Bu haber kez okundu.

BOMBA SÖZLER...
Kdz.Ereğli’nin İl olması noktasında ilçe genelinde başlatılan ilçedeki kanaat önderlerinin bir araya gelerek dördüncü kez gerçekleştirdiği toplantıdan, komisyon kurulması kararı çıktı. Ereğli ve Alaplı’daki çeşitli sivil toplum kuruluşlarının öncülük yapacağı komisyon kısa sürede harekete geçecek. Toplantıda ise çok çarpıcı ifadelere yer verildi.

 

AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır: “Biz Ereğli'den bakıyoruz, Ereğli için mücadele ediyoruz. Biz Bartın'a, Karabük'e, Bayburt'a, Gümüşhane'ye helal olan Ereğli'ye de helal olsun diye buradayız. Ereğli'nin il olması için ne fedakarlık yapılması gerekiyorsa onu da yaparız ama gerçeklerden de uzak kalıp popülist konuşmak istemiyoruz”

 

CHP İlçe Başkanı Sertan Ocakçı: “Ya birileri bizim aklımızla alay ediyor ya da gururumuzla oynuyor. Ereğli Belediye Başkanının burada olmaması, buradan birşeyler çıkaramıyorsak bu toplantının uzaması da Ereğli'deki önderlerin hepsinin burada olmayışından kaynaklanıyor. Eğer bu memleketin bir yere gelmesinden, kendi iktidarlarından korkacaklarsa buradaki insanların sayesinde o koltuklarda oturduklarını hatırlayacaklar”

 

MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk: “Ben belediyeden imara yerimi açmıyorum, benim ticaretimi güzelleştirmiyorlar, Ereğli'nin yollarını daraltan ben değilim. Onların yaptığı eksiklikleri kabul etmiyorum. Bu toplantılara katılmamalarını da şiddetle kınıyorum, kimseye de saygı duymuyorum. Niye duymuyorum Ereğli'nin menfaatinden kaçan insana benim saygım olmaz”

 

Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç: “Koltuğundan vazgeçen var mı, ben hazırım. Yarın istifa etmezsem namussuzum, şerefim üzerine yemin ediyorum. Ben zarar veriyorsam muhtarlar derneğine istifa etmeye hazırım. İlk önce birlik ve beraberliği sağlamamız lazım. Belediyede, il genelde, partilerde, bak muhtarlara da adım attılar, çomak attılar, böl, parçala, yönet taktiği"

 

Ereğli Kent Konseyi Başkan Vekili Yusuf Karaoğlu: “Büyükşehir, bütünşehir tehlikeli sözlerdir, Ereğli'yi avutma sözleri, kandırma sözleridir. Bütünşehir diye birşey olmaz. Meclise gidiyorsunuz, CHP, iktidar milletvekilleri kuliste hepsi oturuyorlar. Bizim vekillerimiz neden korkuyorlar Ereğli ile ilgili birşey söylemeye? Zonguldak'ın milletvekiliymiş, yukarıdan aşağıya bakarmış, elin oğlu bakan oluyor, sanayisini yatırımı korkmadan kendi iline yapıyor. Bize gelince kibarlığımızdan mı bu ayıp oluyor? Bende bölgeme istiyorum diyebilmeli. Bunları sorgulamamız lazım”

   

Kdz.Ereğli’nin İl olması noktasında başlatılan toplantıların dördüncüsü Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde konferans salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, Kandilli Belediye Başkan Vekili Mustafa Erdem, AK Parti, CHP, MHP, DSP, BBP, Saadet Partisi İlçe Başkanları, Ereğli TSO Başkan Vekili Sertan Yalçın, TSO yöneticileri, Ereğli ve Alaplı Şoförler Odası, Ereğli ve Alaplı Esnaf Kefalet Kooperatifi, Ereğli Ziraat Odası, Kent Konseyi Başkan Vekili Yusuf Karaoğlu, Ereğli ve Alaplı Muhtarlar Derneği, Pazarcılar, Tekelciler Odası temsilcileri katıldı.Kdz.Ereğli TSO Başkan Vekili Sertan Yalçın, toplantının açılış konuşmasında Kdz.Ereğli’nin il olması noktasında birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesi gerektiğini belirtti. Toplantıda yapılan konuşmalar şu şekilde:

