Bu haber kez okundu.

'KandİLLİ CEZALandIRILIYOR MU?'
Kandilli Belde Belediye Başkanı Nihat Saral, Kandilli'nin sorunlarının çözümüne yönelik yaptıkları girişim ve yazışmalardan sonuç alamadıklarını ve beldenin günden güne güç kaybettiğini söyledi.
Nihat Saral, "Yetkililer direksiyonu Kandilli'ye çevirmediler, neden çevirmediklerini bende anlamıyorum. Kandilli beddualı mı, yoksa cezalandırılıyor mu? Birçok konuda yıllardır sıkıntımız var. Tüm girişimlerimiz ve yazışmalarımız sonucunda para yok yanıtını alıyoruz. Günden güne verim kaybediyoruz" dedi.
Saral şöyle dedi:
ÇANLAR ÇALIYOR
"Kandilli beldesi adeta dert küpü haline döndü. Gidilemez raporu olan Kandilli yolunda tehlike çanları çalıyor. Atıl durumdaki kapalı spor salonumuz çürüdü. Hastanenin morgu dört yıldır çalışmıyor. Ambulansımız yok. Futbol sahanın kenarında iki yıl önce yıkılan duvar yaptırılamadığı için kanalizasyon bahçelere akıyor. Doğaya, denize, havaya zararı olan termik santraller beldemize kurulmak isteniyor. Bütün bu olumsuzluklar iktidarın direksiyonunu Kandilli'ye çevirmediğinin göstergesidir."
YAZIŞMALARA YANIT YOK
Zonguldak Mühendisler Odası'nın yaptığı tespitler sonucunda Ereğli-Kandilli yolunun tehlikeli olduğunun altı çizilerek 'Gidilemez' raporu verildi. Bu yol kışın çok daha tehlikeli. Sağlık Meslek Lisesi'ne Ereğli'den gelen yüzlerce öğrenci var. Bu yol kullanılıyor. Gerek öğrenciler gerekse diğer sürücüler için her an bir facia söz konusu. Yıllardır proje var ama girişim yok. Son gelinen aşamada, Buruncuk'un altından karşıya demiryoluna yani mevcut demiryolunun 2 kilometre ilersinde hemen menfezden beraber bağlanıp devam etmesi söz konusu. Ayrıca, Özel İdare, 360 köye ve 5 ilçeye hitap ettiğini söyleyerek, Kandilli'ye az para kaldığını söylüyor. 4 senedir bizim yazışmalarımıza verilen yanıt bu şekilde yani para yok."
"NE YAPIYORLAR, NE YIKIYORLAR, NE DE VERİYORLAR"
Kandilli beldesindeki kapalı spor salonunun durumunun içler acısı olduğunu ifade eden Saral sözlerini şöyle sürdürdü:
"TTK'dan Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün devraldığı kapalı spor salonumuzun durumu yıllardır malum. Gençlerimiz, çocuklarımız bu spor salonundan mahrum olmakla birlikte, atıl durumdaki bina içkicilerin mekanı haline gelmiş durumda, kaderine terk edilmiş vaziyette. Yaptığımız yazışmalar sonucunda neticeye varamadık. 'Yapalım' dedik, 'para yok' dediler. 'O binanın onarımına gidecek para ile yenisini yaparız, çok bütçe gerekiyor' dediler. 'Yenisini yapın' dedik, onun içinde para gerekiyor yanıtını aldık. 'Bize devredin' diyoruz onu da yapmıyorlar. Adeta bizle alay ediyorlar. İktidarın direksiyonunu Kandilli'ye çevirmesi şart."
"MORG ÇALIŞMIYOR, AMBULANS YOK"
Bunu söylemeye utanıyorum. Çünkü bu konular Sağlık İl Müdürlüğü'nün işi, hastanemizin morgu 4 senedir çalışmıyor. Arızalanan ambulansımızı ne tamir ettirebildik, ne de yenisini verdiler. Her toplantı da para yok dendi. Zaten ambulansın şoförünü de belediyeden görevlendirmiştik. Şu an ambulansımız yok. Sağlık açısından da bu mağduriyetimiz söz konusudur.
"2 YILDIR 15 METRELİK DUVARI YAPAMADILAR"
6 ayda yaptırdığımız futbol sahasını kenarında 2 sene önce toprak kayması sonucunda 15 metelik duvar yıkılmıştı. Kanalizasyonu o bölgeye kadar getirdik. Ancak, duvar yapılmadığı için devam edemiyoruz. Kanalizasyon vatandaşların bahçelerine akıyor, sağlık açısından çok riskli. bahçedeki fındıklar ve meyveler toplanamıyor. Sıcaklarda bakteri oranı çoğalıyor, kokudan durulmuyor. Spor İl Müdürlüğü 'para yok' diyor, küçük bir bütçe gerekiyor ama Kandilli'ye gelince nedense para olmuyor.
"TERMİK SANTRAL İSTEMİYORUZ"
Kandilli'ye 2 termik santral kurulması gündemde. Konuyla ilgili araştırma yaptık. Santrallerin havaya, denize, suya, çevreye zararı var. Kanser oranlarında da artışa sebep oluyormuş. Santraller kurulduğu takdirde bölgedeki fındıkçılık, arıcılık ölür, deniz canlıları zarar görür. Araştırmalarımıza göre, denize 250 bin ton kül dökülecekmiş. Denizde canlı olur mu? Ayrıca, gelişmede kesinlikle olmaz, nüfusumuz daha da azalır. Sadece termik santrallerde çalışan kişilere istihdam olur. Başka da bir yatırım olmaz zaten. Belde halkının büyük bölümü de termik santral kurulmasını istemiyor. Bende istemiyorum. Yerleşim yerlerinden uzak bir yer bulsunlar."
Belde de geçici öğretmen açığının olduğunu belirten Saral, "Eğitim konusunda, Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul müdürlüklerinden edinilen bilgiler doğrultusunda, şimdilik 3-4 öğretmen açığı var bu durumun yakın zamanda giderileceği belirtildi.

Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
haberin içeriği 8 yıl önce

haberokuduktan sonra birde yorumlara baktım acba dedim benmi yanlışokudum diye birkezdaha okudum haberi. haberde sayın saral nediyor dertmi yanıyoryoksa devletin yapması gerekipde yapamadıklarınımı söylüyor. hastaneninmorgunun calışmaması saralın görevimi yoksa sağlık ilkmüdürlününmü*kapalı spor salonunun tamiri saralın görevimi yoksa spor ilmüdürlüğünün görevimi*sahanın duvarını yapmak spor ilmüdürlünün görevimi yoksa saralın görevimi.siz devletin yapamadığını sayın saral yapsın diyorsanız saral devletin yapamadığınıda yapar zaten kendisine beyan ettiğigibi belediyeye devredin yapıyım diyor.daha nedesin.onun ak partiye geçemediğini söylemişsiniz tranfer partiler arasında olur. oak partili olduğu için partiiçi tranfer olmaz. apolet takılmayla komutan olunmaz anladıysanız.saral içinde oldoğu oluşumun doğrularını alkışlayacak yanlışlarınıda söyleyebilecek cesarate ve demokrası bilinçine sahip olduğuna ınanıyorum.

Misafir Avatar
gerçekçi 8 yıl önce

sayın arkadaşlar yorumlarınızı okuyunca siz bu haberi okumamışsınız yada cok art niyetlisiniz.haberde sayın saral belediyeden dert yanmıyor.zaten onun kişiliğinde zoru başarmayı sever şuANDada zorşartlara rağmen hizmetlerine devam ediyor.onun derdi diğer kurumların hizmet yapmayışı.onun için diyorumki içinizdeki kin ve nefreti yada menfaatcılığı bir kenara bırakıp habere göre yorum yaparsanız bdaha olumlu olur diye düşünüyorum.saygılarla

