Bu haber kez okundu.

92. YIL COŞKUSU!..

Eşsiz Önder Mustafa Kemal ve arkadaşlarının 23 Nisan 1920’de büyük coşkuyla açtıkları TBMM’nin,  29 Ekim 1923 tarihinde ilan ettiği Türkiye Cumhuriyeti 92. Kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Gazetemiz merkezine ulaşan kutlama mesajları şu şekilde:

 

 

KDZ. EREĞLİ KAYMAKAMI NAZIM MADENOĞLU:

 

Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, ‘Cumhuriyet, yeni kurulan bir devletin, ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği eşsiz bir savaşın sonucunda elde ettiği büyük bir kazanımdır.

Türk Milleti, Atatürk’ün önderliğinde dünya tarihinde eşine ender rastlanır büyük bir destan yazarak, tüm zorluklara göğüs germesini bilmiş, en değerli varlığımız Cumhuriyeti  kurmuş ve genç Türkiye Cumhuriyeti, gelişmesini kesintisiz sürdürerek adım adım bugünkü düzeyine ulaşmıştır. Cumhuriyet’in sağladığı barış ve huzur ortamı sayesinde, Türkiye eğitimden sağlığa, sanayileşmeden altyapıya, siyasetten ekonomiye her alanda önemli atılımlar gerçekleştirmiştir.

Cumhuriyet, Türk insanının ufkunu açmış, yaratıcı gücünü ortaya çıkarmış, ona uygar dünyanın kavram ve değerleri ile tanıştırmıştır. Türk Milleti, Cumhuriyet ile çağdaş olmanın haklı onurunu tatmış, gelişen ve kalkınan bir dünya devleti olmanın kıvancına erişmiştir.

Cumhuriyet Bayramımızın 92. Yıldönümünde, ülkemizi karanlıktan kurtararak aydınlığa çıkaran Cumhuriyetimizin kurucusu başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, bu aziz vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum’ dedi.

 

 

KDZ. EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN UYSAL:

“Cumhuriyet, aziz Türk Milleti’nin her türlü imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla gösterdiği kahramanlığın eseri, birlik ve beraberlik içinde hareket edildiğinde olmaz denilenlerin başarabileceğinin en büyük ispatıdır.

Ülkemizin dirlik ve düzeni için gerekli özenin, Cumhuriyet değerleri çevresinde kenetleneceğine ve yeni eserlerle yüceltilerek geleceğe güçlü bir şekilde taşınacağına olan inancım tamdır.

Büyük kurtuluş mücadelesinin ardından, milletimizin hak ettiği yönetim biçiminin Cumhuriyet olduğunu bildiren, Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarına bir kez daha minnet ve şükran duygularımı ifade ederken, tüm Ereğli halkını, 29 Ekim Perşembe günü 18.30’da Bağlık Karakolu önünden başlayacak Cumhuriyet Yürüyüşüne davet ediyorum.

Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, kahraman şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 92.yılını kutluyorum.”

 

 

ALAPLI BELEDİYE BAŞKANI NURİ TEKİN:

Çok zor şartlarda verilen hürriyet ve bağımsızlık mücadelesinin ardından 29 Ekim 1923’te kurulan Cumhuriyetimizin 92.yılını yine büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey yükselen yeni nesil !.. İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk,  onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz. “ sözleriyle gelecek nesillere emanet ettiği Cumhuriyetimiz, 92 yıldır olduğu gibi bundan sonra da korunup kollanarak ilelebet yaşayacaktır. Bizlere ve her yeni nesile düşen görev;  Cumhuriyetimizin kuruluşuna kadar geçen zorlu süreci, her türlü yokluk ve zor şartlar altında hürriyet ve bağımsızlık için verilen o büyük mücadeleyi ve bu mücadele ruhunu nesilden nesile yaşatılmasını sağlamaktır. Cumhuriyetimizin geleceğine güvenle bakabilmenin en önemli koşullarından birisi de geçmişimizi unutmamak, unutturmamak ve bağımsızlık ve hürriyet ruhunu hafızamızda canlı tutabilmektir. Canlılığını koruyacağımız bu ruh, Cumhuriyetimizin ilelebet yaşatılmasının da en büyük teminatı olacaktır.

