Bu haber kez okundu.

GAZETENİZ ÖNDER 19 YAŞINDA

** 22 Nisan 1992 yılında yayın hayatına günlük yayımlanarak başlayan Önder Gazetesi 18 yayın yılını geride bırakarak 19.  yayın yılına merhaba demenin coşkusunu yaşıyor.

** Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ile Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği yarışmalarda 7 ödül kazanan Önder Gazetesi, "doğru, hızlı, objektif" habercilik ilkesinden ödün vermeden yayın hayatını sürdürüyor.

** Vasıflı gazete Önder'in www.ereglionder.com.tr isimli internet sitesi de; her gün ortalama 5 bin bilgisayardan bağlantı sağlayan  okuyucularına günlük sıcak haberleri iletmenin heyecanıyla yenileniyor.

Kdz. Ereğli'de ilk kuruluşunda tamamen ofset üzerine tasarlanmış bir matbaa ile kendi tesisinde basılarak yayın hayatına merhaba diyen Önder Gazetesi, 18 koskoca yılı geride bırakarak 19. yayın yılına merhaba dememenin coşkusunu her zaman olduğu gibi yine okuyucuları ile paylaşıyor.

22 Nisan 1992 yılında yayın hayatına başlayarak; bölgenin toplumsal konularını gündeme taşıma ve oluşan gündemle de konunun tartışılarak çözüm bulabilmesini amaçlayan Önder Gazetesi, geride bıraktığı onca yılda oluşturduğu gündemlerle adından söz ettirdi.

Önder'in, duruşu hep açık oldu. Gazeteciliğin meslek ilkelerinden ayrılmayacağını defalarca tekrarlayan Önder, 1999 yılında kabul edilen "Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumlulukları Bildirgesi"ni 10 Ocak 2000 tarihinde "söz veriyoruz" başlığıyla dokuz sütun manşetine taşıyarak Türkiye'de örnek oldu.

Önder'in Laik, Demokratik, Çağdaş, Sosyal Hukuk Devleti Türkiye Cumhuriyeti'nden yana taraf olduğunu bilmeyen yoktur. Bunu sık sık tekrarlayan Gazeteniz Önder, Kuvayı Milliye ruhuyla Misak-ı Milli sınırlarını sonsuza dek korumada hangi aşama olur ise olsun üzerine düşen görev ve sorumluluklardan asla kaçmayacaktır.

Önder'in habercilik ilkesinden "önce insan" vardır. Bu öncelik bir çok kez bazı haberleri yapmamamızı veya haberin özünü vererek aktarmayı doğru bir yol göstermiştir bize. Örneğin yakın bir zamanda Kdz. Ereğli sanayi sitesinde bir genç motosiklet kazasında yaşama veda ettiğinde, haberi internet sitemiz aracılığı ile okuyucularımıza duyururken "ya ailesinin haberi yok ise" kuşkusu öne çıkmış ve "felaket tellallığı" endişesini tartışarak bu haberde isim vermemeye doğru bulmuşuzdur.

Gazetecilik çok ciddi bir iştir. Bilinen bir deyim ile (örnek olarak vurguluyoruz) "bir doktor bir kişiyi, bir gazeteci ise toplumu öldürür" sözünün içinden alınacak dersler olduğunun bilinci içinde, toplumsal barış konusunda dikkatli ve duyarlı olmayı hep önde tuttuk ve tutmaya da devam edeceğiz.

Önder  18 yılı sona eren yayıncılık yaşamında sessiz çoğunluğun sesi olmayı başarabildiğine inanmıştır. Hangi güç veya kişi olur ise olsun, toplumsal konularda ?halkın sesi? olmaktan kaçınmamıştır. Abone baskısı gibi bir kavram Önder'in kapısından içeri girememiştir ki, bunun da örneklerini saymakla bitiremeyiz.

Başarıyı da kazandığı ödülleriyle ortaya koymuştur Gazeteniz Önder. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ilk kez düzenlediği "Yerel Basın Ödülleri"nde birincilik Önder'in müzesine gelmiştir. Daha sonraki süreçte, yine Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nden Önder'in çalışanları emekleriyle ödüllendirildiler. Başbakanlığa bağlı Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün açtığı "Anadolu Basını Yarışmaları"nda Önder Gazetesi ödüller kazanmış ve yaygın (ulusal) düzeyde 7 ödül kazanan ve bir çok bölgedeki refiklerini de geride bırakarak Türkiye'nin ödüllü gazeteler sıralamasında ilk 10'a girme hakkını kazanmıştır.

