Bu haber kez okundu.

ERDEMİR'İN KARARLARI AÇIKLANDI

Erdemir'in İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na gönderdiği genel kurul kararlarıyla ilgili açıklaması şöyle:

Şirketimizin 29 Mart 2013 tarihinde yapılan 2012 yılı faaliyetlerine ilişkin Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda özet olarak aşağıdaki kararlar alınmıştır:
- 2012 yılına ait Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu'nun, Denetçiler Raporu'nun ve Bağımsız Denetleme Kuruluşu Raporu'nun okunmasının ve müzakere edilmesinin ardından, 2012 Yılı Bilanço ve Kar-Zarar hesapları tasdik edildi.
- Dönem içerisinde açılan Yönetim Kurulu Üyeliklerine yapılmış olan seçimler onaylandı.
- Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetçiler ayrı ayrı ibra edildi. Yönetim Kurulu Üyeleri kendi ibralarında oy kullanmamışlardır.
- 2012 yılı karının taksim ve tevzii konusunda Yönetim Kurulu'nun 29.03.2013 tarihli teklifinin okunmasını müteakip teklifin oylanması neticesinde, Şirket Yönetim Kurulu'nun 04.03.2013 tarih ve 9196 no.lu kararı doğrultusunda olmak üzere;
* TTK'nun 466. maddesi ve SPK hükümleri gereği, VUK hükümlerine göre düzenlenen 2012 yılı mali tablolarında oluşan net dönem karı üzerinden % 5 oranında 7.300.266 TL 1. tertip yasal yedek ayrılmasına,
* SPK düzenlemelerine göre hazırlanan 2012 yılı mali tablolarındaki net dağıtılabilir dönem karı üzerinden %28,6845 oranında 120.000.000 TL nakit hissedar temettüsü ayrılmasına,
* Net dönem karından 1. tertip yasal yedek akçe ve birinci temettü düşüldükten sonra kalan 296.880.774 TL'nin olağanüstü yedek akçe olarak ayrılmasına,
* Kar dağıtımına 31 Mayıs 2013 tarihine kadar başlanmasına
karar verildi.
- Bir yıl süreyle görev yapacak Yönetim Kurulu ve Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeleri seçildi.
- 2013 yılı hesap dönemine ilişkin denetim yapacak Bağımsız Dış Denetleme kuruluşu seçildi.
- Şirket Ana Sözleşmesi'nin 21'inci maddesi ile Sermaye Piyasası Kurulu'ndan verilecek uygun görüş ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan verilecek izin doğrultusunda Şirket Ana Sözleşmesi'nin 5'nci maddesinde değişiklik yapılmasına karar verildi.
- Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları Türk Anonim Şirketi Genel Kurulu'nun Çalışma Esas ve Usulleri Hakkında İç Yönerge onaylandı.
- 2013 yılında yapılacak bağışların sınırı hakkında karar alındı.

YÖNETİM KURULU

- ATAER Holding  adına Fatih Osman TAR,

 - OYAK Girişim Danışmanlığı  adına Nihat KARADAĞ,

 - TC. Başbakanlık Özelleştirme idaresi Başkanlığı adına Mehmet SARITAŞ,

 - OMSAN Lojistik Adına Dinç KIZILDEMiR,

 - OYKA Kağıt Ambalaj Sanayii ve Ticaret adına Ertuğrul AYDIN,

 - OYAK Pazarlama Hizmet ve Turizm adına Fatma CANLI,

 - Ali Aydın PANDIR  Bağımsız Üye olarak,

 - Nazmi DEMiR Bağımsız Üye olarak,

 ve

 - Atilla Tamer ALPTEKiN  Bağımsız Üye olarak birer yıllığına seçildiler.


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner251

banner185