 

“BİZ EREĞLİ’DEN BAKIYORUZ”

AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır: “3 Tane toplantı yaptık bu toplantının en güzeli de bir araya gelebilmeyi ve kaynaşmayı görebildik. Bugün il olmak için bir araya geldik yarın daha farklı başka konularda bir araya gelebileceğimizi gösterdik. Bu işi önemsiyorum. Şimdi yıllarca büyük Zonguldak'ın ağabeyliğini yapmış bizim için değerimiz Köksal Toptan'ın Zonguldak merkezden bakışı daha farklı olmasını bekleyemeyiz. Biz Ereğli'den bakıyoruz, Ereğli için mücadele ediyoruz. Biz Bartın'a, Karabük'e, Bayburt'a, Gümüşhane'ye helal olan Ereğli'ye de helal olsun diye buradayız. Türkiye'de bütünşehir ve büyükşehir ile ilgili bir çalışma söz konusu.

 

“ANKETTEN YÜZDE 100 ÇIKAR”

Biz doğru bilgiyi paylaşacağız, alacağınız her türlü karara da saygı duyar nerede olmamız gerekiyorsa orada oluruz. Türkiye'de 30 tane büyükşehirimiz var geriye kalan 51 il için bir çalışma söz konusu. Büyükşehir ufaklar için de bütünşehir olması için bir çalışma var. Net meclise gelmiş, şartları nedir, neler olacak, olmayacak, olduğu zaman nasıl itiraz edeceğiz, değişikliğe uğratabilecek miyiz, bunlar o günkü konu. Şu önemli Ereğli olarak biz halkın temsilcileri olarak Ereğli ve Alaplı ölçeğinde Ereğli il olsun mu diye anket yapsak, yüzde 100'e yakın çıkacağına hep birlikte inanıyoruz. Biz de halkın temsilcisiyiz, halk neyi talep ediyorsa siyasi koltuklarımız görevlerimiz ne olursa olsun biz bu halkın hizmetkarıyız.

 

“BUNLARDAN BİRİ KDZ.EREĞLİ”

Biz il olması noktasında alınacak her türlü kararın yanındayız. Şunu söylemek istiyorum Türkiye'de 3-4 tane ilçe il olacaksa bunlardan biri Kdz.Ereğli olacaktır. Hiçbir tane ilçeye il olma hakkı tanımadan büyükşehir veya bütünşehirlerle ilgili bir yöntem geliştirilecekse biz tek başına bu yöntemi farklı yana çekebilecek kanaatinde değilim. Biz yola çıkarken yol arkadaşlarımızı doğru bilgilendirmemiz lazım. Ereğli'nin il olması için ne fedakarlık yapılması gerekiyorsa onu da yaparız ama gerçeklerden de uzak kalıp popülist konuşmak istemiyoruz. Randevu alınması gerekiyorsa ondan randevu talebinde bulunur Ankara'ya gideriz"

 

“BİR ARPA BOYU YOL GİDEMEDİK”

CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakçı: "Dördüncüsünü yapıyoruz ama bazı sıkıntılar var. Bir taraftan dördüncü toplantıdır hep aynı şeyi söylüyoruz. Şu ana kadar bir arpa boyu kadar yol gidemedik. Sıkıntımız var hiç kimse Zonguldak'ın büyükşehir, bütünşehir olmasını istemiyor. Herkes Ereğli'nin il olmasını istiyor. Büyükşehir, bütünşehir olmak veya Ereğli'nin il olması bizlerin isteği ama mevcut iktidarın isteği değil. Çünkü Zonguldak'tan büyükşehir olunca köyleri de mahalle yaparak, genel, yerel seçimde daha büyük bir oy çıkartmak demek.

 

“EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI NEREDE?”

