Bu haber kez okundu.

AKP'DEN POSBIYIK’A SALVOLAR

FESTİVAL BAĞIŞINA HAYIR: Buradan bir çağrıda bulunuyorum, esnafımıza, işadamımıza şartlı bağış adı altında zarflar gidiyor, insanlar bu zarflara para koymaları yönünde zorlanıyor, koymayanların işyerleri mühürleniyor, düne kadar bir arkadaşımızın işyerini mühürlemek için zabıta nöbet tutuyor, bağımsız belediye meclis üyeleri ile beraber biz gittik orada direniş gösterdik, mühürletmedik, engel olduk,  işin içine emniyet girdi, sonra emniyette yapılan uygulamanın yanlış olduğunu görünce çekildi, Şu çağrıda bulunuyorum, bu şekilde bir uygulamaya maruz kalan yasal olmayan yollarla mühürlenen yerler varsa  bu esnafımız bize ulaşsın, biz onların dükkanının kapısında nöbet tutarız.  Duvar oluruz, oraları mühürletmeyiz.

 

SAYGIMIZ KALMADI: Mecliste bir oturma eylemi yaptık.  Ayağa kalkıp başkanın şahsına gösterdiğimiz saygıyı o meclis toplantısında göstermedik ve ayağa kalkmadık AK Parti grubu olarak. Bu kesinlikle meclis kürsüsüne yapılmış bir hareket yada hakaret değildir. Bizim artık Halil Posbıyık’ın şahsına Meclis üyeleri olarak bir saygımız kalmamıştır.  Saygımızın kalmadığı bir insana da saygı gösterilmez. Eskilerimizin ‘Şehri emin’ şeklinde bir ifadeleri vardır, bu ne demektir?  Emin olunan, saygın, adaletli, demokrat yöneticiler için kullanılır. Maalesef Halil bey bunları fazlasıyla kaybetmiştir.  Son aylarda baktığımızda gencecik çocukları belediyeden babalarını yada yakınlarını cezalandırmak adına işten atması, işyerlerine ağır baskılar yaparak  mühürlemeye kalkması, Nisan ayında biz belediye meclis üyelerine yaptığı ukalaca demokratik olmayan, hak ettiğimiz kazandığımız encümen seçimimizi iptal etmesi gibi.

 

AKP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Kalkan, Esra Alpago ve Yusuf Kalay ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Kdz. Ereğli Belediyesinin her meclis toplantısının ardından kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceklerini açıkladı.

Çakır, meclis  toplantısındaki gelişmeleri anlatmak üzere sözü bıraktığı meclis üyeleri ise Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın ukala tavırları nedeniyle kendisine olan saygıyı yitirdiklerini ifade ederken, belediyenin büyük bir nakit sıkıntısı içinde olduğunu ve yakın zamanda maaş ödeyemez duruma geleceğini iddia ettiler.

 

 

“ARSA SATIŞINI DURDURDUK”

Ereğli Belediyesinin satışa çıkardığı Emniyetin yanındaki Arsanın satışının durdurulması için mücadele ettiklerini belirten Belediye Meclis Üyesi  Mustafa Kalkan, “Aylardır Ereğli’nin gündeminde arsa satışı vardı. Satışın iptal edilmesiyle ilgili önerge verdik. Bu önergemiz önceki meclis toplantısında oy çokluğu ile reddedilmişti. Bu ay yapılan meclis toplantısında yine bir önerge vererek, oy birliği ile meclisten arsanın satışının iptali önergesi geçmiş oldu. Meclis başkanı sözlü olarak iptal edildiğini açıklamıştı. Arkadaşlarımızın bu arsanın hizmet alanına dönüşmesi için imar değişikliği yapılması yönünde bir önergeleri oldu ve bu önerge AK Parti’li Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımız ile Bağımsız Belediye Meclis üyelerinin desteğiyle 13 kabul, 12 ret oyu alarak gündeme alındı. Bu arsa alanının hizmet alanına dönüşmesi için fikirlerini paylaşarak desteklerini esirgemeyen Milletvekilimiz Ercan Candan’a teşekkür ediyoruz” dedi.

