Bu haber kez okundu.

BÜRO ‘DÜZMECE SENARYO’ DEDİ

Kdz. Ereğli Belediyesi'nin basın bürosu adına 'Cöbekoğlu'nun kırılamayan rekoru' başlıklı haberimizle ilgili olarak yapılan açıklamada, haberimizdeki rakamların hatalı olduğu ve aynı haberdeki spot ile fotoğraf altındaki 'Görev süresi içerisinde işadamları ve esnaftan zorunlu ve gönüllü(!) bağış adı altında para toplamadı ve tarihe de şaibeli bir iz bırakmadı Kirletmeden yönetti' ifadelerinin de belediye başkanını küçük düşürme ve halkı yanlış yönlendirme amaçlı olduğu belirtildi.

 

Belediyenin yaptığı açıklamayı aynen  yayımlıyoruz:

 

Karadeniz Ereğli'de yayın yapan ve bölgemizin saygın basın kuruluşlarından biri olan Önder Gazetesi'nin internet sitesinde yer alan 11 nisan 2013 tarihli Cöbekoğlu'nun Kırılamayan Rekoru başlıklı haberle ilgili olarak kamuoyuna açıklama yapmak gerekliliği doğmuştur.

 

Önder Gazetesi'nin söz konusu haberi ile ilgili olarak belirtmek istediğimiz ilk gerçek, haberde verilen bilgilerde yanlışlıkların yer aldığı bunun dışında da kamuoyunu yanlış düşüncelere sevk edecek ve hangi amaca hizmet ettiği belli olan mesnetsiz iddiaların yer aldığı yorumlara yer verildiğidir.         

 

Gazetenin haberinde Karadeniz Ereğli'de görev yapan Belediye Başkanlarının başkanlık yaptığı süreler yanlış belirtilmiştir.Zira; Eski Belediye Başkanlarımızdan Sayın Ruhi Cöbekoğlu 09.12.1973-12.09.1980 ile 25.03.1984-27.03.1994 yılları arasında Belediye Başkanlığı yapmıştır. Yani bugün itibariyle 16 yıl 9 ay 5 gün belediye başkanlığı yapmıştır.

 

Belediye Başkanımız Sayın Halil Posbıyık ise 27.03.1994- 08.05.2007 ve bugün itibariyle 29.03.2009-11.04.2013 tarihleri arasında toplam 17 yıl 1 ay 24 gün Belediye Başkanlığı yapmıştır; yapmaya da devam etmektedir.

 

Söz konusu haberde yer alan hesaplamalar tamamen yanlış olmakla beraber aynı haber içerisinde yer alan 'Görev süresi içerisinde işadamları ve esnaftan zorunlu ve gönüllü(!) bağış adı altında para toplamadı ve tarihe de şaibeli bir iz bırakmadı Kirletmeden yönetti' ifadeleriyle Belediye Başkanımız sözüm ona toplum önünde küçük düşürülmeye ve halkımız yanlış yönlendirilmeye çalışılmıştır.

 

Karadeniz Ereğli halkı ve bizler, Belediye Başkanlığı görevini şerefle ifa eden tüm başkanlarımıza ve bu memleket için tek bir çivi bile çakan tüm yöneticilerimize her zaman minnet ve şükran duyduk. Kuşkusuz Sayın Cöbekoğlu da bunlardan biridir. Ancak Sayın Cöbekoğlu'na methiyeler düzülürken, aynı şeref ve sorumlulukla görev yapan Sayın Belediye Başkanımız Halil Posbıyık'ı mesnetsiz iddialarla töhmet altında bırakma girişimlerini edep dışı ve hukuka aykırı bir tutum olarak değerlendiriyoruz. Kuşkusuz kimine göre hedeflerin büyük olduğu ve seçim sürecinin yaklaştığı bir dönemde bu tür haber ve iddiaların kimlere hizmet ettiğini kamuoyu da az çok biliyor. Dolayısıyla da son 18 yılda Karadeniz Ereğli'nin gelişimini ve bugün elde ettiği modern yaşamını, Belediye Başkanımız Sayın Posbıyık ve O'nun ekibi ile gönül gönüle inşa eden Karadeniz Ereğli halkı, kaynağı ne olursa olsun ve kim tarafından kaleme alınırsa alınsın, bu tür karalamalara aldanmayacak kadar duyarlı ve vefalı bir toplumdur. Dolayısıyla da bazı kesimlere hoş görünmek amacıyla kaleme alındığı belli olan bu haberin, Sayın Belediye Başkanımızın tarihe geçen ve tüm Türkiye tarafından kabul edilen başarılarını gölgelemeye yetmeyeceğinin bilinmesini istiyoruz.

 

Karadeniz Ereğli Belediyesi Basın Danışmanlığı olarak, bugüne kadar olduğu gibi bugün de Sayın Belediye Başkanımızın aleyhinde yer alan mesnetsiz, saçma sapan ve hukuka aykırı tüm haber ve yorumları yakından takip ediyor ve kamuoyunu bu düzmece senaryolara karşı uyarıyoruz.

