Bu haber kez okundu.

EREĞLİ ŞANTİYEYE DÖNÜYOR

Fen Lisesi, Akıllı Hastane inşaatları sürüyor, Kepez'de yeni 24 derslikli ilköğretim okulu yapılacak, Adliye Sarayı projesi onay aşamasında, Vergi Dairesi ve Liman Başkanlığına yeni hizmet binaları kararı çıktı, Kabasakal ıslah projesi ve DSİ tarafından 5 noktada yapılacak su deposu inşaatları bu yıl sonu itibariyle tamamlanacak, Devrek yol ayrımı güzergahına köprülü kavşak hedefleniyor.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay ilçe genelinde yapımı devam eden ve yapılması hedeflenen çalışmalara ilişkin detaylı bilgiler aktardı. Fen Lisesi, Devlet Hastanesi, Adliye Sarayı, Vergi Dairesi ve Liman Başkanlığının yeni hizmet binaları, Kepez'de yapılması hedeflenen ilköğretim okulu, su depoları ve trafik akışının yoğun olarak yaşandığı Devrek yol ayrımındaki köprülü kavşak projesini değerlendiren Kaymakam İbrahim Çay'ın verdiği bilgiler şu şekilde:

FEN LİSESİ
Kdz.Ereğli'de 11 Kasım 2011 tarihinde sözleşmesi imzalanan 15 Kasım 2011'de de yer teslimi yapılan Fen Lisesi inşaatı devam etmektedir. İhaleyi alan Emek İnşaat 400 iş gününde burayı tamamlayacaktır. 16 Derslikli okul binası 360 öğrenci kapasiteli pansiyonu olan 1 adet spor salonu 10 adet dairelik lojman ve 4 blok halindeki Fen Lisesi'nin sözleşme bedeli ise 6 milyon 700 bin TL'dir.

ADLİYE SARAYI
Kdz.Ereğli Adliye Sarayı 12 bin 82 metrekare kullanım alanı vardır. Yine adliye binasının ihale onay süreci devam etmektedir. Yaklaşık maliyeti 11 milyon 523 bin TL'dir, projenin onay aşamasının tamamlanması beklenmektedir.

VERGİ DAİRESİ
Kdz.Ereğli Vergi Dairesi 2012 yılı yatırım programına alındı. Mülkiyeti hazineye ait Süleymanlar Mahallesi'ndeki 2 bin 801 m2 arsa Vergi Dairesi Hizmet binası yapımı için tahsis edilmiştir. Vergi Dairesi inşaatı Bakanlığımızca 2012 yatırım programına alınmış olup hizmet binası inşaatı için Bakanlığımızla görüşmeler devam etmektedir. Henüz ihale aşamasına gelinememiştir.

DEVLET HASTANESİ
3 Ana bloktan oluşan 26 Haziran 2011 tarihinde ihalesi yapılan 18 Ağustos 2011 tarihinde sözleşmesi Akay İnşaat ile 46 milyar 638 milyon TL sözleşme bedeli olan akıllı bina hastanenin bitiş tarihi 17 Mayıs 2014 tarihi olarak belirlenmiştir. 350 Yatak kapasiteli akıllı bina durumundaki hastanede 100 tek kişilik oda, 100 iki kişilik oda, 50 yataklı yoğun bakım ünitesi ve 4 bin m2'lik acil servisi bulunmaktadır.

YENİ İLKÖĞRETİM OKULU
Kepez Mahallesi'nde eski ilköğretim okulunun yıkılıp 24 derslikli ilköğretim okulu yapım işi vardır. 24 Derslikli proje maliyeti 2 milyon 500 bin TL olan okul inşaatının istimlak bedeli ise 113 bin TL'dir. Yasal engel olmaz ise 10 gün içinde çalışmalara başlanabilir. 672 m2 istimlak edilecek toplam 6 dönüm arsası mevcuttur. Yasal engel olmaz ise parası hazır Eylül 2012 veya en geç Ocak 2013'de biter.

KABASAKAL DERESİ
Kabasakal Deresi Islah Projesi 1 kısım 1.5 kilometre yapım bedeli 651 bin 86 TL'dir. Yüklenici firma Şimşek İnşaat olup iş 2010 yılında tamamlanmıştır. Bu ihale ile Kabasakal deresi üzerinde Kavakdibi 2, Göçmenler Köprüsü ve Devrek yol ayrımı kavşağı ana menfez yıkılarak toplam 121 metre menfez imalatı ile bağlantı duvarları yapılmıştır.

