Bu haber kez okundu.

'ASILSIZ VE SUÇ UNSURU TEŞKİL EDECEK İDDİALAR'

İstanbul Ataşehir’de Erdemir Ofisi önünde bazı sac tüccarları, sanayici ve nakliyecilerden oluşan 20 kişilik grubun yaptığı eylemin ardından Erdemir resmi internet sitesi aracılığı ile açıklamada bulundu.

 

Bilgi veya belge talep edilmeksizin hazırlanarak kamuoyuna yansıtılan açıklamaların içerisinde suç unsuru teşkil edecek iddiaların yer aldığı belirtilen açıklamada, açıklamayı yapan ve iddiaların paylaşımına destek veren kişi ve kurumlara karşı her türlü kanuni hakkın kullanılacağı da üzülerek bildirildi. İşte o açıklama:

 

DÜNYANIN EN ÖNEMLİ ÜRETİCİLERİ ARASINDA

Toplam varlıkları bakımından Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri olan ve 49 yıldır ülke ekonomisine ve sanayisine önemli katkılar sağlayan ERDEMİR Grubu, 13 bin çalışanı ile sadece demir çelik sektörünün değil, Türk sanayinin öncü kuruluşlarından biridir. Yakın dönemde 3,5 milyar dolara ulaşan, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin tek seferde yapılan en büyük yatırımını gerçekleştiren, nihai çelik üretim kapasitesini yüzde 82 artıran ve Ereğli ile İskenderun’daki üretim tesislerinde yıllık 11.25 milyon ton ham çelik ve 10 milyon ton nihai mamul üretim kapasitesiyle çalışan ERDEMİR Grubu sektöründe dünyanın en önemli üreticileri arasında yer almaktadır.

 

“ASILSIZ VE İÇİNDE SUÇ UNSURU

TEŞKİL EDECEK İDDİALAR”

Kurulduğu günden bugüne Türkiye ekonomisine katma değerini sürdüren Grubumuz ile ilgili son günlerde bazı basın-yayın kuruluşlarında hiç bir belgeye dayanmayan, belli bir çıkar amacına yönelik olduğunu düşündüren gerçek dışı haberler yer almaktadır. Grubumuzdan bilgi veya belge talep edilmeksizin hazırlanarak kamuoyuna yansıtılan asılsız ve içinde suç unsuru teşkil edecek iddiaların yer aldığı bu tür haberler ile ilgili kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

 

MÜŞTERİYE SEÇENEK İMKANI

Türkiye ekonomisine yön veren sektörlerin çelik ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılayan ve bu ihtiyaca yönelik her türlü ürünü, dünya standartlarında ve katma değerli üretmeyi ilke edinen Grubumuz, satış öncesi ve satış sonrasında da ülke sanayisine daha iyi hizmet verebilmek için dünya standartlarında uygulamaları hayata geçirmektedir. Dünyada hemen hemen tüm sektörlerde, yükselen müşteri beklentilerine bağlı olarak satış ağında konsolidasyon sürecine girilmiştir. Müşteri artık birçok seçeneği tek noktadan, tüm satış sonrası hizmetleri de kapsayacak şekilde satın almayı tercih etmektedir. Bu bağlamda, Dünya Demir Çelik Sektörü’ nde bu yapılanma Çelik Servis Merkezleri ile hayat bulmuştur. Şirketimiz de bu Çelik Servis Merkezleri ile küçük tonajlı talepleri toplayarak entegre tesisler ile gelen talepleri hızlı ve sanayi kuruluşlarımızın beklentilerine uygun şartlarda katma değer yaratarak karşılamaktadır. Bu bir evrensel geçiş sürecidir.

 

DÜNYADA ARTIK ÖRNEKLERİ KALMAMIŞ

Müşteri taleplerinin şekillendirdiği bu yeni oluşuma uyum sağlamak üzere yeniden yapılanıp, dağıtım ağına katma değer yaratan şirketlere Erdemir olarak her daim kolaylıklar sağlamaktayız. Ancak Ereğli tüccarlarınca alışılageldiği ve beklendiği şekilde dünyada artık örnekleri kalmamış olan, eski bir sisteme geri dönüş, sürdürülebilirlik açısından mümkün değildir.