Arkadaşlar Ereğli Belediye Başkanı nerede? Alaplı'nın Gümeli Belediye Başkanı, Kandilli Belediye Başkanı burada, olamayanlar da bugün olamadılar. 4 Toplantıdır Ereğli'nin Belediye Başkanını bekliyoruz. 'Ereğli Belediye Başkanını ziyaret edip buraya çağıracağız, gelecek dediniz' yine temsilcilik anlamında Ereğli Belediyesi yok. Ereğli Belediyesi'nin olmadığı bir platformda konuşuyoruz. Ereğli Belediye Başkanı çıksın desin ki ben Ereğli'nin il olması kavramına karşıyım ya da yanınızdayım. Kusura bakmayın bütün herkes değerdir. Hepimiz kendi mecramızda değerli insanlarız. Yaklaşık 2 aydır oluşum var, muhtarlar gününden beri var. Burada bir sıkıntı var.

 

“UZAMASI, BELEDİYE BAŞKANINDAN”

Ya birileri bizim aklımızla alay ediyor ya da gururumuzla oynuyor. Ereğli Belediye Başkanının burada olmaması, buradan birşeyler çıkaramıyorsak bu toplantının uzaması da Ereğli'deki önderlerin hepsinin burada olmayışından kaynaklanıyor.  Milletvekilleri sorgulanıyor ama ondan önce belediye başkanı sorgulanmalı. Bir dahaki toplantı yerine icraat olsun, nereye gidilecekse gidelim. Buradaki insanlar kiminle yolda yürüdüklerini kiminle yürümediklerini bilsinler. Bizler burada keyfimiz için siyasi kimliğimizle yokuz, ben CHP bile demedim. Eğer bu memleketin bir yere gelmesinden, kendi iktidarlarından korkacaklarsa buradaki insanların sayesinde o koltuklarda oturduklarını hatırlayacaklar”

 

“EREĞLİ’NİN YOLLARINI DARALTAN BEN DEĞİLİM”

MHP Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk: "Ereğli ile ilgili şahsımız ile ilgili birşey konuşmuyoruz. Ereğli'nin menfaatleri ne ise onu konuşuyoruz. Arsa, imar, yüzdelik istemiyoruz, Ereğli'nin il olmasını istiyoruz. Ben MHP'nin ilçe başkanıyım evet iktidar partisinin ortağı falan değilim. Ben belediyeden imara yerimi açmıyorum, benim ticaretimi güzelleştirmiyorlar, Ereğli'nin yollarını daraltan ben değilim. Onların yaptığı eksiklikleri kabul etmiyorum. Bu toplantılara katılmamalarını da şiddetle kınıyorum, kimseye de saygı duymuyorum. Niye duymuyorum Ereğli'nin menfaatinden kaçan insana benim saygım olmaz. Ben dümdüz konuşan insanım, kimsenin babasının oğlu da değilim.

 

“DESTEK OLUYORUM DİYE BİRŞEY YOK”

Türkiye'nin menfaatlerinde, birlik ve beraberliğinde biz AK Parti'ye genel başkanımız tarafından verilen bir destek var ama ben Ereğli'de AK Partililere destek oluyorum diye birşey yok, benim aldığım oy oranı belli. Burada hangimiz milliyetçi değiliz. Karabük'te, Bartın'da MHP'ye oy veriliyor da burada neden verilmiyor? Oradaki yöneticiler bu işi yapıyorlar da biz mi bu işi yapamayacağız. Biz yola çıkarken iyi olacağız diye çıktık, saygıda kusur etmedik. Birlikte bir araya geldik. Ben beraber alınan karara saygı duyarım. Ben birinin aldığı karara saygı duysam bütünşehir, büyükşehir meselesini gündeme getirenlerin biri benim. Bütünşehir de büyükşehir de Ereğli mağdur olacak.

 

“MESAJ NET”

Kandilli, Gülüç, Ormanlı kapatılırken köy olan yerler kapatılırken amaç neydi kırsalda oyu almak merkezi ele geçirmek. Bu kadar net yani. Siyasi görüşün dışında sivil toplum örgütünün de bu bölgede temsilcisiyim. Zonguldak'ın meselesini Ankara'ya götürenlerden biriyim. Bizim götürdüğümüz mesele kağıdını alıp bırakıyorlar olay bu. Basının buraya gelmesinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu toplantılara basın mensupları gelmesin diyen iktidar partisiydi. Basın bizim gözümüz kulağımız. Bizim söylediklerimizi dinlesinler. Şunu da demedik toplantıya katılanlar bölücüdür demiyoruz. Bölücülüğün elini biz tutmadık, bunu da buradan söylüyoruz. Biz ne bölücü, ne böldürücü, ne de böldürürüz.