 

“POSBIYIK SAYGINLIĞINI YİTİRDİ”

Belediye Meclis Üyesi Yusuf Kalay’da, Mayıs ayı Meclis toplantısında yaşananlara değinerek; “Son aylarda meclis yeni yeni ilklere imza atmaktadır. Bu ay ki meclis toplantısı salt çoğunluk sağlanamadığı için bir sonraki güne bırakıldı. Bizim olmadığımız ortamda Halil bey arkamızdan bazı atıflarda bulunmuş, atıp tutmuştur. İlk gün meclis toplantısına niye katılmadığımızı açıklamak istiyoruz.  Halil beyin şunu anlamasını istedik. Biz Meclis üyeleri Ereğli halkının seçtiği ve Ereğli halkının temsilcileriyiz. Biz Meclis üyelerinin verdiği yetki kadar Halil Posbıyık yetkilidir. Onun üzerinde yetkili değildir. Daha önce verdiği ifadelerde ‘Benim aritmetik sıkıntım yoktur, ben ne dersem o olur’ ifadesine bir tepkiydi. Sağolsun bağımsız arkadaşlar ve bizde ilk gün meclis toplantısına katılmayarak , ‘Sen Meclisin üstünde değilsin, meclisin meclis başkanısın ve meclisin sana verdiği yetki kadar sorumlusun’ mesajını vermek için ilk toplantıya katılmadık. Yoksa bizim toplantıdan kaçmak, orada fikirlerimizi ifade etmekte hiçbir zaman sıkıntımız olmadı, bundan sonrada olmaz. Biz Posbıyık’a bir mesaj vermek istedik. Özeti budur. 2. Gün ise mecliste bir oturma eylemi yaptık.  Ayağa kalkıp başkanın şahsına gösterdiğimiz saygıyı o meclis toplantısında göstermedik ve ayağa kalkmadık AK Parti grubu olarak. Bu kesinlikle meclis kürsüsüne yapılmış bir hareket yada hakaret değildir. Bizim artık Halil Posbıyık’ın şahsına Meclis üyeleri olarak bir saygımız kalmamıştır.  Saygımızın kalmadığı bir insana da saygı gösterilmez. Eskilerimizin ‘Şehri emin’ şeklinde bir ifadeleri vardır, bu ne demektir?  Emin olunan, saygın, adaletli, demokrat yöneticiler için kullanılır. Maalesef Halil bey bunları fazlasıyla kaybetmiştir.  Son aylarda baktığımızda gencecik çocukları belediyeden babalarını yada yakınlarını cezalandırmak adına işten atması, işyerlerine ağır baskılar yaparak  mühürlemeye kalkması, Nisan ayında biz belediye meclis üyelerine yaptığı ukalaca demokratik olmayan, hak ettiğimiz kazandığımız encümen seçimimizi iptal etmesi gibi , siz basına söylediği merdiven altı basın gibi hepsini içine koyarsak bu saygı olayını göstermemizin nedeni budur” dedi.

 

“MİLLETVEKİLİMİZİN DEDİĞİ OLDU”

Arsanın satışı konusunda Posbıyık’ın Milletvekili Ercan Candan’a  çeşitli ithamlarda bulunduğunu hatırlatan Kalay, sonuçta Milletvekili Candan’ın dediğinin olduğunu belirterek, şunları söyledi; “2. olarak önemli olan madde arsa satışıydı. Mustafa arkadaşımız açıkladı. Ekleyecek olursam o kadar enterasan şeyler oluyor ki Ereğli’de. Bundan birkaç ay önce Posbıyık’ın gazetelere yansıyan bir demecini okuyorum; ‘Satacağım dediğim zaman laf ağzımdan çıkmışa satarım. Kimse benim işime karışamaz, karışanın burnunu koparırım’ . Hayır olmamıştır, bizim Milletvekilimizin ağzından çıkan neyse o olmuştur. Ercan bey hatırlarsanız ‘Ne pahasına olursa olsun, ben bu arsayı sattırmayacağım’ demiştir ve bu arsa adı ne olursa olsun bu arsa satışı artık tamamen kalkmıştır. Milletvekilimiz Ercan Candan’a bu desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz. Bu olaya tepkisi gösteren esnafımıza, teşekkür ediyoruz. Ereğli’de artık bir milat olmuştur, zorbalığa, zulme başkaldırışın miladı olmuştur, artık bunun peşi gelecektir. Buradan bir çağrıda bulunuyorum, esnafımıza, işadamımıza şartlı bağış adı altında zarflar gidiyor, insanlar bu zarflara para koymaları yönünde zorlanıyor, koymayanların işyerleri mühürleniyor, düne kadar bir arkadaşımızın işyerini mühürlemek için zabıta nöbet tutuyor, bağımsız belediye meclis üyeleri ile beraber biz gittik orada direniş gösterdik, mühürletmedik, engel olduk,  işin içine emniyet girdi, sonra emniyette yapılan uygulamanın yanlış olduğunu görünce çekildi, Şu çağrıda bulunuyorum, bu şekilde bir uygulamaya maruz kalan yasal olmayan yollarla mühürlenen yerler varsa  bu esnafımız bize ulaşsın, biz onların dükkanının kapısında nöbet tutarız.  Duvar oluruz, oraları mühürletmeyiz.