Misafir Avatar
aslan kartal 8 yıl önce

bana bakın şahsiyetsizler 15 sene kandilli yi ipekçi yönetti ve kandilli yi bataga sürükledi ve hiç kimsenin sesi çıkmadı çıkmaz tabi su parasını kimse ödemiyordu evet kandilli de yaşayan çogu insan hep menfaat bekler ve işi görülmeyince en yakın arkadaşını bile parayla satarlar ve gelelim tekin çoşkuna bir zamanlar çobanlık yapanlar şimdi jiblere biniyo beldiyeyi borç batagına sokan ipekçidir ve kimseyi kandırmayın ipekçi varken ortaokulun ordan kokudan geçemiyorduk tulumbalar çürümüştü çamlıda yapılanlar ortada acaba belediyenin bu kadar borcu varken nasıl oluyorda nihat saral hizmet ediyor sizlerin kafasını örümcek bağlamış sizler sömürecek insanları seçersiniz tamammı nihat saralı isdediginiz gibi sömüre bilseniz ah neler olacak kandilli de duraga çıkın kafası çalışmayan insanlar hep orda muhtarlar ...kandillide ayıkgezenbirtane muhtar yok

Misafir Avatar
ilker burak caneli 8 yıl önce

yorum yapanlara sonuna kadar katılıyorum.sn saral kANDilli için hiç bir vizyonu olmayan belediye başkanı.kANDilliye kim sahip çıkacak diye serzenişte bulunuyor.başkalarının güdümünde hareket ettiği sürecede hiç bir yatırım da alamaz.hele o toplantıdaki hitap şekli hiç yakışık değildi.reçeteyi ben yazıvereyim sarala.posbıyık ve yANDaşları ile otursun kANDilliyi ereğliye bağlasın,sonrada orman arazilerini imara açsınlar,bol bol inşaat yapıp satsınlar,böylece hem kANDilliden kurtulmuş olurlar hemde rant sağlamış olurlar.onlar kANDilliyi kalkındıracak proje üretemezken yapılacak olan yatırım hakkında ahkam kesmesini iyi beceriyolar.bence kANDilliyi posbıyık ve yANDaşları yönetiyor gibime geliyor.

Misafir Avatar
kANDillili 8 yıl önce

sy nihat saral seçim zamanı dagıttıgın bıroşüller eveimize duruyor bunları nasıl yapacaksınız dedigimz zaman işimiz bu tecrübemiz var demiştiniz şimdi ihdidarın direksiyonunu bahane etmeyin orası aglama yeri deyil iş yeri belli ihtidar olmadan hiç bir şey yapılmayacagı hani hemen ak partiye geçecektin insanları yeterince kANDırdın şimdi teksil fabrikasına ve hemaya saldırıyorsun kendini kaf dagında sanıyorsun kendi işçinin maaşını veremiyorsun bunlar sana 20 işçi çıkarsa sen iş ver dese ne yapacan o yüzden haddini bil bence seviyen gördük santıral toplatısında metin arslana hitap şeklini gördük çok puan aldın kötü söz sahibinindir

Misafir Avatar
madenci 8 yıl önce

KANDilli için en büyük ceza sensin nihat saral kANDilliye senden büyük ceza verilmedi bugüne kadar 4 trilyon belediyeyi ben mi borçlANDırdım bu sanki ilk döneminmiş gibi konuşuyosun bundan öncede bir dönem sen yönettin bu kadar borç neden oluştu 4 trilyon borç karşılığında kANDillide 4 liralık yapılmış bir şey gösterebilir misin pardon makam arabasını unutmuşum makam arabası varken yenisini aldın şimdide kANDilli cezalANDırılıyormu diyosun bu ne lahana bu ne perhiz turşusu
belediye işçisi maaşını ikramiyesini alamazken senin yaptıklarına bi bak ak partiye almadılar diye bu serzenişin niye ak parti 10 yıl daha iktidar bakalım sen ne kadar kalacaksın o koltuktaa

banner251

banner185