 

“ZONGULDAK ANAMIZ, BABAMIZ”

Ereğli'nin il olmasından yanayız. Zonguldak bizim anamız babamız. TTK'ya 3 bin kişi alındı deniliyor, 5 bin kişi de emekli oldu bunu niye söylemiyorsunuz, doğruyu söyleyelim. Demir çelik Ereğli'de, Zonguldak'taki siyasiler nerede bunlar, neden Ereğli değil de Akçakoca'ya kuruldu.

 

“MİLLETVEKİLLERİ BİZ ZONGULDAK’IN VEKİLİYİZ DİYORLAR”

Milletvekillerimiz ile de görüştük bize diyorlar ki, 'biz Zonguldak milletvekiliyiz, Ereğli'nin milletvekili değiliz. Zonguldak'ın milletvekili olduğumuz için ortaya konuşmak zorundayız, Ereğli'nin sorunlarını gündeme taşıyıp konuşabilirsiniz. Ereğli'de neden birlikte yürümüyoruz? İslamda, 'ben' yoktur 'biz' vardır. Ereğli'de ne yapılması gerekiyorsa bana ne düşüyorsa gövdemi koymaya hazırım”

 

“EREĞLİ’DE MUTABAKAT SAĞLAYAMIYORUZ”

Saadet Partisi (SP) Musa Kumaş: "Biz ilk toplantıda Ereğli'nin önünü kesen bir takım siyasi büyüklerin olduğunu ifade etmiştim. Şehrin emini olan belediye başkanı oradan cevap verdi, kitapçık dağıttı meclis toplantısında biz şunu kastetmiştik, herhangi bir insanın şahsı, siyasi geçmişi ile ilgili bir sıkıntımız yok. Herkesin kişiliği saygındır. Davası kendisine göre saygındır. Bizim Ereğli'de mutabakat sağlayamıyoruz.

 

“AĞABEYLER ARTIK KENARA ÇEKİLSİN”

Biz yerelde ne kadar bağırırsak bağıralım bir kısım engel oluyor. Hiçbir siyasinin il başkanı Ereğli'nin il olmasını istemez. Kim Ereğli'ye Türkiye'ye bir çivi çaktıysa ondan Allah razı olsun. Rahmetli Kemal Unakıtan, Türkiye Büyük Millet Meclisi yaptı, Eskişehir birinci lige çıktı, stadı oldu, Mehmet Ali Şahin meclis başkanlığı yaptı, Karabükspor birinci lige çıktı, stadı oldu. Bizim sözde ağabeyimiz 40 yıldır yön veren Köksal Ağabeyimiz meclis başkanı oldu Zonguldak Kömürspor 3. ligde sürünmeye devam ediyor. Kimseye saygısızlık değil, artık bu 40 yıldır ağabeylik yaptığını sanan ağabeylerin artık bir kenara çekilmesi lazım.

 

“ÇİVİ ÇAKTIKLARINI GÖSTERİN ÖZÜR DİLEYEYİM”

Biz 40 yıldır Ereğli'ye bir çivi çaktıklarını gösterin ben özür dileyeyim. Bütünşehir olacaksa merkez Ereğli olmalı. Burada atılmak istenilen adımlar engellenmeye çalışıldığını gördük, üzüldük, inşallah bunu aşarız. Ereğli'nin il olması bölgenin ayağa kalkması demektir.

