Bu haber kez okundu.

"BUNLARA KAYITSIZ KALMAYACAĞIZ"

AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, düzenlediği basın toplantısında Erdemir'e yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Erdemir'in 18 Mart Çanakkale Zaferi programını yapacak okuldan Erdemir Kültür Merkezi için para talep ettiğini de anlatan Çakır, konuya ilişkin konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

 

"3 AYLIK KÂR AÇIKLADI, GÖRDÜNÜZ"

Erdemir olmazsa olmaz kuruluşlarımızdan bir tanesi. OYAK Genel Müdürü ile bir randevu talebimiz var. Ereğli'nin sorunları üzerine gideceğiz. Bunlardan bir tanesi metalürji fakültesidir bir tanesi Ereğli'nin hak ettiği payı almasıdır. Erdemir'in 3 ayda açıkladığı karı gördünüz, bizim kimsenin kazancında gözümüz yok daha fazla kazasın. Erdemir kazandıkça Ereğli daha mutlu olur ama sosyal sorumlulukları da yerine getirmesi lazım.

"HER SENE BİR OKUL YAPMASI LAZIM"

En ufak bahsedeyim yani bir Erdemir cami imamının lojmanını Erdemir geri istiyorsa bir amatör spor kulüplerinin bu şehirde Erdemir'in tozunu toprağını olumsuz hava şartlarını teneffüs etmiş gençlerine ve belediyespor da dahil olmak üzere maç ücreti talep ediliyorsa bu sosyal sorumluluklara sığmaz. Erdemir'in her sene Ereğlimize bir okul yapması lazım.

 

"ERDEMİR'E İŞE GİRİŞTE EREĞLİ ŞARTI"

Erdemir'in kazancı ortada ama bu şehire hak ettiği değeri vermesi lazım. Sobaya bu kadar yakın olup ta ısınamayan insanlar nadirdir. Defalarca ifade ettik genç kardeşlerimiz ile ilgili Kardemir'i aradığımız zaman burada iş başı yaptırabildiğimiz zaman, "Bizim sözleşmemizde birinci maddede Karabük nüfusuna kayıtlı olması lazım girebilmesi için. Taşerona olabilir ama kadroya girebilmesi için Karabük nüfusuna kayıtlı olması lazım. Bizim Ereğli ise bugüne kadar böyle bir uygulama yapmış değil. Dünyanın her yerinde bu var. Fabrikaların bulunduğu yere ister istemez olumsuz etkileri olacaktır. Bunları da dengeleme adına sosyal sorumluluk ve istihdam anlamında o şehre katkı sunarlar. Ereğli'de ikametgah şartını biz de talep edeceğiz. Erdemir'de OYPA'da müteahittinde A, B'sinde iş başı yapacak insanların 3-5 yıl ikamet eden insanlardan seçmesi noktasında dayatmacı olacağız. Bu bizim hakkımız bu şehrin hakkı.

 

ERDEMİR, OKULDAN KÜLTÜR MERKEZİ İÇİN PARA İSTEDİ

Bu şehir her zaman mütevaziliğini korumuşsa, saygılı olmuşsa hak etti değeri vermesi lazım. Bu hak ettiği değeri vermeyenlerin takipçisi biz olacağız. Şunu açıkça söylüyorum sabrın son noktalarına geldik şehir olarak. Bir cami lojmanına bir spor kulübüne siz bir 18 Mart Çanakkale programı yapan okullardan Erdemir Kültür Merkezinden ücret talep edecekseniz bu olmaz. buna müsaade etmemiz bizim buna kayıtsız kalmamız düşünülemez. Böyle birşey yok. Kim olursa olsun her türlü bakanlık nezdinde takipçisi olacağız. Kimsenin bu şehire olumsuzluklar yaşattıklarının karşılığını vermeden böyle bir şey yok.

 

"İHALESİZ, ÖN ŞARTSIZ YÜK VERMELERİ LAZIM"

Bugün Türkiye'nin neresine giderseniz gidin o şehrin kooperatifleridir o şehrin yükünü çeken. Bizim Ereğli'mizde böyle birşey yok. Ereğli'deki yerel kooperatiflerin desteklenmesi lazım. Maliyetler ortada ortalama değerler ortada bu değerler ihalesiz ön şartsız bizim kamyoncumuza yük vermeleri lazım. Bunu özellikle söylüyorum .