 

HAKSIZ VE REKABETİ ÖNLEYİCİ BİR EYLEM

Ayrıca, Grubumuz sadece Ereğli merkezli müşterilerine değil, eşitlik ilkesi çerçevesinde Türkiye ve dünyadaki tüm müşterilerine eşit davranmak durumundadır. Sadece Ereğli tüccarlarınca Erdemir’den kendilerine sağlanması beklenen ayrıcalıklı uygulamayı yapmak haksız ve rekabeti önleyici bir eylem olur. Halka açık bir Şirket olarak bütün ortaklarının haklarını eşit derecede gözetme ve SPK’nın hüküm ve tebliğlerine tam uyum sağlama konusunda hassasiyet gösteren Şirketimiz, Kurumlar Vergisi Kanunu’nun Transfer Fiyatlandırması hükümlerinden ve  Gelir İdaresi Başkanlığı’nın yayımladığı düzenlemelerden  doğan bütün yükümlülüklerini eksiksiz yerine getirmektedir. Grup şirketlerimizden biri olan ERSEM, yassı çelik tüketicilerinin özel ürünlerde yoğunlaşan taleplerini hızlı bir şekilde isteğe uygun olarak -kenar kesme, boy kesme ve dilme işlemleri yaparak-karşılamak üzere 100% Erdemir sermayesi ile kurulmuştur. Ersem finansal tabloları Şirketimizin halka açıklanan konsolide finansal tablolarına tam konsolide olmaktadır.

 

KAPI TESLİMİ

Sonuç olarak Ersem’in bütün varlıkları, yükümlülükleri ve ilgili dönem kar/zararı Şirketimizin halka açıklanan konsolide finansal tablolarının ve dolayısı ile Şirketimizin piyasa değerinin ve hisse senedi yatırımcılarının kar payı gelirlerinin ayrılmaz bir unsurudur.

Grubumuz ürün satışlarını müşterilerinden özel bir talep olmadığı sürece kapı teslimi olarak yapmaktadır. Bu nedenle müşterilerimiz satın aldıkları mamülleri fabrikamızda teslim alarak kendi tercih ettikleri yerel ve ulusal nakliye firmaları aracılığı ile taşıtmaktadırlar. Dolayısı ile müşterilerimizin Şirketimizin ilişkili tarafı olan nakliye firmaları ile çalışmaya zorlanması gibi bir durum asla söz konusu değildir.

 

TOPLUMSAL DESTEK

Erdemir Grubu, Ereğli’de kurulup varlığını sürdürmenin bilinci ile her daim yerel ihtiyaçları da dikkate alarak sosyal sorumluluk bilinci ile hareket etmektedir. Bugüne dek Ereğli Bölgesi’nde 7 okul yaptırılmış, bir çok eğitim öğretim kurumunun fen laboratuvarları, konferans ve spor salonları tamamen yenilenmiştir. Ayrıca Valilik, Belediye vb. kamu kurumları ile ortak projelere imza atılarak şehrin üst geçit yenileme, su kaynaklarını güçlendirme ve şehre ilave su sağlama, kültür sanat faaliyetleri kapsamında okullarda çeşitli yarışmalara, şehir halkının birlik ve beraberliğine destek veren festivallerin gerçekleştirilmesine katkı, kumanya dağıtımı, hastane, dispanser ve sağlık ocağı gibi hizmet alanlarında ilave bölümlerin inşası veya yenileme çalışmaları gibi toplumsal desteği büyük bir mutlulukla yapmıştır ve yapmaktadır.

 

“ÜZÜLEREK BİLDİRİRİZ”

Söz konusu yanıltıcı bilgilerin kamuoyu ile paylaşılmaya devam edilmesi durumunda gerek açıklamayı yapan gerekse bu asılsız iddiaların paylaşımına destek veren kişi ve kurumlara karşı her türlü kanuni hakkımızı kullanacağımızı üzülerek bildiririz.

 

 

(Haber Merkezi)


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
METİN GÜLAY 4 yıl önce

AYNI VADEDE SİPARİŞ VERENE 740 USD;KENDİ SATIŞ KANALINDAN 610 USD-620 USD SATIŞ... -BUNA ASILSIZ DİYEN VARSA BENİ MAHKEMEYE VERSİN;AÇIKLAMA DA YAZDIĞINIZ GİBİ...


Misafir Avatar
ANKARANIN BAĞLARI 4 yıl önce

EREĞLİ'DE LÜKS ARABALARLA ORTALIKTA GEZİNEN ENSESİ KALIN TİPLERİ ARTIK GÖRMEK İSTEMİYORUM.


