Bu haber kez okundu.

ÇAKIR'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
 

AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve partililer, ilçedeki sivili toplum kuruluşlarını ziyaret etti. Çakır ve ekibi ilk olarak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel ve yönetimini ziyaret etti.

 

"USTALIK YAPMAYA GELDİK"

Milletvekili aday adaylığı sürecinde ilçe başkanlığı görevine bir süre ara verdiğini ve seçimlerin ardından tekrar görevinin başına döndüğünü hatırlatan Çakır, “Bizler artık ustalık yapmaya geldik. Görevimiz itibariyle 3. dönem olunca çıraklık, kalfalık döneminden sonra bugün yeni oluşturduğumuz ekibimizle birlikte Ereğli’de proje üretenden ziyade, projeyi hayata geçiren teşkilat olma yolunda mücadele ediyoruz. Yerel yönetim seçimleri yaklaşıyor, bu hem partimiz hem de Ereğli açısından çok önemli. Tabi bu anlamda bizim şehre vermek istediklerimiz var, geçtiğimiz dönemden başlayıp yetişmeyen projelerimiz var. Ama en başında yollarla alakalı, Ereğli, Devrek ve Ereğli, Zonguldak yoluyla alakalı bakanlıktan talepte bulunduk, oralara ilave ödenek çıkartmak suretiyle bu yollardan artık sıyrılmamız lazım, Tabi ki ülkemizde ekonomik daralmalar yaşansa da elimizdeki imkânlarla biz buraları aşabileceğimiz kanaatindeyiz.”dedi.

 

"KAMPÜS KONUSUNDA AYNI NOKTADAYIZ”

İlçede yılan hikayesine dönen üniversite kampüs alanı ile ilgili de konuşan Çakır, “Sizlerin de destek verdiği Üniversite kampüs alanıyla ilgili yaşadığımız süreci biliyorsunuz, bizler basın yoluyla da söyledik, yine söylüyoruz. Noktadan farklı yolda değiliz aynı yoldayız. Bugün oranın güvenlik bölge ilan edilmeye çalışılıyor olmasının amacı oraya yapılabilecek bir kampüsün engellenmesi değil, sadece 3-5 metre geriye çektirilebilir ya da duvar kanalı değiştirilebilir. Kendine göre askeriyenin Türkiye’nin geneliyle ilgili çıkarttığı bir durum var. Askeri kurumların daha güvenli hale gelebilmesi için etrafının artılarını eksilerini değerlendirebilmek için yoksa askeriye çok kez bu yeri talep etti. Ama bizler şehrin önüne vizyon projesi koyduğumuzu hem çarşı esnafının hareketlenmesi anlamında hem o eğitim vadisi dediğimiz bölgeyi hareketlendirmesi anlamında o civardaki hareketliliği canlandırmak anlamında yine dediğimiz yerdeyiz. Bu yıl orası için Kalkınma Bakanlığından ayrılmış ödenek için gecikme olabilir ama seneye 2019 yılında kaldığımız yerden devam edeceğiz.”ifadelerine yer verdi.

 

“İKİLİ ÖĞRETİMİ BİTİRECEĞİZ”

Çakır, eğitim konusu ile ilgili “Bugün inşaatı devam eden 5 tane okulumuz var, ikili öğretim yapan 5 tane okulumuz kaldı. Yani bu okullar bittiği zaman sadece Gülüç Vesile Dikmen’de kalacak planlamaya göre ikili öğretim onu da en kısa sürede yıkıp yerine yapmak kaydıyla o sorunu da çözeceğiz.”sözlerine yer verirken; sağlık konusunda da “Diğer yerlere baktığımda yatırımı geciken sağlık konusunda yerler var, Ereğli’de şükürler olsun, Yeni gelen ilave doktorlarımızın gelmesiyle, Ereğli Devlet Hastanesine yeni atanan Başhekimimizle, her şey yolunda gidiyor.”ifadelerini kullandı.

 

“2019’DAN SONRA ÇOK DAHA RAHAT OLACAK”

Bölgenin sorunlarını ilgililere taşımaya gayret gösterdiklerini aktaran Çakır, şöyle konuştu: “Önümüzdeki haftalarda belki Ankara’da İlçe Başkanları toplantısı olacak. Belki Sayın Cumhurbaşkanımızı da görme imkânımız olacak, biz bu konuları ileteceğiz. Doların bir nebze düşme ihtimali var, bizim öngörümüze göre Dolar biraz daha geriye gelecek, Bakalım doları bahane edip zam yapan fırsatçıları onlarda bu fiyatları geri alıp vatandaşı rahatlatma anlamında maliyetleri düşünce geriye çekme yolunda bakalım nasıl davranacaklar. Onları da bakanlığımız aracılığıyla denetliyoruz ve denetlemeye devam edeceğiz. Tabi 2-3 yıldır esnafın gelirinde biraz daralma olunca böyle bir sıkışmanın sonunda da piyasalar ciddi anlamda olumsuz etkilendi. İnşallah Türkiye 2019 yılından sonra çok daha rahat olacak.”

