Bu haber kez okundu.

BAHÇELİ'DEN ÖVGÜ!..

45 kişiden oluşan MHP Zonguldak il heyeti Genel Merkeze giderek Genel Başkan Devlet Bahçeli ile görüştü ve bir dizi gezi ve incelemelerde bulundu.

Ziyaret sırasında MHP heyetini övdüğü belirtilen Bahçeli'nin önümüzdeki günlerde başlayacak olan "Bin Yıllık Kardeşliği 'Yaşa' ve 'Yaşat' " açık hava toplantılarına davet ettiği bildirildi.

MHP Zonguldak il Başkan Yardımcısı Semih Çolak yazılı bir açıklama yaparak, 45 kişilik heyetle Ankara'da yaptıkları ziyaretlerle ilgili bilgi verdi.
Çolak; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den sonra Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak'ı da ziyaret ettiklerini de vurgulayan açıklamasında, bu ziyaretlerin verimli geçtiğini ifade etti.
Olağan kongre sonrasında seçilen il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte yapılan ziyarette ilk durağın Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didilmez olduğunu ve burada 45 dakika süren görüşmenin ardından Genel Başkan Bahçeli ile 55 dakika görüştüklerini belirten Çolak, il Başkanı Mustafa Korkutan'ın  "MHP çatısı altında yıllardır verdiğimiz hizmeti İl Başkanı olarak yeni ekibim ile daha üst  düzeyde  vermek için yola çıktık. Zonguldak' da il başkanlığını delegelerimizin teveccühü ile kazandık. Bu teveccühü boşa çıkarmamak ve siz değerli Genel Başkanımıza layık olmak için elimizden gelenin fazlasını yapacağımıza emin olabilirsiniz. Ülke bütünlüğünü ve bölünmezliğini korumak için çıktığınız yolda siz ve değerli dava arkadaşlarınızla birlikte olmak biz Zonguldak yönetimine onur ve şeref vermektedir" sözleriyle konuştuğunu kaydetti.

