Bu haber kez okundu.

'BIÇAKLAMALAR YENİDEN OLABİLİR'

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Gülüç köprüsünde gerçekleştirilen eylem, Ereğli Limanı, Erdemir-Belediye ilişkileri, Bozhane'nin bir bölümünün Su Ürünleri Kooperatifine verilmesi, kapatılan Balıkçı Lokantaları ve Time Dergisi'nin ödül törenine ilişkin çok yönü açıklamalarda bulundu.

GÜLÜÇ-KEPEZ YOLU: Düzce'den itibaren bütün AK Partili belediyelerin olduğu bölgelerde karayolları kaymak gibi tabiri caizse bal dök yala ama Gülüç köprüsünden Kdz.Ereğli'ye kadar geldiğinizde Kepez Tepesine, Belen Sanayi'ne kadar vatandaşlar mağduriyet içerisinde. Bu işi kimse bitti sanmasın 1 aylık bir mola verdik 1 ay sonra için hazırlıklara başladık.

EREĞLİ LİMANI: Bozhane içerisine liman konusunda çok süratli bir çalışma başlattık. Aslında balıkçı barınağında liman olmasını istemiyoruz, kamyonlar vatandaşları rahatsız ediyorlar ama ticari anlamda işadamlarının sıkıntıları var. Bunu ortadan kaldırmak için 3 milyon TL'lik bir yatırım yapmaya belediye olarak karar verdik.

ERDEMİR İLE BEYAZ SAYFA: Erdemir'de belediye başkanı olarak belediye olarak beyaz sayfa açılmıştır. Erdemir ile açıklama yapıldıktan sonradan itibaren hiçbir sorunumuz yoktur. Fatih Tar Erdemir'e vekaleten bakıyor, Fatih Tar'ı davet ediyoruz. Kendisi ile geçmişte olan her şeyi bir tarafa bırakmak suretiyle karşılıklı ilişkilerimizi geliştirmek üzere bunu bir davet olarak da algılayabilirsiniz.

KAVGA-BIÇAKLAMALAR YAŞANACAK: Bozhane'nin içerisini Su Ürünleri Kooperatifi, 'ben burayı yönetebilirim' dediği için onlara verdiler. Dolayısıyla orada ne yapıldığını bilmiyorum. Balıkçı Barınağında kötü işler yapılıyor, balıkçı lokantaları kapatıldıktan sonra aileler oraya girememeye başladılar. Aynı 1994 yılından olduğu gibi o bölgede kötü alışkanlıklarının ortaya koyan insanların kavgalar, bıçaklamalar devam edecek.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, gündemde yeralan konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Gülüç Köprüsünden, Kepez'e kadar olan karayolunun Karayolları Bölge Müdürlüğü kontrolünde olduğunu geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdikleri kısa süreli eylem ile yolda yaşanan soruna dikkati çektiklerini söyledi.

MAĞDURİYET İÇERİSİNDEYİZ
Üst geçitlere asılan pankartları gelen baskı sonucu kaldırmak zorunda kaldıklarını belirten Posbıyık şunları söyledi:
Kdz.Ereğli bu konuda mağdur vaziyette Düzce'den itibaren bütün AK Partili belediyelerin olduğu bölgelerde karayolları kaymak gibi tabiri caizse bal dök yala ama Gülüç köprüsünden Kdz.Ereğli'ye kadar geldiğinizde Kepez Tepesine, Belen Sanayi'ne kadar vatandaşlar mağduriyet içerisinde. Bata çıka yollarına devam ediyorlar. Bata çıka yollardan gidiyorlar, lastikleri patlıyor, jantlar kırılıyor, büyük bir mağduriyet içerisindeyiz. 3 Yıldır bu karayoluna bakılmıyor. İlgililere defalarca ikaz edilmesine rağmen hiçbir önlem alınmadı. Bu bağlamda bir eylem yaptık. Eylem değil sadece hatırlatmaydı o. Kısa süreli bir şeydi. Köprülere de astığımız afişlerde bu yol güzergahının Karayollarına ait olduğunu yazdık. Vatandaş bu yollara belediyenin sanıp bizi siyaseten suçluyordu.

