Bu haber kez okundu.

'ZONGULDAK KAN KAYBEDİYOR'

Türkiye Cumhuriyetinin İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'yü ölümünün 39. uncu yılında saygı ile andığını belirten CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, 2012 yılını değerlendirerek CHP olarak 2013 yılından beklentilerini dile getirdi.

 

CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, ölümünün 39. Yılında İsmet İnönü'yü andı. 2012 yılının son haftasında yaşanılan sorunları dile getiren Kartal, 2013 beklentilerini de kamuoyu ile paylaşarak değerlendirmelerde bulundu.

Kartal açıklamasında, Bugün Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün en yakın dava arkadaşı Devletimizin ikinci Cumhurbaşkanı önemli devlet ve siyaset adamı, partimizin  ikinci Genel Başkanı merhum İsmet İNÖNÜ'ünün ölümünün 39 .uncu yıl dönümünde  kendisini rahmetle, saygıyla   anıyoruz.

 

'ZONGULDAK KÜÇÜLÜYOR'

2012  yılının son haftasında Ülkemizin ve Kdz.Ereğli 'nin içinde bulunduğu durumu, yaşanılan sorunları ve 2013'ten beklentileri kamuoyu  ile paylaşmak, 2012'nin genel bir değerlendirmesini yapmak istiyoruz. 2012 genel seçimlerinin üzerinden 1,5 yıl, AKP'nin iktidara gelişinden bu yana koskocaman bir 10 yıl geçti.

Bugün AKP yöneticileri dışında tüm çevrelerin, kurum ve kuruluşların üzerinde hemfikir olduğu, istatistiklerin de doğruladığı bir gerçek var. Zonguldak küçülüyor. Ekonomik ve sosyo-kültürel açıdan gerileme artarak sürüyor. İstihdam yaratıcı kamu yatırımlarının olmayışı, özel sektör yatırımlarının yeterli destek ve teşvik politikaları olmayışı nedeniyle cılız kalması, kamuya ait kuruluşların özelleştirilmesi ve istihdamda ki daralmalar, çoğu yabancı ortaklı büyük çaptaki market ve AVM'lerin her köşe başında mantar gibi biterek küçük esnaf ve sanatkarı zor durumda bırakması gibi üst üste gelen nedenlerle, Zonguldak kan kaybediyor. 2008'de başlayan küresel ekonomik kriz Kdz. Ereğli'yi derinden etkilemeye devam ediyor dedi.

 

'KÖY YOLLARI KÖSTEBEK YUVASI'

Kdz. Ereğli-Devrek yolunun yapımının kaplumbağa hızıyla devam ettiğini belirten Kartal, köy yollarının yoğun kış başlamadan köstebek yuvasına döndüğünü belirtti.

Kartal, Bunun yanında Kdz.Ereğli-Zonguldak,Kdz.Ereğli-Devrek yollarının kaplumbağa hızıyla sürdürülen çalışmalarla bir türlü bitirilmemesi, yaz boyunca yererli bakım ve onarım yapılmayan köy yollarının daha yoğun kış başlamadan köstebek yuvasına dönmesi, köylerimizin büyük çoğunluğunda yaşanan su ve kanalizasyon sorunları, eğitim ve sağlıkta yaşanan sıkıntılar 2012'ye de damgasını vurdu. Yıllarca önce büyük umut ve çabalarla kurulan Çaylıoğlu ve Gökçeler Belediyeleriyle birlikte Zonguldak genelinde 6 belediyenin kapatılarak köy statüsüne geri dönmeleri, Gümeli Belediyesinin de küçük bir mahalleyi kendine katarak ancak varlığını koruyabilmesi gelinen noktayı açıkça gösteriyor dedi.