Bu duygularla, Cumhuriyetimizin 92. Kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk olmak üzere, bağımsızlık ve hürriyet mücadelemizin kahramanları şehit ve gazilerimizi de bir kez daha minnet ve rahmetle anıyorum.

 

 

CHP ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ ŞERAFETTİN TURPCU:

 

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, Cumhuriyet Bayramı'nın 92. Yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. 

Turpcu, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: 

"Cumhuriyet Bayramı; tarihte eşi görülmemiş bir kurtuluş mücadelesiyle bağımsızlığını kazanmış bir milletin, Büyük Önder Atatürk önderliğinde; siyasal, sosyal ve ekonomik alandaki sayısız başarılarından en önemlisinin yıldönümü olan en büyük bayramımızdır. 

Cumhuriyet; bu ulusun işgale ve emperyalizme karşı kahramanca mücadelesini simgeler ve bu mücadele sonrasında ulusumuzun hayatta kalma çabasını ortaya koyar. Savaş meydanlarında kazanılan bağımsızlık, halkımıza armağan edilmiş; halkımız hakettiği çağdaş ve bağımsız yönetimine biçimine kavuşmuştur. 

Cumhuriyetin gerçek anlamını bulabilmesi için çoğulculuğu esas alan sahici bir demokrasi, adalet üreten bir hukuk sisteminin varlığı ve insan haklarının uygulanabiliyor olması gerekmektedir. Bunun için mücadele etmeli, Büyük Önder Atatürk’ün ve vatan sevdalısı Anadolu Halkının bizlere emanet ettiği, cumhuriyetimizi yükseltmek ve sonsuza dek yaşatmak için üstümüze düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz.

Bu düşüncelerle emperyalizme karşı varoluş mücadelesi vermiş büyük Cumhuriyetimizin tüm vatandaşlarının Cumhuriyet Bayramını kutluyor, saygılar sunuyorum."

 

 

AKÇAKOCA BELEDİYE BAŞKANI CÜNEYT YEMENİCİ:

Millet olarak Cumhuriyetimizin 92.kuruluş yıldönümüne ulaşmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde milletin azim ve kararlılığıyla vücut bulmuş büyük bir eserdir. Bu eser, büyük bir vizyonla daima ileriye bakan, özgüvenini sağlam tutan, heyecanla ve şevkle çalışan bir neslin bugünkü nesillere armağanıdır. Türk toplumu Cumhuriyet’le çağdaş bir millet haline gelmiş, devletinin yegâne ve gerçek sahibi olmuştur. Cumhuriyet, Türk insanını karanlıktan aydınlığa, umutsuzluktan umuda dönüştüren millet iradesinin sembolüdür. Türkiye Cumhuriyeti bugün, çağdaş, demokratik, laik bir dünya devletinin adıdır. Bir milli devlet olarak kurulan Türkiye Cumhuriyeti, her alanda büyük bir değişim ve atılımın somut ifadesidir. Bilinmelidir ki, Türk Milletinin sarsılmaz iradesi ve Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma azmi, tüm güçlükleri aşmamızda bizlere yol gösterecektir. Cumhuriyetin çocukları, gençleri  almış oldukları bu mirası ilelebet koruyacaklardır. Cumhuriyetin emaneti omuzlarımızdadır. Bu emaneti canımızdan aziz bilip her şartta sahip çıkacağız. Bu duygu ve düşüncelerimle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Yurt içindeki ve yurt dışındaki bütün vatandaşlarımızın, geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin   29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

KDZ. EREĞLİ TSO:

Cumhuriyetimizin ilan edilmesinin 92. yıldönümünü gururla ve kıvançla kutlamaktayız. Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Bu nedenle yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için el birliği ile çalışacak, Atatürk ilke ve devrimlerine her zaman ve her konumda sahip çıkacaktır.

Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve Ulusumuzun birliğine her zaman olduğundan daha fazla önem vermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve de silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramınızı yürekten kutluyorum. 

 

 

GENEL MADEN İŞÇİLERİ SENDİKASI:

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, Yönetim Kurulu adına bir açıklama yaparak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Demirci’nin açıklaması şöyle;

“Gücünü ve kaynağını ulusumuzun hür iradesinden alan ve Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “En büyük eserim” diyerek emanet ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun yıldönümünü kutluyoruz.

Kurtuluş Savaşımız ulusumuzun var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin simgesidir.

