Bu haber kez okundu.

'BEN VE EKİBİM ADAYIZ'

Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkan adaylarından Arslan Keleş, Keleşler Park Otel'de düzenlediği basın toplantısında neden aday olduğunu kamuoyuna açıkladı.

AK Parti Zonguldak önceki Milletvekillerinden Fazlı Erdoğan, MÜSİAD önceki Başkanlarından Yusuf Karaoğlu, MHP önceki Milletvekili adaylarından Mevlüt Özdemir'in de aralarında bulunduğu 30 kişinin yanı sıra çok sayıda basın mensubu da toplantıyı takip etti.

"ÇAĞDAŞ BİR VİZYON İLE YOLA ÇIKTIK"

Seçimlere kısa bir süre kaldığını, genç ve dinamik bir ekip ile Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimine talip olduklarını belirten Arslan Keleş, "Genç demekle yaşlarımızın değil düşünce hedef ve projelerimizin yeni dinamik ve çağdaş olduğunu ifade ediyoruz. Çağdaş bir vizyon ile yola çıktık. Bizim vizyonumuz diğer aday gruplarından farklı. Bizim hedeflediğimiz çözüm yöntemleri şahısların değil şehrin kalkınmasına yönelik projelerden oluşuyor. Kişilerin değil kişilere ait şirketlerin değil Ereğli menfaatleri ön planda tutan projeler hazırladık. Sadece gemi sektörünün sorunlarının çözümü Ereğli'yi kalkındırmaya yeterli mi değil. Değişik sektörlerde de aynı sorunlar çözülmeli. Biz yönetime aday olduk" dedi.

Çağdaş bir vizyon ile yola çıkıldığını hatırlatan Keleş, Ereğli’nin ekonomik ve sosyal sorunlarının var olan bugüne dek uygulanamayan, ancak sürekli vaad edilen çözümlerle değil; yeni ve atılımcı yöntemlerle ortadan kaldırılacağına inandıklarını belirtti.

"ELBETTEKİ HAYIR"

Keleş açıklamasında şunları söyledi: Bizim hedeflediğimiz çözüm yöntemleri, şahısların değil, şehrin kalkınmasına yönelik projelerden oluşuyor. Kişilerin değil, kişilere ait şirketlerin değil; tüm Ereğli’nin menfaatlerini ön planda tutan projeler hazırlıyoruz. Bu yüzden sadece bir sektörü değil tüm sektörlerin gelişimini ve kalkınmasını sağlamayı kendimize görev edindik. Sadece gemi sanayinin gelişimi, sadece sac sektörünün sorunlarının çözümlenmesi, Ereğli’yi kalkındırmaya yeterli mi? Elbette ki hayır. Her sektörü harekete geçirmek, Ereğli’yi el birliği ile büyütecek bir strateji geliştirmek mecburiyetindeyiz. Biz, böyle bir anlayış ve bakış açısı ile Ticaret ve Sanayi Odası yönetimine aday olduk.

"SADECE VE SADECİ HİZMETİ İLKE EDİNEN"

Ereğli’nin gündemi sürekli polemik ve tartışmalarla meşgul ediliyor. Ne yazık ki; şehrimizde insanların birbirlerine karşı hoşgörüsü yok, saygısı tükenmiş, sevgisi kalmamış. Bu huzursuz ortam Ereğli'mizin her durumunu etkiliyor. Ticaret ve Sanayi Odasının da bu noktada önemli bir görevi olmalı; polemiklerin odağında yer almadan, sadece ve sadece hizmeti ilke edinen; tüm üyelerinin ekonomik durumunu düşünen ve bu duruşu ile gündemde olan bir yönetim oluşturmak istiyoruz.

