Bu haber kez okundu.

EMEKLİ İŞÇİLERDEN ERDEMİR’E İHTARNAME!
 İki vatandaşın plaj kapısından kovulmasıyla ilgili olarak Erdemir’i bir ihtarname gönderen Av. Rüştü İlkay Turhan, uygulamayla ilgili olarak yasal yollara başvuracaklarını bildirdi.

Plaj tesislerinin bulunduğu alanın da Erdemir’e tahsisli olmadığına vurgu yapan Av. Turhan, “Kıyı Kanununa göre plaj tesislerinden yararlanmak kişilerin en doğal kanuni bir hakkıdır. Bu itibarla, gerekli işlemlerin yapılarak tarafımıza bilgi verilmesini talep ederiz.” Dedi.

Av. Turhan’ın Erdemir’e gönderdiği ihtar metni aynen şöyle:EREĞLİ DEMİR VE ÇELİK FABRİKALARI T.A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜK MAKAMINA

Müvekkillerim A.İ. ve H.İ., Kdz.Ereğli-Alaplı yolu, Göktepe mevkisinde bulunan Erdemir Plaj tesislerinde 20 Haziran tarihinde girmek istemiş ve kapıda bulunan güvenlik görevlileri tarafından plaj kartı olmaması sebebiyle tesislere sokulmamıştır.

Bunun üzerine müvekkillerim tarafından Erdemir'den kart çıkartmak için 22 Haziran günü müracaat etmiş fakat Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları tarafından kart verilmemiştir. Verilmeme nedeni olarak da, emekli olduktan sonra şirkete dava açmış olmaları gösterilmiştir.

Müvekkillerimin şirkete açtığı dava İş Kanunundan kaynaklanan işe iade davasıdır. Dava açmak kişilere Anayasa tarafından tanınmış bir haktır. Aynı zamanda açtığımız bu dava müvekkillerim lehine sonuçlanarak Yargıtay tarafından da onanmış ve haklı olduğumuz ispatlanmıştır.

Erdemir tarafından giriş kontrolü yapılan ve çalıştırılan plaj tesislerine ait arazi, Devletin Mülkiyeti ve Tasarrufu altındadır. Kurumunuzun, plaj tesislerinden yararlanmak isteyen kişileri plaja sokmama gibi bir hakkı ve tasarrufu bulunmamaktadır. Kaldı ki tesislerin bulunduğu arazinin tarafınıza da TAHSİS EDİLMEDİĞİ DE malumunuzdur.

Aynı zamanda Kıyı Kanununa göre plaj tesislerinden yararlanmak kişilerin en doğal kanuni bir hakkıdır. Bu itibarla, gerekli işlemlerin yapılarak tarafımıza bilgi verilmesini talep ederiz.

Müvekkillerimin dava açtığı bahane edilerek hak ve hürriyetlerinin kısıtlanması ve aynı zamanda mülkiyeti dahi kendisinde olmayan plaj tesislerinden yararlandırılmaması durumunda Kurum ve Kurumun İdari Sorumluları hakkında gerek hukuki ve cezai ve gerekse de idari yollara başvuracağımızı vekaleten bildiririz.Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hasan 3 yıl önce

içeri girseydi sıkıntı yoktu demi içeri giremeyince mi anlaşıldı kıyı kanunu !!

Avatar
Emekçi 3 yıl önce

Bu avukatlar kendilerine bir soru sorsan dahi para talep edenler kendileri değilmiş gibi şimdi de gereksiz yere kamuyu meşgul ediyorlar. sen şirketi mahkemeye ver bir de yüzün varmış gibi aynı şirketten kart çıkartmaya git ayıp insan biraz utanır bende olsam sokmazdım içeri

Avatar
Burak 3 yıl önce

ERDEMIR liler boş boş konuşuyorsunuz. Orası devletin malı bende gitmeliyim herkeste girmeli başınız sıkışınca eregli halkından destek istersiniz Erdemir büyük kuruluş diyen arkadaş yarın senide kapının önüne koyunca koşa koşa gidersin ise iade davası acmaya

Avatar
Süleyman Poyraz 3 yıl önce

Hem Erdemir'i dava ediyorsunuz hemde plajından mı yararlanıcaksınız ? Yüssüzlüğün böylesi... Valla Erdemir plajına girmek harika içerde ortam güzel fiyatlar ucuz... Farklı olduğumuzu hissediyoruz.

Avatar
Halit ozyurt 3 yıl önce

Kiyi Kanununa gore denize her isteyen girebilir ama tesisten yararlanmaz yani pide sezlong dus vermeyebilir ama denize girmek isteyen herkes elini kolunu sallaya sallaya girer deniz ve kiyilar devletin malidir kirletilen havayi nasil solurken ayirmiyorsa erdemirli yada normal vatandas diye o denizede girilir arkadaslar bu kadar basit

Avatar
Emekli 3 yıl önce

emekli olup dava açanlar erdemiri sevmediklerinden değil çoğu tamamen maddi zorlulardan dava açtı.Erdemir büyük kuruluş,böyle küçük şeylere tevesül etmez,Allah Erdemire zeval vermesin..yinede...

Avatar
Yazıklar Olsun 3 yıl önce

En doğrusunu yapıyor, özel tesis orası.
Askeriyeye eylem yapsanıza göreyim sizi. Askeriye plajına gidelim hadi hep beraber.
Personeli zor sığıyor plaja halka açıldığı Zaman yer kalmaz üstelik imkanlardan yararlanma konusuna gelince bugun bir çok yer var özel plaj. Oralarında açın.
Verme Erdemir, izin verme 3, 5 çapulcuya.
Erdemir işçisine kimse sahip çıkmadı, kimse destek vermedi. Avukatlar fabrikalılar icralık olsun diye koşturuyor, az çok herkez tanıyor birbirini.

Avatar
Emekli 3 yıl önce

Plaj dışında, Göztepe ve Bağlık Gazinolarında da Kart sorsunlar bakalım nasıl arızalar çıkacak.

banner185