Bu haber kez okundu.

“EMEKLİLERİMİZ ÇOK FEDAKARLIKLAR YAPIYOR”

 

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerle ilgili Kdz.Ereğli CHP İlçe Yöneticileri ile birlikte,  Türkiye Emekliler Derneği, Tüm İşçi Emeklileri Derneği,  Ziraat Odası, Gazi ve Muharipler Derneği'ni ziyaret den CHP Milletvekili Ünl Demirtaş tarafından gönderilen açıklamada, Kdz.Ereğli'de çarşı esnafının ziyaret edildiği bildirildi.

Açıklaması şöyle:

Türkiye Emekliler Derneği Yönetimi ve Tüm İşçi Emeklileri Derneği Yönetimin başarı dileklerini ilettiği Ünal Demirtaş, emeklilerin sorunlarını bildikleri, bunlarında CHP İktidarında çözüleceğini vurguladı. CHP'li Demirtaş, şöyle konuştu: "3 yıl boyunca sizlerle istişare halinde olduk.Emeklilerin sorunlarını en iyi bilen Cumhuriyet Halk Partisidir. Zonguldak şu anda emekli kenti haline geldi. Zonguldak'ta 156 bin emekli yaşıyor. Emekli için yapılan küçük iyileştirmeler olumlu etkiler yaratıyor. Emeklilerimiz çok fedakarlıklar yapıyor. Emekliler maaşlarını evlatları ile torunları ile paylaşıyor.Emekli maaşlarındaki iyileştirme esnafımıza da olumlu yansıyor.

CHP olarak geçen seçim döneminde Ramazan ve Kurban bayramlarında birer maaş ikramiye vaadi vardı.O dönemde bizim bu teklifimize kaynak yok diye karşı çıktılar.Bizler de herkese kaynak ayrılıyorken emekliye de kaynak ayrılması gerektiğini savunduk.Şimdi görüyoruz ki seçim dönemine girildiğinde paçaları tutuştu.Emekliye biner lira verilmesine karar verildi.Biz emekliye birer maaş ikramiye verilmesi gerektiğini söylüyoruz. İntibak yasası hala çıkmadı. 2000 yılından önce emekli olanlarla daha sonra emekli olanlar arasında ciddi fark var.Bunun giderilmesi gerekiyor.Anayasa'nın eşitlik ilkesi gereği bu farkın olmaması gerekiyor. Bir diğer mesele emeklilerin maaşlarından yapılan sağlık kesintileridir. Emekliler için muayene ve ilaç katılım paylarını ve fark ücretlerini kaldıracağız. Emekli, yaş itibariyle sağlık sorunlarıyla boğuşan insanlar .Yeri geliyor 200-300 liralık kesintiler söz konusu oluyor.Düşük ücret alan emekli için bunlar çok yüksek miktarlar. Emeklilerin arasında da 1.5 milyon emekli asgari ücretin altında alan emeklimiz var. 700-800 lira aylık alan emeklimiz var. Bununla ilgili olarak da en düşük emekli maaşını 1500 TL yapacağız.Bu, bin lira emekli aylığı alan için %50 zam anlamına gelir. Ölüme terk ediyorsun.Açlığa terk ediyorsun.Emekli AKP'nin derdi değil.AKP'li Bakanlar emeklilerin durumu çok iyi diyor. Ancak emeklilerimizin %80'in borç batağında. Bankalardan kredi çekiyor.Borçlarını ödeyemiyor. Biz mecliste bu konunun araştırılması, durumlarının düzeltilmesi için kanun teklifi verdik. Ancak AKP bunu kabul etmedi. Bu iktidar 16 yıldır denendi. Sonuç emekli için hüsrandan başka bir şey olmadı. 12 milyon emeklimiz var.Artık emeklilerimizin kendini görmezden gelen bu iktidara karşı duruma el koyması gerekiyor. Biz iktidara geldiğimizde emeklimizi rahat ettireceğiz.EMEKLİLER VE TOKİ KONUTLARI

Türkiye Emekliler Derneği'nin TOKİ konutları ile ilgili olarak Kdz.Ereğli'de yaşanan sorunu iletmesi üzerine CHP'li Demirtaş, konunun takipçisi olacaklarını, çözülmesi için de gereken katkıyı sunacaklarını belirterek "Emeklinin ev sahibi olması için atılan adımları olumlu ancak Kdz.Ereğli'de bunun halen çözülmemiş bir sorun olması da üzücü.Biz her yönüyle konuyu takip edeceğiz" dedi.TARIMDA BÖLGESEL PLANLAMA!

