Bu haber kez okundu.

DETAYLARI İLE AÇIKLANDI

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ), sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek.

Üniversitenin Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde istihdam edilmek üzere Devlet Memurları Kanunu doğrultusunda toplam 36 personel sözleşmeli olarak alınacak.

Konuya ilişkin verilen bilgiler ise şu şekilde:

Hemşirelik, Sağlık Memurluğu veya Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri lisans programından mezun olan 20 hemşire.

Ortaöğretim Kurumlarının Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanı - Ebelik-Hemşirelik Dalının, Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanı - Hemşirelik Dalının veya Hemşirelik-Ebelik- Sağlık Memurluğu Alanı - Sağlık Memurluğu Dalının birinden mezun olan 14 hemşire.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik önlisans programından mezun olan 1 kişi, B sınıfı sürücü belgesi olan 1 kişi olmak üzere toplam 36 personel.

Genel Şartlar:

a) Türk vatandaşı olmak,

b) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

c) Gece Nöbeti tutmasına engel olabilecek sağlık problemi bulunmamak (Hamilelik hariç),

d) Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2020 KPSS Lisans, 2020 KPSS Ortaöğretim ve 2020 KPSS Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmak,

e)  Herhangi  bir  Sosyal  Güvenlik  Kurumundan  emeklilik  veya  yaşlılık  aylığı  almıyor olmak şartlarını taşıması,

f) Ayrıca başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin  “Bu  şekilde  istihdam  edilenler,  hizmet  sözleşmesi  esaslarına  aykırı  hareket  etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu  kararı  ile  belirlenen  istisnalar  hariç  sözleşmeyi  tek  taraflı  feshetmeleri  halinde,  fesih tarihinden itibaren  bir yıl  geçmedikçe  kurumların  sözleşmeli  personel  pozisyonlarında  istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması gerekmektedir.
İlana başvuracak adayların; 27 Temmuz tarihinden itibaren 15 gün içinde (Saat: 23:59’a kadar) Üniversitesinin https://w3.beun.edu.tr/ adresinden internet ortamında başvurularını yapmaları gerekmektedir.

İlan sonuçları en geç 5 iş günü içinde üniversitenin https://w3.beun.edu.tr/ adresinde ilan edilecek. Her   kadro   için   ilan   edilen   sayının   10   katı   kadar   yedek   belirlenecek.   Asil kazananlardan başvuru  olmadığı  takdirde  veya  aranan  şartları  taşımayanların  tespit  edilmesi halinde  başvuru  yapan  adaylardan  en  yüksek  puandan  başlamak  üzere  sırası  ile  yerleştirme yapılacak."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.