 

“BELEDİYE İFLAS ETMİŞTİR”

Meclis toplantısında ayrıca 10. Madde olarak şu gelmiştir; ‘ Belediyemizin nakit yetersizliğinin giderilmesi için borç alınmasının görüşülmesi’ Buda Ereğli’de bir ilk ve milattır. Bunun tek açıklaması vardır, Ereğli Belediyesi iflas etmiştir, Ereğli Belediyesi 2 ay sonra personeline maaş ödeyemeyecek durumda dediğim zaman çok yadırganmıştı. İşte bu bunun ispatıdır. Halil bey arsayı satamayınca bu yola başvurmuştur. Amacı seçim parası bulmaktır. Belediye kasası bitmiştir, müteahhitlere verecek, personele maaş ödemede önümüzdeki aylarda sıkıntı yaşayacaktır. Şuan sadece 25 milyon kredi borcu vardır.  Seçimlere on ay kalmış, 3 ayı propaganda dönemi kalan 5 ayda sen neyin asfaltını dökeceksin, neyin taş duvarını yapacaksın, bugüne kadar niye yapmadın.  Haziran ayı meclis toplantısında bu maddeye karşı çıkacağız ve meclisten geçmemesi için elimizden geleni yapacağız. Ayrıca Balı mahallesindeki minibüsçü arkadaşlarımızın olayı vardı. Buradaki arkadaşlarımız cezalandırılmak adına, güzergahları değiştirildi. Bunu daha önceki dönemlerde yaşadık. Mecliste buna da itiraz ettik, bu mahalleden CHP olarak en fazla oyu alan siz değil misiniz, bu arkadaşlara niye zulmediyorsunuz dedik.  İfadesi şu oldu, 3-5 minibüsçüye değil, Balı mahallesine hizmet ediyoruz şeklinde. Şimdi arkadaşlarımız Balı mahallesinde 300 tane imza topladılar toplam çoluk çocuk Balı Mahallesi zaten 800 kişi. Ve bu imzalar Devletin yetkili birimlerine iletildi. Orada zulüm ile baskı ile bu arkadaşlarımız sindirilmeye çalışılıyor.

 

BAŞKANIN YANLIŞLARINA TEPKİ

Bize neden başkanla kavga ediyorsunuz diye soruyorlar. Biz başkanla hiçbir zaman kavga etmiyoruz, sadece başkanın yanlışlarına tepki koyuyoruz. Bir oranlama yapılırsa 4 yıldan bui yana biz Meclis kararlarının yüzde 80’nine hep evet demişiz.  Eğer bir karar Ereğli’nin menfaatine ise biz o kararın yanındayız. Hiçbir zaman siyaset yapmıyoruz, bizim kullandığımız her cümleyi siyaset yapıyor diye siyaset yapan Halil Posbıyık’tır.  Mecliste toplantıyı geren, kavgayı yapan Halil Posbıyık’tır biz sadece ona cevap veriyoruz.”

