Bu haber kez okundu.

'ERDEMİR RUHUNU ARAMAYA GELDİK'

İstanbul Ataşehir'de Erdemir Ofisi önünde bugün sac tüccari,sanayici ve nakliyecilerden oluşan 20 kişilik grup eylem yaparak Erdemir'i protesto etti.

 

Kdz. Ereğli TSO Başkanvekili Niyazi Özcan açıklamasında  Bizler Erdemir'in en zor günlerinde yanında olan, gazını, tozunu, dumanını soluyup, gürültüsünü çeken Ereğlili tüccar, nakliyeci ve sanayiciler olarak maalesef yıllardır karşımızda bir muhatap bulamıyoruz" dedi. 

Özcan açıklamasında şu ifadeleri kullandı; "Karadeniz Ereğli'de faaliyet gösteren sac tüccarı, nakliyeci ve sanayiciler olarak bu güne kadar alın terimizle çalışarak ülkemiz ekonomisine katma değer sağlayıp bulunduğumuz ilçenin de ekonomik kalkınmasında hep öncü rol oynadık. Ancak ilçemizde kurulu bulunan ve Türkiye yassı çelik üretiminin de hemen hemen yüzde 70'ini sağlayan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarının 2006 yılında özelleştirilerek OYAK'a devredilmesinin ardından uygulamaya koyduğu politikalar sonucunda Ereğli ekonomisine can veren sac tüccarları, nakliyeciler ve sanayicilerimiz yok edilmeye başlanmıştır"dedi.

 

ERDEMİR BÜYÜK DARBELER VURDU

2006 yılı öncesi Ereğli'de sac tüccarı sayısı 650 iken 2014 yılı itibarı ile 60-70 civarına düştüğüne değinen Özcan; "2006 yılı öncesi 950 nakliyeci var iken2014 yılı itibariyle bu sayı 80- 90 civarında düşmüştür.2006 yılı öncesi tedariklerinin yüzde 90'nı Ereğli'deki sanayiciden karşılayan Erdemir, bugün ise sadece ihtiyacının yüzde 10-20'sini karşılamaktadır.

Tüccar, nakliyeci ve sanayicilerimize büyük darbeler vuran Erdemir yöneticileri sadece bunlarla da kalmayıp "sosyal sorumluluk" olgusunu tamamen unutmuştur. Erdemir özelleştiği günden bu yana ne Ereğli ne de Bölgede "sosyal sorumluluk" adına bir çivi dahi çakmamıştır.

Erdemir'in yüzde biri olan Derince'deki Nuh Çimento bile körfez bölgesine her yıl 5 milyon TL'ye okul yapmaktadır.

 

ERDEMİR TEK BAŞINA KARAR VERMEKTEDİR

Erdemir 2006 yılı sonrasında Türkiye yassı çelik üretiminin yüzde 70'ni sağlaması nedeniyle çelik sektöründe ton başına 5 ABD dolara fark uygulayarak hangi müşterisinin ayakta kalacağı hangi müşterisinin devam ettireceğine tek başına karar vermektedir.

DBS uzatmalar keyfiyete ve müşteriye göre farklı yapılarak müşterilerin kaderi kurumun elinde tutulmaktadır. Teminat mektupları ile sıkıştırılmış müşteriler kurumun oyuncağı haline getirilmektedir. Rakabet kurumuna ibretle duyurmak isteriz. Erdemir yöneticileri 2008 yılında Ereğli saç tüccarının tamamına siz bu malzemelerinizi alın, Erdemir ile iyi ilişkiler içerisinde olun, siparişlerinize aralıksız devam edin" deyip daha sonra 300 dolar aşağı çekerek bütün müşterilerinin ipini çekmiştir.

 

ERDEMİR'İN YÜZDE 49'U HALEN HALKIN

Erdemir'in yüzde 49'unun halkın olduğuna dikkat çeken Kdz. Ereğli TSO Başkanvekili Niyazi Özcan; özelleşen yönetimdir. Bundan sonraki ilk adımımız Ankara Oyak olacaktır. Erdemir'in ruhunu burada bulamadığımız takdirde OYAK'ın Başkanı paşamıza bu ruhu sormaya geleceğiz. Bizim artık kaybedecek hiçbir şeyimiz kalmadı" dedi. 

Okunan basın açıklamasının sonunda Erdemir'in kapısının önüne tabut bırakıldı.


