Bu haber kez okundu.

'8 MİLYON TL KREDİNİN PROJESİ BELLİ DEĞİL'

AK Parti Belediye Meclis Üyeleri Meclis toplantısını değerlendirdi. Yusuf Kalay, niye Posbıyık’a  ‘borçlanma yetkisi’ vermediklerini ‘O Ereğli’ye projeli bir hizmet için 8 milyon TL istemiyor, seçimlerde kullanacağı cebine harçlık istiyor’ şeklinde açıkladı.

 

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır da; “Dün hükümete borç vereyim diyen bir belediye başkanının nakit sıkıntısı olmamalı. Hani sen duayendin, aritmetik umurunda değildi, burun koparıyordun. O arsa ticari alandan hizmet alanına döndükten sonra kimin burnu nerde kaldı takdiri kamuoyunun’ diye konuştu.

 

Parti binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan AK parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, “Biraz geçmişe dönecek olursak önce emniyetin yanındaki arsa satışıyla ilgili sayın başkanın bir açıklaması olmuştu, demişti ki, buraya karışan, bizim işimize karışanı, burnunu sokanın burnunu kopartırım demişti. Dünkü mecliste bu yerin en son hizmet alanına döndükten sonra kimin burnunun nerde kaldığını kamuoyu takdir edecektir. Ondan sonra CHP’den istifa eden meclis üyelerinden sonra bir açıklaması daha olmuştu, demişti ki ben aritmetiği her türlü hallederim demişti. Bizim için aritmetik önemli değil diyerek meclis üyelerinin orada değerini düşürmeye çalışmıştı.  Çok da önemli değil ben istediğim kararı istediğim şekilde geçirtirim benim için aritmetik önemli değil demişti ama biz bu aritmetiği de görmüş olduk. Bende bir belen sanayi sitesinin esnafı olarak söylüyorum veya kışla sanayisinin farketmiyor, bugüne kadar 19 senedir görevde olup ta buralara en ufak hizmeti yapamayan bir belediyenin seçime az bir süre kala buraları öne çıkartarak bir kamuoyu oluşturmaya çalışması manidardır. Biz şunu söylüyoruz, eğer amacın gerçekten hizmetse getirin projeli teklifinizi bizde arkasında duralım. Ama illaki nakit para istiyor. 3-4 ay önce hükümete borç para vereyim diyen bir belediye başkanının nakit sıkıntısı olmamalı. Hani sen duayendin, aritmetik umurunda değildi, burun koparıyordun. O arsa ticari alandan hizmet alanına döndükten sonra kimin burnu nerde kaldı takdiri kamuoyunun.  Ya bundan önce söyledikleri yalan, yanlış, eksik , yada bundan sonra yapacakları” dedi.

 

 

ALPAGO, MECLİS TOPLANTISINI DEĞERLENDİRDİ

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Esra Alpago da, dün 2 gündem maddesiyle toplanan Meclis Olağanüstü toplantısını değerlendirerek şu görüşlere yer verdi; “Konuşmasına sevgi, barış, dostluk sözcükleriyle başlayan meclis başkanı, insanlar arasına fesat sokarak, düşmanlıklar yaratarak, kullandığı sözcükler ve kavramlarla hiç bağdaşmayacak bir tavır içerisindedir. Sevgi, Barış, Dostluk diye bağıracaksınız ama arkasından insanları dışarıda kavga ettireceksiniz. Kötülüklerle beslenmek bana göre çok acı bir yaşam şekli. Demek ki herkesin bu kavramlara bakış açıları çok farklı. Sayın meclis başkanı kürsüde çok büyük bir gaf gerçekleştirmiştir. Bu gaf kelimesi de artık moda oldu. Kendi gaf ünvanımı Posbıyık’a kaptırdığım için çok üzgünüm. Meclis başkanı kürsüden defalarca insanların yaptıkları işlerle, boylarıyla, bakış açılarıyla, mensubu olduğu partilerle dalga geçerek onları tiye almaya çalıştı. Kendi meclis üyesiyle ilgili söyledi bir söz üzerine o lafı söyleyen kişi ‘şerefsizdir’ dedi. Merak edenler için söylüyorum 16 Kasım 2012 tarihli bir yerel internet sitesinde Posbıyık’ın kendi Meclis Üyesi Cumhur Nalcı’ya ‘tenekeci’ dediği ortadadır. Şimdi kimin şerefli, kimin şerefsiz olduğunun yorumu kamuoyuna aittir” dedi.