 

'ULUPINAR GERÇEKLERİ ÇARPITMAK İSTEDİ'

AKP Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar'ın meclis kürsüsünde Kdz. Ereğli'nin sorunlarına çözüm üretme çabalarına engel olduğunu iddia eden Kartal, açıklamasında şunları belirtti:

Diğer yandan 55 bin Kdz.Ereğli'nin de oylarıyla milletvekili seçilen Özcan Ulupınar'ın yüce meclisin kürsüsünde Kdz.Ereğli'nin sorunlarının konuşulmasına ve çözüm üretme çabalarına engel olması Kdz.Ereğli Belediye Başkanına saldırarak gerçekleri çarpıtmak istemesi 2012'ye damgasını vurdu. Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir milletvekili oylarını aldığı insanların sorunlarının yüce meclis tarafından araştırılıp çözüm bulunmasını engelleyerek traji- komik bir duruma düştü. Hatırlarsanız 2012 yılı tersaneler konusunda bir müjde ile başlamıştı. Aynı şekilde TTK'ya işçi alımları söz konusuydu koskoca bir yıl bitti. Müjdeler fos çıktı. 2013'e dönük de hiçbir umut yok 2012 kayıp bir yıl olarak tarihe geçti.

AKP Kdz.Ereğli'de llçe kongresini yapamadı. AKP Genel Merkezi Kdz.Ereğli'de iki adaylı demokratik bir yarışa tahammül edemedi. AKP'ye oy vermiş 55 bin Ereğli'liyi yok sayarak demokrasi özürlü olduğunu gösterdi. Artık açıkça görüldü ki AKP'nin  Zonguldak 'a  Kdz.Ereğli 'ye vereceği bir şey yoktur.

Sorunlar bellidir. Çözüm yolları da bellidir. Bunun için yeni bir siyasi iradeye, politik bakış açısına ihtiyaç vardır.

 

'YEREL SEÇİMLER DÖNÜM NOKTASI OLACAK'

Yerel seçimlere 15 ay var. Ülkemizin bugün içinde bulunduğu noktada yerel seçimlerin çok büyük önemi var. Türkiye'de ve bölgemizde yaşanan siyasi gelişmeler, bu mücadelenin daha da sertleşeceğini gösteriyor. Türkiye'yi de ateşe atacak savaş davullarının sesi daha  gür çıkmaya başladı. Yerel seçimler bu açıdan da bir dönüm noktası olacak.

AKP iktidar gücünü de gözü kara bir şekilde kullanarak saldıracaktır. Ancak çabaları boşunadır. AKP gerileme sürecine girmiştir.

Bu süreç giderek hızlanmaktadır. Artık AKP'nin yaptıklarından toplumun, halkımızın büyük çoğunluğu rahatsızdır ve AKP iktidarının ülkemize her alanda zarar verdiğini görmektedir. Gerçekleri gören halkımızın umut ve beklentileri CHP'ye daha çok yönelmiştir, yönelmektedir.

CHP Türkiye'nin amiral gemisidir. Bağımsızlığımızın, Laik, Demokratik Cumhuriyetimizin temel güvencesidir. CHP bu duruşuyla halkımızın umududur. Bu umut ve beklentileri boşa çıkarmayacağız.

 

'ERDEMİR'DE İŞÇİ KIYIMLARI'

En başta Kdz. Ereğli olmak üzere tüm belediyeleri kazanacağız ve peşinden tüm Türkiye'yi AKP'den kurtaracağız. Biz buna yürekten inanıyoruz ve bu perspektifle çalışmalarımızı yoğunlaştırarak sürdürüyoruz.

2012'nin son günlerinde Erdemir'de yeni bir işçi kıyımı konuşulmaya başlandı. Zaten zor günler geçiren Kdz. Ereğli böyle bir kıyımı kaldıramaz. Erdemir' de işçi kıyımı kabul edilemez. Böyle bir durumda Erdemir emekçileri birleşik, örgütlü güçlerini harekete geçirerek kıyıma karşı durmalıdır. Yoksa sendikalı olmanın hiçbir anlamı yoktur.

 

'İNCE EREĞLİ'YE GELİYOR'

Basınımızın değerli temsilcileri değerli CHP'liler; 29 Aralık 2012 Cumartesi günü partimizin en mücadeleci savaşkan isimlerinden Yalova Milletvekilimiz ve Grup Başkan Vekilimiz Sayın Muharrem İNCE Kdz. Ereğli İlçe Örgütümüzün davetlisi olarak kentimize gelecektir. Şinasibey toplantı salonunda saat: 14.00'de Yeni bir Yıla Girerken Türkiye'nin sorunları ve CHP konulu ve konuşmacı olarak Sayın Muharrem İNCE' nin katılacağı söyleşiye tüm Kdz. Ereğli halkını davet ediyoruz.