Gazeteniz Önder bu onur ve gururla 18 yayın yılını geride bırakmanın tatlı yorgunluğuyla 19. yayın yılına merhaba derken, yine ve her zaman olduğu gibi kamuoyunun sessiz çoğunluğunun gözü, kulağı ve sesi olmanın sorumluluğu içinde kalmaya söz vermeye devam edecektir.

YAYGIN DÜZEYDE 7 ÖDÜL

*Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ile
Konrad Adenauer Vakfı'nın düzenlediği
Yerel Basın Ödülleri-1998 Birinciliği
Eyüp BEKTAŞ

*Başbakanlık Basın Yayın ve
Enformasyon Genel Müdürlüğü
Anadolu Basın Özendirme Yarışması-2005
Fotoğraf Dalı Birinciliği
Mustafa Kemal BEKTAŞ

*Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ile
Konrad Adenauer Vakfı'nın düzenlediği
Yerel Basın Ödülleri-2005
Övgüye Değer Ödülü
Eyüp BEKTAŞ

*Başbakanlık Basın Yayın ve
Enformasyon Genel Müdürlüğü
Anadolu Basın Özendirme Yarışması-2006
Fotoğraf Dalı Üçüncülüğü
Mustafa Kemal BEKTAŞ

*Başbakanlık Basın Yayın ve
Enformasyon Genel Müdürlüğü
Anadolu Basın Özendirme Yarışması-2007
Röportaj Dalı İkinciliği
Mustafa Kemal BEKTAŞ

*Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ile
Konrad Adenauer Vakfı'nın düzenlediği
Yerel Basın Ödülleri-2007
Fotoğraf Dalı Birinciliği
Mustafa Kemal BEKTAŞ

*Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ile
Konrad Adenauer Vakfı'nın düzenlediği
Yerel Basın Ödülleri-2008
Fotoğraf Dalı Birinciliği
Derya CEBESOY


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Timuçin Özat 8 yıl önce

Yayın yılınızın 19. yıldönümünü kutlar, başarılarınızın devamını en kalbi duygularımla temenni ederim. Nice yıllara...

Misafir Avatar
HASAN SARIALP 8 yıl önce

Önder Gazetesi ve çalışanları;
19 yaşına girdiğiniz şu günlerde, ilkeli ve seviyeli yayınızı kutluyor, bu yayın anlayışınızı sürdürmenizi diliyorum.
Nice yıllara....

Misafir Avatar
Engin Taşdemir 8 yıl önce

Önder'in haberciliğinin "önce insan" ilkesi doğrultusunda doğru,gerçekçi haberciliğin 18 yılını geride bıraka Önder Gazetesinde kurulumasında ve yaşatılımızında emeği olan herkesi tebrik eder,Gazetenizin 19 yılını kutlarım.

Misafir Avatar
aLee 8 yıl önce

19. yaş gününüzü kutluyorum, başarılarınızın devamını diliyorum....

Misafir Avatar
yavuz akcakese 8 yıl önce

değerli önder gazetesi ve çalışanlarının 19.yaş gününü kutlar,ereğlimiz için her zaman örnek teşkil ettiğini gördüğümüz çalışamlarının aynı seviyede devamını dilerim.

Misafir Avatar
ÖNDER BEKTAŞ 8 yıl önce

TARAFSİZ DÜRÜST VE İLKELERİNDEN ASLA ÖDÜN VERMEYEN ÖNDER GAZETESİNİN BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM.

Misafir Avatar
cem sürmeneli 8 yıl önce

Nice Yıllara Önder Gazetesi....

Misafir Avatar
Birol Karadeniz 8 yıl önce

ÖNDER GAZETESİ SAHİBİ CELAL BOZKUŞ, GAZETE'NİN BUGÜNE GELMESİNDE BÜYÜK ÇABA HARCAYAN EYÜP BEKTAŞ'IN NEZDİNDE ÖNDER GAZETESİNİN TÜM İDARİ,TEKNİK VE YAZI KADROLARINI KUTLARIM.
19 YIL BİR YAYIN ORGANİ İÇİN ÖNEMLİ..HELE HELE BU YAYIN ARALIKSIZ YAYINLANMIŞ İSE DAHA DA ÖNEMLİ..
YAŞ GÜNÜNÜZÜ TEKRAR KUTLAR, ESENLİK, MUTLULUK VE BAŞARI DOLU YAYIM YAŞAMI DİLERİM..

banner251

banner185