Bu haber kez okundu.

'PARTİMİZ İÇİNDE HUZUR VAR'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez İlçe Başkanı Orhan Korkmaz,  Ora Kafe'de kahvaltı vererek Zonguldak basınıyla buluştu.
Partideki görev sürecindeki çalışmaları değerlendiren Korkmaz, PKK'nın hain saldırısı sonucu şehit olan askerlerimizin üzüntüsünü paylaştığını belirterek başladığı konuşmasında, şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve ulusumuza başsağlığı diledi.
Konuşmanın soru cevap bölümünde, araştırmaları sonucu Haziran ayı oy istatistiklerinin yüzde 15 olduğunu belirten Korkmaz, Zonguldak'tan en az bir milletvekili çıkarmayı hedeflediklerini vurgulayarak şunları söyledi:
"6 Haziran 2009 Cumartesi günü yaptığımız Merkez İlçe olağan kongremizin ardından bir sene geçti. Geride bıraktığımız bir sene içerisinde yaptığımız çalışmalar hakkında bilgi vermek, ayrıca ilimizde yaşanan sıkıntıları dile getirmek ve yaşanan sıkıntıların çözümü noktasında nelerin yapılması gerektiği hususunda bunları kamuoyuyla paylaşmak olacaktır. İlçe kongremiz sonrası tüm performansımızı ağırlıklı olarak teşkilat çalışmalarına verdik. Kongremizde ve sonrasında yapmış olduğumuz basın açıklamalarında da ifade ettiğimiz gibi Merkez ilçe sınırları içerisinde bulunan 9 belde, 19 mahalle, 50 köy ve 486 sokakta teşkilatlanacağımızı söylemiştik. Allah'a şükürler olsun ki, bugünkü geldiğimiz durumda hedefimize yaklaşmış durumdayız. Bu arada 10 Ekim'de il kongremizi gerçekleştirmiştik. Merkez İlçe Teşkilatı olarak taraf olduğumuz il kongremiz çok adaylı geçmesine rağmen, aday olan arkadaşlarımız tam bir demokrasi ve kardeşlik örneği göstererek, gerek basında, gerek sokakta partimize zarar vermeden yarışmışlardır. Sandıktan çıkan sonuç ne olursa olsun bugünkü gelinen noktada görüyoruz ki, arkadaşlarımızın birbirleriyle görüşmeleri, oturup çay içmeleri ve partimizin geleceği hakkında neler yapabiliriz hususunda istişare etmeleri bizleri ayrıca mutlu etmektedir. Şubat ayında ilimizde teşkilat olarak düzenlediğimiz 'Çözülen Ülke Türkiye' adlı konferansa konuşmacı olarak katılan Ankara Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcımız Sayın Deniz Bölükbaşı gelmiştir. Şoförler Derneği'nin toplantı salonunda 14 Mart 2010 tarihinde Zonguldak'ta ilk defa MHP Merkez İlçe Divan Toplantımızı düzenledik. Mart ayında 'Türkiye Ekonomisindeki Sorunlar ve Çözüm Yolları' adlı konferansımıza Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan gelmiştir."
"GEREKLİ TEDBİRLER ALINMALI"
"Sekiz yıllık AKP iktidarı döneminde, Zonguldak sahipsiz kalmıştır. Milletvekillerimiz maalesef milleti temsil edemiyor. En ücra Anadolu şehirlerinden bile daha kötü durumdayız. İşsizlik hat safhaya ulaşmış, hiçbir yatırım yapılmamış, maalesef merkezi hükümetten yeteri kadar destek görmemiştir. Zonguldak hep kötü haberlerle gündeme gelmiştir. En son yaşadığımız grizu faciası bunu göstermiştir. Devletin bu faciada ne kadar aciz kaldığını görmek Zonguldaklı olarak, Zonguldak'ta siyaset yapan biri olarak bizleri üzmüştür. Günlerce konuşuldu ama bu konuya da değinmeden geçemeyeceğim. Devlet yöneticilerinin acizliği, bakanların birbiriyle çelişen açıklamaları ve günlerce süren kurtarma çalışmaları, halen iki madenci arkadaşımızın göçük altında olması bunun bir ispatıdır. Ben madenci şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine de baş sağlığı diliyorum. Bir daha da bu tür kazaların yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz."