Ziraat Odası Kdz Ereğli Şube Başkanı CHP Milletvekili Ünal Demirtaş'a başarı dileklerini ilettikten sonra,tarım politikalarının temelden değişmesi gerektiğini,hayvan üretimindeki yanlış teşvik politikalarının köylerdeki hayvan üretimini bitirdiğini,bölgesel özelliklerin gözetilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş ise partisinin tarım politikalarında öngörülen bölgesel planlama hakkında bilgi  vererek, tarım ve hayvancılıkta yaşanan sorunlara değindi. Ünal Demirtaş, çiftçinin, işçinin, esnafın sorunlarının yıllardır çözülmediğini, bunun Kdz.Ereğli'ye,  Alaplı'ya, Zonguldak'a verdiği zararın çok büyük olduğunu ifade etti. Gözle görünen kayıplardan birinin fındıkta yaşandığını belirten CHP'li Demirtaş; "Fındık fiyatlarındaki düşüş bunda önemli bir etken.Fındık maliyet 8.5 lira, neredeyse maliyetinde fındık alımı yapılıyor.Bu çok büyük bir sıkıntı yaratıyor.Bunun artması lazım.Uluslararası firmalar fındıkta tekel haline geldi.19 ülkede 32 fabrikası olan Ferrero'ya, büyük fındık alıcı olan şirkete Türkiye'deki fındığı teslim ederseniz sonuç bu olur.Biz ülkemizi ve fındık üreticimizi fındıktaki bu tekelden kurtaracağız" dedi.ÜRETİM OLMADAN KALKINMA OLMAZ!

Tarım politikalarında temelden bir değişiklik yapılacağını belirten Ünal Demirtaş, 40 bin Ziraat Mühendisi alınacağını ifade etti.Bölgesel planlamanın önemine de değinen CHP'li vekil tarım ayağa kalkmadan Türkiye ayağa kalkamaz.Tarımla birlikte hayvancılığı da ayağa kaldıracağız.Tarımda bölgelerin özelliklerine göre planlama yaparak çiftçimizin zarar etmesinin önüne geçeceğiz" dedi.Üretim olmadan kalkınma olmayacağını vurgulayan Ünal Demirtaş,bir stratejik  oluşturulacağına da dikkat çekti.ŞEHİT VE GAZİLER ARASINDA AYRIM OLMAMALI!

Programına Gazi ve Muharipler Derneği Kdz.Ereğli Şubesini ziyaretle devam eden CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş'a, Dernek Başkanının "Şeref aylığı alanları hükümetin  ikiye böldüğünü, sosyal güvencesi olanların cezalandırıldığını,maaşlar arasında bir eşitsizlik olduğunu ve bunun giderilmesini istediklerini iletti.

CHP Demirtaş,şehit ve gaziler arasında hükümetin ayrım yaptığını,bunun kabul edilmesinin mümkün olmadığını belirtti.Cumhuriyet Halk Partisi'nin Şehit ve Gazilerle ilgili olarak genel merkezde bir birim olduğunu hatırlatan CHP'li Demirtaş,"Şehit ve gaziler arasında ayrım olmamalı.Tüm şehit yakınlarına ve gazilere çok daha iyi olanakların sağlanması gerekir" dediTÜRKİYE'YE BİR ERDEMİR DAHA GEREKİYOR!

Erdemir Vakfı ve Erdemir Emeklileri Sosyal Dayanışma Derneği'ni (EVEDER) de ziyaret eden CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, "Bölgesel ekonomik kalkınma ve istihdamın yanında ülke ekonomisi açısından sağlayacağı katkı düşünüldüğünde devletin buraya bir hatta iki Erdemir daha kurması gerekiyor" dedi.