 

KOMİSYON KURULMASI LAZIM

BBP Turabi Çelik: “Bir komisyon kurup bir adım atamadık. Komisyonun kurulması lazım. İktidar partisi ister olsun olmasın ne karar verilirse o verilsin. En azından bir adım atmış oluruz. Halen daha bir toplantılarda bir adım atamadık”

 

“MİLLETVEKİLLERİ, BELEDİYE BAŞKANI SÖYLEMİYOR”

DSP Ereğli İlçe Başkanı Mustafa Timur: "Herhangi bir yol alamadık. Ereğli Belediye Başkanının burada olması lazım ama Hüseyin Uysal'ın burada olmaması lazım. Allah göstermesin var ya hazır elimizdeki ilçeyi kaybeder belde oluruz. Komisyon kurulacaksa kurulsun bu işi de uzatmayalım. Zonguldak milletvekillerinden ve Ereğli Belediye Başkanından korkar hale geldim. Yaptıkları ve yapacakları hiçbirşey yok. Milletvekiller ve belediye başkanı Ereğli'nin il olması konusunda hiçbirşey söylemiyorlar. Bizim birşeyler yapmamız lazım. Eylem planı hazırlamamız lazım. Büyükşehir, bütünşehir bir aldatmacadır. Bizi oyalıyorlar gibi geliyor"

 

“KİMSE İLE KAVGA ETMEYECEĞİZ”

Kdz.Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek: "Kimse ile kavga etmeyeceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceğiz. Eskiler şöyleymiş böyleymiş bunları konuşmayalım. Daha olumlu daha becerikli, akıllı şeyler konuşalım"

 

“KENDİSİNDEN KATKI İSTEDİK”

Ereğli Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel: "Belediye başkanımıza gittiğimizde Ereğli, Alaplı esnaf odaları, sivil toplum örgütlerinin birlikte olduğunu Kandilli, Ormanlı, Gülüç'ün Belediye Başkanlarının da katıldığını böyle bir birlikte ağabeylik yapmak, toplumun en büyük seçilen temsilcisi olduğunu söyledik, kendisinden katkı istedik. 17'sinde Ankara'ya gideceğini bir görüş alacağını ve bu toplantının Salı günü yapılarak bilgi vereceğini söyledi. Buraya katılacaktı, katılmayacaktı. Mazereti neydi enazından temsilci göstermesinde fayda vardı. Geçen ki toplantımızda alınan bir karardı AK Parti, CHP, MHP İlçe Başkanının genel başkanlarından randevu alınması vardı.

 

BİRLİKTELİK VURGUSU

Mecliste milletvekillerimizi ziyaret edip sinsileyi takip ederek gidelim dedik. Büyükşehir yapılması konusunda Türkiye'de böyle bir çalışma var. Bazı ilçelerinin il yapılacağını biliyoruz. Ormanlı, Gümeli, Kandilli, Gülüç ilçe olur, Alaplı ile bütünlük içerisinde bütünşehir oluruz. MHP Genel Başkanı belki bizim için alamadığımız bir randevuyu alır belki bu konu için büyük katkılar sağlar. Böyle birliktelik sağlanırsa gerekli randevular alınır, biz istediğimiz noktaya varacağımızı düşünüyorum"

 

“MUHTARLARIN CİDDİ SIKINTISI VAR”

Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Uysal: “Büyükşehir meselesinde köy muhtarlarının ciddi sıkıntı var. Köyün tüzel kişiliğine ait olan bütün mallar, araziler, fındık bahçeleri, gelirleri hepsi otomatikmen büyükşehir belediyesine devir oldukları için muhtarlar sıkıntıda. Bütünşehir olan illerde ciddi derecede hizmet akışı yönünden mağdur olduklarını biz gözlemledik. Ereğli'nin il olması gerekir.

 

“CİDDEN RAHATSIZLIK VAR”

Erdemir'in özelleşmesi, TTK'nın işçi sayısının küçültülmesi, tersanelerin kapatılması, Alaplı'da en önemli gelir kaynağı olan fındığın geri çekilmesi ciddi derecede sıkıntı yarattı. Bizim işimiz muhalefet değil. Biz muhtarız, hizmet eriyiz. Ciddi olan konuları ciddi ortamlarda dile getirmek boynumuzun borcu. Cidden rahatsızlık var. Köylerimizde mezar kazacak gençlerimiz yok, gençlerimiz gurbette. Ekonomik anlamda zor durumdayız, neleri geliyor bize mağduruz diye. Allah razı olsun devletimizden yardımları ile yaşamına devam edenler var. Ereğli il olursa bizim istediğimiz ki inşallah olur ciddi şekilde toplantılarımızı yapıp nasıl bir komisyon oluşturulması gerekiyorsa Ankara'da gerekli randevuları alıp taleplerimizi dile getirmeliyiz"