 

“ EREĞLİ’Yİ 70 YAŞINDA BİRİSİNİN YÖNETMESİNİ İSTEMİYORUM”

Ereğli Belediye Meclis Üyesi Esra Alpago’da, 70 yaşında birisi tarafından yönetilmek istenmediğini anlatarak; “Halkımızdan tek istediğimiz yaşanan olayları medyadan olsun bir şekilde takip etmeleridir.  Artık Halil Posbıyık, Belediye Başkanı, Meclis Başkanı iken sürekli sehven hata yapmaktadır.  İmar planı konularında sehven hatalar vardır, sehven gündem maddelerini yanlış yazmaktadırlar.  İmar’da yaptığımız girişimler sonucunda şu an Orman Müdürlüğünden Ereğli Belediyesine bir yazı gitmiş durumda. Bu yazının içeriği basitçe ‘bu bölgelerdeki imar çalışmalarını durdurun’ . Hepimiz Türkçe konuşuyoruz, herhalde bunu algılayamayacak kadar bir personeli yoktur sayın Halil Posbıyık’ın.  38 yaşındayım ömrümün geri kalanında burada yaşayacağım, kızımda burada yaşacak ve benim kızım ve yeni neslin 70 yaşındaki bir adam tarafından yönetilmesi taraftarı değilim. 3 Temmuz’da 70 yaşında olacak Sayın belediye Başkanımız” dedi.

 

Habercilerin sorularına da Meclis Üyeleri cevap verdi. ‘Bağımsızlarla birlikte mi hareket ediyorsunuz?’ sorusuna Yusuf Kalay ‘Doğru olan ve Ereğli’nin yararına olan her şeyde herkesle hareket edeceklerini ‘ söyleyerek “16 yıldan beri Belediye Başkanlığı yapan zatı muhterem, belediye çalışma yönetmeliğinden bihaber. Salt çoğunluğun ne olduğunu bilmeyen  oylamada bile kendini 2 tane gören bir belediye başkanından bu saatten sonra hizmet beklemek mümkün değildir.  Nisan Meclis toplantısında yaşananları hepiniz biliyorsunuz. Hukuk müdürü gelip olaya müdahale etti, Ereğli’nin en tecrübeli en deneyimli avukatımız bu. Belediyenin hukuk müdürü.  Encümen oylamasında bir yanlışa dur dedi ve başına gelen olayı biliyorsunuz, izine çıktı, emekli oluyor.  Son mecliste de Yazı işlerinde bir bayan Başkanı uyardı, Başkan salt çoğunluk var, benim oyum 2 tane’ diye. Görevli kadın uyardı, yok dedi. Ben o zaman korktum kadıncağız doğruyu söylediği için işinden olacak diye. Belediye bu hale geldi. İnsanlar korkuyorlar. Niye bu zulüm.  Ereğli’deki belediye meclisi birbiriyle konuşamaz, birbirleriyle çay içemez hale getirdi, insanların arasına fitne fesat sokmaya başladı. Hani sevgi, barış dost kentiydik. Nerde bunlar” dedi.

 

‘Meclis üyesi pazarlığı yapıyor musunuz?’ şeklindeki soruya da Esra Alpago; “Aklın yolu birdir. Bu yanlışı ve zulmü bir tek biz görmüyoruz.  CHP grubunda da şuan bağımsız olan bir çok arkadaşımız kanun nedir, yönetmelik nedir, bilen arkadaşlarımız. Birde Halil Posbıyık’ın çaldığı ıslığı biz duyamamıştır.  Halil Beyin çaldığı ıslığı biz duymuyoruz, onu duyanlar gidiyor meclise” şeklinde yanıt verdi.

Habercilerin, ‘Posbıyık’ı  yaşından ötürü eleştirmeniz doğrumu?’ sorusuna Alpago, “Ben yaşından ötürü eleştirirken yaptığı hareketlerden ötürü eleştiriyorum. Ülkemizde 70 yaşında olup, üniversitede profesörlük yapan , öğrenci eğiten hala birçok insan var. Ama bunlar 70 yaşın gereklerini yerine getiriyorlar. Bilgi ve tecrübelerini doğru yönde kullanıyorlar. Bu eleştirimi ihtiyardır, yaşlıdır anlamında söylemiyorum. Ben yaptığı fiiliyatlara göre bünyesi bu pozisyonu kaldıracağını düşünmüyorum.  Belli bir yaştan sonra insanlar geri çekilmezlerse genç nesil hiçbir şey yapamaz. Devlet bile 65 yaşında insanları emekli ediyor. Birileri emekli olacak ki birileri çalışacak” şeklinde cevap verdi.