"AKP-CHP KAVGASI BİTSİN"
"Yine son günlerde gündeme düşen AKP ve CHP teşkilatlarının tartışmalarını basından okuyoruz. AKP'li dostlarımız CHP'yi, CHP'liler ise AKP'lileri suçlayarak aslında kendi başarısızlıklarını ortaya koymuşlardır. AKP ve CHP acizliklerini gösteren yerel yönetim anlayışlarıyla, halkımızın gözünde maalesef sınıfta kalmışlardır. Bizim MHP olarak önerimiz kentin sorunlarının çözümü noktasında, siyaset üstü birliktelik sağlanarak, ortak akıl ile çözümler bulunmalıdır. Biz MHP olarak bu işbirliğine Zonguldak için hazırız."
"SADECE MAAŞ ÖDEMEK
BAŞARI DEĞİLDİR"
"Halkan 'Herkesin Başkanı' sloganı ile oy isteyen Sayın İsmail Eşref, sadece CHP'lilere ayrıcalık tanımıştır. Bunun en son örneğini, belediyeye taşeron firma üzerinden alınan işçiler, CHP gençlik kolları üyesi, belediye meclis üyelerinin ve parti yöneticilerinin birinci dereceden akrabalarıdır. Sayın başkanı biz seviyoruz ve AKP'liler gibi kendisine 'Büfeci İsmail' yakıştırmasını yapmıyoruz. Bizler de kendilerine sıkıntılı olan bazı yerler söyledik, ama maalesef kendilerinin bu konuda hiçbir çalışmasının olmadığını görmekteyiz. Yasal yollarla konunun her zaman takipçisi olacağımızı bildirmek istiyorum. Sayın Eşref, şikâyet etmekten ve ağlamaktan artık vazgeçmelidir. Ona oy veren Zonguldak halkı kendisinden hizmet bekliyor, eğer şikâyet etmeye ve ağlamaya devam edecekse, o koltuğu bu işi daha iyi yapabilecek insanlara devretmelidir. Çünkü Zonguldak'ın kaybedecek zamanı yoktur. Bu gün geldiğimiz nokta itibarı ile başkanın projeleri ve seçim bildirgeleri sadece kâğıt üzerinde kalmıştır. Kaldı ki kendisi de bunu itiraf ediyor. Sadece maaş ödemeyi bir başarı gibi göstermesi aslında mağlubiyetin bir kanıtıdır."
"ÜLKE SORUNLARINI ANCAK BİZ ÇÖZERİZ"
"Genel seçimler öncesinde tüm anketlerde MHP'nin en az bir milletvekili çıkaracağı gerçeği, AKP ve CHP'yi tedirgin etmektedir. Zonguldak'ın yolunu unutan milletvekillerine en iyi cevabı Zonguldak halkı yine sandıkta verecektir. MHP son yıllarda ülke siyasetinde yükselen bir değer olup, kadrolarıyla birlikte ülke sorunlarının üstesinden gelebilecek yegâne partidir. Bu sebeple partimize adaylık konusunda insanların başvurularını normal karşılıyorum. Yalnız şunun bilinmesini isterim ki; hiç bir kimse siyaset terziliği yapıp da MHP de adaylıklar konusunda beyhude çalışmalara girmesin. Bizler MHP Merkez İlçe Teşkilatı olarak teşkilatlarımızla yapacağımız istişareler sonucunda halkımızın içine sinecek,   partimizi ve Zonguldak'ımızı en iyi temsil edebilecek adaylarla halkımızın karşısına çıkacağız. Aday belirleme konusunda tek yetkili organ MHP Genel Merkezi ve teşkilatlarımızdır. Teşkilatlarımız kendi siyasetini ve adaylarını belirleyecek güçtedir."
Toplantının soru cevap bölümünde, Zonguldak'ta seçim çalışmalarının devam ettiğini belirten Orhan Korkmaz, Zonguldak'taki oy oranlarının Haziran ayı içerisinde yüzde 15 olduğunu belirterek, en az bir milletvekili çıkarmayı hedeflediklerinin altını çizdi.


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner251

banner185