Bu haber kez okundu.

200 GEÇİCİ İŞÇİ ALIMI...

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü, gazete ve sosyal medyada Bölge Müdürlüğü'ne bağlı iş yerlerine geçici işçi alımı ile ilgili iddiaların gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

200 ADET İŞÇİ ALIMI
Geçici işçi alımı ile ilgili mülakatların devam ettiği belirtilen açıklamada şu görüşlere yer verildi: "Orman Genel Müdürlüğü kurulduğu 1839 yılından bu yana sürdürülebilir orman yönetimi uygulamalarında öncü kurum olarak ormanı ve orman kaynaklarını korumak doğaya yakın bir anlayışla geliştirmek ekosistem bütünlüğü ile topluma çok yönlü faydalar sağlayacak şekilde çalışmalarını yerine getirmektedir. Bölge Müdürlüğümüze bağlı işyerlerinde 169 adet diğer orman işçisi, 3 adet diğer fidanlık işçileri ve bahçıvanlar, 10 adet aşçı, 15 adet itfaiyesi, 3 adet işletme elektronik bakımcısı olarak üzere toplamda 200 adet geçici işçi alımı ile ilgili olarak gerek kurumsal web sayfamızdan gerekse sosyal medya sayfalarımızdan duyurular yapılmış ve konu ile ilgili Orman Genel Müdürlüğümüzün 25.04.2022 tarih ve 4168731 emirlerinde; Diğer Orman İşçisi Özel Şartları Başvuru süresinin son tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak, en az ilköğretim mezunu en fazla ortaöğretim mezunu olmak, cinsiyeti erkek olmak, başvuru süresinin ilk günü itibari ile 25 yaşını doldurmamış olmak, Bölge Müdürlüklerince ilan edilecek uygulamalı sınav tarihinde yapılacak ölçümlerde en az 1,67 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması, Diğer Orman işçisi ve itfaiyeci pozisyonlarında istihdam edilecek geçici işçilerin sınavı düz zemin üzerinde fiziki yeterlilikten ibaret olup söz konusu fiziki yeterlilik sınavı 100 metre bitiminde ara vermeden yerde duran taşınması suretiyle engelsiz düz koşu 5 er kilogramlık 2 dambılın 100 metre daha koşulacak ve toplamda 200 metre uzunluğunda olan bir parkurda tamamlanacaktır.

KOŞU DERECELERİ
Söz konusu parkurda adayların elde ettikleri koşu dereceleri Fotoselli Dijital Kronometre yardımı ile ölçülerek kaydedilecektir. Adaylar yaptıkları koşu zamanına göre en başarılı adaylardan en başarısız adaya kadar sıralanacak olup ilgili ilan no’ya ait kontenjan adedi içerisinde kalan adaylar asil ve diğer adaylar yedek olarak Fiziksel Yeterlilik Sınavı Sıralama Cetveline işlenecek ve ilgili komisyonlarca imza altına alınacaktır. Adayların yaptıkları koşu zamanına göre en başarılı adaydan en başarısız adaya kadar yapılacak olan sıralamadan sonra asil aday sıralamasının son sırasında eşitlik olması halinde komisyonu nezaretinde ve ilgili adayların huzurunda kura çekimi gerçekleştirilerek asil olarak son sırada yer alacak aday belirlenecektir. Adaylar parkuru tamamladıktan sonra koşu bitiş çizgisindeki dijital göstergede yer alan koşu süreleri ile birlikte yüzleri ve göğüs numaraları da gözükecek şekilde fotoğrafları aynı cepheden çekilecektir.

SÖZLÜ MÜLAKAT
Aşçı, İşletme Elektronik Bakımcısı ve Diğer Fidanlık İşçileri ve Bahçıvanlar pozisyonlarında istihdam edilecek geçici işçilerin sözlü ve uygulamalı sınavı iki aşamalı olup birinci aşaması mesleki yeterlilik ikinci aşaması ise sözlü mülakat şeklinde olacaktır. Geçici işçi alımı ile ilgili olarak mülakatlar başlamış olup açıkça belirtilen şekilde uygulamaların yapılmasına rağmen Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüz kamuoyunda küçük düşürülmeye ve güvenirliğin azaltılmasına yönelik olarak hazırlanan hatalı haber yapan basın kuruluşlarımızdan bu haberleri düzeltmelerini ve tekzip etmelerini rica ederiz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.