YENİ SU DEPOSU
Kepez Mahallesine Devlet Su İşleri tarafından yapılacak su deposu işi vardır. Yüklenici 3B-Plan Mühendisliktir işin bitim süresi ise 19 Aralık 2012 tarihidir. Proje teslimi sonrası 2 sene inşaat süresi olacaktır. Su depoları ise Gülüç bin 500 m3 ilave su deposu inşaat keşfi, Gülüç ve Kepez bin m3 ilave su deposu inşaat keşfi, Gülüç ve Ören 300 m3 ilave su deposu inşaat keşfi, Kirmanlı 3 bin m3 ilave su deposu inşaat keşfi, Sarıkorkmaz 5 bin m3 ilave su deposu inşaat keşfidir.

KÖPRÜLÜ KAVŞAK
Devrek Yol ayrımına yapılması planlanan battı-çıktı projesi ile ilgili bu yol güzergahına köprülü kavşak proje çalışmaları devam etmektedir.

EREĞLİ-ZONGULDAK
Ereğli-Zonguldak arası 45.5 kilometredir. 4 Kilometresi Ereğli girişi Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü (Ankara) sorumluluk alanı içindedir. 41.5 kilometrelik kesimin 2011 yılı sonu itibari ile 17.5 kilometresi bölünmüş yol olarak tamamlanmıştır. Bu kesimin 4.9 kilometresinin üst yapısı bitümlü sıcak karışım kaplamalıdır. Geriye kalan 24 kilometrede ihale olarak çalışmakta 6.6 kilometresinin 2012 yılında bitirilmesi hedeflenmektedir. Projenin tamamının ise bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol olarak 2014 yılında tamamlanması hedeflenmektedir.

LİMAN BAŞKANLIĞINA
YENİ HİZMET BİNASI
Kdz.Ereğli Süleymanlar Mahallesinde hazinenin özel mülkiyetindeki bin 670 m2 yüzölçümündeki alanın 950 m2'lik kısmı Başkanlığımız hizmet binası yapılmak üzere Başkanlığımıza tahsis edilmiştir. Başkanlığımıza tahsil edilen alan üzerinde Liman Başkanlığı hizmet binası yapımı için 20111 yılı bütçesinden toplam 1 milyon 218 bin TL ödenek ayrılmıştır. Tahsis edilen ödenek Bakanlık oluru gereği Zonguldak Valiliği İl Özel İdare Müdürlüğü hesabına aktarılmıştır. Tabanda yaklaşık 220 m2 olmak üzere bodrum kat hariç 1 zemin 2 normal toplam 2 kat 750 m2 civarında hazırlanan proje dosyası Müsteşarlığımız kanalıyla 2011 yılı içerisinde Zonguldak Valiliği İl Özel İdaresi Müdürlüğüne gönderilmiştir.
Şuanda dosya İl Özel İdare Müdürlüğünde ihale aşamasında olduğu ve kısa 1-2 ay içerisinde binanın inşasına başlanacağı tahmin edilmektedir.


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
İSİMSİZ YOL GÖZETMENİ 6 yıl önce

EREĞLİ-ZONGULDAK
Projenin tamamının ise bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol olarak 2014 yılında tamamlanması hedeflenmektedir. ÇOK GÜZEL BİR HABER BU MICIR TAŞLARI TUTMUYORDU BU YOLADA KAZALAR MADDİ HASARLAR OLUYORDU ARABALARDA.2012 yılında yapılacak kısımlarında yol mıcır deyinde bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol olarak yapınmalıdır.

Misafir Avatar
İsimsiz yol gözetmeni 6 yıl önce

EREĞLİ-ZONGULDAK
Ereğli-Zonguldak arası 45.5 kilometredir. 4 Kilometresi Ereğli girişi Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü (Ankara) sorumluluk alanı içindedir. 41.5 kilometrelik kesimin 2011 yılı sonu itibari ile 17.5 kilometresi bölünmüş yol olarak tamamlanmıştır. Bu kesimin 4.9 kilometresinin üst yapısı bitümlü sıcak karışım kaplamalıdır. Geriye kalan 24 kilometrede ihale olarak çalışmakta 6.6 kilometresinin 2012 yılında bitirilmesi hedeflenmektedir. Projenin tamamının ise bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol olarak 2014 yılında tamamlanması hedeflenmektedir.
BU ARADAKİ YILLARDA UMARIM MICIR ASFAT YAPINMAZ. YENİ YAPILAN BÖLÜMLERİN bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol olarak YAPIMALIDIR. GEÇENSEKİ YOL BOZULMUŞ VE ASFAT KALMADIĞI İÇİN TEK ŞERİDİ KAPATINMIŞ TIR .

banner251

banner185