Ulusumuz, bugün geldiğimiz noktadan daha ileri ufuklara ulaşabilmenin ancak Cumhuriyet ile mümkün olabileceğinin bilincindedir.

Bu nedenle, Cumhuriyetin tüm değerleriyle yaşatılması herkesin ortak sorumluluğu ve görevidir.

Her 29 Ekim’de tazelenen azim, kararlılık ve enerjimizle; Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. Yıldönümünde, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve ülkemiz ekonomisine katkı verirken yaşamını yitiren tüm maden şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz.”

 

BEÜ REKTÖRÜ PROF. DR. MAHMUT ÖZER:

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Türkiye Cumhuriyetinin 92. kuruluş yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Prof. Dr. Mahmut Özer mesajında, "Aziz milletimizin sarsılmaz bir ortak iradeyle tüm olumsuz şartlara rağmen kurdukları Cumhuriyetimizin 92. yıldönümünü kutlamanın haklı gurur ve onurunu yaşamaktayız. Milli iradenin hakim olduğu Cumhuriyetimiz, bütün değerleriyle özümsemiş, dünyanın saygın ve güçlü bir ülkesi olma yolunda yürüyüşüne emin adımlarla devam etmektedir. Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde mücadele verdiği ve kurtuluş destanını yazdığı ülkemizi, muasır medeniyetlerin ötesine taşımak ve çağdaş dünya devletleri içinde hak ettiği saygın konuma yükseltmek bizlerin görevidir. Bu görev dahilinde, yarınların daha güçlü, daha huzurlu Türkiye'sini elbirliğiyle inşa edebilmek için bizlere düşen en önemli görev; daha çok çalışmak ve özellikle son günlerde daha da çok ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta bu vatanı bizlere emanet eden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şahsım ve üniversitem adına saygı ve minnetle anıyorum" dedi.

 

 

ÇAYCUMA TSO BAŞKANI RIFAT SARSIK:

Büyük milletimizin tarihinde en önemli başarılarından biri olan Cumhuriyetin 92. yılını kutluyoruz. Bu büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk’ü, O’nun kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi milletçe sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.

 

Türkiye Cumhuriyeti; ırk, dil, din, inanç, cinsiyet farkı gözetmeksizin her Türk vatandaşının ortak varlığıdır. Cumhuriyetimizin vazgeçilmezleri de din ve vicdan hürriyetini teminat altına alan laiklik, yurttaşların fikirlerini serbestçe ifade etmelerini ve yönetime katılmalarını sağlayan demokrasi; adaleti teminat altına alan hukuk devleti olmasıdır.

 

Türkiye Cumhuriyeti, ortak tarih, kader ve amaç birliği ile vatandaşlık kimliği ilkelerine dayanır. Türk insanı Cumhuriyet sayesinde “teba” olmaktan çıkıp vatandaş haline gelmiş, devletin tek ve gerçek sahibi olmuştur.

 

Milletimiz sevinçte, kederde, zor günde ortak kader anlayışına sahip çıkmıştır. Cumhuriyet, milletimizin doğulusuyla, batılısıyla, kuzeylisiyle, güneylisiyle kadın-erkek, yaşlı-genç demeden, kan ve gözyaşlarıyla yazdığı eşsiz bir destandır. Cumhuriyet eşitlik, özgürlük ve uygarlıktır. İnsanlık onurunu her şeyin üstünde tutmaktır.

 

Ülkemizin terör ve doğal afet nedeniyle üzüntülü günler geçirdiği şu günleri cumhuriyetimizin etrafında hep beraber el ele kenetlenerek, bölünmez bütünlüğümüze, demokrasimize, Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkarak atlatacağız. İstediğimiz; barıştır, birlik ve beraberliktir, bölünmez bütünlüğümüzün muhafazasıdır.

 

Çağdaş, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu; yüce Türk milletinin geçmişten geleceğe en değerli ışık kaynağı, eşi bulunmaz kahraman, büyük asker ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda yürümeye devam edeceğiz.

 

Doksan iki yıldır geçmişimizle aydınlık yarınlarımız arasındaki en önemli köprü olan Cumhuriyet, bizi daha nice bin yıllara taşıyacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle herkesin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor; sevgi, saygılarımla en iyi dileklerimi sunuyorum.

