Bu haber kez okundu.

'TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYACAĞIZ'

Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, Kdz.Ereğli Muhtarlar Derneği ve Muharip Gaziler Derneği Kdz.Ereğli Şubesi'ni ziyaret etti.

  Bir makamda oturanın adil davranma mecburiyeti olduğunu belirten Kaymakam Çay hedeflerinin taş üstüne taş koymak olduğuna vurgu yaparak, "Taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun. Biz de biraz daha ileri götürmeye çalışacağız. Biz bu görevlere sorunları çözmek için geldik. Bu makamlar gelip geçici bugün varız yarın yokuz önemli olan hizmettir" dedi.

  Muhtarlara, "Okulu, sağlık ocağı, yatıp kalkmasından hepimiz sorumluyuz. Aç olan vatandaşımızın sorununu dinleye-ceğiz. Bu makamlar objektiflik, tarafsızlık gerektirir. Köydeki gariban vatandaşın sıkıntısını gidereceksiniz, onu dinleyeceksiniz" sözleri ile seslenen Kaymakam Çay, köyleri daire müdürleri ile ziyaret ettiklerini ve yapılan yardımların nasıl kullanıldığını yerinde gördüklerini söyledi.

  Kaymakam Çay, "Adama 5 lira vermişsin 15 liralık iş yapmış, diğerine bakıyorsun hiçbir şey yok. Kim daha fazla katkıda bulunursa onun arkasındayız. İş yapanın önceliği var. Bazı arkadaşlar "o yok, bu yok" diyor. Testiyi kıranla testiyi sağlam getireni ayıracağız" sözleri ile konuştu.

  Kamu yararına çalışan derneklerin bir arada olmasının güç vereceğini belirten Kaymakam İbrahim Çay, Kdz.Ereğli'de hazineye ait bina olmamasından yakınarak, "En büyük problemimiz yer. Hazinenin yeri olsa kamu yararına çalışan dernekleri bir arada toplayabiliriz" dedi.

Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, Kdz.Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Erkan Tektaş ile Kdz.Ereğli Muhtarlar Derneği ve Muharip Gaziler Derneği Kdz.Ereğli Şubesi'ni ziyaret etti. Kaymakam İbrahim Çay ilk olarak Kdz.Ereğli Muhtarlar Derneğini ziyaret etti. Muhtarlar Derneği Başkanı Şakir Başol, Muhtarlar Derneği Yöneticileri ve muhtarlar tarafından kapıda karşılanan Kaymakam Çay yaptığı konuşmasında önemli mesajlar verdi. Köydeki bir vatandaşın mutlu olmasından herkesin mutlu olacağını belirterek "taş üstüne taş koyalım" çağrısında bulundu. Problemleri üretmek değil çözmek için mücadele edeceklerini belirten Kaymakam Çay konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
"ADİL OLMAK ZORUNDAYIZ"
Köydeki bir vatandaşın mutlu olması hepimizi mutlu eder. Okulu, sağlık ocağı, yatıp kalkmasından hepimiz sorumluyuz. Aç olan vatandaşımızın sorununu dinleyeceğiz. Bu makamlar objektiflik, tarafsızlık gerektirir. Bir makamda oturuyorsak adil olarak davranmak mecburiyetindeyiz. Birlik ve beraberliği sağlamak zorundasınız. Birlikten kuvvet doğar, "başarısız" diye bir şey yok. Köydeki gariban vatandaşın sıkıntısını gidereceksiniz, onu dinleyeceksiniz. İnşallah kısa zamanda köy kanunu çıkar, birtakım sıkıntılardan kurtulursunuz. Çok arkadaşımız 3-4 dönem muhtarlık yapıyor. Sıkıntının ne olduğunu bilenler, teker dönüyor ama nasıl dönüyor bilenler var.
"BU MAKAMLAR GEÇİCİ"
Bu makamlar gelip geçicidir. Bugün varız yarın yokuz, ister seçilmiş ister atanmış olalım. Birlik beraberlik içinde olacağız, taş üstüne taş koyacağız. Bizden önceki arkadaşlarımız, muhtarlar, kaymakamlar, valiler, il genel meclisi üyeleri, milletvekilleri, bakanlar, başbakanlar taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun. Biz de biraz daha ileri götürmeye çalışacağız, taş üstüne taş koyacağız. Aşılmayacak problem yoktur, problem üretmek için değil, problemleri çözmek için çalışacağız. Biz buraya geldiysek, siz muhtar, biz kaymakamsak, emniyet müdürüysek, problemleri çözmek için varız.
"GÖREVİMİZ HİZMET"
Hep beraber Ereğli'ye hizmet bizim başta gelen görevimizdir. Bunu hep beraber yapacağız. İnşallah köylere geldiğimiz zaman sıkıntıları görecek ve hep beraber gidereceğiz. Çalışmalarında muhtarlarımıza ve Kdz.Ereğli Muhtarlar Derneği başkanımıza teşekkür ediyorum. İkinci dönem seçilmek güzel bir şey. Öncelikle birbirimize değer vereceğiz. Muhtar muhtara, başkasına değer verecek. Bölgenizin mülki amiri, idarecisisiniz. Her türlü sıkıntı size gelir. Siz de bize getireceksiniz. Hep beraber çözüm arayacağız.
"YOKTAN VAR EDİLDİ"
Muhtarlarımız, biz, yoktan çok şey var etmiştir. Her arkadaşımız köylerinde köy konağı, okul yol yapmıştır. Yokluklar içinde yapan arkadaşlarımızın bütçesi olması halinde önlerinde kimse duramaz. Köy ziyaretlerimize daire amirlerimizle beraber gidiyoruz. Yaptığımız yardımlar yerinde kullanılmış mı bakıyoruz. Adama 5 lira vermişsin 15 liralık iş yapmış, diğerine bakıyorsun hiçbir şey yok. Kim daha fazla katkıda bulunursa onun arkasındayız. İş yapanın önceliği var. Bazı arkadaşlar "o yok, bu yok" diyor. Her şeyi ben yapacaksam ihale yapar, sorunları öyle çözeriz. Bizim amacımız 5 liralık yardım ile 10 liralık iş yaptırmaktır. En mağdur yerlerde sınırlı ödeneklerle muhtarların neler yaptığını gördük. Bugün düne kadar stabilize yol istiyorduk, şimdi sıcak asfalt istiyoruz. Mahalle çeşmesi isterken, şimdi evimizde suyumuz aksın istiyoruz. Devlet de bunu istiyor. Hep beraber belli bir şeyi başaracağız.
"ÖNCE DİNLEYECEKSİN"
Şuradan biri giriyorsa dinleyeceğiz, kanunların öngördüğü sorunları çözeceğiz. Yoksa anlatırsın durumu. Ama önce dinleyeceksin. Vatandaş yoksa bize niye ihtiyaç olsun ki. Vatandaş için buralarda oturuyoruz. Sizler seçildiniz, biz atandık. Devlet bize vatandaşıma hizmet et diyor. Vatandaş odaklı hizmet anlayışı bizim başta gelen görevimizdir. Vatandaş varsa devlet vardır. Onun için de hizmet şarttır. Testiyi kıranla testiyi sağlam getireni ayıracağız. İş yapanla yapmayanı ayıracağız, muhtar iş yapmıyorsa, kırk bahane getiriyorsa onu da dinleyeceğiz, ikna edeceğiz.
KÖY KANUNU TALEBİ
Kdz.Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şakir Başol'da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek başladığı konuşmasında, köy kanunu yasa tasarısının çıkmasını talep ettiklerini belirterek, "İnşallah köy kanunu yakında çıkar da bütçemiz artar. Ben göreve seçildiğimde, dozerlerle uğraşıyorduk, şimdi asfaltı geçtik, sıcak asfalt istiyoruz. Başbakan Köy Kanunu için bizzat talep etti. Köylerdeki çalışmalarda emeği geçen kaymakamlar, il genel meclisi üyeleri, milletvekillerine teşekkür ediyoruz" dedi.
MUHARİP GAZİLER ZİYARETİ
Kaymakam İbrahim Çay, Emniyet Müdürü Erkan Tektaş ve Muhtarlar Derneği Başkanı Şakir Başol daha sonra Kdz.Ereğli Muhtarlar Derneği hizmet binasının hemen yanında bulunan Muharip Gaziler Derneği Kdz.Ereğli Şubesi'ni ziyaret ettiler. Mevcut hizmet binasından tahliye ile ilgili Ereğli Belediyesi'nin 1 yıl daha süreyi uzattığını belirten Kdz.Ereğli Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Temel Şahin, "Valla 1 yıl sonra ne yapacağız şimdiden onu düşünüyoruz. Çözüm arayışı içerisindeyiz" dedi.
YER SORUNU
Kaymakam Çay'da, "Hazinenin binası olsa tüm kamu yararına çalışan dernekleri bir arada toplayabiliriz ancak Kdz.Ereğli'de yer problemi var" sözleri ile yanıtladı. Kamu yararına çalışan derneklerin bir binada toplanması ve her kata da bir toplantı salonunun konularak değerlendirilebileceğini belirten Kaymakam İbrahim Çay, "Keşke öyle bir imkanımız olsa. Yer olsa enazından bir başlansa devamı gelir diye düşünüyorum."


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
ilker burak caneli 8 yıl önce

sn kaymakamımıza görevinde başarılar dilerim.

banner251

banner185