BASKI YAPARAK
KALDIRTTILAR

Astığımız yazıdan karayolları mağdur oldu, rahatsız oldular. Aslında yazılan yazıda hakaret yoktu. Karayoluna ait olduğunu söyledik. En son emniyet güçleri geldi üst kademelerden aldıkları emirle karayollarının kamyonları geldi bize baskı yaparak yazıyı kaldırttılar. Aslında yazıyı kaldırmaya bilirdik buradaki yetkiler zor durumda kalmasın diye kaldırdık. Yazıda bir gerçek dile getiriliyordu. Yakın zamanda yeniden bir köprülere yazıları asacağız. Bu işi kimse bitti sanmasın 1 aylık bir mola verdik 1 ay sonra bu kez meclis üyeleri ile değil tüm Ereğli halkı ile Facebook'u da devreye sokarak ulusal basını da Ereğli'ye davet etmek süreci ile insan haklarına aykırı olan bu olayın herkes tarafından görünmesi için hazırlıklara başladığımızı belirtmek istiyoruz.

HAPİS CEZASI ALMAMIZ SÖZ KONUSU
Balıkçı Barınağında bulunan lokantaların ruhsatı olmadığı gerekçesi ile kapatılmasının ardından pek çok spekülasyon yapıldığını söyleyen Posbıyık, Kaymakam veya Valilik'ten gelecek, Buraları açın yazısı ile gereğinin yapılacağını vurguladı.
Posbıyık; Balıkçı barınakları için çok spekülasyon yapılıyor. Açılmasını en çok isteyen benim. Burası şikayet edildi İçişleri Bakanlığından müfettişler geldi. Ben, belediye başkan yardımcısı, Zabıta Müdürü ve Zabıtalar ile birlikte görevi kötüye kullanmaktan yargılanıyoruz. Buradan hapis cezası almamız söz konusu iken durmadan spekülasyonlar yapılıyor. Teyit etmedim Milletvekili böyle bir şey söylemez oradaki balıkçılar ile yaptığı görüşmede biz izin veriyoruz burayı açabilirler diye bir ifade kullanmış. Bu izin vermek lafı havada kalır. İzin vermek laflarla falan olmaz yazılı emirlerle olur. Ben orada yargılanıyorum. Bana burayı aç diyorsun bana burayı kimse aç diyemez benim amirim Kaymakam ve Validir. 2 satır yazı yazarlar aç diye 3 gün değil 333 gün yazarım. Yazılı bir belge göndermeleri gerekir dedi.

YILIN BELEDİYE BAŞKANI ÖDÜLÜ
Time Dergisinin okurlarının oyları ile yılın belediye başkanı seçildiğini ancak bu açıklamanın ardından Gülüç Belediye Başkanının da aynı ödüle layık görülmesine bir anlam veremediklerini hatırlatan Posbıyık ödülü almayacağını açıkladı.
Posbıyık: Time dergisinden yazı geldi 'okurlarımızın telgraf ve mesajlarla gönderdiği seçim neticesi ödüle layık görüldünüz' diye. Memnuniyet duyduk, gitme hazırlığı için rezervasyon yaptırdık.
2 Gün sonra gazetelerde aynı ödülü Belde Belediye Başkanı Aydın Güngör'ün de aldığını okuduk. Derginin genel yayın yönetmenine telefon edildi bu ödül Posbıyık'a verildi, şimdi Aydın Güngör'e deniliyor bunun durumu nedir? diye soruldu. Bunun üzerine genel yayın yönetmeni ve patronunun dediği şu Biz Aydın Güngör'ü tanımayız. Nerede belediye başkanlığını da yaptığını da bilmiyoruz.
dz. Ereğli Kaymakamını tanıyoruz, yakın dostumuz ağabeyimizdir. O rica etti Aydın Güngör'e de verilsin dedi biz onu kıramazdık dedi. Bu laflar havada değil bu konuşma tutanak altına alınmıştır. Söylemler kayıtlarımızda vardır. Bunun üzerine kendilerine bir yazı gönderdik rica ile verilen ödüller bizim tarafımızdan geçerli değildir. Gülüç Belediye Başkanına ödül verilirse 29'unda ulusal basını da çağırıp basın toplantısı yapacağız. Rica ile verilen ödülleri kabul etmediğimi ulusal basına duyuracağım. 2-3 Gün içerisinde ödülün iptal edilmesi durumunda gidip ödülü alacağım
sözleriyle daha önceki açıklamaları paralelinde konuştu.