“NEDEN ADAYIZ”

Biz bu şehirde yıllardır ticaret yapıyoruz. Hepimiz Ticaret ve Sanayi Odasının üyesiyiz. Biz sorunlara seyirci kalan, çözüm üretemeyen bir TSO istemiyoruz! Bizim yönetimimizdeki Ticaret ve Sanayi Odası neler yapacak, neden adayız? Üretim yapan ve üretimi düşünen tüm üyelerimize sektörlere bağlı olarak görevlendirilen uzman birimler tarafından hizmet verilecek. Örneğin teşvik kredileri, vergilendirme çalışmaları, yurt dışı fonlarından yararlanmak gibi destekler sağlamak için adayız. Teknoloji ve sanayi sürekli bir değişim ve gelişim içinde. Sektörlerde değişen ve gelişen yeni üretim sistemleri, yeni iş alanları, yeni ve çağdaş çalışma modellerini üyelerimize anlatmak, onların bu modellerden yararlanmasını sağlamak için adayız.

"ÇÖZÜM İÇİN ADAYIZ"

Ereğli’nin 6 aylık dönemlerdeki ekonomik gidişatı hakkında bilgilendirici raporlar hazırlayarak, üyelerimizin sektörel durumlarını net olarak görebilmelerini sağlamak amacıyla adayız. Üyelerimizin en önemli sorunlarından biri de doğru personel yönetimidir. Bunun Ereğli'mizdeki mevcut insan kaynağının yönetilmesi için de çok önemli olduğunu biliyoruz. İlgili uzmanlar tarafında verilecek eğitimler düzenleyeceğiz. Hem üyelerimizin var olan personelinin eğitimine katkı sağlamak hem de şehrimizdeki işsiz gençlerin istihdamına yol açmak amacıyla; nitelikli insan gücü ihtiyacına çözüm üretmek için adayız.

"ENGELLERİ KALDIRMAK İÇİN ADAYIZ"

Ereğli ekonomisinin, küçük esnafından sanayicisine kadar “doğru bir strateji”ye yönlendirmek zorundayız ve bunun için adayız. Meslek komitelerini aktif hale getirilmesi bizim için önemlidir. İleri görüşlü iş adamlarımızın desteği ile sektörlerin birlikteliğini sağlamak amacıyla adayız. Engelli hasta ve yaşlı üyelerimiz var. TSO ile ilgili hizmetlerden yararlanmak Onların da hakkı.Tüm hizmetlerimizi onların ayaklarına götüreceğiz. Engelleri kaldırmak için adayız. Karadeniz Ereğli’nin, kaybetmekte olduğu ekonomik, sosyal ve kültürel gücünü yeniden canlandırmak, bu kente yeni ve çağdaş bir vizyon kazandırmak, Ereğli’yi “kaçılır değil yaşanır bir şehir” haline getirmek için Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimine adayız.

"ŞEHRİMİZDE HOŞGÖRÜ YOK"

Ereğli'nin gündemini polemik ve tartışmalar meşgul ediyor. Şehrimizde insanların birbirine hoşgörüsü yok, saygısı tükenmiş sevgisi kalmamış. Bu durum Ereğli'nin her durumunu etkiliyor. Bu konuda TSO'nun önemli bir görevi olmalı. Biz bu şehirde yıllardır ticaret yapıyoruz. Hepimiz TSO üyesiyiz biz sorunlara seyirci kalan çözüm üretmeyen bir TSO istemiyoruz. Ereğli'yi yaşanabilir bir kent haline getirebilmek için adayız"

"İRFAN ERDEM İLE GÖRÜŞTÜĞÜMÜZ DOĞRU"

TSO Başkanlığına aday olurken biryerlerden güç alıyoruz. Biz gücümüzü halktan ve üyelerimizden alıyoruz. Bunun haricinde arkasına sığındığımız hiç kimse yok. Çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. İrfan Erdem ile uzlaşmak için görüştüğümüz doğru. Kendisi bu yönde sürekli telkinleri vardı buna bizim kayıtsız kalmamız mümkün değildi. Uzatılan ele elimizi uzattık. Beklentisiz görüşmelere başladık. İki grubun bir araya gelemeyeceği ortaya çıktı. Bizim bu yola çıkarken kimse ile birleşeceğiz şunlar bunlar aday olursa şöyle yapacağız diye çıkmadık. Herkes yoluna devam ediyor. Bize bu işe aday olmaya iten büyüklerimiz. Genç ve dinamik kadroların bu işi çözebileceğini inandığımız için aday olduk.

