Bu haber kez okundu.

ENCÜMEN SEÇİMLERİNE OPERASYON

Kdz. Ereğli Belediyesi'nin 3 Nisan tarihinde yapılan encümen seçimleri 4 Nisan'da yenilendi.

3 Nisan tarihinde Nejat Bakan ile Abdülkadir Sözer 3 encümen üyesinden 2 si olarak seçilirken, Esra Nalan Köseoğlu Selvi, Hamdi Çakır e Esra Alpago 12 şer oy alınca, kur'a çekimine gidilmiş ve Belediye Başkanı Halil Posbıyık da kur'a da Esra Alpago'yu çekince 3. encümen üyesi belirlenmişti.

4 Nisan'da yapılan meclis toplantısında önceki meclis görüşme tutanakları okunurken, bu seçimlerle ilgili olarak seçimlerin tekrarlanmadan kur'a çekimine gidildiğine dönük ifadeler tutanakta yer alınca AKP'li üyeler itiraz etti. Meclis tutanaklarının alınan kararları ifade edebileceği ve başka  bir ifade veya yorum yapılamayacağı itirazlarını kabul etmeyen Belediye Meclis Başkanı  Halil Posbıyık yeniden seçimlere geçileceğini söyleyince ortalık karıştı.

AKP'li üyeler tutanakların değiştirilemeyeceğini ve böyle bir durum var ise de ayrı bir önerge olarak gündeme getirilmesi gerektiğine dönük itirazlarına karşı Posbıyık, konuyla ilgili sabaha kadar müfettişlerle görüştüklerini ve bilgi aldıklarını, kanunsuz bir iş yapmadıklarını ve şu andaki durumun kendi hukukçusundan kaynaklandığını açıkladı.

Posbıyık'ın seçimlere geçilmesini isteyerek oyların pusuleaların dağıtılmasını istemesi üzerine, AKP'li Esra Alpago 'Başkan beni  kendi ellerinde seçtin. Kur'a da ben çıkmasaydın da Nalan Köseoğlu çıksa idi bu oylamayı tekrarlatacak mıydın?' diyerek bağırdı. AKP'li Yusuf Kalay'da "mert ol mert. İstemiyorsan ben Esra hanımı istifa ettireceğim. Ama bu tür yollara başvurmayın ayıp oluyor' sözleriyle tepkisini dile getirirken, AKP'li Adem Çakır da, bu oyları Kemal Kılıçdaroğlu kullansın ifadesiyle diğer arkadaşları gibi oyları yırtıp attı.

AKP li üyelerin bitmiş olan seçimin bir gün sonra yeniden yapılmasının usulsüz ve yasalara aykırı olduğuna dönük iddiaların Posbıyık tarafından "kanun var gidin mahkemeye' sözleriyle kabul edilmemesi ve gergin bir ortam olması üzerine AKP'li üyeler meclis toplantısını terk ettiler.

Yapılan seçimlerde ise, Hamdi Çakır 1 oy, Esra Nalan Köeseoğlu Selvi 12 oy aldı. Böylelikle encümenin 3. üyesinin  Esra Nalan Köeseoğlu Selvi olduğu açıklandı.


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Zühtü 5 yıl önce

Vahap Akbulut adlı yorumcu,Nejat bakan için münafık demişsin.Kırıldım sana adam GÜZEL ÇALIŞMIŞ,ÖZEL ÇALIŞMIŞ. ne diyebiliriz AL GÜLÜM VER GÜLÜM hesabını iyi yapmışlar ,pazarlık etmek esnafların en başarılı olduğu konudur.
Adamı AKP liler çok sevmişse sana ne.Olan Esra hanıma oldu,

Misafir Avatar
Onlarda insan 5 yıl önce

Fotoğrafa şöyle bir bakın bakalım.CHP li meclis üyeleride yapılan bu haksızlıktan memnunlarmı.Bence hiçte huzurlu görünmüyorlar.
Biliyorlarki meclis üyeliği bitecek,cam kafe eski meclis üyeleri ile dolup taşıyor,önemli olan sokakta,saygı görmek, sohbet edebilmek.

Misafir Avatar
Az bilmiş 5 yıl önce

kandemir coşkun zati muhterem.Devletimizin yetkili kurumları olayı çözecektir.senin yadığının alalarını biliyoruz,çok daha farklı madde var,ancak ben Hukukçu olmadığım için saygımdan yazmayacağım.Ayrıca kimsenin özel hukukçusuda değilim.Sadece adaletten yanayım,demokrasiden yanayım,bir gün sizede lazım olursa o zaman sizinde yanınızda olurum.
Kime haksızlık yapılıyorsa karşısında olan doğrudur.Partisi ,kimliği,rengi,cinsiyeti ne olursa olsun.