 

“EREĞLİ’NİN ÖNÜNE EN İYİ ADAYI KOYMAK İSTİYORUZ”

Önümüzdeki yerel seçimlere de değinen Çakır, “Ekibimizle birlikte yerel seçimlere bugünden itibaren start verilmiştir. 6 ayın altına düştük, artık aday adaylıkları adayların belirlenmesi Ereğli’mize en güzel hizmet edecek adayı belirleme çalışmalarımız sürecek. Bunu da İl Başkanlarımız, Milletvekillerimizle ve Genel Merkezimizle istişare edip, Ereğli’nin önüne İlçelerimizde ve Beldelerimizde en iyi adayı  koymak istiyoruz. Bakalım milletimizin kararı ne olacak, milletimizin kararına saygı duymuşuzdur, duymaya da devam edeceğiz.”diye konuştu.

 

TEZEL, “KATKI VERMEYE HAZIRIZ”

Kooperatif Başkanı Hikmet Tezel de ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Ereğli’den AK Parti Zonguldak Milletvekili aday adayı oldunuz, AK Parti’yi onurlandırdınız. Başarılı çalışmalarınızdan dolayı tekrar ilçe başkanlığı görevine layık görüldünüz. Sizleri ve ekip arkadaşlarınızı tebrik ediyor, Başarılar diliyorum. Ereğli’nin sorunlarında bizlerin bir katkısı olacaksa her zaman sizlerin yanında olmaya hazırız. Ereğli’de yapılmak istenen çok proje var ama hayata geçmedi, beklenti var. İnşallah o beklenti en kısa zamanda karşılanır. Üniversite Kampüsü, Kent Meydanı, Tersaneler, birçok konuda yapılması gereken projeler var, inşallah bunlar da neticelenir.”dedi.

 

TSO ZİYARETİ

AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, beraberindekiler ile birlikte daha sonra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş ve yönetimini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Çakır, Ereğli’nin asli sorunlarının belli olduğunu ve bu sorunlarla ilgili çalışmalara devam ettiklerini belirterek, “Tersaneler sorunu da Sayın Cumhurbaşkanımızı yakından takip ettiği konular arasında. Ereğli’ye gelmesi de bizim için ayrıca bir şerefti. Önümüzdeki hafta biz de tersanalere bir ziyaret gerçekleştirip yapabileceklerimizi anlatacağız ve katkı koymamız gereken yerde elimizden geleni onlarla beraber çözüm odaklı olacağımızı söyleyeceğiz. Onun dışında Alacaağzı’ndaki maden ocağını önemsiyoruz. Orası bir iki ay içerisinde bakanlıkta düzenlenecek bir imza töreniyle birlikte hem Zonguldak’taki hem Alacaağzı’ndaki madenin teslimi yapılacak. Tabi bir hazırlık dönemi olur, kısa vadede hemen bir anda yüksek bir istihdam olmasa bile bir yerden artık başlamak lazım. Hazırlık dönemidir, orta vadede biz bin kişi, uzun vadede de binin üzerinde bir sayı bekliyoruz istihdamda. Erdemir’in harcadığı kömür oranı belli. Bunun yüzde üçünü, beşini dahi biz burada yerelde üretebilirsek ve yerelden satın alabilirsek çok ciddi bir istihdam olanağı sağlayacak.”ifadelerine yer verdi.

 

“HEP BİRLİKTE İCRAAT YAPMAMIZ LAZIM”

Çakır, Ereğli’nin geleceğinden umutlu olduklarını söyledi ve “Ereğli’de icraat yapmamız lazım. Bu anlamda Ereğli’ye yeni gelen bir kaymakamımız var çok memnunuz kendisinden ona da başarılar diliyoruz. Diğer bürokratlarla da birlikte bu şehre en güzel hizmeti sunmak zorundayız. Bu anlamda biz Odayı aynı resim, aynı gözle baktığımız bir Oda anlamında görüyoruz. Eksikliklerimiz olacak, yanlışlarımız olacak hep birlikte bunları düzeltip sonuca gideceğiz.”dedi.

Ereğli ekonomisinin sadece sanayi ve madene bağlı kalmamasına; Turizm konusunda da gerekli çalışmaların bir an önce başlaması gerektiğine dikkat çeken Çakır, “Bu konuda TSO başkanlığında turizm ile ilgili bir komisyon kurmakla başlayalım. Her siyasi parti ve kamu kurumları bir kişi önersin ama artık turizmi konuşalım. Yani geciken her gün bizim kaybımız var. Hepimiz dünyada ve ülkemizde çeşitli bölgelere gidiyoruz. Ereğli’nin onda bir olmayacak yerler turizmden daha fazla payını alıyor.”diye konuştu.

 

KELEŞ, “BİRLİKTE ÇÖZÜM ÜRETEBİLİRİZ”

Siyasilerin ve sivil toplum kuruluşlarının hep bir araya gelerek yeni projeler ve çözümler üretebileceğini kaydederek, Oda olarak Ereğli için her konuda ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Keleş, üniversite kampüs yeri konusunda eski devlet hastanelerinin olduğu yerde ısrarcı olunması gerektiğini savundu ve yeni bir öneri de sunarak Fen Lisesi’nin yanında hangarların bulunduğu alanda da fakülte binası yapılması için bir çalışma yürütülebileceğini belirtti.

