doçent, beşi yabancı uyruklu olmak üzere on üç yardımcı doçent, iki öğretim görevlisi, üçü yabancı uyruklu beş okutman, on bir araştırma görevlisi ve bir eğitmen bulunuyor. Yani toplam 34 öğretim elemanı bulunmakta. Şu anda 794 öğrencinin eğitim gördüğü fakülte binasında,geçici olarak kullanılmasına rağmen öğretim elemanları ve öğrencilerin ihtiyacı olan her türlü imkân mevcuttur.” dedi.

 

Özer: “Her türlü teknik donanıma sahip yeni bir İlahiyat Fakültesi binasını yapmaya bu yılbaşlıyoruz”

Özer, konuşmasını devamında “İlahiyat Fakültesi üniversitemizin önemli bölümlerinden biridir. Burada verilecek nitelikli her eğitim gelecek nesillerin için atılacak önemli bir adımdır. Bu nedenle verilen eğitime, yürütülen projelere ve yapılan her faaliyete her zaman desteğimizi sürdüreceğiz. Öğretim elemanlarımızın her türlü bilimsel çalışmalarını, projelerini destekliyoruz. Kitap çalışmalarını üniversitemiz yayınevinden yayınlıyoruz. Ayrıca İlahiyat Fakültesi Dergisini de yayınlamaya başladık.

Bildiğiniz gibi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camiini Ekim 2014 yılında Diyanet Vakfının katkılarıyla yaptırıp hizmete açtık. Her türlü teknik donanımın yer aldığı yeni bir İlahiyat Fakültesi binası inşa etmek için bu yıl bütçe aldık. Şu anda fakülte binasının uygulama projesini sizlerden aldığımız ihtiyaç listesine göre hazırlattırıyoruz. Yapılacak yeni binada öğrencilerin en rahat şekilde öğrenim görmeleri için tasarlanmış ferah derslikler bulunacak. Özel olarak tasarlanmış dil eğitimi derslikleri ve kütüphane de bulunacak.” dedi

Özer ayrıca “Her geçen gün kendini yenileyen ve geliştiren İlahiyat Fakültesi akademisyenlerine özverili çalışmaları için teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum." dedi.

 

Toplantının ardından Fakülte gezisi esnasında derslikleri ve kantini de gezen Rektör Özer burada bulunan öğrencilerle bir süre sohbet edip istek ve önerilerini dinledi. Öğrencilere herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığını soran Rektör Özer’e öğrenciler, burada eğitim almaktan çok mutlu olduklarını, eğitimleri esnasında istedikleri her materyale kolayca ulaşabildiklerini söyleyerek teşekkür ettiler. Rektör Özer: “Öğrencilerimizin her biri bizim için çok kıymetli. Üniversitede gerçekleştirilen her türlü faaliyette her zaman öğrencilerin yanındayız. Üniversitemiz, öğrencilerin bakış açılarını genişletebilmeleri için hemen her hafta farklı etkinlikler düzenliyor. Sempozyumlar, paneller ve konferanslar Üniversitemizin konferans salonlarında öğrencilerin ve akademisyenlerin yoğun katılımıyla gerçekleştiriliyor. İlahiyat Fakültemizde öğrenim gören öğrenciler istedikleri her an kütüphane ve sosyal tesislerin hepsine kolayca ulaşma imkânı sağlıyor. Diğer fakültelerde olduğu gibi İlahiyat Fakültemizin ihtiyaç duyduğu tüm olanaklar bekletilmeden karşılanmaktadır” dedi.

Özer, İlahiyat Fakültesi binasının yan tarafında bulunan alanın çevre düzenlemesinin gözden geçirilerek fakültenin ihtiyacına göre yeniden düzenlenmesi talimatını vererek fakülteden ayrıldı.


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner251

banner185