Misafir Avatar
kandemir coskun 5 yıl önce

ÇOK BİLMİŞ GİBİ GÖRÜNEN ANCAK BİR ŞEYDEN Bİ HABER ARKADAŞLARIN BİLGİSİNE
09 Ekim 2005 Sayı: 25961 Resmi Gazete
Bld. Meclisi Çalışma Ynetmeliği
4:BÖLÜM
Oylama Usulleri
Madde 13 ;a) Gizli oylama : Meclis üyelerinin oy pusulasına seçeceği kişi veya kişilerin adlarını ya da bir teklif hakkında kabul, çekimser veya ret yazıp, tanıtıcı hiçbir işaret koymadan sandığa atmasıdır.
Gizli oylamalarda kullanılacak oy pusulaları zarfla birlikte başkanlıkça mühürlü şekilde düzenlenir. Oylama bittikten sonra katip üyeler tarafından sandıktan çıkan zarflar sayılır ve üye sayısından fazla olmadığı tespit edildikten sonra açılır. Oy pusulaları sayıldıktan sonra, başkanlık divanı tarafından sonuç açıklanır. Oylarda eşitlik halinde oylama bir defa daha tekrarlanır; yine eşitlik olursa meclis başkanınca kuraya başvurulur. Kura çekimi, birbirinin aynı olan ve üzerinde adlar yazılı bulunan kağıtlar bir torbaya konularak meclis başkanı tarafından çekilmek suretiyle yapılır.Torbadan çekilen isim kazanmış olu

Misafir Avatar
adnan 5 yıl önce

kemaliste ereğli halkı meclis üyesi olarak seçtiği kişilere benim hakkımı savun diye oy verdi.sende iyi bilirsinki belediye seçimlerinde insanlar parti gözetmeksizin oy kullanırlar bu ereğlide hep böyle olmuştur.2004 de anavatanın oyu yüzde 2.5 ken halil posbıyık yüzde 65 oy almıştır.yani ereğli halkı benim menfeatlerimi en iyi koruyacak diye düşündüğü kişilere oyunu vermiştir.belediye başkanının değirmenine su taşı diye vermemiştir.belediye akp nin elinde olsa idi doğru yapılan işleride chp li meclis üyeleri hayırmı demeleri lazımdı.silivrideki haksız uygulamaları chp kanuna aykırı uygulama yapıldığı için karşı çıkıyor.burda yargılananlar sadece chp li değil.mhp,bdp.işçi parti,dp,yani her görüşten insanlar var.böyle olunca chp li yöneticiler partisinimi satmış oluyor.HAKSIZLIKLAR KARŞISINDA SUSANLAR HAKLARIYLA BİRLİKTE ONURLARINIDA KAYBEDER.sizin eleştirdiğiniz meclis üyeleri onurlu bir duruş sergilemektedir.bunu ereğli halkı görüyor.sizin gibi çayocağında dedikodu yapmıyor

Misafir Avatar
Vahap Akbulut 5 yıl önce

Ya arkadaşlar ilke ne ahlak ne bilmeden yorum yapmayın posbıyık haklı yalakalık bırakın bu .... sadece münafiktir

Misafir Avatar
Önce Adalet 5 yıl önce

Devletimize güveniyoruz.AKP li meclis üyeleri encümen seçiminde hukuksuzluk yapıldı diye yargıya gitmişler.
Yetkili kurumlar bunun için görevdeler,birileri hukuksuzluk yapacak,yargı düzeltecek.
Yargıya güvenelim.

Misafir Avatar
Neyin Duayeni 5 yıl önce

Kdz.Ereğli 'deki CHP lilerin Mehmet Haberal'e destek için Silivri 'ye neden gitmediklerini öğrenmiş olduk.Mecliste bugün yaşananlara bakılırsa Silivri buraya gelmiş.
Meclis üyesi olmadığım için şükrettim.Yap boza çevrilen encümen seçimini akılla izah etmek imkansız.Ben yaptım oldu de,mahkemeye gidin orda hakkınızı arayın de,duayenim de,dün yanlış yapmışım de,gece sabaha kadar herkeze sordum de,bütün bunları kulaklarımla duymadığım için şanslıyım.
Silivridekiler haklarını ne kadar arayabiliyor,atı alan üsküdarı geçmiş.

banner251

banner185