Bu haber kez okundu.

ERDEMİR İŞÇİSİNDEN EYLEM

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.'de çalışan işçiler öğlen yemeği yemedi.

Türk Metal Sendikası Kdz.Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş, banyo ve yemekhanedeki olumsuz koşulların iyileştirilmesi ve işverenin bazı birimlerinde gerçekleştirmeyi hedeflediği taşeronlaşmaya dur demek için öğlen yemeği yemediklerini söyledi.

Sendika Başkanı Odabaş konuya ilişkin yaptığı açıklamasında şunları söyledi: Erdemir'de işçi banyoları ve yemekhanelerdeki olumsuz koşulların iyileştirilmesi ve işverenin bazı birimlerde gerçekleştirmeyi planladığı taşeronlaşmaya dur demek için çalışan arkadaşlarımızla birlikte öğle yemeği saatinde yemekhanelere gitmeyerek protesto gösterisinde bulunduk. Taşeronluk emeğin sömürülmesidir. Bizler emeğin kutsallığını savunuyoruz ve emeklerin sömürülmesine müsaade etmeyeceğiz. Protesto gösterisine katılan tüm çalışan arkadaşlarımızla birlikte yarında aynı kararlılıkla emeğimizin ve alın terimizin kutsal mücadelesinde hizmet vermeye devam edeceğiz.


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
yüksel korkmaz 5 yıl önce

sevgili erdemir işci kardeşlerim ben bir erdemir emeklisi olarak sizlere tavsiyem türk metal sendikasının yapmış olduğu eğlemler samimi değildir odabaş kardeşimi hiç tanımam ama oda sendikanın çarkına uymak zorunda yoksa yapmiş olduğu eğlemlerin samimiyetine kendisi de inanmıyor ama mecbur biz ne sendika başkanları görduk orada özmek yat diyordu yatıyolardı kalk diyor kalkıyolardı bunlar böğle sendikacı yapılan tüm eğlemleri iş veren hazırlar onlara talimat verir onlarda yaparlar.ama bizler herzaman dik durduk ama karşımızda sendikacı görmedik hiç.bir erdemirli abiniz olaraktan size tavsiyem erdemirinize sayip çıkmanız işinizin en iyisini yapmanıdır.kimse sizi sevmez ama sevyormuş gibi gözukurller.kimsenin koltuğunun altına sığınmayin,bir gün gelir kendinizi ayazın altında bulursunuz.

Misafir Avatar
Ünal Savaş 6 yıl önce

Ekonomik koşullar dalgalı bir denize benzer. Kurum ve kuruluşların başarısının sırrı dalgaları engelleme veya kendi isteklerine göre yönlendirebilme yetenekleri ile değil, TIPKI İYİ BİR SÖRFÇÜ GİBİ DALGALAR İLE EŞ ZAMANLI HAREKET ETMEYİ ÖĞRENME, DALGALARI KENDİ LEHİNE KULLANABİLME YETENEKLERİDİR.

ERDEMİR'DE aynen iyi bir sörfçü gibi; Günümüzün her an değişen sektörel iş dinamikleri ve realiteleri doğrultusunda, KURUMSAL REKABETÇİLİĞİNİ GÜÇLENDİRMEK ve rekabetçiliğinin en önemli öğelerinden birisi olan YETENEKLİ VE DENEYİMLİ ÇALIŞANLARINI DALGALARDAN KORUYABİLMEK için gereken "İNSAN KAYNAKLARI PLANLAMALARINI" günün değişen ekonomik koşullarına ve ihtiyaçlarına göre yeniden şekillendirecektir. Bu kaçınılmazdır.

REKABETÇİLİĞİN ÖN KOŞULU, Böylesi süreç iyileştirmeleri her zaman olacaktır. Bunun adı “İŞTEN ÇIKARMA DEĞİL, EMEĞİN GÜVENCE ALTINA ALINMASIDIR.”

Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005, Kalite gönüllüsü
Ünal SAVAŞ – Erdemir retired, 2005, Quality volunteer

Misafir Avatar
Ünal Savaş 6 yıl önce

TAŞERONLAŞMA VEYA EMEĞİN SÖMÜRÜLMESİ DİYE BİR ŞEY YOKTUR, YEREL VE KÜRESEL PAZARLARDA REKABET GÜCÜNÜ ARTIRMAK İSTEYEN HER ÇAĞDAŞ İŞLETMENİN YAPTIĞI GİBİ,

ERDEMİR’İN DE KÜRESEL REKABETİN GEREKLERİNİ, STATÜKOCU YÖNETSEL ANLAYIŞLARI NEDENİYLE, ÇOK GECİKMİŞ OLMAKLA BİRLİKTE, İŞ SÜREÇLERİNDE UYGULAMAK SURETİYLE KURUMUN, DOLAYISI İLE DE EN DEĞERLİ VARLIĞI OLAN ÇALIŞANLARININ GELECEĞİNİ GÜVENCEYE ALMA GİRİŞİMİDİR….!!!!

KURUM VAR İSE ÇALIŞAN VARDIR, KURUM YOK İSE ÇALIŞAN DA YOKTUR. KURUMUN GÜÇLÜ OLMASI, ÇALIŞANLARI DA GÜÇLÜ KILAR.

İŞ SÜREÇLERİNDEKİ BU İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI EMEĞİN SÖMÜRÜLMESİ DEĞİL, TAM AKSİNE EMEĞİN GÜVENCEYE ALINMASIDIR.

DEĞERLİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARIM TARAFINDAN BU GİRİŞİMİN BÖYLE BİLİNMESİNDE ÇOK FAYDA VARDIR.

ERDEMİR HEPİMİZİN...NE OYAK'IN, NE SENDİKANIN, NE BELEDİYENİN, NE DE...!!!

Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005, Kalite gönüllüsü
Ünal SAVAŞ – Erdemir retired, 2005, Quality volunteer
“Kalite formalite değildir.” “Quality is not a formality.”

Misafir Avatar
emekçi 6 yıl önce

Hacer hanım keşke herşey sizin gördüğünüz kadar masum olabilse T.metalin son 5 yılda üyelerinin hakkını koruma konusunda gösterdiği zaafiyetin yansımasıdır aşağıdaki görüş açısı geçmişi görmeyen geçmişteki yaşananları unutan
ders çıkarmayanlardansınız siz heralde bu gruptasınız niyemi sendikamız işçi haklarını yasaları son 5 yıldır işine geldimi hatırlıyor işine gelmedimi hatırlamıyo 2009 yılından bu taraf bu sendiaknın kaçtane üyesi erdemirde işten atıldı kaçı işe iade oldu bu sendika ne yaptı buna cevap verebilecekmisiniz haaa buna szi cevap vermeyeceksiniz Yusuf Ziya odabaş arkadaşımz cevap verecek öyle buyrun eylem yapalım bizim karnımız tok kimse kusura bakmasın 2009 u 2011 i unutmadık
o günlere atılanları unutmadık o yüzden samimi değisiniz malesef

Misafir Avatar
MURAT OZ 6 yıl önce

TAŞERONLAŞMAYA DUR, DÜŞÜK MAAŞLA İŞÇİLERİ SÖMÜRMEYE DURRRR, TEŞEKKÜRLER TÜRK METAL EREĞLİ ŞUBESİ BU EYLEMLERİ TEKRARLAYIN TEKRARLAYIN Kİ PARALARI ALIP GÖTÜRENLER BU BÖLGEDEKİ İNSANLARA HAKKINI VERSİNLER....

Misafir Avatar
HACER 6 yıl önce

ELEŞTİRMEK GÜZELDİR AMA ELEŞTİRİRKEN DE TOZU İYİ AYARLAMAK GEREKİR. ELEŞTİRENLERE BAKIYORUM EREĞLİ İÇİN NE YAPMIŞTIR ORASI TARTIŞILIR, İŞÇİ ÖĞLENE KADAR HARIL HARIL ÇALIŞMIŞ ANCAK YEMEK YEMEYEREK TAVRINI ORTAYA KOYMUŞTUR VE SENDİKA BU İŞİN TEPESİNDEDİR. HELAL OLSUN TAŞERONLAŞMA İÇİN MÜCADELEYE BAŞLANILDI, İŞÇİ İÇİN HAREKET EDİLDİ HELAL OLSUN DENİLECEĞİNE ELEŞTİRENLERİ BEN EREĞLİLİ OLARAK HATTA İŞÇİ SINIFINI DESTEKLEYENLER OLARAK GÖRMÜYORUM, GÖRMEKTE İSTEMİYORUM.SENDİKAYA VE İŞÇİLERİMİZİ BU MÜCADELELERİNDE BİR EREĞLİLİ OLARAK TAM DESTEK VERİYORUM.

Misafir Avatar
Ünal Savaş 6 yıl önce

KÜRESEL DÜŞÜNÜN & THINK GLOBAL

TİCARİ SINIRLARIN ORTADAN KALKDIĞI GÜNÜMÜZ DÜNYASINDA HİÇBİR KURUM VEYA ÖRGÜT, DÜNYANIN SÜREKLİ DEĞİŞEN YENİ EKONOMİK GERÇEKLERİNİ VE REKABETÇİ İŞ DİNAMİKLERİNİ GÖRMEZDEN GELEMEZ. BÖYLESİ BİR LÜKSE HİÇBİR KURUM VEYA ÖRGÜT SAHİP DEĞİLDİR. AKSİ ABESLE İŞTİGALDİR VE İNTİHAR OLUR.

SÜREKLİ DEĞİŞEN DİNAMİKLERE GÖZLERİNİ KAPAYAN KURUMLARIN SERMAYELERİ İLE ÖRGÜTLERİN EMEKLERİ RAKİP FİRMALAR TARAFINDAN SÖMÜRÜLÜR.....!!!!!!!

SÖZÜN ÖZÜ :

“Yeni yüzyıldaki gelişmeler ne olursa olsun, şirketlerimizin iş yapma şeklini, bizim iş yapma şeklimizi ve her birimizin iş yapma şeklini yapılANDırmada başrol, KÜRESELLEŞMEYE düşecek... İşletme ne kadar küçük olursa olsun, dünyanın herhangi bir yerinde onu kişisel olarak etkileyecek bir süreç, ürün ya da plan mutlaka olacak”. Mike Johnson

Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005, Kalite gönüllüsü
Ünal SAVAŞ – Erdemir retired, 2005, Quality volunteer
“Kalite formalite değildir.” “Quality is not a formality.”

Misafir Avatar
Ertuğrul Deliak 6 yıl önce

klasik türk metal eylemi ya yemek için ya sabun için yaparlar işçi atıldığı zaman eylem yapmaz çünkü atılan işçiden onunda haberi olur sesini çıkarmaz ne şiş yansın nede kebab politakası onun derdi sadece aylık aiadatlardır

banner251

banner185