 

 

ADD KDZ. EREĞLİ ŞUBESİ YÖNETİM KURULU:

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Kdz.Ereğli Şubesi Yönetim Kurulu adına yazılı bir açıklama yapan Başkan Özlem Kölemenoğlu,

Cumhuriyeti kurmaktan Cumhuriyeti özünden saptırmaya giden planlı programlı 92 yıllık bir süreçten geçiyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün  "EN BÜYÜK ESERİM" dediği Cumhuriyet'imizi özünden saptırmaya giden planlı programlı 92 yıllık bir süreçten geçtiğimize işaret etti.

Kölemenoğlu, “Cumhuriyet egemenliğin bir kişi veya zümreye değil, toplumun bütününe ait yönetim şeklidir.”  Vurgusunu yaptığı açıklamasına şöyle devam etti:

“Askeri dehasının yanında büyük bir filozof, büyük bir sosyolog, büyük bir tarihçi olan Mustafa Kemal dünya ve Osmanlı tarihini incelediğinde, çağdaşlaşma yolunu açacağı Türk toplumuna en  uygun yönetimin Cumhuriyet yönetimi olduğunu düşünmüş ve büyük bir stratejist olarak zamanı geldiğinde meclise Cumhuriyet yönetimini sunmuştur

Türkiye Cumhuriyeti Devleti; anayasada ifadesini bulduğu şekli ile demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletidir. Ve çağdaş bir anlayışla yasama, yürütme, yargı erkinin kuvvetler ayrılığına dayanır.

 

Cumhuriyet; ümmet yerine ulusu, kulluk yerine yurttaşlığı, bağnazlık yerine çağdaşlığı seçenlerin kurduğu bir rejimdir. Bugün Cumhuriyeti yöneten anlayış, demokrasiyi amaç değil, araç olarak görmekte ve kendi siyasal anlayışını gerçekleştirmek için çalışmaktadır. Bu anlayış emperyalizme karşı verilen büyük bir mücadelenin sonunda, Lozan Antlaşması’yla elde edilen kazanımları pervasızca yok etmeye çalışmaktadır.

      

Yıl 2015 Cumhuriyetin ilanından bu yana 92 yıl geçmiş. 1923 ün, 1933 ün coşkusu, sevinci, mutluluğu karamsarlığa dönüşmüş, ülkenin geleceği endişesi, ümitsizlik, bezginlik, korku insanların davranışına yansımış. Ata'nın büyük Nutuk'ta gençliğe seslenirken belirttiği öngörüler  birer birer ülke gündemine girmeye başlamıştır.

Tam bağımsızlığa ve ulus egemenliğine dayanan; laik, demokratik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni, üniter devlet yapısı içinde korumaya ve sonsuza kadar yaşatmaya kararlıyız.

 

Cumhuriyetin 92. Yıldönümünü kutladığımız bugün Ulu önder Mustafa Kemal’in ruhunda çiçeklerin açtığı gündür.  Cumhuriyet düşmanları karşısında bizler tüm düşmanlara karşı Ülkemizi korumaya and içtik, buradayız, devrimlerin bekçisiyiz dediğimiz gündür bugün.

 

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi saygıyla, minnetle anıyor, ulusumuzun Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz.

 

Cumhuriyet Bayramı  onurlu bir halkın birlik ve beraberliğinin ürünüdür” Mustafa Kemal ATATÜRK”

 

 

CHP KDZ. EREĞLİ İLÇE EĞİTİM SEKRETERİ ÇİĞDEM KILIÇ:

 

Büyük önder Atatürk’ün Türk milletine bırakmış olduğu en büyük miras hiç şüphe yoktur ki; kurmuş olduğu Cumhuriyettir. Çünkü  Cumhuriyet ; aklın ve bilimin öncülüğünü kabul eden Demokratik,laik ve sosyal hukuk devleti anlayışını benimseyen bir yönetim şekli olması açısından insan hak ve özgürlüklerinin en üst seviyede korunduğu bir rejimi ifade etmektedir. Böylece  Büyük Önder Atatürk cumhuriyeti kurmakla; Türk milletinin gelecekteki huzur ve refahının sürekli olması açısından son derece önemli bir adım atmıştır.