CHP İlçe Örgütü olarak yeni yılın tüm halkımıza ve ülkemize barış, demokrasi, sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor saygılar sunuyoruz.

 


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
relax 5 yıl önce

hayrettin bey atma örğütün davetlisi diye adam ereğli ye akraba ziyaretine geliyor.o kadar ısrardan sonra ayıp olasın diye örğütü ziyaret ediyor.gerçekleri saptırmıyalım!!!!!

Misafir Avatar
Atılmış kadrolu işçi 5 yıl önce

ya hayrettin başkan sana şaşıyorum sen gerçekten sol görüşlü bir insansın posbıyıkla o belediye personelleriyle yan yana nasıl olursun ya kaç tanesi chp li bunların anap demokrat parti daha sayalımmı bide bi ara belediyeye girde chp li adam kaldımı bi kontrol et emekçiyim diyosun halkçıyız diyosun belediyeden 150 ye yakın adam atıldı posbıyık zamanında bunların çolukları çocukları vardı kimisi özürlüydü kalp hastasıydı sedyelerle belediyeden çıkarıldı bu insanlar bunlardan haberin varmı niye çıkıp başkanına iki laf söylemiyosun hani parti içi demokrasi size inat bu seçimde akp ye oy vereceğiz adayı kim olursa olsun bizim gibi düşünen insan sayısıda az değil emin olun..

Misafir Avatar
Ünal Savaş 5 yıl önce

ANKET ÇALIŞMALARINI DÜZENLEYENLERİ TEBRİKLER???

KDZ. EREĞLİ, BU GÜNE KADAR KDZ. EREĞLİ’YE GEREK TANITIM, GEREK KÜLTÜREL VE GEREKSE EKONOMİK YÖNDEN BİR KATKISI OLMAYAN FESTİVALLERLE KAYNAKLARINI TABİRİ CAİZSE HAR VURUP, HARMAN SAVURMUŞTUR. HALEN DE DEVAM ETMEYİ DÜŞÜNMEKTEDİR. ÖNÜMÜZDEK YIL YAPILACAK OLAN HORTUMCU FESTİVAL SANATÇILARININ BELİRLENMESİ İÇİN ANKET ÇALIŞMALARINA BAŞLAMIŞTIR. KDZ. EREĞLİ HALKININDA TEK DERDİ BUYDU. ANKET ÇALIŞMALARINI DÜZENLEYENLERİ TEBRİKLER???

BU FESTİVAL SANATÇILARINI BELİRLEME ANKET ÇALIŞMASINI YAPANLARA BİR ÖNERİM VAR. ANKETİ BİRDE FESTİVAL YAPILSIN MI? YAPILMASIN MI? ŞEKLİNDE YAPAR MISINIZ LÜTFEN. ASLA YAPAMAZSINIZ. ÇÜNKÜ % 80 GİBİ BÜYÜK ORANDA HAYIR ÇIKACAĞINI BİLDİĞİNİZ İÇİN YAPMAZSINIZ. SIKIYORSA YAPINIZ. ÇIKACAK SONUÇ SİZİN İÇİN HÜSRANDIR. BUNU SİZDE ÇOK İYİ BİLİYORSUNUZ.

SAYIN BAŞKAN, KİŞİSEL ŞOVUNUZA ARTIK SON VERİNİZ.

“FESTİVALE HAYIR. ÜRETMEDEN TÜKETMEK, EREĞLİ'Yİ TÜKETMEKTİR.” Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005, Kalite gönüllüsü

Misafir Avatar
Abdullah barak 5 yıl önce

Ünal bey ağsınıza sağlık çok önemli bir konuyu gündeme getirmişsiniz .bölgemize ilçemize gelecek olumlu herşeye evet .ancak festivalin getirisi kocaman bir sıfır götürüsü kimliğimiz, paramız örfümüz..........

Misafir Avatar
SÖM SÖM değilim 5 yıl önce

üNAL SAVAŞI'ın düşüncelerine katılmamak mümkün değil.Sorun SÖM SÖM lükte.
Hayrettin başkan senide kutlarım belediye ile tam uyuuuuuuuuuuuuuum içindesin.CHP zonguldakta kan kaybediyor deseymiş hakikati söylemiş olurdu.

