Bu haber kez okundu.

EŞREF, PERFORMANSTAN MEMNUN

Zonguldak Belediye Meclisi'nin Kasım ayı ilk toplantısı, Belediye Nikah Salonu'nda yapıldı. Yoklamanın ardından gündemin ilk altı maddesini oluşturan ve İmar Komisyonu'ndan gelen konular görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Toplantıda gündem maddeleri görüşülürken belediyenin performansını değerlendiren Zonguldak Belediye Başkanı Eşref, belediyenin performansının iyi olduğunu ve daha da yükseltilmesi gerektiğini söyledi.
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün Zonguldak Merkez Yayla Mahallesi, Liman Caddesi, Kadırga Bayırı mevkiinde yer alan, 2 pafta, 404 ada, 31 nolu parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde imar düzeni değişikliği konulu imar planı tadilatı hakkındaki imar komisyonu raporu oy birliği ile kabul edildi.
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün Zonguldak Merkez Çınartepe Mahallesi, 33 pafta, 128 ada, 39 nolu parselde hazine adına kayıtlı taşınmaz üzerinde ön izinle bina yapılmak üzere, emsal değişikliği konulu imar planı tadilatı hakkındaki imar komisyonu raporu görüşülerek kabul edildi.
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün Zonguldak Merkez Meşrutiyet Mahallesi Hasan Karabacak Sokak mevkiinde yer alan 6 pafta, 16 ada, 31 nolu parselde kayıtlı taşınmazın da bulunduğu imar adasında, imar yolları düzenlemesi konulu imar planı tadilatı hakkındaki imar komisyonu raporu oy birliği ile kabul edildi.
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün Zonguldak Merkez Yayla Mahallesi, Liman Caddesi, Kadırga Bayırı mevkiinde yer alan, 2 pafta, 404 ada, 25 nolu parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde imar düzeni değişikliği konulu imar planı tadilatı hakkındaki imar komisyonu raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün Zonguldak Merkez Meşrutiyet Mahallesi Gazipaşa Caddesi'nde yer alan 3 pafta, 400 ada, 6 nolu parselde kayıtlı taşınmazın Resmi Kurum Alanı olan imar durumunun, ticaret alanına dönüştürülmesi konulu imar planı tadilatı hakkındaki imar komisyonundan gelen rapor görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün Zonguldak Merkez İnağzı Mahallesi, Kilimli belde sınırı ile Uzunkum mevkii arasındaki alanda kıyı dolgu düzenlemesine yönelik imar planları yapılması hakkındaki yazısı imar komisyonuna oy birliği ile havale edildi.
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün Zonguldak Merkez Bahçelievler Mahallesi'nde yer alan 7 Eylül 2009 tarih ve 15/119 sayılı meclis kararıyla onanan 2. etap revizyon imar planı sınırları içerisine giren, askerlik şubesi yanındaki alanda ıslah imar planı yapılması hakkındaki yazısı imar komisyonuna oy birliği ile havale edildi.
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün Zonguldak Merkez İncivez Mahallesi Aydoğmuş Sokak'ta yer alan 241 ada, 6,7,8,9 parselleri ve çevresini kapsayan alanda düzenleme yapılması konulu imar planı tadilatı hakkındaki yazısı oy birliği ile imar komisyonuna havale edildi.
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün Karaelmas Mahallesi Fındıksuyu Sokak'ta 134 ada, 288 nolu parselde kayıtlı taşınmaz cephesinin otocep olarak düzenlenmesi konulu imar planı tadilatı hakkındaki yazısı imar komisyonuna oy birliği ile kabul edildi.
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün Zonguldak Merkez Tepebaşı Mahallesi, Aydın Sokak mevkiinde yapılan, ideal yapı kooperatifi sınırları içerisinde yer alan, 442 ada, 8 parsel, 652 ada 1 parsel, 651 ada 1 parsel, 654 ada 1 parsel, 650 ada 1 parselleri ve çevresini kapsayan alanda, 2007 tarihli planlama çalışmaları esnasında sehven yapılan hataların giderilerek yeni düzenlemeler yapılması konulu imar planı tadilatı hakkındaki yazısı oy birliği ile imar komisyonuna havale edildi.
İktisat Müdürlüğü'nün 21 Ekim 2009 tarih 327 sayılı içkili yer bölgeleri hakkındaki yazısı görüşülerek Türlü İşler Komisyonu'na havale edildi. Mali Hizmetler Müdürlüğü'nün 26 Ekim 2009 tarih ve 452 sayılı ödenek aktarılması hakkındaki yazısı plan bütçe komisyonuna havale edildi.
Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün 20 Ekim 2009 tarih ve 240 sayılı ambalaj atıkları konusu görüşülerek türlü işler komisyonuna havale edildi. Konu hakkında bilgi veren Başkan Eşref, "ZONÇEB bu işi üstlendi. Bu yetkiyi de bizden istediler. Bu işin üç faydası var. Çöplerde ayrıştırma işi olacak. Belediyeye külfeti yok. Artık çöpü daha az taşıyacağız. Dolayısıyla masraflar azalacak. Katı Atık Bertaraf Tesisi'nin ömrü uzayacak. Tek başımıza gücümüzün yetmediği alanda bu işlem ZONÇEB işbirliğinde olacak" dedi.
Strateji Geliştirme Müdürlüğü'nün 26 Ekim 2009 tarih ve 153 sayılı belediyenin 2010 Mali Bütçesi ve Gelir Tarifeleri ile izleyen 2 yıl tahmini bütçe tasarısı hakkındaki yazısı Plan Bütçe Komisyonu'na havale edildi.
Bir sonraki oturumun 18 Kasım 2009'da Zonguldak Belediyesi Nikah Salonu'nda saat 14.00'de yapılmasına karar verildi.


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner251

banner185