Bu haber kez okundu.

KOLEJ BİNALARI İÇİN ÖNERİ
 Kdz. Ereğli’deki bazı lise binalarının olmadığını ve olanların da yetersizliğine dikkat çeken sendikacı Tayfun Öztürk,  el konulan Fatih Koleji’nin bu şekilde değerlendirilmesini istedi.

 

Türk Eğitim Sen Kdz. Ereğli Temsilcisi Tayfun Öztürk, eski Devlet Hastanesi’nde açılmak üzere kurulan Turizm Fakültesi için bir başka adres gösterilmesine karşı çıktı. Öztürk, Kdz. Ereğli TSO’nun Yıldırım Koleji binalarının Turizm Fakültesi’ne devir edilmesi önerisini doğru bulmadıklarını ifade ederken “Bilindiği üzere daha önce Kdz. Ereğli’de 41 dönüm arazide kurulu ve irili ufaklı toplam 11 bloktan oluşan 27 bin 600 metre kare kapalı alana sahip Devlet Hastanesi eski binasının Bülent Ecevit Üniversitesi’ne (BEÜ) devir edilmesiyle ilgili yasal süreç tamamlanmıştı. BEÜ Senatosu, Kdz Ereğli’ye, ilgili alanda Turizm Fakültesi açılmasını kararlaştırmış, hatta adı geçen fakülteye dekan dahi atamıştı. O halde bu saatten sonra Turizm Fakültesi’nin yerini tartışmak, başka bir yer ve hedef göstermek doğru değildir.” Dedi.

FETÖ soruşturması kapsamında kapatılan Fatih Koleji (Yıldırım) binalarının ilçede gereksinim duyulan meslek liseleri ve tekli öğretim açısından değerlendirilmesini savunan Tayfun Öztürk açıklamasına şöyle devam etti:


HASTANE BEÜ’YE DEVİR EDİLDİ

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve bürokrasisi, hastanenin eski arazisi ve binasını BEÜ’ye vererek Ereğli’nin en büyük rantını üniversitenin ve dolayısıyla milletimizin hizmetine sunmuştur. Bu, büyük bir kazanımdır. Bu kazanımın gerçekleşmesinde sivil toplumun katkısı takdire layıktır. Bugün itibariyle kolej kampüsünün de BEÜ Turizm Fakültesi’ne tahsis edilmesi fikri ise olacak iş değildir. Oldu olacak Ereğli’nin tapusunu da BEÜ’ye verelim! Öte yandan BEÜ’nün böyle bir talebi ve fikri de yoktur.

LİSELERİN BİNASI YOK


MEB’in ve Ereğli Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bir hedefi vardır. 2017 yılında ilçemizde ikili eğitime son vermek. Gerek bu hedef itibariyle gerekse bu hedefin belirlenmesi öncesinde ilçemiz okullarının derslik sayısı yeterli değildi, değildir.  Örneğin Turizm Lisesi olarak bilinen Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kendi binası yoktur. Denizcilik Lisesi olarak bilinen Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bazı bölümleri baraka ya da konteynırda hizmet vermektedir. Ereğli Lisesi olarak bilinen binanın bir bloğu çökmüş, söz konusu blok yıkılıp yerine yenisi yapılamamıştır. Atatürk Ortaokulu binasının yenilenmesi ya da en azından olağanüstü bir tadilat ihtiyacı kesin bir ihtiyaçtır… Yapımı yılan hikâyesine dönen Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu inşaatı başlamamıştır. Kavaklık ve Gülüç’teki ilkokul ve ortaokul ihtiyaçları bütün kamuoyunun bildiği temel gereksinimlerdir…

Saydığımız saymadığımız ihtiyaçlar düşünüldüğünde Kdz.Ereğli’nin yeni okul binalarına gereksinimi kamuoyunca muhakkak kabul görmekte ve bilinmektedir.


KYK’YA DEVİR EDİLMELİ

15 Temmuz sürecinde ülkemiz ve milletimiz büyük bir felaketten kurtulmuştur. İlahi takdir ki her işte bir hayır vardır. İlçemizde de darbeci örgütün eğitim iş kolunda hizmet veren bina ve tesisleri vardı. Bu tesisler şimdi T.C. Devleti’nin ve yüce milletimizin malı haline gelmiştir. O halde daha önce  yurt olarak hizmet veren tesisler bugün KYK’ye devredilmeli ve yine yurt olarak hizmet vermelidir. Daha önce dershane, okul veya kolej olarak hizmet veren tesis ve binalar da T.C. Devleti’nin okulu olarak hizmete devam etmelidir. Örneğin kolej binasının bir bloğu Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne verilmelidir. Bu kampüs başka bir okulu da kaldırabilecek büyüklüktedir. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün uygun göreceği başka bir lise -belki Hatice Erdem Denizcilik Meslek Lisesi, belki Anadolu veya meslek liselerinden biri- söz konusu kampüse taşınabilir. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başka teklifleri, projeleri de olabilir. Kaldı ki Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kolej kampüsünün değerlendirilmesi ile ilgili olarak yazılan resmi yazınının İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne çoktan ulaşmış olduğunu düşünmekteyiz.