ERDEMİR İLE YENİ SAYFA AÇILDI
Erdemir Genel Müdürlüğüne  Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tar'ın vekalet edecek olmasıyla ilgili olarak da  Erdemir'deki en büyük sorun ortadan kalkmıştır. Dolayısıyla Erdemirle belediye olarak beyaz bir sayfa açılmıştır. Erdemir ile açıklama yapıldıktan sonradan itibaren hiçbir sorunumuz yoktur. Fatih Tar Erdemir'e vekaleten bakıyor, Fatih Tar'ı davet ediyoruz. Kendisi ile geçmişte olan her şeyi bir tarafa bırakmak suretiyle karşılıklı ilişkilerimizi geliştirmek üzere bunu bir davet olarak da algılayabilirsiniz. Hiçbir sorunumuz yoktur Erdemir ile ilişkilerde yeni bir sayfa açılmıştır diyen Posbıyık Erdemir'deki değişiklikleri de onaylamış oldu.

3 MİLYON TL'LİK YATIRIM
Bozhane Limanına 3 milyon TL'lik bir yatırım yapılacağını ve zemin etüdleri için ihaleye çıkacaklarını söyleyen Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Bozhane içerisine liman konusunda çok süratli bir çalışma başlattık. Aslında balıkçı barınağında liman olmasını istemiyoruz, kamyonlar vatandaşları rahatsız ediyorlar ama ticari anlamda işadamlarının sıkıntıları var. Bunu ortadan kaldırmak için 3 milyon TL'lik bir yatırım yapmaya belediye olarak karar verdik. Limanın yapılabilmesi için projeleri hazırlatmaya başladık. Ulaştırma Müdürlükleri ile görüşüyoruz zemin etüdleri için bugün yarın ihaleye çıkacağız sözleri ile konuştu.

KAVGALAR, BIÇAKLAMALAR YAŞANACAK
Kdz.Ereğli Bozhane içerisinin Su Ürünleri Kooperatifine verilmesinin ardından oradaki düzenin onlar tarafından sağlandığını, bu bölgede ise ciddi sorunlar yaşanacağını dikkati çeken Posbıyık, Kavgalar bıçaklamalar yeniden olabilir dedi.
Posbıyık sözlerini şöyle tamamladı: 
Balıkçı barınakları öncelikli Su Ürünleri Kooperatifine verilir, Su Ürünleri Kooperatifi ben buranın altında kalkamazsam derse belediyelere verilir. Su Ürünleri Kooperatifi, 'ben burayı yönetebilirim' dediği için belediyeye vermediler. Dolayısıyla orada ne yapıldığını bilmiyorum. Balıkçı Barınağında kötü işler yapılıyor, balıkçı lokantaları kapatıldıktan sonra aileler oraya girememeye başladılar.
Aynı 1994 yılından olduğu gibi o bölgede kötü alışkanlıklarının ortaya koyan insanların kavgalar, bıçaklamalar devam edecek. Aileler balıkçı barınağına girmemeye başladılar yetkililerin dikkatini çekiyorum. Büyük sıkıntılar yaşanacak. Oraya bir kapı yapmışlar ilgili kaymakam valilik konuyu izliyordur belediye olarak hiçbir yetkimiz yok orada.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık gazetemize bu açıklamayı yapmadan önce Kaymakam İbrahim Çay ile makamında görüştü. Posbıyık'ın bu görüşmesi sırasında İlçe Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Engin Özkul, İlçe Emniyet Müdür Vekili Burak Bal'da makamda bulunuyorlardı.


