Bu haber kez okundu.

'EREĞLİ İÇİN VARIZ'

AK Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan beraberinde parti MKYK üyesi Emine Çift ile Kaymakamlık, Milli Eğitim Müdürlüğü'nü ziyaret etti ardından Yeşiltepe-Kepez karayolunda yapımı devam eden üst geçitler, Ören Mahallesi'ndeki 350 yatak kapasiteli hastane inşaatı, yeniden yapılacak olan Kepez İzmirlioğlu ve Kırmacı Mahallesi'nde bulunan Fen Lisesi inşaatlarında incelemede bulunurken ilçe genelinde yapılan ve yapılması hedeflenen çalışmalara ilişkin de bilgiler verdi.

 

TERSANELER UMUDU: Emine Çift ve Genel Merkezde Başbakanımızın Ekonomik alanlardaki danışmanı Numan kurtulmuş ile tersaneler bölgesini, Ereğli'yi konuştuk. Başbakana konu ile ilgili bilgi notu gitti. Bir sipariş durumumuz var ancak yönetmelik ile ilgili sorunu çözmeye çalışıyoruz. Bir tersanemize 3 gemi siparişi var bu sorun çözülürse en azından 300-500 kişilik bir hareketlenme olacak ve süreç başlayacak.

EREĞLİ-DEVREK YOLU: Çalışmada bir ağırlama oldu ama inşallah bu yaz bu çalışmaları hızlandıracağız. Özellikle Çaylıoğlu ile Subaşı arasındaki yolu hızlandıracağız. Aynı firmanın Dorukhan Tüneli ile Devrek arasında bir yolu var orayı biran önce bitirip teslim edip tüm ağırlığını buraya vermek istiyor. Süresi de var işin, arkasındayız, bıraktığımız falan yok.

EREĞLİ-KANDİLLİ YOLU: Ereğli-Kandilli karayolu idi. Zaten orayı kısmen yaptık, kısmen diyorum ben benim üzerime düşeni yaptım diğer taraf belediye sınırları içerisinde buna müdahale edemem.

DEVREK YOL AYRIMI PROJESİ: Bu bölgede de köprülü kavşak için tamamlandı. Mart veya Nisan ayı gibi temeli atılacak ve kısa sürede bunun bitirilmesi hedefleniyor. Bu köprülü kavşağın hizmete girmesi ile bu bölgede yaşanacak trafik yoğunluğunun da tamamen önüne geçilmiş olacaktır.

SU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR: Köylerimizin su problemini baştan aşağıya çözmek istiyoruz. Gümeli'ye baraj niteliğinde bir gölet yapılıyor. Biz onun haricinde iki tane daha biri Gümeli tarafından Kaptaş tarafına gelecek bir gölet daha bir tane de Çaylıoğlu tarafına belirlenen bir yere yapıyoruz. Bu yıl olmasa önümüzdeki yıl için su sorununu tamamen çözmek istiyoruz.

TERMİNALE KREDİ ÇIKTI: Ereğli Belediyesi'nin İller Bankası'na müracaatı var. Başkanımız geldi bizden bunu istedi bizde, 'evet' dedik. Bizzat Genel Müdüre telefon ettim. Ocak gibi bu kredi çıkacak, bunun da onayı yapıldı. Önümüzdeki günlerde Ereğli yeni otogara kavuşacaktır.

YENİ İLÇE YÖNETİMİ: Ereğli'de en büyük açmazlardan bir tanesi de şu, biz komployu çok seviyoruz. Çok fazla Kurtlar Vadisi izliyoruz ondan oluyor. Senaryo yazılmış. Buraya bir ilçe başkanı atanmış kiminle çalışacağına kendisi karar verir. Başkan kiminle iyi çalışacaksa onları seçmekte özgürdür onları seçsin.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan, beraberinde AK Parti MKYK Üyesi Emine Çift, Gökçeler Belediye Başkanı Bekir Çolak, Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, Ereğli Devlet Hastanesi Yöneticisi Muharrem Erdem, İlçe Başkanı Fatih Çakır ve partililer ile Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Mehmet Naci Kılıç'ı ziyaret etti.

