Bu haber kez okundu.

EĞİTİM BİR-SEN BORDRO YAKTI

Eğitim Bir-Sen Zonguldak Şubesi Başkanı Kamuran Aşkar ve üyeleri eğitim çalışanlarının maaşlarını zamsız aldıkları için bordro yakma eylemi gerçekleştirdi.

Zonguldak Madenci Anıt'ı önünde, Eğitim-Bir-Sen Zonguldak Şubesi Başkanı Kamuran Aşkar ve üyeleri, eğitim çalışanlarının maaşlarını zamsız aldıkları için bordro yakma eyleminde bulundu. Aşkar, Bugün burada eğitim çalışanları olarak sesimizi duyurmak üzere toplandık.
Eğitim çalışanlarının emeğinin karşılığını alamadığını hatırlatmak ve 'eşit işe eşit ücret' düzenlemesinde 'sizin muadilinizi bulamadık, onun için dışarıda kaldınız' diyen hükümet yetkililerine, biz buradayız ve ülkenin en önemli işini yapıyoruz demek için toplandık. 2,5 milyon kamu çalışanının beşte ikisi eğitim-öğretim ve bilim hizmet kolunda bulunmaktadır. Hükümet, eğitime önem verdiğini her fırsatta dile getirmekte, merkezi yönetim bütçesinden en fazla payı eğitime ayırdığını ifade etmektedir. Eğitim ile ilgili tarihi öneme haiz düzenlemeler yapılmakta, tartışmalar yürütülmekte ve ses yükseltilmektedir.
Eğitimi, eğitim çalışanların da kapsayacak şekilde bir konsept içerisinde düşünmeyenler kesinlikle doğru yapmamaktadır. 666 sayılı KHK ile kamuda aynı unvanda çalışan personele yönelik 'eşit işe eşit ücret' düzenlenmesi ile denge sağlamaya çalışan hükümet, eğitim-öğretim hizmet sınıfında 650 bin öğretmene ve 100 binden fazla öğretim elemanına 'sizin muadilinizi bulamadık, onun için toplu sözleşme masasında görüşmek üzere kapsam dışı bıraktık' derecesine masayı işaret etmiştir.
Ek ödeme olamayan öğretmen ve öğretim elemanları, üzülerek ifade etmeliyiz ki, kamuda en düşük ücret alan çalışan konumuna düşürülmüştür. Ek ödeme mağduru öğretmenler ve öğretim elemanları olarak, 4/C'li personel olarak, hizmetli, memur, şef, şube müdürü, denetmen, uzman, sayman, teknisyen, şoför ve kütüphaneci olarak buradayız.
Eğitim çalışanları olarak bize reva görülen ücreti protesto etmek için buradayız. Emeğimizin karşılığını alamadığımızın altını çizmek, adımıza düzenlenen bordroları yakmak için buradayız.
Eşitlik ve adalet adına düzenleme yapanların ortaya çıkardıkları eşitsizlik ve adaletsizliğin giderilmesini istiyoruz. Bugünden itibaren bir hafta boyunca derslere, 'Eğitim Çalışanıyız, İnsanca Yaşam İçin Hakkımızı İstiyoruz' yazan kokartlarla gireceğiz. Bütün arkadaşlarımızı kokartlarını yakalarına takmaya davet ediyor, önümüzdeki hafta yapacağımız eylemde buluşmak üzere dedi.
Konuşmanın ardından, Eğitim-Bir-Sen Zonguldak Şubesi Başkanı Kamuran Aşkar ve üyeleri birlikte bordrolarını yakarak eylem yaptı.


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
bir dost 6 yıl önce

sanarım bunlar ilk defa eylem yapdıkları için bordroyu doğru dürüst yakamamışlar! zamanla öğrenirler canım!

Misafir Avatar
Uğur 6 yıl önce

İşçi sınıfını asla temsil etmeyen sözde sendikaların en temel özellikleri, emrine girdikleri hükümetlerin ve odakların çanak yalayıcısı olmalarıdır. Sömürücülerin hizmetine başlamak için öne atılan bu adamları, hükümetlerin ağızlarına kustuğu pisliği söz diye kullanmalarından, emekçilerin alın terini, etek öptükleri efendilerine tercih etmelerinden, ama en fazla, yüzlerine ve yüreklerine yerleşmiş ve asla çıkmayacak olan o iğrenç riyakârlıklarından anlayabilirsiniz.

Misafir Avatar
servet tunç 6 yıl önce

körler,sağırlar birbirini ağırlar..AKP güdümündeki memur sendikası değilmi bunlar?

banner251

banner185