 

ERDEMİR ZİYARETİ

Habercilerin ‘Erdemir’e yapılan gizli ziyarette, seçimlerde Posbıyık’a baskı yapılması görüşmeler olmuş mudur’ şeklinde soruya Çakır, “Bende o ziyaretteydim arkadaşlar. İl Başkanımız vardı, Köksal bey, Ercan bey ve Özcan bey, birde Gülüç Belediye Başkanımız Aydın Güngör vardı. Biz Erdemir’in Ereğli’ye daha nasıl katkı sunacağı anlamında görüş alışverişinde bulunduk.  Kendileri yatırımları hakkında bilgi verdiler.  Diğer siyasi konuları ilerleyen zamanlarda değerlendiririz’ dedi.

 

‘Bu ziyarete çok anlamlar yükleniyor’ sorusuna Çakır; “Konunun muhatabı Erdemir’dir. Bir şey varsa o açıklama yapar. Size şunu söyleyeyim artık Ereğli’de güneş doğmuştur.  Karanlığın gitme vakti gelmiştir. Artık bu şehrin aydınlığa kavuşma zamanıdır. Herkes yaptığının hesabını mutlaka verecektir.  Her zaman söylüyorum, yanlışın sobasına odun taşıyanlar o sobada yanacak, yanlışın hesabını verecekler.  Bugün bakıyoruz, ‘Sen benim dediğim yere oy vermediğin zaman, ben hatırlamaya başlıyorum’ neyi hatırlamaya başlıyorsun, ya benzinlik girişinin kapalı olduğunu   yeni hatırladım. 14 senedir belediye meclis üyesinin dükkanı her zaman aynı yerdeydi, şimdi diyor ki, burası ruhsatsızmış, eksiği varmış ben bunu hatırladım diyor. Eğer hatırlamanızda bir sıkıntı varsa biran önce doktora gidin. Artık Ereğli’de iskan, ruhsat sıkıştırmalarıyla kimseyi yönlendiremezsiniz.  Bu şehirde Kimseye bunlarla alakalı bedel  ödettiremezsiniz. Devlet te burada, bizde buradayız. Bundan sonra herkes yaptığının hesabını devlete de, şahsa da sandıkta verecektir. Ak Parti Ereğli’de büyümeye devam ediyor, bazıları da küçülmeye devam ediyor. Bu yanlış tutumları devam ettiği sürece de küçülmeye devam edecekler” şeklinde yanıt verdi.Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ONUNCU KÖY 7 yıl önce

1-İKTİDAR PARTİSİNDEN MECLİS ÜYESİ OLMASAYDINIZ BU KADAR BAĞIRABİLECEKMİYDİNİZ? 2-SAFLARINIZDAKİ BAZI İNSANLAR NECMETTİN ERBAKANIN 80 YAŞINDAKİ LİDERLİĞİNİ KABUL ETMİŞMİYDİ? 3-R.T ERDOĞAN 70 YAŞINDA BİR YERLERDE OLURSA ONA DA İTİRAZ EDECEKMİSİNİZ? 4-SİZDE SİYASET YAŞI KAÇ?