Misafir Avatar
Ünal Savaş 5 yıl önce

UYANIN ARTIK KDZ. EREĞLİ’LİLER. ONDOKUZ YILDIR SOYULUYORSUNUZ. BUNA ARTIK DUR DEYİNİZ. ŞÖYLE BİR DÜŞÜNÜNÜZ. ŞİMDİYE KADAR NE KAZANDINIZ. KOSKOCAMAN BİR"SIFIR". PEKİ FESTİVAL SANATÇILARI NE KAZANDI. “ON” ÜZERİNDEN DEĞERLENDİRİRSEK “ON

BEN DUR DİYORUM. SİZ DE DEYİNİZ. SİZ KAZANACAKSINIZ. ÇOCUKLARINIZ KAZANACAK, KDZ. EREĞLİ KAZANACAK. ZONGULDAK KAZANACAK, TÜRKİYE KAZANACAK.

KAPTAŞIN ALTI BAYIR,
YANIYOM CAYIR CAYIR,
BU ŞOV FESTİVALDEN,
GELMEZ BİZE BİR HAYIR.

YETER ARTIK. ŞOVA DEVAM ETMEYİN. ANLAYIN ARTIK. DENİZ BİTMİŞTİR. ÜRETMEDEN TÜKETMEK, EREĞLİ’Yİ TÜKETMEKTİR. HER KAYNAĞIN BİR SONU VARDIR VE BUKAYNAK DA TÜKENMİŞTİR.

UNUTMAYINIZ Kİ; FAZLADAN TÜKETTİĞİMİZ HER ŞEY BAŞKALARININ MUHTAÇ OLDUĞU VEYA HAKKI OLDUĞU ŞEYLERDİR.

YENİ YILDA YAŞAM TARZIMIZI VE KENT YÖNETİMLERİMİZİ SORGULAMAMIZ DİLEKLERİMLE, HERKESE İYİ YILLAR. SAĞLICAKLA KALINIZ.

“FESTİVALE HAYIR. ÜRETMEDEN TÜKETMEK, EREĞLİ'Yİ TÜKETMEKTİR.” Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005, Kalite gönlüsü

Misafir Avatar
Ünal Savaş 5 yıl önce

SAYIN KARTAL, 2008'DA BAŞLAYAN KÜRESEL EKONOMİK KRİZİN EREĞLİ'Yİ DERİNDEN ETKİLEDİĞİNİ, SORUNLARIN VE ÇÖZÜM YOLLARININDA BELLİ OLDUĞUNU, BUNUN İÇİN YENİ BİR POLİTİK BAKIŞ AÇISINA İHTİYAÇ OLDUĞUNDAN BAHSETMEKTESİNİZ.

BENDEN SİZE YENİ BİR BAKIŞ AÇISI VE ÖNERİ: YAKLAŞIK 19 YILDIR DÜZENLENEN ŞOV VE EĞLENCE AMAÇLI FESTİVALLERİN EREĞLİ'YE GEREK TANITIM, GEREK KÜLTÜREL VE GEREKSE EKONOMİK YÖNDEN HİÇBİR KATMADEĞERİ OLMAMIŞTIR. SADECE ŞOV VE EĞLENCE AMAÇLI DÜZENLENEN BU FESTİVALLERDE, ESNAF SADECE KURUYEMİŞ VE DONDURMA SATABİLMİŞ, ANCAK; HAYIRSEVER????? ESNAF VE İŞ ADAMLARIMIZDAN BAĞIŞ ADI ALTINDA ZORLA ALINAN YÜZMİLYONLARCA LİRAYI FESTİVAL SANATÇILARI ÜÇ GÜNDE HORTUMLAYIP GİTMİŞLERDİR.

FESTİVAL YÜRÜTME KOMİTESİ BAŞKANI HALİL BEYDE SİZİN PARTİNİZDEN. GELİN ÖNERİMİ DİKKATE ALIN. EREĞLİ'NİN KISITLI KAYNAKLARININ DAHA FAZLA İSRAF EDİLMESİNE ARTIK SON VERELİM. NE DERSİNİZ.

“FESTİVALE HAYIR. ÜRETMEDEN TÜKETMEK, EREĞLİ'Yİ TÜKETMEKTİR.”
Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005, Kalite gönüllüsü

banner251

banner185