 

 

8 MİLYON TL KREDİNİN PROJESİ BELLİ DEĞİL

Posbıyık’ın meclisten projeli bir iş için değil nakit sıkıntısını gidermek için kredi talebinde bulunduğunu anlatan Alpago; “Daha sonra gündemin 2. Maddesi olarak nakit yetersizliğinin giderilmesi için kredi kullanılması, öyle şu, bu proje için değil, nakit yetersizliğinin giderilmesi için kredi talebi oldu. Meclis başkanı konuşmasına başlarken, ard arda bazı projeler sıraladı. Bisiklet yolundan rögar kapağına kadar. Bunları alt alta maliyetlerini toplasanız 1-2 trilyon para yapıyor. Şimdi biz soruyoruz, 11 senedir bekleyen Belen Sanayi Sitesi, kışla Sanayi Sitesi asfalt döküm işi, deniz kenarına yapılan havuzdan daha mı önemsiz, kestaneciye yapılan piknik alanından daha mı önemsiz, bisiklet yolundan daha mı önemsiz, sürekli değiştirilerek yenilenen kaldırımlardan daha mı önemsiz ki hiç birinin aklına gelip de onların söylemiyle Belen ve Kışla sanayi sitesine 22 bin ton asfaltı 2013 bütçesine koyamamıştır. Çok deneyimli ve tecrübeli olan belediye ekibinin bunu nasıl atladığını bilemiyoruz heral de yine sehven hata yaptılar arkadaşlar. Şimdi sormak lazım, bu 8 trilyon parayla kaç tane proje yapacaksınız sayın Meclis Başkanı. Hangi projeyi yapacaksınız? 8 trilyon parayla yapmak istediğiniz reel projeler nedir. Ben asfalt dökümünden bahsetmiyorum, oraya çiçek, oraya böcek, kaldırım genişletecek, rögar kapağı alacak, bundan bahsetmiyorum.  8 trilyon kullanacakları proje nedir?  Kendisinin saydıkları bir proje değil, zaten belediyenin yapması gereken asli görevleridir.  Dün Meclise 8 trilyon, belediyenin nakit sıkıntısının giderilmesi için kredi talebiyle geldi ama sonra eveledi, geveledi yok şunu yapacağız, asfalt dökeceğiz dedi ve 8 trilyona kılıf uydurdu.  8 trilyona kılıf uyduramazsınız kendi komisyon raporunda da aynen şu yazıyor, ‘hesaplara Nakit aktarılması’ diyor. Kimseyi kandırmasın nakit kredi direk hesaba aktarılır, projelendirilmiş kredi proje hesabına aktarılmış. Belediye Başkanının 8 trilyon para için projelendirilmiş bir kredi talebi yok. Hangi projeye karşı bu 8 trilyonu istiyor, o belediyedeki nakit sıkıntısını çözmek için kendi hesabına para istiyor” dedi.

 

 

BELEN SANAYİ SİTESİ VE KIŞLA ESNAFINA ASFALT ÇAĞRISI

Bu bölgelere asfalt dökülmesi için AK Parti Meclis üyeleri olarak proje hazırlayabilecekleri çağrısı yapan Alpago; “Belen Sanayi sitesi ve kışladaki esnaf arkadaşlara buradan bir çağrı yapmak istiyoruz tüm AK Partili meclis üyeleri olarak. Gerçekten bu konuda samimiyseniz, kimsenin ekmeğine yağ bağ sürmek için değilse bu işler, 22 ton asfalta ihtiyacınız varsa bizde teknik adam çok kendileri bir proje hazırlar ve o 22 ton proje esaslı krediyi kendilerine temin ederiz” diye konuştu.