Avatar
TC VATANDAŞI UÇAN KUÇ 7 yıl önce

 EREĞLİDE İFLAS EDEN POSBIYIK DEĞİL SİZSİNİZ İNANMIYORSANIZ SEÇİMİ BEKLEYİP GÖRÜRSÜNÜZ SAYIN ÇAKIR EREĞLİDE GÜNEŞ BATMADIKİ DOĞSUN HA SİZ KARANLIKTA YAŞIYORSANIZ ONU BİLEMEYİZ SİZÖNCE TERSANELERİN BİTMEYENYOLLARIN BİRDE EREĞLİ ÜZERİNDE OYNANAN OYUNLARIN HESABINI VERİN SAYIN ALPAGO BİZLERDE EREĞLİDE YAŞAYAN İNSANLARIZ VE SİZE SORUYORUZ PARTİNİZ VEKİLİ SAYIN TOPTAN KAÇ YAŞINDA KAÇ YILDIR ZONGULDAK VEKİLİ VE EREĞLİYE NE YAPMIŞ AMA YAPILMAK İSTENEN BİRŞEY VAR TERMİK SANTRALİ ONU NİYE GÜNDEME GETİRMİYORSUNUZ EĞER O SANTRAL YAPILIRSA EREĞLİ HALKIDA ZATEN SİZLERE HAKKINI HELAL ETMEYECEK BUNU İYİ BİLİN SAYIN KALAYDA BİR TAKIM ATIFTA BULUNUYOR AMA SÖYLEDİĞİNE KENDİDE İNANMIYOR BAĞIMSIZLARA GELİNCE ONLAR KENDİ İPİNİ KENDİLERİ ÇEKTİ ZATEN BİZLER CHPDEN ONLARA GÖREV VERDİK AMA ONLARIN NE PARTİYE NEDE ONLARA OY VEREN EREĞLİ HALKINA İNANÇLARI KALMAMIŞ  SİZLERİNDE KOLTUKLARINIZI DOLDURDUĞUNUZ PEK SÖYLENEMEZ ÇÜNKÜ ŞARTLAR NE OLURSA OLSUN BAŞKANIN KİŞİLİĞİNE DEĞİL MAKAMINA SAYGI GÖSTERMEK İCABET EDER O MAKAM EREĞLİ HALKININ MAKAMIDIR VE O MAKAMA OTURMAK HERKESE NASİP OLMAZ İNADINA CHP İNADINA POSBIYIK İNANMIYORSANIZ BEKLERDE GÖRÜRSÜNÜZ !!!


Avatar
Merkez 7 yıl önce

Sayın Alpago diz değilmiydiniz arsa satılsın diyen nasıl oluyorda biz engelledik diyebiliyorsun ??


Avatar
elmatepelı genç 7 yıl önce

ya ben sunu anlamıyurm taktılar bır yas polemıgı cunkı bılıyorlar halıl posbıygı yıkımaycaklarını sayın fatıh cakır sen ılk önce secılıpte gel atamayla gleıdn ve ereglının 100/60 oyunu almıs bır ınsanı elştryusn senın partındekı mılletvekı koksal toptan kaç yasında merak edıyurm ne vermıs zonguldaga burda bosuna sıyaset yapamyın ya yusuf kalay san gelınce sen ılk önce meclıste ıkı lafı bır araya gtrmeyı ögren akp ye zarar verıyusun bunu bılmenı ısterım secım kım kazanır dıyenlere söluyurm akp ilçe başkanı nerelı halıl posbıyık nerelı sonucu sız belırleyın !!!


Avatar
Akp'li 7 yıl önce

posbıyığın işi bitti kendi meclisine sahip çıkamıyo posbıyıkçılarda çatlasın patlasın 2014 te ereğli yi akp alacak süs havuzlarına sahillere değil işsizlere yoksullara hizmet gidecek