 

"BU YEREL DİNAMİKLERİ DİKKATE ALACAKLAR"

OYAK'ta Genel Müdür değişikliği oldu kendilerine ifade edeceğiz. Erdemir'de değişiklikler olur olmaz bilemem. Olursa da olmazsa da biz bunları önlerine getireceğiz. Yapılmadığı sürece milletimiz ile de gerekli tepkiyi ortaya koyacağız. Böyle bir lüks yok. Bugüne kadar gücünü başka yerlerden alıp belki yerel dinamikleri dikkate almayanlar yarın bu yerel dinamikleri dikkate alacaklar.

 

TERSANECİLER ERDEMİR MAĞDURU

Tersanelerde gemilerin indirilmesi için belli bir yükseklik lazım. Erdemir mamülleri yani cüruf ona benzer şeylerle doldurulunca tersanecilerimiz mağdur oluyor, bunlar dile getirildi. Bundan sonra takipçisi olacağız. Tersaneciler bizim şehrimizin yatırımcılarıdır. Kimsenin buraların sahibi benim deme lüksü yok adı ne olursa olsun birlikte yaşıyorsak herkes kurallara uyacak kimse kendisini kuralların üzerinde kanunların üzerinde görmeye kalkmasın biz de bunların yasal anlamda takipçileri oluruz."


Anahtar Kelimeler:
İlçeEreğliÇakırErdemir
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
ereğlili 2 yıl önce

sn ünal savaş bey siz neden bahsediyorsunuz, kime neyi anlatıyorsunuz, öyle dolaylı yoldan yorum yazmayın, kısa ve net olun, erdemirin kdz.ereğliye faydası olmadığına adım gibi eminim, erdemir kdz.ereğliye zarar vermekte, işiçisi yani personeli savunacak ama kdz.ereğli li savunmayacaktır, sn çakır ereğliliere masal anlatıyor, garibim ereğlilerde dinlemekte

Misafir Avatar
Ünal SAVAŞ 2 yıl önce

Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) BİR HAYIR İŞİ DEĞİL, KURUMSAL ZORUNLULUKTUR.” Ünal SAVAŞ

Önce, Kurumsal Sosyal Sorumluk (KSS) kavramı üzerinde kısa bir bilgi vermek istiyorum.

En yalın anlamıyla KSS; işletmelerin görevlerinin yalnızca mal ve hizmet üretmekle sınırlı olmadığı, bunun yanında çalışanlarına, müşterilerine, hissedarlarına, rakiplerine, tedarikçilerine ve her şeyden önemlisi İÇİNDE YAŞADIĞI TOPLUMA VE ÇEVREYE KARŞI YERİNE GETİRİLMESİ GEREKEN SORUMLULUKLARININ BULUNDUĞUNU İFADE EDEN BİR KAVRAMDIR.

İşletmeleri değerli kılan ya da fark yaratan artık sadece ürettikleri mal ya da sundukları hizmetin kalitesi değil, TOPLUMA KATKILARI VE KAZANDIRDIKLARI DEĞERLERDİR. Bu fark da İŞLETMELERİN SOSYAL SORUMLULUK RUHUNU taşımasıyla mümkün olabilmektedir.

Devamı var >>>

Misafir Avatar
Ünal SAVAŞ 2 yıl önce

Öncekinin devamı >>>

Bu vesile ile yaklaşık olarak aynı dönemde (ERDEMİR:1965, POSCO: 1973) işletmeye açılmış olması sebebiyle KARDEŞ KURULUŞ olarak nitelendirdiğim Güney Korenin Pohang şehrinde faaliyet gösteren, Dünya Çelik Birliği (WSD)nin, dünya çapında üretim yapan 36 en iyi çelik üreticisi arasında üst üste beşinci kez DÜNYANIN EN REKABETÇİ ÇELİK ÜRETİCİSİ - World Most Competitive Steelmaker” i seçilen Pohang Iron and Steel Company - POSCOnun KSS misyonundan kısaca bahsetmek istiyorum.

POSCOda, Topluma katkıda bulunma misyonu doğrultusunda kapsamlı KSS faaliyetleri yürütülmekte, bu KSS faaliyetleri arasında spora da büyük ölçüde destek verilmektedir. Bunlar arasında da en önemlisi POSCO'nun 1. LİGTE OYNAYAN İKİ FUTBOL TAKIMINA SPONSORLUK YAPMASIDIR.

