Bu haber kez okundu.

10 MADDE GÖRÜŞÜLDÜ


Zonguldak Belediye Meclisi’nin Ekim ayı ikinci toplantısı yapıldı. Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantı, yoklama ve açılış ile başladı. Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; toplam on gündem maddesi görüşüldü.

           Gündemin birinci maddesi olan, Zabıta Müdürlüğü’nün 17.09.2015 tarih ve 240 sayılı, Fındıksuyu-Kireçocağı dolmuş durağında 67 M 0245 plakaya bağlı hattın Metin Akyüz adına tescili ve 2004 model otokar markalı araca ruhsat verilmesi talebi ile ilgili Trafik Komisyonu raporu oy birliği ile kabul edildi.

          Gündemin ikinci maddesi olan Zabıta Müdürlüğü’nün 17.09.2015 tarih ve 241 sayılı, merkez Hacıali Köyü dolmuş durağında 67 M 0605 plakaya bağlı hattın Osman Yalın adına tescili ve 2004 model ıveco markalı araca ruhsat verilmesi talebi ile ilgili Trafik Komisyonu raporu oy birliği ile kabul edildi.

          Zabıta Müdürlüğü’nün 17.09.2015 tarih ve 243 sayılı, Dilaver dolmuş durağında 67 M 0021 plakaya bağlı hattın Recai Atay adına tescili ve 2004 model ıveo markalı araca ruhsat verilmesi talebi ile ilgili Trafik Komisyonu raporu oy birliği ile kabul edildi.

          Gündemin beşinci maddesi olan Muhtarlık İşleri Müdürlüğü 14.09.2015 tarih ve 2 sayılı, müdürlüğe ait görev, yetki ve sorumluluk ve çalışma esaslarına ilişkin yönetmeliğin görüşülmesi hakkındaki Türlü İşler Komisyonu raporu oy birliği ile kabul edildi. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün 17.09.2015 tarih ve 134 sayılı, Adliye Önü otopark alanının ücretli açık otopark olarak faaliyet göstermesi, ücretinin belirlenmesi, gerektiğinde otopark işletmeciliğinin Zonguldak adliyesine devredilmesi, devir durumunda ise bedelin sürenin ve şartların tespiti için Belediye Başkanına yetki verilmesi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Bilgi raporu okundu. Gündemin yedinci maddesi olan, Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 18.09.2015 tarih ve 377 sayılı, belediyemizce tahsil edilen katı atık bertaraf bedeli ile ilgili olarak yıllar itibariyle hukuki açıdan davalı olduğumuz mükelleflerimizle alakalı 2012-2013-2014-2015 yıllarını kapsayan tarifeleri yeniden düzenlenmesi talebi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu raporu oy birliği ile kabul edildi. Gündemin sekinci maddesi olan Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nün 28.09.2015 tarih ve 58 sayılı Yunanistan’ın Trikala Belediyesi ile belediyemiz arasında kardeş kent ilişkisi kurulması ve bununla ilgili olarak da, Trikala Belediyesine yapılacak ziyaret hakkındaki Kültür Turizm ve Çevre komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu raporu oy birliği ile kabul edildi.

          Gündemin dokuzuncu maddesi olan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 18.09 2015 tarih ve 404 Sayılı Belediyemiz bünyesinde Zabıta Trafik Birimi kurulması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu bilgi raporu okundu. Gündemin son maddesi olan, İmar Komisyonu gündeminde bulunan;

1-Meclis üyeleri Salih Alemdar, Mevlüde Yalçıner ve Hasan Şenol tarafından verilen Zonguldak Belediyesi bünyesinde kentsel dönüşüm ve gelişim bürosu kurulması ile ilgili,

2-Meclis üyeleri Salih Alemdar, Mevlüde Yalçıner ve Hasan Şenol tarafından verilen Zonguldak Belediyesi bünyesinde yapı kontrol biriminin kurulması ile ilgili önergeler hakkındaki imar komisyonu bilgi raporu okundu. Bir sonraki meclis toplantısı 2 Kasım Pazartesi saat 14:00’de yapılması üzerine kararlaştırıldı.


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner251

banner185