Bu haber kez okundu.

'SENDİKAL HAKLARIMIZ GERİ GİDECEK'
Türkiye Kamu-Sen Zonguldak İl Temsilci Vekili Selami Yoğurtçu, 12 Eylül referandumunda "hayır" oyu verecekleri duyurdu.
Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği binasında dün basın toplantısı düzenleyen Yoğurtçu, "Kamu görevlilerimizin yıllardır kendilerine yapılan uygulamaları, haksızlıkları, baskı, kıyım ve sürgünleri unutmadan, Anayasa değişiklik paketindeki çekinceleri de göz önünde bulundurarak, milletimizin ve devletimizin geleceği için en doğru ve 'hayır'lı kararı vereceğine olan inancımız tamdır. Türkiye Kamu-Sen teşkilatları olarak diyoruz ki; 12 Eylül Anayasasına da hayır, gündemdeki Anayasaya da hayır!" dedi.
Yoğurtçu, konuşmasında şunları söyledi;
"KAMU GÖREVLİLERİ ZOR
ŞARTLAR ALTINDA HİZMET ÜRETİYOR"
"Türkiye Kamu-Sen İstişare Toplantısı, Türkiye Kamu-Sen'e bağlı sendikaların Genel Başkanları, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Temsilcileri ve Şube Başkanlarının katılımı ile 3-4-5 Ağustos 2010 tarihlerinde Çanakkale'de gerçekleştirildi. Toplantıda 2010 yılı 9. Dönem Toplu görüşmeleri ve Anayasa değişikliği gibi ülkemizi ve kamu görevlilerini yakından ilgilendiren pek çok konu ele alındı. Ülkemizde, kamu görevlileri ekonomik, sosyal ve demokratik hakları konusunda yaşanan aksaklıklar nedeniyle zor şartlar altında hizmet üretmektedirler. Kabul edilmelidir ki hizmet alanların aldığı hizmetten memnun kalabilmesi, hizmet verenlerin çalışma memnuniyetiyle doğrudan ilişkilidir. Bu nedenle kamu yönetimi alanında yaşanan aksaklıkların büyük çoğunluğunda, toplumun bütün kesimlerinin yaşadığı gibi kamu görevlilerinin içinde bulunduğu ekonomik ve sosyal sorunlar etkilidir. Çalışan ve hizmet, iç içe geçmiş iki önemli unsurdur. Kamu yönetiminde hizmetleri düzenlerken, bu hizmeti sunan kamu görevlilerinin sorunlarını görmezden gelmek akılcı bir yaklaşım değildir. Ülkemizde kamu hizmetinin yetersiz olması ve toplumun ihtiyaçlarını karşılayamamasının bir nedeni de kamu çalışanlarının sorunlarının gerçek anlamda çözülememiş olmasıdır. Kamu görevlilerinin yıllardır birikmiş sorunlarının çözülmesi için en önemli araç olarak gördüğümüz, tüm kamu çalışanlarını yakından ilgilendiren ve bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilecek olan Toplu görüşme süreci 15-30 Ağustos 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Türkiye Kamu-Sen, kamu görevlilerinin sorunlarını ve çözüm yollarını ortaya koyan taleplerini ve Toplu görüşme stratejisini belirlemiş ve hazırlıklarını tamamlamıştır. Anayasa bir devletin kuruluşunu, örgütlenmesini, iktidarın el değiştirme biçimini, bireylerin hak ve özgürlüklerini düzenleyen kurallar bütünüdür. Buna bağlı olarak hukuk normlarının en üstü olarak nitelendirilir, milli ant veya toplumsal mutabakat gibi ifadelerle, vücuda getirildiği ülkenin toplumsal ve siyasi gereksinimleri ile bütünleşmesi beklenir. Anayasanın devletin kuruluş felsefesini ve devlet yapısını tarihi gerçekleri ile özetlediği düşünüldüğünde, geniş bir katılım sonucu benimsenmesi ve kabul görmesi, norm ve ilkelerin demokratik bir süreçle oluşturulması bir gereklilik olarak karşımıza çıkmaktadır. Toplumsal huzur ve barış; düzenlemelerde toplumun geniş kesimlerinin onayının alınması yoluyla gerçekleşebilir.”

Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner251

banner185