Ama bugün, Atamızın kurduğu cumhuriyeti ve yaptığı devrimleri sistematik bir şekilde unutturmaya çalışan bir takım güçler var.Bu nedenle bizlerin sıkı sıkıya tutunmamız gereken dal cumhuriyettir. Yarın birşeyler geç olmadan,bunları düşünüp;akıllı olmalıyız ve elimizden gelen ne varsa cumhuriyetimiz için yapmalıyız.

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun.

 

KDZ. EREĞLİ THK ŞUBE BAŞKANI MUHAMMET LİKOĞLU:

Tarihte eşine ender rastlanan bir mücadele ve kahramanlıkla destanlaşan; mazlum milletlere de örnek olan bir süreç sonunda zafere ulaşan milli mücadelemizin tacı Cumhuriyetin ilanının, 92.yılına ulaşmış bulunuyoruz.


Bugün, Atatürk`ün "en büyük eserim" dediği Cumhuriyet değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür.


Bizi tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek vatan yapan yüksek değerlerimizi daha yüksek  sesle haykırmanın tam zamanıdır. Cumhuriyeti geleceğe taşımak aynı zamanda her Türk vatandaşı için bir görev,şeref ve namus borcudur.

Milletimiz; Cumhuriyet rejimi ile kazandığı değerleri, toplum hayatımızın vazgeçilmez unsuru olarak benimsemiş, karşılaştığı sorunları Cumhuriyete olan bağlılığı sayesinde birlik ve beraberliğinden ödün vermeden aşmayı bilmiştir. Başta Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere Türk Ulusu dışarıda bağımsızlık, içeride ulusal egemenlik için savaş vermiş bu savaşı da kazanmıştır.

Bilinmelidir ki; Türk milletinin sarsılmaz iradesi ve Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma azmi, tüm hain ve işbirlikçileri yok edecek, Cumhuriyet düşmanlarına asla fırsat vermeyecektir. Cumhuriyetin çocukları, gençleri almış oldukları bu mirası ilelebet canı ve kanı bahasına koruyacaklardır. Cumhuriyetin emaneti omuzlarımızdadır. Bu emaneti canınızdan aziz bilip her koşulda sahip çıkacağız.

Şanlı Bayrağımızın dalgalandığı bu topraklarda yaşamak hepimiz için bir onurdur, gururdur. Ülkemizi çağdaş geleceğe taşımanın yolu ve sıkıntıya düştüğümüzde reçetemiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Gençliğe Hitabesi"nde mevcuttur.

Büyük ATATÜRK''ün ''Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ve Cumhuriyet fazilettir'' sözünün  son zamanlarda bölgemizde ve dünyada yaşananlara bakdığımızda daha çok önem kazandığını anlamalıyız ve bu günleri bize bahşeden ulu önderimize her zamankinden daha çok minnet ve şükran duymalıyız.

Her 29 Ekim'de yenilenen azim, kararlılık ve enerjimizle; Cumhuriyetin 92. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi  saygı ve şükranla anıyor, halkımızın Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutlarım.

 

ZONGULDAK TÜRK OCAĞI BAŞKANI EROL ŞEREF:

Bugün Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 92.yıldönümünü milletçe karşılamanın ve kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Türk Milleti, büyük yokluk ve olumsuzluklara rağmen istiklali uğruna, dünyada örneğine az rastlanır bir kararlılık, cesaret ve azimle Milli Kurtuluş Savaşını zaferle sonuçlandırıp Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.

Cumhuriyet, Türk Milleti’nin vatan, millet, bayrak ve ezan sevdasının bir eseri, demokrasi için faziletli bir yoldur.

Son yıllarda millet birliğimize, vatan bütünlüğümüze, devlet dirliğimize, milli kimliğimize, Cumhuriyet değerlerimize savaş açan, dil uzatan, yozlaştırmaya çalışan ve yok sayanlar ülkemizde huzuru ve güveni bozmak için herşeyi mübah görmektedirler. Ancak bu gaflet içinde olanlar şunu iyi bilsinler ki; Türk Milleti bu oyunlara ve tuzaklara gelmeyecek, 92 yıl önce olduğu gibi yine el ele, gönül gönüle, tek yürek, tek bilek olarak milli birliğine, milli kimliğine ve Cumhuriyetine sahip çıkacaktır. İşte bugün Cumhuriyet’e sahip çıkma günüdür.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet’imizin kurucusu gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Zonguldak halkının ve büyük Türk Milleti’nin Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum.


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner251

banner185