 

 

ERDOĞAN, ZONGULDAK İLE YİNE DALGA GEÇTİ!

CHP Zonguldak Milletvekili, 27.Dönem CHP Zonguldak Milletvekili 1'inci sıra adayı Ünal Demirtaş, Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Zonguldak ve Ereğli'deki mitingleri ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

"Bugün Ak Parti Genel Başkanı, bir seçim öncesi yine Zonguldak ile dalga geçmiştir" diyen CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş basın açıklamasında şunları ifade etti:

"Ak Parti bir ilke daha imza atıyor 170 yıllık geçmişimizle kömürün başkenti olan Zonguldak'ta "İthalata dayalı enerji politikalarıyla daha fazla yol kat edemeyeceğimizi öngördüğümüz için kendi kaynaklarımızı harekete geçirmeye başladık.Güney Afrika'dan,Sibirya'dan kömür getir ama kendi kömürünü kullanma"diyor.

Buradan Ak Parti Genel Başkanına sormak lazım 16 yıldır niye TTK'ya işçi almadın? Neden yatırım yapmadın? Neden kömür üretimini arttırmadın? İşçi sayısını 16 binlerden, 7 binlere düşürdün? Kömürün başkentinde niye Güney Afrika'dan, Sibirya'dan, Kolombiya'dan kömür getirilmesine izin verdin? Elinden tutan mı vardı? Niye şimdiye kadar yerli ve milli kömürü çıkarmadın?

Ak Parti Genel Başkanı'na hatırlatalım,burası Zonguldak! Zonguldak  kömürün başkentidir. 170 yıldır bu kentte kömür çıkarılır. Sizin özelleştirmeye çalıştığınız maden ocaklarında 170 yıldır taş kömürü çıkarılıyor.Kapatmaya çalıştığınız TTK'dan evlere ekmek,aş gidiyordu.TTK'NIN 6500 İŞÇİ AÇIĞI VAR!

16 yılda TTK’yı kapanma noktasına getirmiş, Zonguldaklı’yı işsiz bırakmış, aç bırakmış. 10 yıldır TTK’ya işçi almıyor. Şimdi, 14.500 norm kadrosu olan ve şu an 6.500 işçi açığı olan TTK’ya bu yıl 1.000 işçi alacaklarını söylüyor.

Peki niye bu güne kadar işçi almadın? Niye geçen sene işçi alınmasını isteyen madencileri azarladın?

Seçim var diye mi TTK'ya işçi almak bu sene aklına geldi?İşçi açığı 6500 kişi,niye iki yılda 1500 kişi alıyorsun?

Şimdi al,Hemen al TTK'ya işçileri!YOLLARI, 16 YILDIR NEDEN BİTİRMEDİN?

16 yılda 20 bin km yol yaptığını söylüyor Ak Parti Genel Başkanı. Peki şimdi soruyoruz: 42 km'lik Ereğli Zonguldak yolunu, 56 km'lik Ereğli-Devrek yolunu neden yapmadın?"

Başbakan Binali Yıldırım, AKP Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu bu yolların 2018'de bitirileceğini açıkladı. Bugün Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan ise Zonguldak'ın yollarının 3 yılda bitirileceğini söyledi. Sormazlar mı adama 16 yıldır niye bitirmedin?

Ama Zonguldaklı rahat olsun.Biz 24 Haziran'da geliyoruz.Ve 1 yılda Zonguldak'ın bütün yollarını bitireceğimiz sözünü veriyoruz.TERSANELER ÇÜRÜDÜ!

10 yıldır çürümeye terk ettiği tersaneleri hareketlendirmekten bahseden Erdoğan'a, "Günaydın!" diyoruz. 5 bin kişi işsiz kaldı. Bunca zamandır tersaneler için bir çivi bile çakmayı düşünmezken ne oldu da şimdi seçime 19 gün kala tersaneleri hareketlendirmek gerektiği aklınıza geldi?4 YILDIR İŞSİZLER!