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Ünal Savaş 4 yıl önce

İSTANBUL’A “ERDEMİR RUHU” ARAMAYA GİDENLERE İBRETLİK BİR HABER…!!! ---İSTANBUL'A "ERDEMİR RUHU" ARAMAYA GİDEN BU İŞ ADAMI KARDEŞLERİMİN; İSTANBUL'A GİDERKEN, İÇİNDEN GEÇTİKLERİ VE 1999 DEPREMİNDE YERLE BİR OLAN VE BUGÜN GIPTA İLE İZLEDİĞİMİZ DÜZCE'NİN “ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNİ” DE GEZMELERİNİ BEKLERDİM. BU DEĞERLİ İŞ ADAMI KARDEŞLERİME, KDZ. EREĞLİ TSO BAŞKANI SAYIN YAŞAR TETİKER'E VE ÇALIŞMA ARKADAŞLARINA, “ERDEMİR RUHU” ARAMAK YERİNE, DÜNYA GAZETESİNDE YAYINLANAN "DÜZCE'NİN ŞİRKETLERİ YENİ PAZARLARA ODAKLANDI" YAZI DİZİSİNİ İBRETLE OKUMALARINI VE BURADAN DERSLER ÇIKARMALARINI TAVSİYE EDERİM...HABERİN LİNKİ: http://www.dunya.com/duzcenin-sirketleri-yeni-pazarlara-odaklandi-182547h-p1.htm -----SÖZÜN ÖZÜ ) “ZORLUKLARIN GÖBEĞİNDE FIRSATLAR YATIYOR” ALBERT EINSTEIN ---Ünal SAVAŞ –Erdemir emeklisi, Kalite gönüllüsü -“Kalite formalite değildir.” “Quality is not a formality.”


Misafir Avatar
sertaç diken 4 yıl önce

sayın niyazi bey siz yanlış yereerdemire giderek yanlış yerde eylem yaptınız sizin hakkınızı eskisi gibi büyük paralar kazanmanızı sağlayacak iki insan var ereğli belediye başkanı (boşuna ''Yetiş doktor '' ünvanı verilmedi) hani artık erdemirle kavga bitti ya gelin ereğliye bırakın eylemi hüseyin uysal beyin yanına gelin sizin sorununuzu bir telefon ile çözer.


Misafir Avatar
Ertuğrul Deliak 4 yıl önce

sayın ünal savaş fabrikada müteahhid işçileri banyolara giremezken servislere binemezken sen kalite ödülü almışsın banane evinin duvarına as insan haklarını gasbeden ortamda bende ödül aldım diye kendi kendine sevin


Misafir Avatar
necati kura 4 yıl önce

aman niyazi başkan fazla boy göstermeyin tusuf sizin adınıza kaymakamla toplantı yapar derki provakörler gelecek dağıtalım bunlara saat 2 ye kadar süre tanıyın sonrada ben konuştum iş tamam dedirtir :)


Misafir Avatar
Ünal Savaş 4 yıl önce

“GİRİŞİMCİLİK RUHU” OLMAYAN, KDZ. EREĞLİ'YE ÖZGÜ BİR EYLEM OLMUŞ. BU SAYIN ARKADAŞLARIMIZ İSTANBUL'A "ERDEMİR RUHU" ARAMAYA GİDERKEN YOL BOYUNCA ŞÖYLE BİR SAĞA SOLA BAKARAK "GİRİŞİMCLİK RUHUYLA" YAPILMIŞ FABRİKALARA DA BİR BAKSAYMIŞLAR YA... DAHA GÜZEL VE VERİMLİ OLURDU. AYNI OYAK GRUBUN İŞTİRAKLERİNDEN OLAN BURSA'DA Kİ OYAK RENAULT OTOMOBİL FABRİKASININ ÜRETTİĞİ OTOMOBİLLERİ BİZ SATACAĞIZ, BİZ NAKLİYESİNİ YAPACAĞIZ DİYE TUTTURAN BİR İŞADAMI VEYA TSO BAŞKANI GÖRMEDİM. AYNI ŞEKİLDE SAKARYA'DAKİ TOYOTA OTOMOBİL FABRİKASININ ÜRETTİĞİ OTOMOBİLLERİ BİZ SATACAĞIZ, BİZ NAKLİYESİNİ YAPACAĞIZ, TOYOTA BİZE NİYE SATMAK VE NAKLETMEK İÇİN OTOMOBİL VERMİYOR DİYEN BİR İŞADAMI VEYA TSO BAŞKANI DA GÖRMEDİM. BU TÜR ÖRNEKLERİ DAHA DA ÇOĞALTABİLİRİZ. BÖYLESİ BİR KÖHNE ZİHNİYET SADECE KDZ. EREĞLİ'Lİ TÜCCAR ZİHNİYETLİ İŞADAMLARINA VE TSO BAŞKANLARINA MAHSUS OLSA GEREK. YETER ARTIK. BU TÜR MODASI GEÇMİŞ KÖHNE ZİHNİYETLERE ARTIK BİR SON VERİLMELİDİR. BAŞKA ALTERNATİF YOLLAR VE FIRSATLAR ARANMALIDIR. YASSI MAMULE DAYALI ÜRETİM YAPAN FABRİKALAR, ERDEMİR’E HİZMET SATACAK ŞİRKETLER KURULMALIDIR. YETER ARTIK. DÜNYANIN HERGÜN DEĞİŞEN VE GELİŞEN YENİ İŞ DİNAMİKLERİNE UYUM SAĞLAYINIZ. HER ZAMAN Kİ YAPTIĞINIZI YAPARSANIZ, HER ZAMAN Kİ ALDIĞINIZ SONUCU ALIRSINIZ. EINSTEIN, “AYNI ŞEYLERİ YAPARAK FARKLI SONUÇLAR BEKLEMEK DELİLİKTİR” DER... LÜTFEN, AYNAYI BİRDE KENDİNİZE TUTUNUZ VE BUGÜNE KADAR YAPMIŞ OLDUĞUNUZ HATALARDAN DERSLER ÇIKARTINIZ. HATALAR AYNI ZAMANDA PAHALI OLMAKLA BİRLİKTE ÖĞRETİCİDİRDE. Devamı var.