Bir şirketin rekabet gücünü belirlemede en güçlü performans ölçütü, gelişmenin geçmişle değil, DİĞER ŞİRKETLERLE KARŞILAŞTIRILMASINDAN ELDE EDİLİR. "
Devamı var >>>

Misafir Avatar
Ünal SAVAŞ 2 yıl önce

Öncekinin devamı >>>

Bu bağlamda POSCOnun 1. LİGTE OYNAYAN İKİ FUTBOL TAKIMINA SPONSORLUK YAPMAKTA OLDUĞU göz önünde bulundurulursa, ERDEMİR GRUBU olarak bizim kat edeceğimiz daha çok mesafe bulunmaktadır.

ERDEMİR GRUBU olarak 2020 yılına kadar ‘DÜNYA KLASINDA ŞİRKETE DÖNÜŞMEYİ ve KÜRESEL LİGİN ZİRVESİNE ÇIKMAYI hedeflemişsek eğer, bugün küresel ligin zirvesinde olan şirketlerin yönetsel uygulamalarını da iş süreçlerimize entegre etmek zorundayız. Aksi durum eylemsiz söylemden başka bir şey ifade etmemektedir.

ÇELİK GİBİ SÖZLER (WORDS LIKE STEEL)

1) Erdemir Grubunu 2020 yılında ‘DÜNYA KLASINDA ŞİRKETE DÖNÜŞTÜRMEYİ VE KÜRESEL LİGİN ZİRVESİNE TAŞIMAYI hedefliyoruz.” - Ali Pandır, Erdemir Grubu YKB ve CEO

2) EYLEM OLMADI MI, VİZYON BİR RÜYADIR. Vizyon olmadan ise eylem zaman geçirmektir. Eyleme sahip bir vizyon dünyayı değiştirebilir.” - Joel Barker

Saygılarımla

Ünal Savaş - Erdemir emeklisi, Kalite gönüllüsü

Misafir Avatar
Bozkurt hakan 2 yıl önce

"Aynasi istir kisinin, lafina bakilmaz" atalarımız ne güzelde söylemiş değil mi ama:))))) Erdemiri siz satmadinizmi? Biz Koca ereglililer bitaraflarimiz yirttik satilmasin diye ama bazi gruplarda biyerlerini yirtti satilsin diye smdi bu aglama ne diye timsah gozyaslari ozaman. Yaw he he :) devletin imkanlariyla atalarimizin alin teriyle kurulmus bu fabrikanin bizlerin ahi sizlerden cikacaktir kimseyi kandirmayin bosuna herkes herseyin farkinda . Eregli usaklari bir gun alacaktir hakkini kimse merak etmesin biraz daha bekleyin

Misafir Avatar
emekli 2 yıl önce

sn çakır şu emekli halimle sizinle bir tv proğramında bu konuları tartışmak isterim, siz bu kdz.ereğli halkını kandırmaya bilhassa yüzde 51 sakın ola kandırmaya kalkmayın, yüzde 49 zahten uyku halinde siz gülerseniz onlar güler siz ağlarsanız onlar ağlar tersaneler yenimi aklınıza geldi, sn uysal nerdesin binlerce insanın çalıştığı yere niye bakmıyorsunuz, haa size camii lazımdı boşverin ereğli gençlği nasıl olsa şehir dışında iş bulur, ama bunların hesabı ereğli halkı tarafından sorulmalı uyuma kdz.ereğli uyuma

Misafir Avatar
ereğlili 2 yıl önce

sn çakır kimse kimseye hava civa okumasın, kdz.ereğlilil olupta ben işe girdim ne duydum ne işittim, benim çocuğum odtü inşaat ve endüstri mezunu ama erdemirden ne arayan var nede soran verilen cd de kayıp, bumu ereğlilil işe girer beyannınız, muhammet arkadaşın dediği gibi ya trabzonlu yada gümüşhaneli, girer geçin bunları

Misafir Avatar
ihtiyar 2 yıl önce

zaten bu gazete atmadık b..... bırakmadı erdemir e şimdide çanak tutuyor.

banner251

banner185