 

“MASAYA VURUP BİZ BUNU İSTİYORUZ DİYORUZ”

Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç: “Dün bizden ayrılan Karabük'le ilgili örnek vermiyorum. Karabük Belediye Başkanı şunu söyledi bizim vazgeçilmemizim Safranbolu evleri dünyada tekmiş. Nüfusumuz 110 bin öğrenci sayımız 60 bin. Yani şuradaki Erdemir gibi 5 tane bacasız fabrika yapıyor. Bir özellikleri daha var seçim bitince rozeti çıkarıp dosyamızı hazırlayıp CHP, MHP, AK Parti olarak birlik olarak Ankara'ya gidip dosyayı koyup masaya vurup biz bunu istiyoruz diyoruz.

 

“BÖL, PARÇALA, YÖNET”

Bizde bu var mı yok, bizde ne var böl, parçala, yönet taktiği var. 3 Toplantıda da havanda su dövüyoruz. Ereğli Muhtarlar Derneği'nin 137 üyesinin 11 tanesi istifa etti, 125 üye ile birlikte taşın altına gövdemi de koyarım. Toplanalım, dosya hazırlanalım, Ankara'ya gidelim gene geldik aynı yere. Bazı şeyleri hazmedemiyorum, Ereğli'de böl parçala yönet taktiği var. Bu olduğu müddetçe de biz hiçbir yere varamayız.

 

“İSTİFA ETMEZSEM NAMUSSUZUM”

Koltuğundan vazgeçen var mı, ben hazırım. Yarın istifa etmezsem namussuzum, şerefim üzerine yemin ediyorum. Ben zarar veriyorsam muhtarlar derneğine istifa etmeye hazırım. İlk önce birlik ve beraberliği sağlamamız lazım. Belediyede, il genelde, partilerde, bak muhtarlara da adım attılar, çomak attılar, böl, parçala, yönet taktiği"

 

“EREĞLİ’Yİ AVUKTMA, KANDIRMA SÖZLERİDİR”

Kent Konseyi Başkan Vekili Yusuf Karaoğlu: "Kent Konseyini biliyorsunuz, sivil toplum örgütü ne belediyenin ne falanca partinin arka bahçesi. Bizim de kendimize göre çalışmalarımız var sonra paylaşacağız. Ben şahsen 1989 yılında Ereğli'nin il olmasını isteyenlerin safındaydım. O saf kayboldu il olmayı kaybettik. Düşüncemiz değişmedi o gündür bugün Ereğli il olmalıdır. Büyükşehir, bütünşehir tehlikeli sözlerdir, Ereğli'yi avutma sözleri, kandırma sözleridir. Bütünşehir diye birşey olmaz, bütün ekmek olur, bölersin çeyrek olur onun arkasından da çeyrek şehirler gelir. Biz buna karşı çıkmamız lazım.

 

“AYAKLARIMIZIN ÜZERİNDE DURMALIYIZ”

Bütünşehir Ereğli'ye birşey getirmez, Zonguldak'ın mahallesiyiz, beldesi olmak ta bize birşey getirmez, kendi ayaklarımızın üzerinde durmamızı öğrenmemeliyiz. İktidar da muhalefette olsun bir noktada birleşebilmiş. İlçe demokrasimiz için gayet güzel bir gelişme.

 

“BİZİM MİLLETVEKİLLERİ NEDEN KORKUYORLAR?”