Misafir Avatar
Demir can 4 yıl önce

Ersem şirketiyle Maddi olarak çok büyük bir yatırım yaptınız. Hisse sahibi ortaklarınızın parasını zarara uğrattınız/uğratacaksınız. Getirisi, karı olmayan bir Uğraşıya girdiniz çıkamıyorsunuz. Sektörde çelik servis merkezleri fazlasıyla bu var ve bu işi çok düşük karlarla yapıyor. buna ne gerek vardı. Erdemirin yapması gereken, ucuz saç üretim pazarlaması. Yurt dışından gelen ithalatı kendine çevirmesidir. Ereğliye kazandırdıklarınıza gelince, sadece kendi personelinize imkanlarınızı sağlıyorsunuz. Doğrusu ben bir şey görmedim. Sadece erdemirde çalışmayan bir vatandaş olarak fabrikanın zehirini, maden ve kömür tozlarını solumaktan, evlerimizde cam kapı açamıyoruz. başka bir şeyi aklıma gelmiyor. Bu konuda Devlet ve Erdemir yetkililerin halkın sağlığı ve şehrin temizliği konusunda göreve davet ediyorum.


Misafir Avatar
altınbaş 4 yıl önce

beyler erdemir devletteyken kendini siyasetçi sananlar bayramlarde,ramazanda erdemir göstepe ,bağlık gazinolarından çıkmayan her gün beleş karnını doyuran. Ramazanda erdemir yemekleriyle mahallelerde iftar veren o siyasi bozuntuları şimdi nerede ceblerinde akrep mi var erdemire kimse laf söylemesin


Misafir Avatar
NEJDET YILMAZ YAKUBOĞLUcC 4 yıl önce

"BİRGÜN SIRANIN SANA GELECEĞİNİ BİLEBİLSEYDİN" 1980 ÖNCESİNİN,ÇALIŞANLAR AÇISINDAN KAZANILMIŞ HAKLARI ELLERİNDEN ALINDIĞINDA ACABA NELER YAPTINIZ. EREĞLİYE NE KADAR SAHİP ÇIKILDI.ALIŞ VERİŞLERİN EREĞLİ DIŞINDAN YAPILDIĞI ZAMANLARDA NELER YAPILDI,GİYİM KUŞAMLAR NERELERDEN YAPILIYORDU,KÜÇÜK ESNAF BATARKEN SES ÇIKARILDIMI. ÖZELLEŞTİRİLİRKEN, YERLİ ALSIN YABANCI ALMASIN PROPOGANDASININ NERELERİNDE GEZİNİYORDUK. PARANIN,ULUSALCISI,MİLLİYETCİSİ,DİNCİSİ OLMADIĞINI VE OLAMIYACAĞINI HETKES ÖĞRENECEKTİR,YAŞAYARAK.


Misafir Avatar
İdris gülay 4 yıl önce

Erdemir müthiş bir yalan dolan açıklama yapmış. Tebrik ediyorum sosyal sorumluluğunun farkındaymış birde farkında olmasa yandık. Stad paralı spor klüpleri kapatıldı plaj ve Restaurantlardan yararlanamazsın 1965 yılından bu tarafa devletdeyken yapılan 7 okul dan bahsedeceksin birde tehdit edeceksin eylem yapanları şöyle yaparım böyle yaparım. Haklıymış gibi OYAK olarak ne verdiniz bu şehre ve tüccara ondan bahanesinde bişey anlatalım.hakkımızı aldıklarınızı geri vereceksiniz başka yolu yok.bana sipariş olarak 700$ mal satıcsksın 1 hafta sonra online satışında 580$ aynı mamulü satmaya kalkacaksın sonrada eyleme tepki vereceksin. Olucak iş değil bunlar.


Misafir Avatar
mustafa 4 yıl önce

erdemir gıyabında oyak holdingin ereğli izlediği politikayı, yaptığı yanlışları hiç bir zaman tasvip etmiyorum bu izlenen politikanın ileriye dönük ağır maddi manevi ve hukuki sonuçları olacaktır ve inşalalh olacakta bu ayrı bir konu ama bu nihai mamulün satılması konusunda malın sahibi ister malını satar ister satmaz bu konuda özgürdür eskiden söyleydi böyledi gibi sözler oyak yönetimini bağlamaz kaldıki eğer yanılmıyosam parasını veren herkes piyasa koşulları içinde erdemirden mal alıyo.Erdemire karşı hukuk yollarından hakkını arayan bir kişi olarak bu konuda oyak yönetimi haklı deyebilmeyi bir erdem sayarım


banner251

banner185