KAYMAKAM'DAN MİLLETVEKİLİNE TEŞEKKÜR

İlk olarak Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay ile görüşen Milletvekili Candan ilçede yapımı devam eden çalışmalara ilişkin bilgiler aktardı. Kaymakam İbrahim Çay, ilçede sorunların çözümü konusunda Milletvekili Ercan Candan'ın yoğun gayreti olduğunu belirterek teşekkür etti. Kaymakam Çay, Bu memleket hepimizin memleketi. Makam ve koltuklar gelip geçicidir. Önemli olan taş üstüne taş koymaktır, kırmak değil kazanmak her şeydir. Sevgi paylaştıkça çoğalır, acı paylaştıkça azalır. Herkese görev düşüyor buranın ekmeğini yiyor suyunu içiyorsak üzerimize ne düşüyorsa yapmak boynumuzun borcudur sözleri ile konuştu.

YENİ MÜDÜR KAPIDA KARŞILADI

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Mehmet Naci Kılıç'ı ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dileyen Candan ve beraberindeki heyet Yeşilteye-Kepez karayolunda yapımı devam eden üst geçit çalışmalarını da yerinde incelediler ve işi gerçekleştiren firma yetkililerinden bilgi aldılar.

HASTANE İNŞAATINDAKİ ÇALIŞMALAR

Ören Mahallesi'nde yapımı devam eden 350 yatak kapasiteli Akıllı Hastane inşaatını inceleyen Candan ve beraberindekiler hastane inşaatı ve teslimi konusunda firma yöneticileri ile görüştü. Candan burada yaptığı açıklamasında ilçede yapılan ve yapılması hedeflenen çalışmalara ilişkin de gazetecilere bilgi verdi.

DİĞER TARAF BELEDİYEDE

Milletvekili seçilmesinin ardından bölgeye 3 temel söz verdiğini belirterek sözlerine başlayan Milletvekili Candan, Bu sözlerden bir tanesi Ereğli-Kandilli karayolu idi. Zaten orayı kısmen yaptık, kısmen diyorum ben benim üzerime düşeni yaptım diğer taraf belediye sınırları içerisinde buna müdahale edemem dedi.

EREĞLİ-DEVREK YOLU

Ereğli-Devrek karayolunun tamamlanabilmesi için süreci yakından takip ettiğine vurgu yapan Milletvekili Candan, Çalışmada bir ağırlama oldu ama inşallah bu yaz bu çalışmaları hızlandıracağız. Özellikle Çaylıoğlu ile Subaşı arasındaki yolu hızlandıracağız. Aynı firmanın Dorukhan Tüneli ile Devrek arasında bir yolu var orayı biran önce bitirip teslim edip tüm ağırlığını buraya vermek istiyor. Süresi de var işin, arkasındayız, bıraktığımız falan yok sözleri ile konuştu.

İLK TEMEL ATILIYOR

Ereğli'de trafik akışının yoğun olarak yaşandığı Devrek Yol Ayrımı bölgesinde de köprülü kavşak için ihalenin tamamlandığını söyleyen Candan, Mart veya Nisan ayı gibi temeli atılacak ve kısa sürede bunun bitirilmesi hedefleniyor. Bu köprülü kavşağın hizmete girmesi ile bu bölgede yaşanacak trafik yoğunluğunun da tamamen önüne geçilmiş olacaktır dedi.

TERSANELERDE YENİ UMUT

Tersaneler başta olmak üzere Candan yaptığı açıklamasında şu görüşlere yer verdi: Tersaneler ile ilgili nerede ise 1 aydır yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Partimizin MKYK Üyesi Emine Çiftçi ile bu iş ile yakından ilgileniyoruz. Hem Başbakanımıza bunun ile ilgili bilgi notu gitti hem de Numan Kurtulmuş ile ekonomik alanlarda Başbakanımızın Genel Merkezdeki danışmanıdır, üçümüz bir araya geldik, konuştuk, sıkıntıları anlattık. Bir sipariş durumumuz var ama bunun finansal olarak karşılanması için yönetmeliklerde bazı sıkıntılarımız var. Bu sıkıntıları aşmak için elimizden geldiğince uğraşıyoruz. İnşallah bu işi çözebilirsek tersanelerde bir hareketlenme en azından bir tersanemizde 3 gemi siparişi var inşallah bunu yapabiliriz. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz bu oluşum 3-4 aylık bir süreç netleşmediği için gündeme getirmemiştik. Tersanelerde bir hareketlilik inşallah başlayacak belki eski hareketliliği olmayacak ama en azından 300-500 kişilik bir hareketlenme olmasını bekliyoruz.

