Bu haber kez okundu.

'AKP EMEKÇİ DÜŞMANI'

"İşçinin, emekçinin birlik ve dayanışma bayramı tüm halkımıza kutlu olsun" diyen Eğitim İş Kdz. Ereğli Temsilcisi Cengiz Başaran, emperyalist güçlerin dünyamızı karartmaya devam ettiklerinin altını çizdi.

AKP iktidarı yönetiminde emek ve emekçi düşmanlığının sergilendiğini söyleyen Eğitim İş Kdz. Ereğli Temsilcisi Cengiz Başaran, iki ay önce Ankara Sakarya Meydanı'nda Tekel işçilerine iktidar tarafından faşist saldırıların yapıldığını hatırlattı.
Eğitim İş Kdz. Ereğli Temsilcisi Cengiz Başaran,  "İşte bütün olumsuzluklara karşın böylesine coşkulu, umutlu bir süreçte1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı'nı kutluyoruz. Geleceğimiz kendi ellerimizdedir. Tüm emekçiler birleşerek ve dayanışarak, kamu çalışanları grevli, toplu sözleşmeli sendika hakkını da alarak, o mutlu geleceği yaratacaklardır" dedi.
Yapılan açıklama şu şekilde:
"Yenidünya düzeni diyerek küresel sömürüyü yaygınlaştıran başta ABD olma üzere emperyalist güçler dünyamızı karartmaya, kan ver gözyaşı döktürmeye devam etmektedirler. Yerli ve uluslar arası karteller, tekelci güçler özelleştirme, dayatmalarıyla ülkeleri sömürgeleştirmekte, taşeronlaştırma uygulamalarıyla sendikasızlaştırdıkları, örgütsüz bıraktıkları emekçilerimizin birlik ve dayanışma gününü günden güne yok etmektedirler. Bu emperyalist güçler, kendilerine rahat bir sömürü ortamı yaratarak dikensiz gül bahçesi oluşturmaya çalışmaktadırlar. En yüce değer olan 'Emek' sömürü çarmıhına gerilmiş durumdadır.
Ülkemizde de durum aynıdır. Emperyalizmin işbirlikçisi, her şeyiyle teslim olmuş AKP iktidarı yönetiminde, müthiş bir emek ve emekçi düşmanlığı sergilemektedir. İki ay önce Ankara Sakarya Meydanı'nda TEKEL işçilerine iktidar tarafından uygulana faşist saldırılar, emeğe karşı zulmün en çarpıcı örneklerini oluşturuyordu.
Onlar, özelleştirme mağduru 4/C köleliğine mahkum edilmiş emekçilerdi. Bir anda işlerini, özlük haklarını kaybetmişlerdi. Zincirlerinden başka kaybedecek bir şeylerinin olmadığını bilen o TEKEL işçileri karda, kışta, soğukta-ayazda, yağmurda-çamurda, kadın-erkek, yaşlı-genç demeden, Alevi-Sünni, Kürt-Türk demeden sınıf bilinciyle ölümüne mücadele ettiler. Emek mücadelesinin ateşini yeniden yaktılar. Egemen güçlerin yüreklerine yeniden korkular saldılar. Sınıfsal bir dayanışma gerçekleşti. Alın terinin, emeğin gücü bizlere yeniden umut verdi, ışığı yolumuzu aydınlattı.
İşte bütün olumsuzluklara karşın böylesine coşkulu, umutlu bir süreçte1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı'nı kutluyoruz. Geleceğimiz kendi ellerimizdedir. Tüm emekçiler birleşerek ve dayanışarak, kamu çalışanları grevli, toplu sözleşmeli sendika hakkını da alarak, o mutlu geleceği yaratacaklardır.
Çünkü 1 Mayıs; Savaşa karşı barışın, faşizme karşı demokrasi özleminin adıdır.
Çünkü 1 Mayıs; Sınıfsız, sömürüsüz bir dünya yaratmaktır.
Çünkü 1 Mayıs; Ücretli kölelik zincirinin kırıldığı gündür.
Çünkü 1 Mayıs; İnsanın insan tarafından sömürülmesine son vermektir.
Çünkü 1 Mayıs; Emperyalizm karşısında dimdik durmaktır.
Çünkü 1 Mayıs; Eşit, özgür ve kardeşçe yaşamaktır.
Çünkü 1 Mayıs; Haksızlığa, sömürüye, talana karşı güçtür.
Çünkü 1 Mayıs; Karanlığın sonundaki şafaktır. 1 Mayıs güzel bir dünya özlemidir.  Eğitim-İş, bütün örgütleriyle bu inanç ve özlemleriyle, birlik ve dayanışmanın coşkusunu paylaşmak üzere alanlarda olacaktır.
Emeğin Bayramı 1 MAYIS tüm halkımıza kutlu olsun."


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner251

banner185