BAHÇELİ'YE ZİYARET
Bahçeli'nin Zonguldak heyetini övgü ile karşılayıp şu konuşmayı yaptığını ifade etti:
"Türkiye'nin, hayatın her alanında ağır buhran ve bunalım yaşadığı bir dönemde partimizin ve mensuplarımızın üstlendiği milli sorumluluğun önemi daha da artmıştır.
AKP hükümetlerinin çatışmacı ve ayırımcı anlayışı toplumda gerilim ve öfkeyi yükseltmiş, küçük bir kıvılcımın büyük patlamalara neden olacağı bir toplumsal hassasiyet ortamı doğmuştur.
İyi şeyler olacağı müjdesiyle kafası karıştırılmak istenen milletimizin PKK teröristlerine yapılan karşılama törenlerine yönelik haklı tepkileri, ortamı tahriklere açık hale getirmiştir.
Bizim aylardır yaptığımız uyarılarımızın toplumda kabul görülmeye başlamış olması memnuniyet verici olsa da bu acı gerçeklerin neden olduğu kırılgan ve hassas toplumsal yapı her an patlamak üzere yoğun bir gerilim de biriktirmiştir.
Hükümetin İmralı ile işbirliği yaparak içeriğini açıklamaktan ısrarla kaçındığı "PKK açılımı"na karşı partimizin özellikle yaz başından bugüne kadar verdiği yoğun mücadele, milletimizin takdirini kazanmış ve öngörülerimizdeki haklılığı ortaya çıkarmıştır.
Bu haklılık, akıl, sabır, dikkat ve titiz analizlerin neticesinde oluşmuş, hükümetin bütün propaganda kanallarını kullanmasına ve işbirlikçi "kötü adamları" devreye sokmasına rağmen gerçekleşmiş ve başarılmıştır.
Toplumca kabul gören bu tavırlarımızın ve duruşumuzun devamı hem partimizin yükselişi için, hem de milletimizin geleceği için son derece önemli hale gelmiştir.
Ne var ki, uyanan milletimizin şehitlerine, gazilerine sahip çıkarak gösterdikleri öfke ve tepkinin şimdilik geri adım atan hükümeti yıkım niyetinden vazgeçirdiğini söylemek mümkün değildir.
Türkiye'yi çözülmeye sürükleyen aktörlerin, kısa bir moladan ve durum değerlendirmesinden sonra yeni oyun ve tuzaklar eşliğinde ortaya çıkacakları beklenmelidir.
Bu konuda özellikle milli meselelerde hassasiyeti çok yüksek olan Milliyetçi Hareketin mensuplarına yönelik tahrik arayışları başlatılacağına dair işaretler alınmıştır.
Yıllar içinde sabır ve özenle ulaştığımız teveccühün ve ilerlediğimiz iktidar yolunun, doğru zannedilen masum fakat yanlış adımlarla heba olmasına izin verilmesi mümkün değildir.
Geçtiğimiz yıllar içerisinde milliyetçiler ve ülkücüler çıkartılmak istenen kavgaların tarafı olmamış, karanlık sokaklardan uzak durarak ülkemizi küresel senaryolardan korumuşlardır.
Bugün de aynı metanetin korunacağı düşüncesiyle bu çok hassas dönem boyunca, Milliyetçi Hareket Partisi'nin yöneticileri, mensupları şu hususlara önemle dikkat ve riayet edeceklerdir: 
1. Toplumun her kesimini derinden etkileyeceği anlaşılan önümüzdeki süreçte AKP ve işbirlikçilerinin hazırladıkları muhtemel tuzaklara karşı uyanık olunacaktır.
2. Milliyetçi, hareket, ocak, ülkü, hilal gibi partimizin sembollerini çağrıştıran, istismar eden veya kullanan bizim dışımızdaki yabancı dernek, parti, kurum gibi oluşumlardan uzak durulacak, bu gruplarla bağımızın olmadığı kamuoyuna anlatılacaktır.
3. Dengeli ve sabırla oluşturulan güveni sarsmak ve siyasetimizi yalnızlaştırmak için yapılacak tahriklere dikkat edilecek, bu hassas ortamda gerilim,  tartışma ve çatışmadan mutlaka kaçınılacaktır. 
4. Partimize doğrudan nüfuz edemeyen odakların, eski ülkücü veya eski MHP'li sıfatı ile bilinen şahıslar üzerinden makale, toplantı, söyleşi gibi faaliyetlerle tabanımızı yönlendirme, duruşumuzu sorgulatma arayışlarına karşı uyanık olunacak, bunların gerçek yüzleri ve maksatları konusunda partililer uyarılacaktır.
5. Partimizin düzenlediği toplantı ve kararlaştırılmış kampanyalarının haricinde münferiden hareket ve tepki gösterilmeyecektir.
6. Genel Merkezin belirlediği işaret, slogan, marş, sembol ve kavramlar dışında materyal kullanılmayacak, tanıtım disiplinine riayet edilecektir.
7. Demokrasi dışı odakların siyasete müdahaleye davet eden çağrılarına dikkat edilecek, partililerimiz ve aziz milletimizin bu konuda bilgilenmesi sağlanacaktır.
8. Milletimizin gönlünde yükselen partimizi gözden düşürmeye, milliyetçilere yönelik korku ve kaygılar uyandırmaya dönük girişimler ve kışkırtmalara karşı partimizin vakur çizgisi korunacaktır.
9. Ortak fikir ve tutum oluşturmak için Genel Merkez açıklamaları ve Grup Toplantıları hassasiyetle takip ve analiz edilecek, politik ve ideolojik söylemlerin sınırı bu esaslar üzerinde çizilecektir. 
10. Oluşacak gerilimler ile partililerimize yönelik faaliyetler sürekli kontrol edilecek ve değerlendirmeler vakit kaybetmeksizin Genel Merkeze ulaştırılacaktır.
Milliyetçi Hareket Partisi, hiçbir dayatma, tuzak ve senaryoya aldırmadan yalnızca büyük Türk milletinin yükselişi yolunda yürüyecektir.
Kırk yıllık bir mücadelenin yanlış hesaplar ve davranışlarla zarar görmemesini sağlamak hepimize düşen bir görev ve davamızın vazgeçilmez sorumluluğudur.
Partimiz tamamen meşru zeminde demokrasinin sunduğu imkanları sonuna kadar kullanarak ülkemizin meselelerini aşmak ve kamuoyunu uyandırmak konusunda kararlıdır.
Bu maksatla önümüzdeki dönemde yurdumuzun her yöresinde yapılacak olan "Bin Yıllık Kardeşliği 'Yaşa' ve 'Yaşat' " açık hava toplantılarına teşkilat mensuplarımızı ve aziz milletimizi davet ediyorum.
Milliyetçi Hareketin aziz mensupları, millet vicdanında bir çığ gibi büyüyen milli uyanışın önünde hiç bir engelin durmasına asla izin vermeyeceklerdir."

ÜMİT ŞAFAK'A ZİYARET
Semih Çolak yazılı açıklamasına şöyle devam etti:
"Genel Başkanımızla yapılan verimli toplantıdan sonra Milliyetçi Hareket Partisi Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın  Ümit Şafak' ı ziyaret ettik.
Sayın Şafak ile yapılan yaklaşık 25 dakikalık görüşmede çeşitli konular üzerine fikir alışverişinde bulunmamızın yanı sıra kendisinin Kastamonulu olması ve bölgemizi çok iyi tanıması sebebiyle bölgemizin gelişmesine yönelik açıklamalarını dinledik ve   görüşlerimizi  kendisine   detaylı olarak ifade ettik.
07.12.2009 tarihinde Zonguldak İl ve İlçe Başkanlıklarımızla oluşturduğumuz 45 kişilik heyetimizin Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli' ye, değerli Başkan Yardımcılarımız Sayın Bülent Didilmez ve Sayın  Ümit Şafak'a yapmış olduğumuz ziyaret oldukça anlamlı, verimli ve hedeflerimizi başarmamızda bize yol gösterecek şekilde geçmiştir."


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner251

banner185