Bu haber kez okundu.

'TAM TERSİNE AYAKTAYIZ'

Ustaoğlu Yat ve Gemi Sanayi Genel Koordinatörü Avni Biçer, yerel ve ulusal basında çıkan tersaneler bölgesinin durumu ile ilgili haberlerin zarar verdiğini söyledi. 2008 Yılından bu yana krizi Ar-Ge çalışmaları ile geçirdiklerine dikkati çeken Biçer, Bu işin uzmanı olan olmayan insanlar bu sektörü girdi yatırım yaptı. Bu şişirilmiş ve daha sonra ortadan kalkan talepten sonra gerçekten tersanecilik sektörünü birebir meslek edinmiş kuruluşlar ayakta durmakta, faaliyetlerini disiplin, vizyon, misyon içerisinde devam ettirmektedir dedi.

 

İmza aşamasında 2 sözleşmelerinin bulunduğunu ve bu tür haberlerin ciddi zararlar yarattığını söyleyen Biçer, Biz sustuk, sustuk ama bugün bir açıklama yapma gereksinimi duyduk. Ereğli tersaneler bölgesi önümüzdeki dönemlerde yabancılar ile yapılacak partner anlaşmaları ile son derece güzel bir gelişmeye sahip olacak bunun altını çiziyoruz. Tersanelerimizin durumunu bizim teknik çalışmalarımızı son temaslarımızı bilmeden yapılan açıklamalar bize çok zarar veriyor sözleri ile konuştu.

 

Ustaoğlu Yat ve Gemi Sanayi Genel Koordinatörü Avni Biçer, Ustaoğlu Tersanesi ile ilgili kamuoyunda çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Biçer Ustaoğlu Yat ve Gemi Sanayisinde düzenlediği basın toplantısında tersaneler bölgesinin önümüzdeki süreçte yabancılar ile yapılacak anlaşmalar ile son derece önemli bir gelişmeye sahip olacağına dikkati çekti. Devletin tersaneler bölgesinde işini disiplin içerisinde yapan firmalara ciddi desteği bulunduğunu da söyleyen Biçer yerel yöneticileri de açıklama yapmadan önce açıklamalarını son bir kez araştırmasını talep etti.

USTAOĞLU FAALİYETLERİNİ DURDURMADI

Yapılan açıklamaları incelediğimiz zaman halkın özgür, doğru, kaynağından haber alma özgürlüğüne katkıda bulunmak amacıyla bu açıklamayı gerçekleştirdiklerini belirten Biçer konuşmasında şunları söyledi: Ulusal basında yer alan bir habere göre Ustaoğlu tersanesi faaliyetini durdurulmuş olarak ifade edilmektedir. 2008 Yılından bu yana krizin başladığı ve en ağır etkilerin hissedildiği dönemde Ustaoğlu tersanesi faaliyetlerini durdurmadı tam tersine Ar-Ge çalışmaları ile yabancı ortakları ile büyük bir çalışma içerisine girdi. Krizin başlaması ile tersanecilik ve gemi sektörü çok büyük bir değişim geçirmektedir.

İŞİN UZMANI OLMAYANLAR SEKTÖRE GİRDİ

Çok yoğun talep olduğu dönemlerde çelik tekne kaba gövde inşaatı ile kontrolsüz son derece bu talebi karşılamak için tersaneler yapıldı. Bu işin uzmanı olan olmayan insanlar bu sektörü girdi yatırım yapıldı. Bu şişirilmiş ve daha sonra ortadan kalkan talepten sonra gerçekten tersanecilik sektörünün birebir meslek edinmiş kuruluşlar ayakta durdurmaktadır, faaliyetlerini disiplin, vizyon, misyon içerisinde devam etmektedir.

2 SÖZLEŞME HAZIRLIĞI VAR

Biz açıklamak istiyoruz ki Ustaoğlu gemi tersanesi imza aşamasında olan 2 tane sözleşmesi var. Ben üzülerek ifade ediyorum ulusal basında çıkan ve tamamen yersiz olan tersanemizin faaliyetini durdurduğu haberini sehven yazıldığını düşünüyorum. Ereğli tersaneler bölgesi önümüzdeki dönemlerde yabancılar ile yapılacak partner anlaşmaları ile son derece güzel bir gelişmeye sahip olacak bunun altını çiziyoruz. Tersanelerimizin durumunu bizim teknik çalışmalarımızı son temaslarımızı bilmeden yapılan açıklamalar bize çok zarar veriyor.

SUSTUK, SUSTUK AMA BUGÜN DEĞİL

Biz sustuk, sustuk ama bugün bir açıklama yapma gereksinimi duyduk. Bizim bir sözleşmemiz şuanda her iki şirket prensipte anlaştı bankalarımız görüşüyor bu konuda devletimizin de çok büyük desteği var. Özellikle yöre milletvekillerimizin, yerel yöneticilerimizin, Maliye, Ulaştırma Haberleşme Bakanlığı, denizcilik Müsteşarlığının Tersaneler Genel Müdürlüğünün sonsuz destekleri var. Biz bunları bugüne kadar açıklamadık çünkü proje son aşamasına gelsin o zaman dedik ama bu haberler bizi mecbur etti. Sözleşmenin imzalanmamsı için hazırlandığımız armatörlerimizin önüne gittiği zaman bizim yaşadığımız zararı düşünemezsiniz. Yabancı sektörün Türkiye'ye ve özellikle Ereğli tersaneler bölgesine çekebilmek için 2 yıl biz bir fiil çalışıyoruz bu bölgenin liderliğini yapmaya çalışıyoruz. Devletin ilgili büyüklerine gittiğimizde hem siz yardım için geliyorsunuz hem feryat ediyorsunuz talepleri ile karşı karşıya kalıyoruz. Yerel yöneticilerimizden istirham ediyoruz lütfen doğru haberi kaynağından alarak basına bilgi verin.


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Mustafa Çaturoğlu 5 yıl önce

Müdürüm başarılı olmanızı dilerim.

Misafir Avatar
ereğli den 5 yıl önce

Nasıl da bir sıkın tı yok diyorlar anlamıyorum.binlerce kişi göç verdi alaplı ereğli daha ne olacak.

Misafir Avatar
yücel ülkü 5 yıl önce

bu açıklama için ustaoglu tersanesine binlerce teşekkür

Misafir Avatar
ereğlili 5 yıl önce

HABERİNİN BİLE OLMADIĞI DURUMDAN VAZİFE ÇIKARANLARA DERS OLSUN BU HABER

banner251

banner185