 

 

ÇAKIR: ARİTMETİK, DÜKKANA ZABITA GÖNDEREREK HALLEDİLMEZ

AK parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, Alpago’nun bu açıklamalarına ilavelerde bulunarak şunları söyledi; “Ereğli’de 20 senedir yapamadığı bir terminal için kredi talebinde bulundu. AK Parti’nin tüm Meclis üyeleri grubu buna destek vermiştir. Biz her zaman bunu söylüyoruz, sayın vekilimiz Ercan Candan’da buna Ankara düzeyinde yardımcı olmuştur.  Ereğli’ye yapılacak her yatırıma, nereye ne çivi çakmak istiyorsa biz kendisine destek vereceğiz. Ama işin adını koymak lazım. İşi siyasi hedef saptırma adına, parayı gizleme adına, başka yerlere değerlendirme adına açıklama yapmaya gerek yok. 7 trilyon terminale destek veren biz 8 trilyona da verirdik, Projelerin adını getir, projeni ortaya koy, nereye asfalt yada nereye ne proje yapacaksan ortaya koy destek olalım, bundan önce AK Parti’li meclis grubumuz destek vermiştir, kendisi ne diyordu ‘aritmetiği her türlü hallederim’ diyordu, buyur başkan, sen duayen başkandın, aritmetiği zabıtaları bazılarının dükkanına göndererek mi halledeceksin. Demek ki bundan önce hep böyle yapıyordun.  Bundan sonra buna izin vermeyeceğiz.”

 

 

KALAY: GERGİNLİĞİN SORUMLUSU BAY VE BAYAN POSBIYIKTIR

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Yusuf Kalay’da dün meclisten sonra yaşanan olaylardan bay ve bayan Posbıyık’ın sorumlu olduğunu belirterek; “Meclis toplantısı çok kalabalıktı. Bu bizi mutlu etti. Halkımızın meclisi takip etmesinden memnunluk duyduk.  İçerideki bazı hareketlerin, dışarıdaki gerginliği fitillemesi  bizi üzmüştür. Allah’a şükür bir çok arkadaşımız sağduyulu davranmıştır. Tepki vermemiştir, söylenen lafları sineye çekmiştir. Bundan dolayı daha büyük aşırı olaylar olmamıştır. Beni üzen bir Meclis başkanının meclis kürsüsünden ifade etmekte zorlandığım ‘şerefsiz’ cümlesini kullanması, hemen meclis toplantısından çıkarken bu kentten milletvekili adayı olmuş, Kent konseyi Kadın Kolları Başkanı ve Meclis Başkanının eşi Neriman Posbıyık’ın da yine Belediye Meclis Üyesi ki kendi partisinden sayın Fevzi Ekşi arkadaşımıza ‘şerefsizler’ ifadesini kullanması dışarıdaki gerginliğin fitilini ateşlemiştir. Gerginliğin sorumlusu bay ve bayan Posbıyıktır. Bizlerin ve arkadaşlarımızın sağ duyusuyla ufak tefek itiş kakışmalarla olaylar bitmiştir. Biz Mecliste bir gerginlik yaratmıyoruz. Biz mecliste görevimizi addediyoruz. Bizim görevimiz Ereğli halkına hizmet etmektir” dedi.

 

 

POSBIYIK 8 MİLYON TL SEÇİM HARÇLIĞI İSTİYOR

Kalay, Halil Posbıyık’ın projeli bir hizmet için değil, seçim harçlığı için 8 milyon kredi istediğini belirterek; “Halil posbıyık, 18 yıldan beri belediye başkanıdır, Kdz.Ereğli’de 130 yıllık bir belediyedir.  Her mayıs aylarında bir asfalt programı yapılır. Ki biz bu sene fen işlerine 30 milyon TL bütçe ayırdık. Belediye meclis üyeliği dönemimde ben hiç tanık olmadım böyle bir para için ortalığı aya kaldırmak, bağırmak, çağırmak. Bunun altında başka bir şey olduğunu biz hep söyledik. Fakat sanayideki esnafımız olsun, muhtarlarımız olsun doğruları gizleyerek tabiri tam söyleyeyim yalan söyleyerek kişileri kışkırtmak, sanki AK Parti Belediye Meclis Üyeleri veya bu uygulamaların yanlış olduğuna kanaat getirip CHP’den istifa eden Bağımsız Meclis Üyelerini hedef göstermek noktasında, sanki biz hizmetleri engelliyoruz şekline getirmesi doğru değildir. Kafaların arkasındakini biliyoruz. Seçime çok kısa bir süre kalmış, O Ereğli’ye projeli bir hizmet için 8 milyon TL istemiyor, seçimlerde kullanacağı cebine harçlık istiyor. Çocuğa şeker parası verirsin koşar hemen bakkala şeker alır ya, Halil Posbıyık’ta 8 trilyon cebine seçim harçlığı istiyor” dedi.