5 Milletvekilimiz var, ben bir tanesine hiç ulaşamıyorum, gerçektende çok üzülüyorum. Bize mesaj atıyor, cumamızı kutluyor teşekkür etmek istiyorum, ulaşamıyorum. Diğer 4 milletvekili ile konuşamıyorum. Meclise gidiyorsunuz, CHP, iktidar kulisinde hepsi oturuyorlar. Bizim vekillerimiz neden korkuyorlar Ereğli ile ilgili birşey söylemeye. Zonguldak'ın milletvekiliymiş, yukarıdan aşağıya bakarmış, elin oğlu bakan oluyor, sanayisini yatırımı korkmadan kendi iline yapıyor. Bize gelince kibarlığımızdan mı bu ayıp oluyor? Bende bölgeme istiyorum diyebilmeli. Bunları sorgulamamız lazım. Bize de görev düşüyor. Kent Konseyi olarak topalız, biz kendi ayaklarımızın üzerinde duramıyoruz, itiraf ediyorum. Herkesin burada yer almasını istiyorum, kongreden kongreye gelmeyelim, komisyonlarımız var neden üye vermiyorsunuz. Ereğli'nin gelişmesi için komisyonlara da ihtiyaç var. Üniversite var, yazışmalarımız devam ediyor. Üniversite olacak mı olmayacak mı resmi kanal olmasa da aldığım cevap oraya başka düşünceler olduğunu da düşünüyorum, farklı açıklamalar yapılıyor. 3 Ay öncesi açıklama ayrı 3 ay sonrası açıklama ayrı. Bu rahatsız ediyor. Her öğrenci 600 lira para bırakıyor. 10-50 binlerle çarptığınız zaman sermayeye dönene bakın. Benim koltuk hastalığım yok. Ereğli'nin il olması noktasında başımı taşın altına koyarım, kimsenin tereddütü olmasın”

 

KOMİSYON KURULACAK

Yol haritası belirlenmesi noktasında ortaya atılan fikirlerin ardından Kdz.Ereğli TSO Başkan Vekili Sertan Yalçın, içerisinde Ereğli ve Alaplı’nın esnaf odaları, şoförler odası, muhtarlar dernekleri, Kent Konseyleri’nin oluşturacağı bir komisyon kurulması, kurulacak bu komisyona da başta siyasiler olmak üzere yöneticilerin tam destek vermesi kararı alındı.

 

(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
adalı 13 ay önce

vatandaş İbo Gemicinin yorumunu okudunuzmu? BŞ oldugunuzda emlak ,su,dogalgaz basta olmak üzere bütün faturalarınız artacak..yatırım filan beklemeyin bütce de deniz bitti çünkü...kaymakam yerine bir valiniz olacak sadece ,adınızda ilçeden,şehire dönecek.koparılan bütün fırtınalar boşa,kendini avutuyor insanlar.

Misafir Avatar
ibogemici 13 ay önce

ereğli il olsa ne olacak ,ilçe kalsa ne olacak.ben 1240 tl maaşla ev geçindirip,ünüversitede çocuk okutuyorum.senede bir kilo kıyma alamıyorum.marketlerde tavuk indirimlerini takip ediyorum.işsizliğe,pahalılığa çare olacakmı il olunca.köy olsun köy.vatandaş olarak hiçde umurumda değil.sırbistandan ithal et geldi,ucuzmuş ,gidin bakın buzdolaplarında öylece duruyor,marketlerde.alabilen yok.millet aç,aç.sevsinler sizin il olma hevesinizi.

Misafir Avatar
İşçi 13 ay önce

Bırakın bu işleri asıl yarım kalan işlernizi takip edin lütfen Teşekkürler

Misafir Avatar
Recep şen 13 ay önce

İstanbul 15 milyon il çıkaramazmıydı çırmadı izmir Konya 2 milyon Bursa 2 milyon il çıkaramazlarmıydı neden? Zonguldak 6 yüzbin nüfus 3 il çıkarmış 4 üncü yolda neden Zonguldak göç verir İstanbul Bursa göç alır neden doğru ne Teşekkürler

Misafir Avatar
Tarık 13 ay önce

Boray bey elinden tutmasa bir baltaya sap olmayacak Mustafa çok komiksin ya

Misafir Avatar
Metin 13 ay önce

Ereğliyi sizler mi kurtaracaksınız Allah aşkına. Mustafa Timur Ankara ya giderse birak il olmayı ereğli yi bu adam mı ilçe de söz sahibi diye belde yapar Gülüç e bağlarlar :)

Misafir Avatar
Ali 13 ay önce

Hepiniz boş konuşuyorsunuz, belediye başkanı kadar kafanıza taş düşsün.Ortada fol yok yumurta yok boş boş konuşun.hadi belediye başkanı bisey yapmadı ereğli ye sizin ne faydaniz var bu memlekete.siz o adam kadar dertlenseniz bu ilçe için uçarız biz uçarız.

banner251

banner185