KÖYLERİN SU PROBLEMİ KALKIYOR

Köylerimizin su problemini baştan aşağıya çözmek istiyoruz. Gümeli'ye baraj niteliğinde bir gölet yapılıyor. Biz onun haricinde iki tane daha biri Gümeli tarafından Kaptaş tarafına gelecek bir gölet daha bir tane de Çaylıoğlu tarafına belirlenen bir yere yapıyoruz. Çaylıoğlu'na yapılan gölet ile Çaylıoğlu bölgesindeki su sorununu çözeceğiz. Bir tarafta da Gümeli'ye ikinci yapacağımız Gölet ile oradan suyu Kaptaş'a getirip Kaptaş'ı gerçek Kaptaş haline getirmek istiyoruz. İnşallah önümüzdeki yaza doğru oranın inşaatlarına başlanır.

KANDİLLİ'DEKİ YENİ OCAK

Kandilli-Ereğli arasındaki yol güzergahının Geyikbeli bölümünde yapılan yeni maden ocağı kuyusu ile ilgili çalışmalar başladı. Yeni kuyu bilindiği gibi 2013 yatırım planına da alınmıştı. Orada ikinci bir kuyu açılma mecburiyeti vardı. Yeni kuyunun olduğu yer kömürün bol olduğu yer her şey normal seyrinde devam ediyor.

TERMİNAL PROJESİNE KREDİ ÇIKTI

Yeni yapılan hastanenin yan tarafına terminal yapılması için Ereğli Belediyesi'nin İller Bankası'na müracaatı var. Burada siyasilerin onay vermemiz gerekiyor, Başkanımız geldi bizden bunu istedi bizde evet dedik bizzat Genel Müdüre telefon ettim. Sanıyorum Ocak gibi bu çıkacak, bunun da onayı yapıldı. Önümüzdeki günlerde Ereğli yeni otogara kavuşacaktır. İller Bankası'nın verdiği kredi ile. Bunun için bizde yardımcı olduk

KOMPLOYU ÇOK SEVİYORUZ

Milletvekili Candan ilçe yönetiminin belirlenmesi ile ilgili sürece de dikkat çekti. Candan'ın açıklamaları şu şekilde: Ereğli'de en büyük açmazlardan bir tanesi de şu, biz komployu çok seviyoruz. Çok fazla Kurtlar Vadisi izliyoruz ondan oluyor. Senaryo yazılmış. Benim prensibim gereği yönetime karışmam, başkanda bir arıza çıkarsa ben başkanı bilirim. Başkan kiminle iyi çalışacaksa onları seçmekte özgürdür onları seçsin. Yeni yönetim ile ilgili bir sıkıntı olmadı bir tek İlçe Başkanı Fatih Çakır geldi bize listeyi gösterdi, tavsiyelerimiz tabiî ki oldu. Şu şöyle olsaydı falan dedik ama listede değişiklik olmadı. Fakat koordinatör milletvekillerimiz Ankara Genel Merkezde yoktular, onları teslim edemedi. Bir iyi tarafı oldu bizim tavsiyelerimizi biraz daha geniş düşünme zamanı oldu. Salı günü gidip teslim edilecek. Buraya bir ilçe başkanı atanmış kiminle çalışacağına kendisi karar verir.


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
MURAT ÖZCAN 5 yıl önce

DEVREK EREĞLİ YOLU SUBAŞI-ÇAYLIOĞLU ARASINDAKİ ÇALIŞMA İÇİN 2013 YILINDA ÖDENEK AYRILMAMIŞ NASIL OLACAK BU İŞ

banner251

banner185