Meclis Üyeleri, daha sonra habercilerin sorularını yanıtladı. ‘CHP’den ayrılan bağımsızların bir bölümünün ak partiye geçeceği doğrumu?’ şeklindeki bir soruya AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, şu cevabı verdi; “Zaman zaman bunu açıklıyoruz. Bizim CHP’den istifa eden Belediye Meclis üyesi abilerimiz, arkadaşlarımızla hiçbir zaman bize katılın diye bir talebimiz olmamıştır. İnsanlar kendi partilerinde ilçe ve belediye başkanıyla fikir ayrılığına düştüğünden dolayı bu partiden istifa etmişlerdir. Hatta Abdülkadir Sözer abimiz geçen şunu söyledi, ‘AK Partiyi bana teklif etmelerini bile kendime hakaret sayarım’ diyor. ‘Çünkü ben 40 yıllık solcuyum’ diyor. Bizim söylediğimiz Ereğli menfaati adına ortak hareket edebiliyorsak, çünkü bu insanların Ereğli’de yatırımları var, bu insanların Ereğli’ye sevdaları var. Bu insanlar Ereğli’de 70 yaşında değiller, yani yarın bırakıp gidecek insanlar değiller. O yüzden doğru gördüklerini işte emniyetin yanındaki arsanın satışı konusunda olduğu gibi, borçlanmayla alakalı ortak bir noktada buluşabiliyoruz. Tüm mesele budur. Biz sadece ideolojik teslimiyetten yana değiliz, sorguluyoruz. Ereğli’nin menfaati adına her şey de meclisin yanındayız, yapılacak yanlışta da belediyenin karşısındayız” dedi.

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Yusuf Kalay da, ‘Meclisi kilitleme niyetinde misiniz, Ereğli’ye yapılması gereken hizmetlerde varken?’ şeklindeki bir soruya, ‘Meclisten karar çıkartmaktan kolay bir şey yok. Mesela dünkü 2 gündem maddeli mecliste 1. Madde oy birliğiyle yıldırım hızıyla geçti. Niye, tamamı Ereğli’nin menfaatine olan bir konuydu. Doğru olan bütün yatırım ve projeler meclisten yıldırım hızıyla geçer, bunun yanında oluruz. Hizmet noktasında bütün meclis üyeleri sağduyuludur. Niye hayır dedik bugüne kadar, yüztane evetin içinde 2 tane hayırımız vardır. Oda yanlış projelerdir. Bizim kilitleme kastımız olsaydı birinci maddede de kilitlerdik. Biz kuru kuru çarşı her şeye karşı havasında değiliz. Bizim hayır dediklerimizin bir çoğunda da dava açılmış ve davalar belli bir noktaya gelmiştir. Haziran ayında Bağımsız meclis üyeleriyle beraber önerge vereceğiz. Samimiyet testi yapacağız. Nedir vereceğimiz önerge, proje bazında atıyorum 30 ton asfalt alınması. Buyrun bu kadar samimiyseler biz önergemizi vereceğiz. Samimiyseler onaylayacaklar bizde iller bankasına gideceğiz kredi alacağız. Bakalım, Belen sanayi kışla sanayi sitesi için asfalt dökümü için bu kadar samimiler mi Haziran meclisinde göreceğiz. Burası çok önemli proje bazında oldumu bunu ancak oraya harcarsın. Asfaltsa sorunumuz ihtiyacımız, iller bankasından asfalt için paramızı isteriz. Ama biz çok iyi biliyoruz ki adı gündemdeki adı nakit yetersizliği olduğu için bu para cebe konan şeker parasıdır, çikolata parası, seçim parasıdır. Biz buna karşıyız” diye cevap verdi.

Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kumaş’da cevaba bir eklemede bulunarak; “ Biz meclisi kitlemek değil, Ereğli’nin önünü açmak istiyoruz. Şuna dikkat edilmelidir, bizim Ereğli’nin menfaatine olan birçok önergemiz Halil bey ve Meclis üyeleri tarafından red edilerek gündeme alınmamıştır. Kitleme değil, önünü açma hedefindeyiz ama karşı taraftakiler bir bahane bulup nasıl engelleriz, ama biz bir şeyi başarırsak da nasıl sahiplerinizin peşindeler” dedi.