Keleş, tersanlerdeki sorunla ilgili de en acil çözümün tersaneleri tamir ve bakıma açmak olduğunu ifade ederek, “bununla ilgili olarak gümrükten gerekli müsadeler alındı ve şuanda yapılabiliyor. fakat bunun sayısını arttırmak gerekiyor. Ereğli’nin haritada tamir bakım yapılabilecek bölge olarak işaretlenmesi gerekiyor.”dedi.

 

“OYAK YK BAŞKANINA ERDEMİR’İN DURUMUNU SORDUM”

Geçen hafta OYAK Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Savaş Erdem’i ziyaret ettiğini dile getiren Keleş, “bir şey istemeye gitmedim sadece Erdemir’in durumunu sordum. Görüşmede  Ereğli’deki fabrikayı ne olarak görüyoruz, Ereğli’yi nasıl konumlandırıyorsunuz ve gelecekteki planlarınızda Ereğli’nin yeri nedir diye sordum. 2019 yılının Ereğli açısından çok olumlu, çok daha verimli geçeceğini söylediler. Aynı şekilde istihdam ettiği işçi sayısı aynı kalmak şartıyla, maaşlarda herhangi bir farklılık olmadan devam edeceklerini garanti ettiler. Yeni ürün çeşitliliği ile de burayı büyüteceklerinin sinyalini verdiler.”şeklinde konuştu.

Keleş, Çakır’ın turizm konusunda söyledikleri ile ilgili de destek vermeye hazır olduklarını belirtti.Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
CAKIR IMAM 9 ay önce

SAYIN CAKIR EREGLI ICIN NE YAPTINIZDA USTA OLDUNUZ MERAK ETTIM DOGRUSU ERDEMIRI SATMAKLA TERSANELERIN KAPANMASIYLA KAMPUS PALAVRASIYLA VATANDASI TERMINALE GITMEK ICIN RANT PESINDE KOSANLARIN ONUNE KOYMAKLA DEVREK YOLAYRIMNA BEN YAPTIM OLDU SEKLINDE BIR UST GECITLE ZONGULDAK VE DEVREK YOLU PALAVRALARIYLA ESNAFIN KAN AGLADIGI NAKLIYECININ BITTIGI BU GUNLERDE USTALIKTAN BAHSEDIYORSANIZ SIZLERI GERCERCEKTEN TEBRIK ETMEK LAZIM GORUYORSANIZ ANLATMAYA GEREK YOK GOREMIYORSANIZ BU HALK SIZE GEREKENI GOSTERECEK...

Avatar
Ereğlili 9 ay önce

Posbıyık aday olursa Fatih cakır bey bence hicc yorulmayın aday icin

Avatar
mehmet topçu 9 ay önce

vaybe nekadar proje varmış hep seçimde konuşursunuz yıkılan bir belediye binasını inşa edemeyenler o yapılacak bu yapılacak ya yıkılan binayı chp mi yaptırmadı da yapamadınız devletin evlatları degilmisiniz hani belediyeyi alırsak daha iyi hizmet gelecekdi inşalah gerçek aday posbıyık olurda ozaman konuşursunuz hiç çalıimadınız biliyorsunuz demi eygidi eregli uyandı eregli yemezler yedirmezler size

Avatar
emekli 9 ay önce

akp hangi adayı çıkarırsa çıkarsın bay bay, güzelim ereğlimizin içine ettiniz, haydi evli evine köylü köyüne, AKP sana da bay bay, boşuna yorulmayın, sizi sn candan da kurtaramaz, o günkü oyunları herkes biliyor

Avatar
yadigar 9 ay önce

kendi partisinin meclis üyelerini bir araya getirip mecliste kredileri onaylatamayan kişimi ustaymış gülerim..halk soruyor kent meydanı ne oldu, yüzme havuzu ne oldu, elmatepe üst geçit ne oldu diye.ak parti ya murat sesli yada gökhan demirtaşla seçimi alabilir.yoksa erol çivici chp den gelir pat diye oturur koltuğa sizde öyle bakarsınız.

Avatar
adalı 9 ay önce

okudunuz mu!? ustalık yapmaya geleceklermiş!!miş..miş..miş..
ayniası iştir kişinin lafa bakılmaz..
gördük ustalıgınızı insaatlardan indira gandi.

Avatar
Ereğli 67 9 ay önce

Kuruyemişciyi koy iste döner kavşağa bile çekirdek makinası atsın esnaf isi

Avatar
Müdür 9 ay önce

Ercan Candan'ı Ereğlülü olduğu için yediniz. Yediniz ne oldu? Uysal'ı ayakta tutacak direği yıktınız. Uysal'da ne kadar müsaitmiş ki, Ercan hocayı sattı. İşte Ereğli o zaman kaybetti. Vah Ereğlim vah. Ereğlililer gelin Ercan Candan'ı belediye başkanı seçin de, kaybedilmiş seneleri kurtaralım.

banner185