Bu haber kez okundu.

ÇATUROĞLU OYAK’TA


Çaturoğlu, ayrıca Erdemir’in söz verdiği Metalurji Fakültesinin de akıbetini sorduğu ziyarette sonrasında hangi gelişmelerin yaşanacağı merakla bekleniyor.

 

 

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu tarafından gönderilen yazılı açıklamada, OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem’e hem hayırlı olsun, hem de Kdz.Ereğli ve bölgemizin taleplerini iletmek maksatlı bir ziyareti gerçekleştirdiğini bildirildi. .

Çaturoğlu, yaptığı yazılı açıklamada kamuoyu ile şu bilgileri paylaştı:ERDEMİR YÜZÜNÜ EREĞLİ’YE DÖNMELİ

OYAK Genel Müdürlüğüne atanan Süleyman Savaş Erdem’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundum ve ziyaretimizde özellikle Kdz.Ereğli ve bölgemizin taleplerini ilettim. Genel Müdür ERDEM’e; ERDEMİR’in Ereğli’miz ve Ülkemiz için hayati öneme sahip gözbebeği bir kuruluşumuz olduğunu, ekonomik ve sosyal yönden Ereğli’miz ve bölgemizin kalkınmasına çok büyük katkılar sağladığını, ancak ERDEMİR’in özelleştirildikten sonra satış, satın alma (tedarik), nakliyat, liman hizmetleri, yerel yönetimle ilişkiler ile kurumsal ve sosyal sorumluluk politikalarının Ereğli’mizin ve bölgemizin aleyhine geliştiğini, bunun tüm kesimler tarafından memnuniyetsizlikle karşılandığını ve ERDEMİR’in bu konularda azami oranda Ereğli ve Bölge insanına yüzünün dönmesi gerektiğini belirttik.METALURJİ VE KİMYA FAKÜLTESİ NE OLDU?

Bununla birlikte ERDEMİR AR-GE merkezinin açılış töreni esnasında bizzat Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır tarafından sözü verilen Erdemir 50. Yıl Metalürji ve Kimya Fakültesinin akıbetini sorduk.

Tüm bu konuların Ereğli ve bölgemiz halkı adına takipçisi olduğumuzu da ifade ettik.AYRINTILI ÇALIŞMA SONRASI AÇIKLAMA GELECEK

Genel Müdür ERDEM, tüm bu konularla ilgili olarak kurumun kendisine verdiği yetkiler çerçevesinde ve üst düzey yöneticilerle de görüşmek suretiyle ayrıntılı olarak çalışacaklarını ifade ettiler.

İleriki günlerde bu çalışmaların değerlendirileceği bir toplantının yapılması kararlaştırılmak suretiyle ziyaretimiz sona ermiştir.”


Anahtar Kelimeler:
ErdemirçaturoğluOYAK
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İsdemir 2 yıl önce

İskerderun'da Genel Müdür yok. Hiç yerel basında böyle haber çıkmıyor. Demek ki sorun belli.

Avatar
Ünal SAVAŞ 2 yıl önce

Öncekinin devamı >>>

Bu bağlamda POSCOnun 1. LİGTE OYNAYAN İKİ FUTBOL TAKIMINA SPONSORLUK YAPMAKTA OLDUĞU göz önünde bulundurulursa, ERDEMİR GRUBU olarak bizim kat edeceğimiz daha çok mesafe bulunmaktadır.

ERDEMİR GRUBU olarak 2020 yılına kadar ‘DÜNYA KLASINDA ŞİRKETE DÖNÜŞMEYİ ve KÜRESEL LİGİN ZİRVESİNE ÇIKMAYI hedeflemişsek eğer, bugün küresel ligin zirvesinde olan şirketlerin yönetsel uygulamalarını da iş süreçlerimize entegre etmek zorundayız. Aksi durum eylemsiz söylemden başka bir şey ifade etmemektedir.

ÇELİK GİBİ SÖZLER (WORDS LIKE STEEL)

1) Erdemir Grubunu 2020 yılında ‘DÜNYA KLASINDA ŞİRKETE DÖNÜŞTÜRMEYİ VE KÜRESEL LİGİN ZİRVESİNE TAŞIMAYI hedefliyoruz.” - Ali Pandır, Erdemir Grubu YKB ve CEO

2) EYLEM OLMADI MI, VİZYON BİR RÜYADIR. Vizyon olmadan ise eylem zaman geçirmektir. Eyleme sahip bir vizyon dünyayı değiştirebilir.” - Joel Barker

Saygılarımla

Ünal Savaş - Erdemir emeklisi, Kalite gönüllüsü

Avatar
Ünal SAVAŞ 2 yıl önce

Öncekinin devamı >>>

Bu vesile ile yaklaşık olarak aynı dönemde (ERDEMİR:1965, POSCO: 1973) işletmeye açılmış olması sebebiyle KARDEŞ KURULUŞ olarak nitelendirdiğim Güney Korenin Pohang şehrinde faaliyet gösteren, Dünya Çelik Birliği (WSD)nin, dünya çapında üretim yapan 36 en iyi çelik üreticisi arasında üst üste beşinci kez DÜNYANIN EN REKABETÇİ ÇELİK ÜRETİCİSİ - World Most Competitive Steelmaker” i seçilen Pohang Iron and Steel Company - POSCOnun KSS misyonundan kısaca bahsetmek istiyorum.

POSCOda, Topluma katkıda bulunma misyonu doğrultusunda kapsamlı KSS faaliyetleri yürütülmekte, bu KSS faaliyetleri arasında spora da büyük ölçüde destek verilmektedir. Bunlar arasında da en önemlisi POSCO'nun 1. LİGTE OYNAYAN İKİ FUTBOL TAKIMINA SPONSORLUK YAPMASIDIR.

Bir şirketin rekabet gücünü belirlemede en güçlü performans ölçütü, gelişmenin geçmişle değil, DİĞER ŞİRKETLERLE KARŞILAŞTIRILMASINDAN ELDE EDİLİR. "

Devamı var >>>

Avatar
Ünal SAVAŞ 2 yıl önce

Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) BİR HAYIR İŞİ DEĞİL, KURUMSAL ZORUNLULUKTUR.” Ünal SAVAŞ

Önce, Kurumsal Sosyal Sorumluk (KSS) kavramı üzerinde kısa bir bilgi vermek istiyorum.

En yalın anlamıyla KSS; işletmelerin görevlerinin yalnızca mal ve hizmet üretmekle sınırlı olmadığı, bunun yanında çalışanlarına, müşterilerine, hissedarlarına, rakiplerine, tedarikçilerine ve her şeyden önemlisi İÇİNDE YAŞADIĞI TOPLUMA VE ÇEVREYE KARŞI YERİNE GETİRİLMESİ GEREKEN SORUMLULUKLARININ BULUNDUĞUNU İFADE EDEN BİR KAVRAMDIR.

İşletmeleri değerli kılan ya da fark yaratan artık sadece ürettikleri mal ya da sundukları hizmetin kalitesi değil, TOPLUMA KATKILARI VE KAZANDIRDIKLARI DEĞERLERDİR. Bu fark da İŞLETMELERİN SOSYAL SORUMLULUK RUHUNU taşımasıyla mümkün olabilmektedir.

Devamı var >>>

banner185


banner283