Bu haber kez okundu.

“GÜCÜ ORTAYA ÇIKARMAK İSTİYORUZ”

Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED), Batı Karadeniz Bölgesinin ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarına önemli katkılarda bulunduğunu bildirdi.  

Devrek’te  "Batı Karadeniz KOBİ'leri ve İş Dünyasını Finansman Kaynakları ile Buluşturuyoruz" 2019 Yılı Tüm Devlet Destekleri konulu toplantının başarılı olduğunu bildiren BAKZİFED’in açıklaması şöyle:

Farklı sektörlerde faaliyet gösteren çok sayıda sektör temsilcisinin katıldığı KOBİ’lerin Finansmana erişim toplantısı yoğun ilgi gördü.

BAKZIFED’ in destek verdiği, Devrek Ticaret ve Sanayi Odası ile TOSYÖV Destekleme Derneği'nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya bölge belediye başkanları, ilçe kaymakamları, girişimci onlarca kadın ve İş İnsanı katıldı.

BAKZİFED Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli, “Bölgemizdeki iş dünyasının potansiyelini artırarak, Batı Karadeniz’in içindeki gücü ortaya çıkarmak istiyoruz. Federasyonumuz ve TOSYÖV Destekleme Derneğimiz olarak bölge iş insanlarının, yaşadığı sıkıntıları biran önce bertaraf etmesi ve Türkiye ekonomisine önemli ölçüde katma değer sağlayan Batı Karadeniz iş insanlarına can suyu olacak imkanlar sunmak amacındayız ”diye konuştu.

BAKZİFED olarak üyeler arası bağları güçlendirerek, BAKZİFED çatısı altındaki derneklere üye iş insanlarının güç birliklerini artırmayı hedeflediklerini ifade eden Küpeli, üyelerin bölgesel, ulusal ve uluslararası pazarlara da açılmasına olanak sağlayacak çalışmalar hazırladıklarını söyledi. Teknolojik gelişmelere bağlı olarak ticaret şartlarının değiştiğine dikkat çeken Başkan Bahri Küpeli, Demir Çelik sanayinde, Kömür ve diğer üretim alanlarında her zaman önemli bir bölge olan Batı Karadeniz Bölgesi’nde faaliyet gösteren iş insanlarının ileri teknolojide dijital gelişmelere entegre olmada en ileri düzeyde olduklarını kaydetti.

GELİŞMİŞLİK DÜZEYİ YÜKSEL İŞ İNSANLARI

Zonguldak, Bartın, Karabük illerinin kalkınması ve illerin gelişmişlik düzeyinin artması için çaba sarf ettiklerini de dile getiren BAKZİFED Başkanı Yardımcısı Küpeli, “Bölgemizdeki iş dünyasının potansiyelini artırarak, Batı Karadeniz’in Gücünü ortaya çıkarmaktır. BAKZİFED Batı Karadeniz Bölgesinin iş insanlarına, gelişmişlik düzeyi yüksek bir bölgenin iş insanları olarak bakılmasını sağlamak için çalışmaktadır “dedi

Bölge Sanayicileri ve İş İnsanlarının yoğun katılımıyla gerçekleşen toplantıda KOBİ'lerin finansmana erişim yolları, devlet destekleri, hibe ve teşvikler ile diğer kurumların sağladığı finansman kaynakları konuşuldu. Firmaların günümüzde ağır şekilde yaşadığı ekonomik krizlere karşı nasıl varlığını sürdürebilecekleri ve ayakta durabilmek için neler yapması gerektiği anlatıldı.

“KOBİ’LERİN YOL ARKADAŞI”

Toplantının açılış bölümünde konuşan TOSYÖV Destekleme Derneği Başkan vekili Mali Müşavir İsmail Külah, Devrek Organize Sanayi Bölgesi Kurulumunda bugün itibari ile sınıfta kalmıştır. Devrek bunca köklü firmaya ve ihracat yapan işletmeye rağmen hala OSB’sini kuramamış olması bizleri bölgeye hizmette adeta tetiklemektedir. Biz Bölge KOBİ’lerinin yeni yol arkadaşı olmak istiyoruz. BAKZİFED’ de bu nedenle bölgenin yeni ekonomik gücü olarak çalışmaktadır ”dedi.

Devrek TSO Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu “Biz Devrek için her alanda etkin çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda da yaptığımız çalışmalarımız ”izlerini Devrek’te bırakmaktadır ”dedi.

Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’ta toplantının açılış konuşmasında, Devrekli girişimciler hibe ve teşviklerle artık yol alamaz. Bunlarda sonuç vermez. Yeni ekonomik kaynaklar yaratmalıyız. Bunun için herkes elini taşın altına koymalıdır. Biz tarafımıza düşen göreve hazırız” diye konuştu.

Devrek Kaymakamı Ümit Altay, “Ben daha ilçeye geleli üç gün oldu. Gördüğüm kadarı ile Devrek çok güçlü firmalar tarafından üretim ve istihdam alanı olan bir ilçe bu türde toplantılar sorunların daha çabuk çözümü ve aşılmasında önem arz eder. Bu toplantıda inşallah hayırlara vesile olur diyerek iyi niyet temennisinde bulundu.

Muhteşem sunumuyla pür dikkat dinlenilen Dr. Mehmet Güneş’in uluslararası pazarlarda rekabet imkânları, ihracat, Ar-ge, kurumsallaşma, markalaşma, öz kaynak yaratma, tasarruf ile nakit bütçe oluşturma gibi konuları anlattı. Bilginin çok pahalı olduğuna dikkat çeken Güneş KOBİ’lerin ekonomik krizlere karşı nasıl ayakta durabilecekleri konusunda da geniş bilgiler verdi.

Ayrıca Dr. Mehmet Güneş, KOBİ'lere sağlanan devlet destekleri; uluslararası fuarlara katılımda hibe destekleri, yurtdışında ofis açma, eleman, ulaşım, danışma, tanıtım desteği, e-ticaret’te izlenecek yol ve yöntemler hakkında da bölge iş insanlarına çok faydalı bir sunum gerçekleştirdi.

KATILANLAR

Toplantıya Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Bakacakkadı Belediye Başkanı Oktay Albuz, BAKZİFED Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli, Devrek Ticaret Odası Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu, Türkiye Meslek Liseleri Mezunları Derneği Başkanı Bayram Kocaman, Zonguldak İl Genel Meclisi üyesi Mustafa Uzundal, Çaycuma ilçe, Gökçebey ilçe, Devrek ve Bakacakkadı Belediyelerinin iş insanı belediye meclis üyeleri, TOSYÖV Destekleme Derneği Başkan Vekili ve BAKZİFED Genel Saymanı İsmail Külah, BAKZİFED Yönetim Kurulu Üyeleri, Dernek Başkanları, kurumların mülki amirleri, Devrek ve çevresinde faaliyet gösteren girişimci ve sanayici iş insanları ile çok sayıda kadın girişimci katıldı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.