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Ünal Savaş 6 yıl önce

LÜTFEN DÜŞÜNCELERİNİZİ EĞİTİNİZ VE HOŞGÖRÜLÜ OLUNUZ...!!!!

“KİŞİLERİ BİRLEŞTİREN DUYGULAR, AYIRAN İSE DÜŞÜNCELERDİR. DUYGULAR BİZİ BİR ARAYA GETİREN KOLAY BİR BAĞDIR. DÜŞÜNCELERSE ÇEŞİTLİLİK İLKESİNİN ÜRÜNLERİDİRLER VE BU YÜZDEN KİŞİLERİ ÇEŞİTLİ KARŞITLARA AYIRIRLAR. GENÇLİKTEKİ DOSTLUĞU OLUŞTURAN DUYGULARDIR. YAŞLILIKTAKİ KARŞITLIĞI YARATANSA DÜŞÜNCELERDİR. EĞER BUNUN ZAMANINDA AYIRDINA VARABİLİR VE BAŞKALARINA DAHA HOŞGÖRÜLÜ BAKACAK BİÇİMDE DÜŞÜNCELERİMİZİ EĞİTEBİLİRSEK, DAHA BARIŞÇIL BİR KİŞİLİĞE SAHİP OLUR VE DÜŞÜNCELERİN AYIRDIĞI KİŞİLERİ DUYGULARLA BAĞLAMAYI BAŞARIRIZ.”

Johann Wolfgang von GOOTHE

“Yurtta barış, Dünyada barış.” M. KEMAL ATATÜRK
“Peace at home, peace in the world.” M. KEMAL ATATURK

Sevgi, Barış, Dostluk & Love, Peace, Friendship - Kdz.Ereğli???
“Kavganın kazananı yoktur, Ya KAYBEDERSİNİZ ya da DAHA ÇOK KAYBEDERSİNİZ” Albert Einstein

Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005, Kalite gönüllüsü
Ünal SAVAŞ – Erdemir retired, 2005, Quality volunteer

Misafir Avatar
Ünal Savaş 6 yıl önce

DOĞRU BİÇİMDE ÖFKELENMEK, İŞTE BU KOLAY DEĞİLDİR.!!!!!

Herhangi bir kimse öfkelenebilir. Bu kolaydır.
Ne var ki;
Doğru insana,
Doğru derecede,
Doğru zamANDa,
Doğru maksatla,
Doğru biçimde öfkelenmek,
İşte bu kolay değildir.

ARİSTO

Sevgi, Barış, Dostluk & Love, Peace, Friendship - Kdz.Ereğli?????

Yurtta barış, Dünyada barış.” M. KEMAL ATATÜRK
“Peace at home, peace in the world.” M. KEMAL ATATURK
"Doğruyu söylemekten korkmayınız." M. KEMAL ATATÜRK
“Do not be afraid of telling the truth.” M. KEMAL ATATURK
Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005, Kalite gönüllüsü
Ünal SAVAŞ – Erdemir retired, 2005, Quality volunteer
“Kalite formalite değildir.” “Quality is not a formality.”