Belediye Meclis Üyesi Yusuf Kalay, toplantının sonunda habercilere; “Belediye şuanda iyi yönetilmiyor, personel maaşlarını alamayacak duruma gelecek ve şuanda müteahhitler hak edişlerini alamıyorlar. Festival geçinceye kadar da kimseye ruhsat verilmiyor. Akçesi olan ruhsat alıyor” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Meclis gündemi değerlendirme toplantısında AK Parti’nin Belediye Meclis Üyeleri Eyüp Karaarslan, Mustafa Kalkan, Yusuf Kalay, Esra Alpago ve Mustafa Kumaş hazır bulundu. 


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
menekşe acar 5 yıl önce

çatlasanızda patlasanızda, posbıyık yaşadığı sürece başkan olarak kalacaktır. tayyip erdoğan oy nası alınır görsün. hapis yatana ben oy vermem. önce aklanacaksın


Misafir Avatar
Zafer 5 yıl önce

TC.vatandaşı uçan kuş.Meclis üyelerine kafayı fazla takmışsın.Onlarki korkmadan,yılmadan,tehdide ve şantaja boyun eğmeden Kdz.Ereğlinin menfaatleri doğrultusunda görev yapıyorlar.Oy veren vermeyen herkezin saygı duyması gerekir.Senin gibilerin önyargılı yorumları böyle haberlere renk katıyor.SAHİLE 20 YILDIR DİKİLEN LALELER GİBİ. Bu meclis üyelerinin anıtı dikilecek göreceksin.


Misafir Avatar
Muhalif 5 yıl önce

ÜÇ KURUŞA TAŞERONDA ÇALIŞAN EMEKÇİ KARDEŞLERİMİZİ İŞTEN ATMAKLA SEVGİ BARIŞ DOSTLUK OLUYORSA BEN KABUL ETMİYORUM BU SEVGİ BARIŞ DOSTLUK SÖYLEMLERİNİ HEP LAFTA KARI KOCA POSBIYIKLARIN NE SEVGİSİNİ NE BARIŞINI NE DOSTLUĞUNU GÖREMEDİK DAHA DÜN MECLİS TOPLANTISINDA BAYAN POSBIYIĞIN FEVZİ EKŞİYE SARF ETTİĞİ SÖZLER EREĞLİ TARİHİNE BİR KARA LEKE OLARAK GEÇECEKTİR


Misafir Avatar
Yılmaz Yiğit Kara 5 yıl önce

Sizin efsunlu başkanınız önce verdiği sözleri bir tutsunda ondan sonra konuşun bu yeri satacam burun koparırım diyen başkan bir gün sonra 360 derecede değil 720 derece dönüş yapmış yok şöle yok böle ajitasyonla yerin satışını iptal etmiştir mecliste her türlü aritmetiği sağlarım diyodu ne oldu hem encümen hem meclis muhaliflerde şuan ve seçime 10 ay var daha düşünün siz birkaç ay sonrasını 3 tane medya ve muhalif haber sitesi 50 tane posbıyık yandaşı gazeteyi perişan ediyor o 50 tane gazete ve site posbıyığı savunamıyor muhalifler karşısında başkan sen boşuna ilan parası veriyorsun bu gazeteler bu üç tane muhalif site ve gazeteyi yanına al bi şekilde o 50 tane yandaşından fazla savunurlar seni buna emin ol seçim öncesi yanında olan şuan karşında olan site ve gazetelerin neler yaptığını biz seçim zamanı gördük