Alacaağzı ihalesi yarın diye sanki müjde veriyor Ak Parti Genel Başkanı. Utanmadan, sıkılmadan bunu söylüyor. Bu ihale daha önce de yapıldı. Alan çıkmadı. 4 yıldır 1.000 kişi işsiz! Madenciler,  Zonguldak'ı terk etti iş olmadığı için farkında mısın?YATIRIM YOK, İSTİHDAM YOK!

"Son 16 yılda Zonguldak'a 18 katrilyon yatırım yaptık" diyor. İşine gelince liradan sıfır attık, Zonguldak'a gelince şu kadar katrilyon yatırım yaptık.16 yılda yatırım o kadar az olunca ne yapsınlar. Milyonları katrilyon yapıp, 10 yıldır bitirilemeyen yolları da yeni projemiymiş gibi sunuyorlar. Yazık çok yazık.

Biz istihdam ve yatırım diyoruz, onlar park vaat ediyor.MADEN ŞEHİTLERİNİ AYIRDI!

Ak Parti Başkanı "Zonguldak hep şehitler diyarı" olmuştur diyor bir an bile düşünmeden.O zaman biz de soruyoruz "Sen neden maden şehitleri arasında ayrım yaptın? Neden tüm maden şehitlerinin yakınlarını kamuda işe almadın?Söz verdiğin halde Zonguldak'taki maden şehidi yakınlarını bu haktan faydalandırmadın?"Şimdi hangi yüzle maden şehitlerinin adını ağzına alabiliyorsun?ZONGULDAKLI KANMAYACAK!

Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan kendisini muhalefette zannediyor. Zonguldak’ı tamamen gözden çıkarmış.Başbakanlığı döneminde 2011 yılında “Zonguldak’ın hayali olan Filyos Limanı’nı hayata geçiriyoruz. İmar planı çalışmaları tamamlanmak üzere. Bu projeyi başlatacak ve kısa zamanda da tamamlayacağız” demişti. Üzerinden 7 yıl geçmiş hala daha Filyos Projesinin alt yapısını bitirememiş. Şimdi diyor ki, filyosu bitireceğiz. Bitiremezsin. Sen 16 yılda yapamamışsın. Biz yapacağız. Çünkü 24 haziran da biz geliyoruz.  Filyos Projesini 3 yılda biz bitireceğiz ve Fiyos'ta yüksek teknolojili ürünler üreteceğiz. 

 

EMEKLİLERİ DE UNUTTU!

 Zonguldak’ta 156 bin emekli var? Emekli için ne yaptın? Emekli açlık sınırının altına yaşıyor? Ne yaptın emekli için?Beyefendi sanki 16 yıldır muhalefet. Gelmiş yine Zonguldak'lıyı kandırmaya çalışıyor. Fındık fiyatları, Kdz.Ereğli'ye üniversite kampüsü nedense hiç aklına gelmedi.SATTIĞI ERDEMİR'İN ÖNÜNDE KONUŞTU!

Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan utanma ve ar duygusunu kaybetmiştir.Halkımızla açıkça dalga geçmektedir. "Biz yaparız,onlar yıkar" sözünü söylerken keşke kafasını kaldırıp karşıya baksaydı ve rahmetli Süleyman Demirel zamanında kurulan ve kendisinin de  hiç çekinmeden sattığı, Cumhuriyetimizin kazanımlarından biri olan,Erdemir'in karşısında konuştuğunun farkına varsaydı.EREĞLİ'DE EREĞLİ'Yİ UNUTTU!

5 Haziran Salı günü,Zonguldak ve Kdz.Ereğli'de Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan utanma ve ar duygusunu kaybetmiştir.Halkımızla da açıkça dalga geçmektedir. Kdz. Ereğli'de,Ereğli'yi unutanlara,cevabı 24 Haziran'da Ereğli ve Zonguldak verecektir.ZONGULDAK İÇİN, MİLLET İÇİN BİZ GELİYORUZ!

Ama artık tamam. Zonguldaklı bu sefer sana kanmayacak. Senin yalanlarına inanmayacak. Çünkü 24 Haziran'da CHP iktidara geliyor. Muharrem İnce cumhurbaşkanı oluyor.Zonguldak senden kurtuluyor. Biz geliyoruz. Zonguldak için geliyoruz. Millet için geliyoruz.

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner185


banner283