Misafir Avatar
Ünal Savaş 6 yıl önce

ÜÇ BARIŞ VARDIR:
Birinci barış, en önemli barıştır. İnsan ruhundadır o. İnsan, kâinatla ve kâinatın bütün güçleri ile olan ilişkisini, beraberliğini fark ettiğinde, kâinatın merkezinde Büyük Ruh'un durduğunu ve bu merkezin her yerde, her birimizin içinde olduğunu fark ettiğinde birinci barış sağlanmıştır. Bu gerçek barıştır, diğerleri sadece bunun akisleridir. İkinci barış iki fert arasında olan barıştır. Üçüncü barış ise iki millet arasında yapılır. Fakat hepsinden önce, anlamalısınız ki 'GERÇEK BARIŞ' dediğim birinci barış, İNSANIN RUHUNDAKİ BARIŞ YOKSA NE FERTLER NE DE MİLLETLER ARASINDA BARIŞ OLABİLİR.!!!!!!
Kızılderili Atasözü

Sevgi, Barış, Dostluk & Love, Peace, Friendship Kdz.Ereğli?????

“Yurtta barış, Dünyada barış.” M. KEMAL ATATÜRK
“Peace at home, peace in the world.” M. KEMAL ATATURK
Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005, Kalite gönüllüsü
Ünal SAVAŞ – Erdemir retired, 2005, Quality volunteer
“Kalite formalite değildir.” “Quality is not a formality.”

Misafir Avatar
Ünal Savaş 6 yıl önce

BARIŞ İÇİN, ÖNCE KENDİMİZLE BARIŞIK OLMALIYIZ.!!!!!!!!

KÜÇÜK BİR ÇOCUKTAN ALACAĞIMIZ DERSLER:
Küçük çocuk, bir pazar günü babasının peşinden ayrılmıyormuş. “Baba beni sinemaya götür, baba beni sinemaya götür.” Adamcağız sıkılmış. Oğlunu oyalamak için gazeteden koparttığı bir dünya haritasını parçalayarak ona vermiş. Parçaları birleştiremeyeceğinden emin olarak “bu haritayı düzelt, seni sinemaya götüreyim” demiş. Kısa bir süre sonra çocuk gelmiş “Baba bitti”. Gerçekten son derece düzgünmüş harita. Baba şaşırmış, “oğlum nasıl yaptın?” Çocuk yanıt vermiş. “ARKASINDA BİR ADAM VARDI, ONU DÜZELTTİM, DÜNYA KENDİLİĞİNDEN DÜZELDİ.”
Yukarıdaki hikâyeden bizlerin de alacağı birçok ders bulunmaktadır. Önce kendimizi düzeltmekten başlayarak, daha sonra da geometrik olarak büyüterek işimizi, işyerimizi, çevremizi, şehrimizi, ülkemizi ve sonunda dünyamızı da düzeltebiliriz.

“Yurtta barış, Dünyada barış.” M. KEMAL ATATÜRK

Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005, Kalite gönüllüsü

Misafir Avatar
Ünal Savaş 6 yıl önce

“SEVGİNİN OLDUĞU YERDE HAYAT VARDIR.” Mahatma GANDhi
“Bizi yok edecekler şunlardır: İLKESİZ SİYASET; vicdanı sollayan eğlence; çalışmadan zenginlik; bilgili ama karaktersiz insanlar; ahlaktan yoksun bir iş dünyası; insan sevgisini alt plana itmiş bilim; özveriden yoksun bir din anlayışı.” Mahatma GANDhi
"ŞİDDET GÖSTERMEME, inancımın birinci maddesidir. Aynı zamANDa o, benim itikadımın da son maddesidir." Mahatma GANDhi

Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür...
Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür...
Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür...
Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür... Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür...
Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür...
Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür...

Mahatma GANDhi

Sevgi, Barış, Dostluk & Love, Peace, Friendship Kdz.Ereğli?????