"POLEMİKTEN UZAK DURUYORUZ"

3 Adayın da tüm konuşmalarına bakarsanız belediyeyi dahi tayin edeceğini söyleyen bir aday var. Ben polemik ve geçmişlerden uzak durmaya çalışıyorum. İşimiz Ereğli'yi yarınlara getirecek kadroyu oluşturmak. Daha güzel bir yarın oluşturmak için o yönde çalışmamız gerekiyor. Herkes her yere burnunu sokmamalı diye düşünüyoruz.

"BEN GELDİM EREĞLİ'Yİ KURTARACAĞIM..."

Her gruptaki arkadaşların ticari ilişkileri var seçimin 3 adaylı olması bir zenginliktir bir güzelliktir insanlara da seçme hakkı veriyorsunuz. İllaki sağ ya da sol veya siyah beyaz şeklinde değil de tüm mozaiklerin olduğu bir seçim hakkı veriliyor. Üyelerimiz doğru karar verecektir. Çok parçalı olması birşey değiştirmez. Buraya aday olan arkadaşlarımızın hepsi nitelikli ve başarılı olacak arkadaşlarımız. Ben geldim Ereğli'yi kurtaracağım ancak ben Ereğli'yi kurtarırım diye bir söylemimiz olmadı Ereğli'nin birlikteliğe ihtiyacı var. Bu gücü biz içimizde yaşıyoruz. Biz seçimi kazanacağız. Kaç grupta kazanırız onu artık üyelerimizin takdiri belirleyecek"

"FAZLI ERDOĞAN'IN GELİŞİ SÜRPRİZ OLDU MU?"

Bir gazetecinin "Fazlı Erdoğan'ın gelmesini nasıl değerlendiriyorsunuz, sürpriz oldu mu?" sorusuna Keleş, "Fazlı Erdoğan ile dostluğumuz çok eskiye dayanıyor. Kendisine basın toplantısı yapacağımızı söylemek için bildirdik aramızda görürsek bundan onur duyacağımızı söyledim. Kendisi bizleri kırmadı toplantımıza katıldı. Fazlı Erdoğan'ın yeri bizim için farklı. Kendisi bizim ağabeyimizdir" sözleri ile yanıt verdi.

FAZLI ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

İşadamı Fazlı Erdoğan'da yaptığı konuşmasında özellikle tersaneler bölgesinde yapılan ölü yatırıma dikkati çekti. Erdoğan konuşmasında şunları söyledi: "Aday olan herkese başarılar diliyorum.  Benim fazla bir söz söyleme gibi bir şeyim yok. Ben izliyorum. Bir otobüse bindirilip Ankaraya gitmek gerekiyorsa ben o otobüsün arkasına hazırım. Hiçbir yere aday değilim. Arkadaşların aday performansı da yakınen izliyorum. Durduğum arkadaşlar yanına eksi alıyorsa beni yanına almasınlar. Erdemir'in konumu belli tersanelerin durumu belli. 38 trilyon verdik oraya bir havuz yaptık gemilerin iç donanımı o havuzda yapıp uluslararası sularda Türk bayraklarını dalgalandıracak gemiler yapılacaktı. O havuzu 5-6 senedir kullanmaz arzusundayız. Tersaneci arkadaşlarımız bunu bir araya gelip kullanamadılar. Birbirleri ile geçimsiz oldular şuan atıl oldu. Ereğli Belediyesi'ne devredilen limanın durumunu biliyoruz. Ne olur Ereğli'deki bu işe talip olan arkadaşlar bir proje onu alsınlar enazından Ereğli'nin süreli bir şekilde belediyeye özel idareye devir edebilirler. Orada duran 38 trilyonluk ölü yatırım var. O yatırım aktif hale getirilsin. Tüm arkadaşların bayram ve düğününe gelirim. Davet ettiler geldim kendilerini tebrik ediyorum yolları açık olsun. Benim 4 tane oyum var hepsine birer tane ya veririm ya da açıkça doğru bildiğimi tek tarafa veririm. Yetkili arkadaşlara talimat verip gereğini yapacağız"

