Bu haber kez okundu.

"EREĞLİ'DE YÜZDE 60 BÜYÜDÜK"

Eğitim-İş Sendikası Kdz.Ereğli Temsilciliği, sendikanın Ereğli'de üye sayılarını arttırarak yüzde 60 büyüdüğünü duyurdu. Temsilcilikten yapılan yazılı açıklamada, 2022 yılında gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin bilgilere de yer verildi.

2022 YILINDA DAVA AÇILDI, MEB UYARILDI

Sendikanın bıkmadan, yorulmadan, pes etmeden tüm eğitim emekçilerinin haklarını savunmaya devam edeceği kaydedilen açıklama şu şekilde:

"Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını, egemenliğini, ulus ve ülke bütünlüğünü, laik düzeni, demokratik ve ulusal eğitim değerlerini korumak ve sonsuza kadar yaşatmak için 17 Ekim 2005 tarihinde yeniden kurulan Eğitim-İş, eğitim çalışanlarının, tüm emekçilerin, günden güne yoksullaşan halkımızın ve karanlığa sürüklenen ülkemizin umudu haline gelmiştir. Bu düşünceden hareketle her zaman eğitim emekçilerinin ve Laik Cumhuriyet’in yanında olan Eğitim-iş sendikası 2022 yılında konularla ilgili davalar açmış, bu konular hakkında MEB’i uyarmıştır. Enflasyon rakamlarıyla oynayan TÜİK hakkında suç duyurusunda bulunduk. Memurlara verilen öğle yemeği uygulamasından öğretmenlerin de yararlanabilmesinin yolunu açtık. Öğretmenlik Meslek Kanunu uygulamasının eğitimin siyasi paydaşlarına danışılmadan tamamen iktidar tarafından hazırlanmasını kabul etmeyerek bu kanunla ilgili imza kampanyası başlattık. Başmüfettişlik ve müfettişlik kadrolarına yapılan atamaların iptal edilmesini istedik. Belleticilik göreviyle ilgili ek ders adaletsizliğinin giderilmesi içim MEB’e yazı yazdık. E-Sınav uygulama ve izleme sorumlusu yetiştirme kursunun mahalli olarak açılmasını MEB’den talep ettik. Öğretmenlik Meslek Kanununun polis engellemelerine rağmen meclis önünde protesto ettik. “Onur Anıtı”na yapılan alçak saldırı hakkında suç duyurusunda bulunduk. Halk Eğitim Merkezlerindeki ek ders adaletsizliğinin giderilmesi için MEB’e yazı yazdık. Boş geçen derslere giren nöbetçi öğretmenlere ek ders ödenmesiyle ilgili MEB’e yazı yazdık.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİ ASGARİ ÜCRET ALTINDA ÇALIŞTIRAN

Ücretli öğretmenleri asgari ücret altında çalıştıran MEB’in suç işlediğini basına ve kamuoyuna açıkladık. Özel öğretim kurumlarında çalışan öğretmenlerin sözleşmeleriyle ilgili olumsuzlukları açıkladık. Türk Bayrağı ve Atatürk Posterine alerjisi olan okul müdürlerinin ifşa edilmesine açılan soruşturma sonucunda verilen cezayı yargıya taşıyarak iptal ettirdik. Alan değişikliği hakkında MEB’e yazı yazdık. Köy okulu öğretmenlerinin servis konusunda yaşadıkları sıkıntıları MEB’e bildirdik. EKPSS’de Otizm tanılı öğrencilere yönelik adaletsizliğin giderilmesi için MEB’e yazı yazdık. Müze ve ören yerlerine tüm eğitim çalışanlarının ücretsiz girebilmesi için MEB’e yazı yazdık. Devrim Yasalarının yıl dönümünde eylem yaparak okullarımızda ilk derslerimizi laiklik olarak işledik. Hazine ve Maliye Bakanlığına eğitim çalışanlarının geciken ödemelerini sorduk. 8 Mart’ta Ankara’da “Sömürüye Hayır! Benim emeğim, benim mücadelem.” dedik. Pandemi döneminde idari izinli sayılan öğretmenlerin ek ders ödemeleri için açılan davayı kazandık. Yetkili olduğumuz İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde rekor promosyon alınmasını sağladık. Eğitim-öğretim ödeneğinin tüm emekçilere verilmesi için imza kampanyası başlattık. Kdz. Ereğli ilçemizdeki daha önce imzalanan promosyon sözleşmesinin güncellenmesi için MEB’e dilekçemizi sunduk.

ÜYE SAYISI ARTTI

Eğitim-iş olarak her zaman eğitim emekçilerinin yanında olduk. Siz değerli eğitim emekçilerimiz de bizlerin yanında olduklarını gösterdi. 2022 yılı Mayıs ayında yapılan sendika üye sayımlarında Eğitim-İş Sendikası,  Kdz.Ereğli ilçesinde bir önceki yıla göre üye sayılarını %60 oranında arttırarak ilçenin en yüksek artışını sağlayan sendika olmuştur. “Dinlenmemek üzere yürümeyekarar verenler, asla ve asla yorulmazlar.” Mustafa Kemal Atatürk Eğitim-İş bıkmadan, yorulmadan, pes etmeden tüm eğitim emekçilerinin haklarını savunmaya devam edecektir. Bu vesileyle Eğitim-İş’e katılan tüm eğitim emekçilerimize teşekkür ediyor ve tüm eğitim emekçilerini Eğitim-İş’e katılmaya davet ediyoruz…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Garip memur 2 ay önce

Bir zahmet Milli eğitimdeki Memur, hizmetli, şöför, aşçı vb. iğer personelin de haklarını arayınız. Hep öğretmenlerin taleplerini görmüşsünüz, zahmet olmaz ise , alt kademe gördüğünüz personelin haklarını alınız.