“Yurtta barış, Dünyada barış.” M. KEMAL ATATÜRK
Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005

Misafir Avatar
insan 6 yıl önce

SAYIN : BAŞKAN
OLTALARI ALMIŞSINIZ ELLERİNİZE ARKANDA DA VAR 15 PANKARTLI VATANDAŞ YAZMIŞ ORAYA yama değil yol istiyoruz OZAMAN BENDE SİZE DİYEYİM MEYDANBAŞINI YAPTIN MADEM YAMA YAPMASAYDIN YOL YAPSAYDINIZ ORAYA BENİM BABAMMI YAPACAK MEYDANBAŞINI MAHALLE ARALARINI.
BIRAKIN ARTIK BU EREĞLİYİ SEVİYORSANIZ BIRAKIN SİZ BIRAKMAZSANIZ ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE ZATEN BIRAKACAKSINIZ.
İNSANLARA BASKI ÜSTÜNE BASKI ESNAF KAN AĞLIYOR BİDE FESTİVAL İÇİN PARA TOPLUYORSUNUZ KİMSE GÖNÜL RIZASIYLA VERMİYOR.
EREĞLİ UZUN ZAMANDAN BERİ ÇOK BÜYÜK DÜŞÜŞTE. YAZIK OLDU GÖÇ VERİP DURUYORUZ. ERDEMİR İLE UĞRAŞIP DURDUN BU ERDEMİR OLMASA NE SEN NE BEN NEDE EREĞLİ OLURDU. UNUMAYALIM ERDEMİR EREĞLİNİN GELECEĞİ ERDEMİR OLMAZSA EREĞLİDE OLMAZ.

Misafir Avatar
Ünal Savaş 6 yıl önce

Sevgi, Barış, Dostluk & Love, Peace, Friendship
Kdz.Ereğli????????

“Dünyada barış için,
Ülkelerde barış olmalı.
Ülkelerde barış için,
Şehirlerde barış olmalı.
Şehirlerde barış için,
Komşular arasında barış olmalı.
Komşular arasında barış için,
Evde barış olmalı.
Evde barış için,
Kalplerde barış olmalı.”

Lao Tzu, Çinli filozof

“If there is to be peace in the world,
There must be peace in the nations.
If there is to be peace in the nations,
There must be peace in the cities.
If there is to be peace in the cities,
There must be peace between neighbors.
If there is to be peace between neighbors,
There must be peace in the home.
If there is to be peace in the home,
There must be peace in the heart.”

Lao Tzu, Chinese philosopher

“Yurtta barış, Dünyada barış.” M. KEMAL ATATÜRK
“Peace at home, peace in the world.” M. KEMAL ATATURK
Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005, Kalite gönüllüsü
Ünal SAVAŞ – Erdemir retired, 2005, Quality volunteer

Misafir Avatar
Ünal Savaş 6 yıl önce

KAVGANIN KAZANANI YOKTUR!!!!
Çok hırslı insanlar, toplumda övülürler ve onların hep başarıya ulaştıkları düşünülür. Ama hırslı insanlar bana; kendilerini durmadan yıpratan, hiçbir zaman doymayan, ‘BAŞARI İÇİN HER YOL MÜBAHTIR’ diyecek kadar ilkelerinden uzaklaşabilen insanlar gibi gelirler. Albert Einstein
HALA ANLAYAMADINIZ DEĞİL Mİ? Önemli olan haklı ya da haksız olmak değil. KAVGANIN KAZANANI YOKTUR. Ya kaybedersiniz ya da daha çok kaybedersiniz. Önemli olan kalp kırmamak. Önemli olan yargılamadan, karşılıksız sevebilmek ve iyilik yapabilmek. Haklı bile olunsa özür dileyecek kadar asil olmak,bilge olmaktır. EGONUZU KONTROL EDEMEDİĞİNİZ SÜRECE, O SİZİ KONTROL ETMEYE DEVAM EDECEK. Böyle olduğu sürece tüm dünya sizin bile olsa asla mutlu olamazsınız. Albert Einstein
“Yurtta barış, Dünyada barış.” M. KEMAL ATATÜRK
“Peace at home, peace in the world.” M. KEMAL ATATURK
Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005, Kalite gönüllüsü

banner251

banner185