"ZONGULDAK TSO İLE EREĞLİ TSO BAŞKANINI YAN YANA GÖRDÜNÜZ MÜ?"

Keleş'de konuşmasına şu sözlerle devam etti: "Zonguldak TSO Başkanı ile Ereğli TSO Başkanını yan yana, birlikte yemek yerken Alaplı TSO Başkanını da gördünüz mü? Akçakoca'yı Düzce'yi gördünüz mü? Bizim Batı Karadeniz dediğimiz Ereğli'yi merkez sayarsak bir arada gördünüz mü? Düzce'nin durumu ortada. Gıpta ile Düzce'ye bakmamak mümkün mü? Yatırımcıyı nasıl karşıladıklarını görüyorsunuz. Teşvik kaynaklı değil avantajları kafalarını yatırımcıya çekmeye vermişler. Fazlı Erdoğan önemli bir konuya dikkat çekti, 38 trilyonluk bir yatırım var. Burayı geçici ruhsat ile talim tahliyeye açabiliriz"

 


Anahtar Kelimeler:
Arslan Keleş
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Ünal Savaş 5 yıl önce

SÖZ KONUSU EREĞLİ’NİN MENFAATLERİ İSE "NÜANS FARKLARI TEFERRUATTIR" Ünal SAVAŞ HABERİN İÇİNDEN: "Sayın İrfan Erdem grubu ile herhangi bir talep ve beklenti olmadan başladığımız uzlaşma görüşmeleri neticesinde bu iki grubun 'BİR TAKIM NÜANS FARKLARI NEDENİYLE BİR ARAYA GELEMEYECEĞİ' ortaya çıktı" Arslan KELEŞ SAYIN KELEŞ; 29 NİSAN 2013 GÜNÜ YAPMIŞ OLDUĞUNUZ BASIN AÇIKLAMASINDAN ALINTILADIĞIM YUKARIDA Kİ SÖZÜNÜZDEN HAREKETLE; SAYIN İRFAN ERDEM GRUBU İLE “NÜANS FARKLILIKLARI NEDENİYLE" BAŞARISIZLIKLA SONUÇLANAN BİRLEŞME GÖRÜŞMELERİNE YENİDEN BAŞLAYARAK; "KİŞİLERİN DEĞİL, EREĞLİ'NİN ORTAK MENFAATLERİ İÇİN” UZLAŞMAYA ÇALIŞIR MISINIZ? SİZ BUGÜN UZLAŞAMASANIZ BİLE SANDIK SİZİ 5 MAYIS 2013 TARİHİNDE YAPILACAK OLAN SEÇİMDEN SONRA UZLAŞTIRACAKTIR. BİR ARAYA GETİRECEKTİR. ANCAK BUNUN EN HAYIRLISI SANDIKTAN ÖNCE UZLAŞMAKTIR VE BİR ARAYA GELMEKTİR. ÇÜNKÜ BUNDA "SİNERJİ" VARDIR. GÜÇ VARDIR. BAŞARI VARDIR. LÜTFEN ŞUNU GÖZARDI ETMEYİNİZ Kİ, MATEMATİKSEL HESAP OLARAK BİR ARTI BİRİ NE KADAR TOPLARSANIZ TOPLAYIN HER ZAMAN İKİ EDER. ANCAK "SİNERJİ" OLUŞTURULDUĞUNDA BİR ARTI BİR, ÜÇ EDER, DÖRT EDER, BEŞ EDER. BİRLİKTEN HER ZAMAN KUVVET DOĞAR. TSO SEÇİMLERİNE KUVVETLİ OLARAK GİRMEK İSTEMEZ MİSİNİZ?