Hükümetin FETÖ okullarının MEB’e devredilmesi politikası doğru bir politikadır. FETÖ okulları MEB’e, FETÖ üniversiteleri YÖK’e, FETÖ yurtları ise KYK’ ye devredilmelidir. Bu iş böylece çok uygundur, milletin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusundadır.


Haber Merkezi


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Sinan 2 yıl önce

Şimdi birlik beraberlik zamanı.Öneri güzel ama naçizane benimde bir önerim olacak.Fatih Koleji tüm eklentileriyle birlikte Özel Eğitim Okulu olsun.İlçemizdeki ilk-orta-lise tüm özel eğitim öğrencileri bu güzel binada toplansın ve rahat etsinler.Spor salonu ve halı sahası olan bu okul özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarımızın her türlü eğitim öğretim ihtiyacına cevap verecektir.Fakülte olsun diyenlere de hatırlatmak istiyorum.Gitsinler önce Erdemir'e fakülte yaptırsınlar.Sonuçta TSO'nun yönetiminde makam işgal ediyorlar.

Misafir Avatar
Tayfun ÖZTÜRK 2 yıl önce

İsmini yazsaydın da demokratik ve delikanlı bir eleştiri olsaydı! Haberle ilgili görüş de ortaya koymamışsın. Belli ki hedefin çamur atmak.Bilmiyorsun, cahil, öğren: Sen 15 Temmuzda ortaya çıkmış olabilirsin, biz ise yıllar önce cemaat kumpasıyla çeteci darbeci ilan edilmiştik ve bununla mücadele etmiştik. Sen 15 Temmuza kadar Zaman gazetesini koltuk altına alıp iktidar ile kol kola girip iktidarın nimetlerinden faydalanmış olabilirsin. Biz ise 2005ten beri sendikamıza Zaman sokmadık. Biz 15 Temmuza kadar FETÖnün eğitim iş kolundaki icraatlarına muhalefet ederken siz ondan geçinmiş olabilirsiniz. Biz bugün FETÖnün binalarına el konup o binaların milletin malı okullar haline dönüşmesini isterken siz de kalkmış meydanlara çıkmadığımızı söylüyorsunuz. Kime hizmet ediyorsunuz! FETÖye mi, rantiyeye mi

Misafir Avatar
Ereğlili 2 yıl önce

Kdz.Ereğli Fenerbahçe Derneği gerekli görüşmeleri yapsın Fenerbahçe Kolejinden birisi Kdz.Ereğlide el koyulan kolejinin yerine açılsın.Fenerbahçe kolejlerinde vatansever,Atatürkçü,milliyetçi,cumhuriyetçi çocuklar çıkar hain çıkmaz.Ereğli içinde büyük bir vizyon katar Fenerbahçe koleji.

Misafir Avatar
Halit ozyurt 2 yıl önce

Emperyalizmin oyunlarinini anlatan okullara donusturulmedigi surece adini ne koyarsak koyalalim bugun darbe yarin sirketleri baska bir zaman baska bir cemaatle yada isgal icin yine gelecektir cozum milli ve tam bagimsiz turkiye milli ve gercekci egitim sistemi isimler cok onemli degil bu kadar acik bir tablo var artik gorun su oyunu yuce turk milleti hicbir gucun usaklini kabul etmeyecektir

Misafir Avatar
Serkan 2 yıl önce

Ne oldu beğenemedinmi öneriyi.Adam ne güzel Ereğlinin ihtiyacı olan liseler bu binaya yerleştirilsin demiş.Anca sağa sola sallayın.Ticari ranta mı çevrilsin binalar.Ne güzel eğitim yuvası olsun demiş.

Misafir Avatar
oh ne ala ne ala 2 yıl önce

meydanlara çıkmayan tayfun öztürkten meydanları titretecek bir öneri.oturduğu yerden ahkam kesmek bu demekki.

banner251

banner185