 

Asli görevi kamuoyunu doğru haberlerle yönlendirmek ve bilgi sahibi yapmak olan gazetecilerin, bilgi sahibi olmadıkları konularda yeterli donelere sahip olması için de görevimizi yapmaya devam edeceğimiz gibi, Sayın Belediye Başkanımız aleyhinde yapılan çirkin yorumlarla bilgi kirliliğine maruz bırakılan ve yanlış düşüncelere sevk edilmek istenen değerli kamuoyunu aydınlatmaya devam edeceğimizi vurgulamak istiyoruz.

 

 


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
GERÇEK SAYGI 5 yıl önce

RUHİ CÖBEKOLU Kdz.EREĞLİDE HER ZAMAN DÜRSTLÜĞÜ İLE SAYGI İLE ANILACAK SAYGI DEĞER BELEDİYE BAŞKANIDIR.
LÜTFEN ESNAFTAN PARA TOPLAMA-ŞAİBELİ İŞLER İLE İLGİLİ KONULARA İSMİNİ DAHİL ETMEYİN.ONUN İSMİNİ CHP CAMİASI VE HALK OLARAK HER ZAMAN SAYGIYLA ANACAĞIZ.

Misafir Avatar
Ünal Savaş 5 yıl önce

ULUSAL DÜZEYDEKİ 9 GAZETECİLİK ÖDÜLÜ İLE ERİŞİLMESİ GÜÇ BİR REKORA İMZA ATARAK TÜRK GAZETECİLİK TARİHİNE ADINI ALTIN HARFLERLE YAZDIRAN, BÖLGEMİZİN SAYGIN VE MARKA GAZETELERİNDEN ÖNDER GAZETESİNİ/GAZETEMİZİ KAMUOYUNUN TARAFSIZ VE GERÇEK BİLGİYE ULAŞMASINDAKİ OBJEKTİF YAYINLARI DOLAYISIYLA TEBRİK EDER,

BUGÜNE KADAR OLDUĞU GİBİ BUNDAN SONRA DA, HİÇBİR KİŞİ VE MAKAMIN TEHDİTLERİNE VE ŞANTAJLARINA BOYUN EĞMEDEN, CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU VE ÖNDERİ M. KEMAL ATATÜRK' ÜN BASIN CAMİASINA GÖSTERMİŞ OLDUĞU İLKELER VE MİSYON DOĞRULTUSUNDA ZİRVE YOLCULUĞUNDAKİ BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM.

M. KEMAL ATATÜRK' TEN BASIN CAMİASINA MESAJLAR:

MESAJ -1)
“GAZETECİLER KANUNUN VE UMUMUN MENFAATLERİNİN AKSİNE MUAMELELERE ŞAHİT VE VAKIF OLDUKLARI TAKDİRDE GEREKLİ YAYINDA BULUNMALIDIR.” (1923)

MESAJ -2)
“GAZETECİLER, GÖRDÜKLERİNİ, DÜŞÜNDÜKLERİNİ, BİLDİKLERİNİ SAMİMİYETLE YAZMALIDIR.” (1929)

MESAJ -3)
“MATBUAT HİÇBİR SEBEPLE TAHAKKÜM VE NÜFUZA TABİ TUTULAMAZ.” (1923)

Devamı var...

Misafir Avatar
Ünal Savaş 5 yıl önce

MESAJ -4)
“BASIN, MİLLETİN MÜŞTEREK SESİDİR. BİR MİLLETİ AYDINLATMA VE İRŞATTA, BİR MİLLETE MUHTAÇ OLDUĞU FİKRÎ GIDAYI VERMEKTE, HULÂSA BİR MİLLETİN HEDEFİ SAADET OLAN MÜŞTEREK BİR İSTİKAMETTE YÜRÜMESİNİ TEMİNDE, BASIN BAŞLI BAŞINA BİR KUVVET, BİR MEKTEP, BİR REHBERDİR.” (1922)

MESAJ -5)
"BASININ TAM VE GENİŞ HÜRRİYETİ İYİ KULLANMASININ, NE DERECEDE NAZİK BİR VAZİYET OLDUĞUNU SÖYLEMEYE LÜZUM GÖRMEM. HER TÜRLÜ KANUNİ KAYITLARDAN EVVEL BİR KALEM SAHİBİNİN İLME, İHTİYACA VE KENDİ SİYASİ TELAKKİLERİNE OLDUĞU KADAR VATANDAŞLARIN HUKUKUNA VE MEMLEKETİN, HER TÜRLÜ HUSUSİ TELAKKİLERİN ÜSTÜNDE OLAN, YÜKSEK MENFAATLERİNE DE DİKKAT VE HÜRMET ETMEK MANEVİ ZORUNLULUĞU, ASIL BU MECBURİYETTİR Kİ UMUMİ DÜZENİ TEMİN EDEBİLİR. BUNUNLA BERABER BU YOLDA YANILMA VE KUSUR OLSA BİLE; BU KUSURU DÜZELTECEK ETKEN VE VASITA; BASIN HÜRRİYETİNDEN DOĞAN MAHZURLARIN GİDERİLME VASITASI, YİNE BASIN HÜRRİYETİDİR." (1925)

SAYGILARIMLA

“FESTİVALE HAYIR. ÜRETMEDEN TÜKETMEK, EREĞLİ'Yİ TÜKETMEKTİR.”
Ünal SAVAŞ

banner251

banner185