Misafir Avatar
Ünal Savaş 5 yıl önce

O ZAMAN GEREĞİNİ YAPINIZ VE KDZ. EREĞLİ'MİZİN İKTİSADİ VE SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ İÇİN "SİNERJİ" OLUŞTURUNUZ. BASIN TOPLANTISINDA SÖYLEMİŞ OLDUĞUNUZ BİRLEŞMENİN ÖNÜNDEKİ ENGEL OLAN "NÜANS FARKLILIKLARINI" BİR TEFERRUAT OLARAK GÖRÜNÜZ VE ENGELLERİ ORTADAN KALDIRINIZ. TEFERRUATLAR HİÇ BİR ZAMAN "EREĞLİ'MİZİN ORTAK MENFAATLERİNİN" ÖNÜNE GEÇMEMELİDİR. İKTİSADİ VE SOSYAL SORUNLARLA BOĞUŞMAKTA OLAN EREĞLİ’MİZİN BİRİKMİŞ DEVASA SORUNLARINI KİŞİSEL AMAÇLAR PEŞİNDE KOŞMADAN, BİRLİK, BERABERLİK VE BÜTÜNLÜK İÇERİSİNDE ORTAK ÇALIŞMA İLE ÇÖZEBİLİRİZ. BUNUN DIŞINDAKİ FERDİ VE LOKAL TÜM GİRİŞİMLER HAVANDA SU DÖVMEKTİR. HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK BİRLİK, BERABERLİK VE BÜTÜNLÜK İÇERİSİNDE OLMAMIZ GEREKEN BİR DÖNEMDE, DİĞER TARAFI ÖTEKİLEŞTİREN BÖYLESİ BİR BÖLÜNMÜŞLÜK İLE GİDİLECEK BİR TSO SEÇİM SÜRECİNİN SONUCUNDA OLUŞACAK OLAN YENİ TSO YÖNETİMİNDEN EREĞLİ’ MİZİN BİRİKMİŞ DEVASA İKTİSADİ VE SOSYAL SORUNLARINA POZİTİF YÖNDE ÇÖZÜM ÜRETMESİNİ BEKLEMEK ABESLE İŞTİGALDİR. EREĞLİ’MİZİN; BİR DÖRT YILI DAHA KAYBETMEYE TAHAMMÜLÜ VE LÜKSÜ ARTIK KALMAMIŞTIR. TSO YÖNETİMİNDE GÖREV ALMAK İSTEYEN TÜM GRUPLAR ŞUNU ASLA UNUTMASINLAR Kİ; TEK KANATLA UÇULMAZ, TEK AYAKLA KOŞULMAZ. SAYGILARIMLA “FESTİVALE HAYIR. ÜRETMEDEN TÜKETMEK, EREĞLİ'Yİ TÜKETMEKTİR.” “BUGÜNÜN İSRAFI YARININ KITLIĞIDIR.” Ünal SAVAŞ – Kalite gönüllüsü


Misafir Avatar
harun 5 yıl önce

Tso Başkanlığına aday olan insan bu kadar aciz olabilirmi..?Kendisi bir otomotivcidir ve otomotivde altın kural " başka markaları kötüleyerek ön plana çıkmak değil,kendi markanın fark yaratan özelliklerini ön plana çıkarıp fark yaratmaktır" ona buna çamur atmak anca oy kaybettirir..Ayrıca tersene bölgesindeki alanın limana çevrilmesi projesi mevcut yönetimin uğraştığı bir projedir.Bunu yeni projeymiş ve kendilerinin projesiymiş gibi açıklamak düştüğü acziyeti gösterir..Hiçbir projesi yok çok yazık..


banner251

banner185