Misafir Avatar
Balılı Murat Sesliciler 5 yıl önce

posbıyık yandaşlarına bir kaç anekdot tersanelerin kurulmasına akp hükümeti ön ayak oldu akp kurmadı oralar özel kuruluşlar akp kapattı diye zart zurt atmayın kurulurken gelip tebrikmi ettiniz binlerce işçi aylarca yüksek fiyatlarla evine baktı ordan sanki akp temsilcileri geldi kapılarına kilit vurdu sadece ereğli değil dünyadaki bütün tersanelerde daralma var önce öğrenin sonra yorum yapın boş kafalarla yorum yapılmaz ikincisi posbıyığında festival sahil ve süs havuzlarından başka bir hizmetini ekonomik yatırımını görmedik etrafı zengin oldu halk hala aç fakir perişan daha düne kadar arabası olmayanlar bugün mersedes arabalarla geziyor 150 ye yakın işçinin ekmeğiylede akp hükümeti oynamadı sizin posbıyık amcanız oynadı bunların içinde kalp hastası ve ciğerinin biri olmayan bir emekçi kardeşimizde var işten atılan insanların sedyeyle hastanelere kaldırıldığı günleri biz unutmadık köylerden oy getircek arkadaşlarada bir çift sözüm var istediğiniz kadar oy getirin posbıyık siyaseten mevta olmuştur sizin gibi belediyede çalışanlar ve yakınları posbıyığın hazin sonunu engelleyemeyecek bu ilçenin başına haklı olarak Murat Sesli gelecektir bundan kimsenin şüphesi olmasın şu an üzerinde gezdiğiniz asfaltlar murat sesli zamanı dökülmüştür 1,5 yıllık başkanlığı döneminde posbıyığın 20 yıldır yapmadığı şeyleri yapmıştır çatlasanızda patlasanızda posbıyıkların saltanatı 2014 martında bir daha açılmamak üzere bitecek


Misafir Avatar
TC VATANDAŞI UÇAN KUŞ 5 yıl önce

BEN KİMSENİN ÖNÜNDE ÖNÜMÜ İLİKLEMEDİM İLİKLEMEMDE NE BELEDİYEYLE BİR İŞİM VAR NEDE MECLİS ÜYELİĞİNDE GÖZÜM VAR ŞU VARKİ GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMEZ AMA SİZ KLAVUZUN ÖNDE GİDENİSİNİZ BİZİM OYLARIMIZLA O MECLİSE GİRENLERİN EREĞLİYE İHANET HAKLARI OLMADIĞINI BİLMELERİ GEREK HERKES KENDİ OYU HAKKINDA YORUM YAPAR KİMSENİN EREĞLİHALKI ÜZERİNDEN YORUM YAPMA HAKKIYOKTUR EREĞLİYE HİZMET EDENLERLE EREĞLİYİ SATANLARI HALKIMIZ GAYET İYİ BİLİYOR VE DEĞERLENDİRMESİNİDE ONA GÖRE YAPACAKTIR LEYLEKLERİN ÖMRÜ 70 YILDIR VE İKİ ÇEŞİDE AYRILIRLAR AK LEYLEK KARA LEYLEK VE LEYLEKLER YUVALARINA BAĞLIDIRLAR VE YUVADAN AYRILAN LEYLEKLERİDE KARGALAR HİÇ EDER ÖNCEKİ TOPLANTIDA SATILMAKİSTENEN YERİN SATILMASINA KARŞI ÇIKANLARDAN SAYIN ALPAGO KREDİ GÜNDEME GELİNCE SATILMASI İÇİN BİR ŞEYLER SÖYLEMYE ÇALIŞTI FAKAT OLMADI SANIRIM SAYIN KALAY BELEN İÇİN KREDİYE ONAY VERECEKLERİNİ SÖYLEDİ PEKİ DİĞER ASFALTLANMASI GEREKEN YERLER SANIRIM BELEN İÇİN BİRİLERİNE SÖZ VERİLDİ 2014'E NE KALDI ZAFERİ HEP BİRLİKTE GÖRECEZ İNŞALLAH TABİKİ İNSANOĞLU UMUTSUZ YAŞAYAMAZ UMUT VARSA EĞER YAŞAMAYA DEĞER SİZ GENEDE UMUDUNUZU YİTİRMEYİN !!!


Misafir Avatar
SÖZÜN ÖZÜ 5 yıl önce

tayyip erdoğan %46 oy alıyor POSBIYIK %70 OY ALIYORSA OTURUN DÜŞÜNÜN. DEMEKKİ EREĞLİ KALLEŞLERİ SEVMİYOR


Misafir Avatar
ereglili 5 yıl önce

iktidar ereğliye ne verdi ne vermedi, erdemiri sattı, tersaneleri kapattı, bir tane çivi çaktımı bir tane bana onu gösterin. akpye oy verip günaha giremem. oyum büyük başkan POSBIYIKIN. TÜM AKRABALARIMLA BİRLİKTE 500 OYUM VAR. KÖYLERDEKİ TÜM EREĞLİLİLERİ SEÇİM ZAMANI EREĞLİYE İKAMETE ZORLAYIP OYUMUZU ARTIRACAĞIZ. %85 GARANTİ


banner251

banner185