Avatar
Ünal SAVAŞ 7 yıl önce

EREĞLİ BELEDİYESİNİ İFLASTAN KURTARACAK ŞOK KURTARMA PROGRAMI...!!! AK PARTİ MECLİS ÜYELERİNİN BASIN TOPLANTISINDAN ALINTI: “EREĞLİ BELEDİYESİ İFLAS ETMİŞTİR.” Yusuf KALAY SAYIN KALAY, SAYIN ÇAKIR; BU KONUYA HİÇ CANINIZI SIKMAYIN. KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİNİ VE KDZ. EREĞLİ’Yİ İFLASTAN KURTARACAK ŞOK KURTARMA PROGRAMINDAN SİZİN HABERİNİZ YOK GALİBA. BİLMİYORSANIZ KISACA ANLATAYIM BEN SİZE DE ÖĞRENİN. KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİNİ VE KDZ. EREĞLİ’Yİ İFLASTAN KURTARACAK ŞOK KURTARMA PROGRAMI: DÜZCE VE ZONGULDAK’TAN DA GÖRÜLEBİLECEK LAZER IŞIKLARI EŞLİĞİNDE EREĞLİYE GELECEK OLAN HAVA KUVVETLERİMİZE AİT F-16 JET SAVAŞ UÇAKLARININ YAPACAKLARI GÖSTERİLERLE BİRLİKTE EŞ ZAMANLI OLARAK ÇOK HAYIRSEVER??? ESNAF VE İŞADAMLARIMIZIN ZORAKİ SPONSORLUĞUNDA GELEN HORTUMCU FESTİVAL SANATÇILARININ SÖYLEYECEĞİ ŞARKILAR EŞLİĞİNDE “KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ VE KDZ. EREĞLİ İFLASTAN KURTULACAKMIŞŞŞŞŞŞ… AĞLANACAK HALİMİZE AĞLAYALIM MI? GÜLELİM Mİ? “TAKİP EDİLEN AMAÇLAR HİÇBİR ZAMAN KİŞİSEL OLMAMALIDIR.” M. KEMAL ATATÜRK “BİR MİLLETTE, ÖZELLİKLE BİR MİLLETİN İŞ BAŞINDA BULUNAN YÖNETİCİLERİNDE ÖZEL İSTEK VE ÇIKAR DUYGUSU, VATANIN YÜCE GÖREVLERİNİN GEREKTİRDİĞİ DUYGULARDAN ÜSTÜN OLURSA, MEMLEKETİN YIKILIP KAYBOLMASI KAÇINILMAZ BİR SONDUR.” M. KEMAL ATATÜRK “FESTİVAL YAPTIĞIM ZAMAN SİYASİ RANTIM YÜKSELİYOR. EREĞLİ’DE BENİ FAZLA TANIMAZLAR, TÜRKİYE’DE DAHA ÇOK TANIRLAR.” Halil POSBIYIK, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı (06 Mart 2013 - Belediye meclis toplantısı)


Avatar
Ünal Savaş 7 yıl önce

'BORÇ İÇİNDE, ŞAŞALI FESTİVAL YAPAMAM' Halil POSBIYIK, KDZ. EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI HABER BAŞLIĞI: 'Borç içinde, şaşalı festival yapamam' Halil Posbıyık, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı HABER TARİHİ: 27 Mayıs 2009 HABER LİNKİ: http://www.pusulagazetesi.com.tr/haber.php?hayns=2&yazilim=haberler&osmanli=hdetay&sece=1&aid=4207&titlem=4207&arsiv=1 HABERİN İÇİNDEN: Festival Yürütme Kurulu ilk toplantısını Belediye Başkanı ve Festival Yürütme Kurulu Başkanı Halil Posbıyık Başkanlığı'nda gerçekleştirildi. Başkan Posbıyık, toplantıda yaptığı konuşmasında "BELEDİYENİN İÇİNDE BULUNDUĞU EKONOMİK DURUMU TÜM HALKIMIZ ÇOK İYİ BİLİYOR BU NEDENLE BU SENE YAPILACAK OLAN FESTİVALİMİZİ MÜTEVAZİ BİR ŞEKİLDE YAPACAĞIZ. BENİM PRENSİPLERİMİN İÇERİSİNDE; İŞÇİMİZİN MEMURUMUZUN MAAŞINI ÖDEMEKTE SIKINTI YAŞARKEN, BELEDİYE BORÇ BATAĞINDA İKEN, GÖRKEMLİ ŞAŞALI BİR FESTİVAL YAPMAK YER ALMIYOR. BU NEDENLE KÜLTÜREL VE SANATSAL ETKİNLİKLERİN AĞIRLIKLI OLACAĞI BİR FESTİVAL GERÇEKLEŞTİRMEYİ PLANLIYORUZ" şeklinde konuştu. KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİNDE VE KDZ. EREĞLİ’DE EKONOMİ 2009 YILINA GÖRE ÇOK DAHA İYİ DE YOKSA BİZİM Mİ? HABERİMİZ YOK…!!! BİRİSİ SÖYLESE DE HERKES DE ÖĞRENSE... “FESTİVAL YAPTIĞIM ZAMAN SİYASİ RANTIM YÜKSELİYOR. EREĞLİ’DE BENİ FAZLA TANIMAZLAR, TÜRKİYE’DE DAHA ÇOK TANIRLAR.” Halil POSBIYIK, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı (06 Mart 2013 - Belediye meclis toplantısı) “FESTİVALE (KARNAVALA) HAYIR. ÜRETMEDEN TÜKETMEK, EREĞLİ'Yİ TÜKETMEKTİR.” Ünal Savaş


banner185