Misafir Avatar
Ünal Savaş 4 yıl önce

Öncekinin devamı... 49 YILDIR ERDEMİR'DEN SAC AL SAT, KES, DİL, DOĞRA, SAT. NAKLİYESİNİ YAP. BÖYLESİ KISIR TÜCCAR ZİHNİYETLİ ANLAYIŞLARI ARTIK BIRAKINIZ. ÜRETİM YAPMADAN, AL SATÇILIKLA KDZ. EREĞLİ GELİŞEMEZ. KDZ. EREĞLİ'NİN YAŞAMAKTA OLDUĞU BUGÜNKÜ EKONOMİK TÜRBÜLANS VE BUNUN TETİKLEMESİYLE MEYDANA GELEN SOSYAL SORUNLAR BÖYLESİ BİR KISIR TÜCCAR DÜŞÜNCE TARZININ SONUCUDUR. BU SORUNLARI DA YİNE AYNI KISIR DÜŞÜNCE TARZIYLA ÇÖZMEYE ÇALIŞMAK İSE ABESLE İŞTİGALDİR. ŞUNU ASLA UNUTMAYINIZ Kİ; SORUNLAR, SORUNU ORTAYA ÇIKARAN DÜŞÜNCE TARZIYLA ASLA ÇÖZÜLEMEZLER. BUGÜNE KADAR BÖYLE GİTTİ DİYE BUNDAN SONRA DA BÖYLE GİDECEK DİYE BİR ŞEY YOKTUR. ERDEMİR ARTIK ÖZEL BİR ŞİRKETTİR VE KENDİ ÜRETTİĞİ ÜRÜNLERİ KENDİ ŞİRKETLERİ KANALIYLA KENDİ SATIP, KENDİ KESİP, ALICI MÜŞTERİNİN TALEBİ DURUMUNDA DA, NAKLİYESİNİ DE KENDİSİ YAPACAKTIR. ERDEMİR, GÜNÜMÜZÜN REKABETÇİ DÜNYASINDA, DÜNYANIN SÜREKLİ DEĞİŞEN VE GELİŞEN YENİ İŞ DİNAMİKLERİNE VE İŞ SÜREÇLERİNE UYUM SAĞLAMAK MECBURİYETİNDEDİR... AKSİ DURUMDA ŞİRKETLER MEZARLIĞINDA KENDİSİNE BUGÜNDEN BİR YER BEĞENMELİDİR. ŞİRKETLER TARİHİNİN MEZARLIKLARI DÜNYANIN SÜREKLİ DEĞİŞEN VE GELİŞEN YENİ İŞ DİNAMİKLERİNE UYUM SAĞLAYAMAYAN ŞİRKETLERİN ENKAZLARIYLA DOLUDUR... Devamı var...


Misafir Avatar
Ünal Savaş 4 yıl önce

Öncekinin devamı... BUGÜN GAZİANTEP'TE, KAYSERİ'DE, ESKİŞEHİR'DE, HATTA EN YAKINIMIZ BOLU'DA, DÜZCE'DE ERDEMİR YOKTUR. NEDEN BUGÜNE KADAR KDZ. EREĞLİ'DE KESME, DİLME, BORU PROFİL VE TERSANECİLİK DIŞINDA YASSI ÇELİĞE DAYALI ÜRETİM YAPAN BAŞKA FABRİKALAR KURULAMAMIŞTIR. NEDEN BUGÜNE KADAR EREĞLİ'YE BİR OTOMOBİL FABRİKASI KURULAMAMIŞTIR. HADİ OTOMOBİLDEN VAZGEÇTİK, BOLU'DA ARÇELİK'İN BEYAZ EŞYA FABRİKASI VARKEN, EREĞLİ'DE NEDEN KURULAMAMAMIŞTIR. İŞTE BUNLARIN ÜZERİNDE UZUN UZADIYA DÜŞÜNMENİZ GEREKMEKTEDİR. ÜRETMEDEN, AL SATÇILIKLA BİR YERLERE VARILAMAYACAĞI ARTIK SU GÖTÜRMEZ BİR GERÇEKTİR. YENİ ARAYIŞLARA GİRİLMELİDİR. BİR KAPI KAPANIRSA, BAŞKA BİR KAPI AÇILIR. O KAPIDA VARDIR. ANCAK O KAPIDAN FIRSATLARI GÖREBİLENLER GİREBİLECEKTİR. ŞUNU DA HİÇ BİR ZAMAN UNUTMAYINIZ Kİ; KENDİLERİNE AİT PLANLARI OLMAYANLAR, HER ZAMAN BAŞKALARININ PLANLARININ BİR PARÇASI OLURLAR... SAYGILARIMLA... Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, Kalite gönüllüsü - “Kalite formalite değildir.” “Quality is not a formality.”


banner251

banner185