Bu haber kez okundu.

BİRLİKTELİK ÇAĞRISI!..

Zonguldak, Devrek Gökçebey ve Köylerini Kalkındırma Derneği 26. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş, bölgenin yeniden sanayi lokomotifi olabilmesi için büyük bir potansiyele sahip olduğunu bu potansiyeli de birlik içerisinde sağlayabileceklerini söyledi.

Devrek Gökçebey ve Köylerini Kalkındırma Derneği 26. Olağan Genel Kurulunu, Zonguldak Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Salonu’nda gerçekleştirdi. Genel Kurula katılım yüksekti. Genel Kurulda, slayt gösterisi, divan ve yönetim kurulu seçimi yapıldı. Ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
“POTANSİYELE SAHİBİZ”
Daha sonra, genel kurulda konuşma yapan GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş, “Hemşeri dernekleri, sadece birlikteliğin, dayanışmanın bir araya gelerek topluma katkı sunmanın da ötesinde görevli üstlenen sivil toplum örgütleridir. Demokrasiyi güçlendirmek, sivil yönetim anlayışını tam olarak hakim kılmak, sivil toplum örgütlenmelerinin güçlendirilmesiyle mümkündür. Devrek Gökçebey Derneğimiz, tüm bu özelliklere sahip bölgemizin en önemli sivil toplum örgütlerinden biridir. Sosyal etkinliklerini, yardımlaşma ve dayanışmaya yönelik çalışmalarını yakından takip ediyor, aynı zamanda katkı sağlamaya çalışıyoruz. Birlikte hareket etmenin, dayanışmanın, yardımlaşmanın oluşturduğu gücü hepimiz biliyoruz. Sayımız ne kadar çok olursa, birlik beraberliğimiz ne kadar sağlamlaşırsa o kadar güçlü oluruz. Varlığımızı her alanda hissettirir, bölgemizin, ülkemizin yararına verilecek her türlü mücadelede başarıya ulaşırız. Bölgemizin yeniden sanayimizin lokomotif olabilmesi için büyük bir potansiyele sahibiz. Bu potansiyeli harekete geçirmek için hep birlikte omuz omuza mücadele vermek, başta siyasetçilerimiz olmak üzere gerçeklerimizi herkese anlatmak durumundayız. Devrek Gökçebey Derneği, bölgemizin ve ülkemizin örnek sivil toplum kuruluşlarından biridir. Bu derneğimizi daha güçlü hale getirmek, ülkemiz ve bölgemiz insanına daha çok hizmet eder seviyeye yükseltmek için hepimize görevler düşüyor. Biz bu konuda üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız. Kongrenin ülkemize ve bölgemize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.
DERNEĞİN FAALİYETLERİ ANLATILDI
Yaptıkları faaliyetler hakkında bilgiler veren Devrek Gökçebey ve Köylerini Kalkındırma Derneği Başkanı Murat Ayanoğlu, “Yönetim kurulumuz, dernek tüzüğümüz ve genel kurulumuzda alınan kararlar doğrultusunda faaliyetlerini sürdürmüştür. Derneğimiz 1963 yılında kurulmuş olup, 48 yıldır yöremize hizmet vermektedir. Dernek hizmetlerini mülkiyeti derneğimize ait olup binamızda sürdürmekteyiz. İlköğretim okullarının, köy konaklarının, köy camileri ve yollarının yapımında derneğimizin katkıları vardır. Yardım talebinde bulunup da yardım yapamadığımız hiçbir köyümüz ve ilköğretim okulumuz yoktur. Derneğimiz yüksek okulda okuyan öğrencilerimizin eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla 1994 yılından itibaren öğrenim bursu vermektedir. Her öğretim yılında 85 öğrencimize öğrenim yardımı yapılmaktadır. Biz dernek olarak tüm siyasi partilere eşit mesafedeyiz. Yöremize hizmet eden her kim olursa olsun başımızın üstünde yeri vardır. Biz Zonguldak’ta yeni istihdam alanlarının yapılmasını istiyoruz. Bölgemizin sorunlarının çözümü ve bölgemize getirilecek hizmetler için ilimizin siyasi parti ve tüm sivil toplum kuruluşu temsilcileri tek vücut olmalıdır, ortak mücadele vermelidir. Genel kurulumuzun herkese hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
AKDEMİR KURUCULARI ARASINDA
Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, “Bende bu derneğin ilk kurucularından olan Mehmet Akdemir’in oğluyum. Babam bu derneğin ilk kurucuları olması sıfatıyla o yılarda derneğin muhasebesini tutardı. Evde kendiişlerinden arta kalan zamanda çok seri bir şekilde ilgilenmeye çalışırdı. Bende o zamanki çocukluk ve gençlik dönemimde ondan bazı bilgiler almak isterdim. Oda bana çok zevk ve şevkle anlatırdı. Bende şimdi karşınızda bir belediye başkanı olarak bulunuyorum. Bu dernekler gerçekten yüreği insanlık sevgisiyle yoğrulmuş insanlarla dolu. Bu anlamda dernekler okullara ve köyleri yapılması gerekenleri bir kez daha vurguluyor. Derneklerin özellikle eğitim kurumlarına yaptıkları bu yardımlar birçok kişi için büyük önem arz etmekte. Okullarımızda zaman zaman devlet tarafından yapılan yardımlar aksamak ta dernekler de bu aksamayı kendi vasıtalarıyla yerine getirmektedir. Bu konuda onları kutluyorum. Kongrenin de hayırlara vesile almasını dilerim” dedi.
Daha sonra konuşma yapan Gökçebey Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan ise “Sivil toplum örgütleri bir araya gelerek, birleşerek şehrimiz için elimizden geleni yapmalıdır. İlimizin çok sorunu var. Zonguldak dün Türkiye’ye üretim lokomotifi sağlayan sanayi kentiydi. Kongrenin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
İŞTE YENİ YÖNETİM
Tek liste halinde gidilen genel kurulda yönetim kurulu üyeleri şöyle oluştu:
“Murat Ayanoğlu, Mehmet Özkaya, Aslan Yazıcı, Neşet Karaustaoğlu, Namık Çağalı, Uğur Özmekik, Fatih Ala, Ü. Yılmaz Değirmenci, Şeref Derin, Celal Akyol, Nurcan Berberoğlu, Yüksel Cin, Mevlüt Kazlı, Selim Eren, Sabri Darıcı, Şaban Topal, Sezer Çiloğlu, Ramazan Karaman ve Cevdet Cin.”
Zonguldak bağımsız milletvekili adayı Ali Uzun’da, Devrek Gökçebey ve Köylerini Kalkındırma Derneği Genel Kurulu’nun hayırlı olmasını diledi.


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner251

banner185