Bu haber kez okundu.

“KAYIP 2 BİNDEN FAZLA OY NEREDE?”

 

Para gücü, iktidar, rüşvet ve yolsuzluğa karşı Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybettiklerini açıklayan MHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Talat Şeker, ilçe merkezinde iktidarın kaybettiği oylara da dikkati çekti.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Talat Şeker, 10 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçilmesi ile sonuçlanan seçimleri değerlendirdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın devletin tüm imkanlarını kullandığını açıklayan Şeker, “Biz para gücüne, iktidara, rüşvete ve yolsuzluğa karşı kaybettik” dedi. Şeker’in konuya ilişkin verdiği bilgiler şu şekilde:

 

 

“KAMU GÜCÜNÜ KULLANDILAR”

“Milletvekilliğine veya Belediye Başkanlığı’na aday olunabilmesi için seçim takviminden 90 gün önce istifa edilmesi gerekir, Bununda amacı şudur? Adayın kamu imkanlarından yararlanmaması ve kamuoyunu arkasına almamasından dolayı seçime tarafsız bir şekilde girmesidir. Bu prosedür yerel ve genel seçimlerde uygulanırken Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde neden uygulanmamıştır? Dolayısıyla Başbakan, Bırakın Başbakan olarak girdiği seçimi, şu anda hem Başbakan hem de Cumhurbaşkanı olarak devam ettirmektedir? Tüm ülke, burada Devlet imkânlarının ve kamu gücünün nasıl kullanıldığına şahit olmuştur”

 

“BİZLER AKP’Yİ KÖYLERDE, YOLLARDA, SOKAKTA GÖRMEDİK”

Gerek CHP gerek MHP ve özellikle Demokrat Parti’yi burada tebrik ediyorum. Biz Sayın Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu açıklandığı andan itibaren özellikle Cumhuriyet Halk Partisi ve daha sonra Demokrat Parti (DP)İlçe Başkanları ile birlikte çok sık bir araya geldik, toplantılarımıza hemen başladık, bu aşamada sivil toplum örgütü ziyaretlerimiz oldu, diğer siyasi parti ilçe başkanları ile birlikte yan yana gelip, sahilde, çarşı içerisinde ve pazaryerinde broşürler dağıttık. Bu aşamada köy ziyaretlerimiz oldu, bayramlaşma programlarında bir araya geldik ve birçok çalışmalara imza attık, elden gelen bütün çalışma ve gayret gösterilmiştir. Ama şunu özeleştiri olarak itiraf edebilirim, bu seçim genel ve yerel seçim havasında olmadı. Tam anlamıyla tabana da inmedi. Yani bizler AKP’yi de çok fazla köylerde, yollarda, sokakta görmedik, bugün seçimi AKP değil Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsı kazanmıştır.

 

“UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞTIK”

Altını çizdiğim gibi genel seçim ve yerel seçimde olduğu gibi iktidar Partisi’ de fazla çalışmamıştır, bunu kabul etmek lazım. Seçim tam anlamıyla halka inmemiştir. Türkiye genelinde Medya ve Basın üzerinden gitmiştir. Ama biz “Çatı Aday” için Genel merkez, Genel başkanlık düzeyinde bir araya gelen partiler özellikle Ereğli’de, CHP, DP ve DSP ilçe başkanları ile çok uyumlu faaliyetlerde bulunduk.

 

“MUHTARLAR AKP’YE ÇALIŞTI”

Bizler uzun süredir şunları söylüyoruz, iktidar partisi kırsalda, CHP’den bizden ve diğer partilerden daha başarılıdır. Bunun sebebini ise ben şuna bağlıyorum, muhtarlar ve imamlar görevlerini gayet iyi yaptı, bunun özellikle altını çiziyorum, köy çalışmalarında Ereğli İlçe Kaymakamı İbrahim Çay’da bayramda bölge Milletvekilimiz Ercan Bey’le beraber güzel çalışmıştır.

 

“MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

SANDIKLARDAKİ GÖREVİNİ ALMIŞTIR”

Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak yerel seçimlerde sandık başlarında nasıl organize olduysak, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de elimizden geleni yaptık, tabi iktidar partisi sandıkta bizlerden daha başarılıydı. Bunun nedeni ise iktidar partisi bir umut, bir iş, bir beklenti ve menfaat kapısıdır. Burada arkadaşlarımız bizlerden daha fazla başarılı oldular. Ama şunu da söylememek lazım, Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi’ de sandıklarda ki yerini almıştır. Münferit olarak bazı yerlerde gitmeyen sandık görevlilerimiz var. Ama büyük bir oranda yüzde 80 civarında sandıklarda biz yerimizi aldık, bizler seçim akşamı gece 12’ye kadar ilçe başkanlığımızda sandık görevlilerinin görevli olduğu seçim sonuç tutanaklarını teslim aldık, bizzat kendileri getirip partiye ulaştırdılar, buradaki bizlere ulaşan sayı yüzde 80 civarındadır. Bunları da doğal karşılıyorum.

 

DEMİRTAŞ’A OY ÇIKMASINI DEĞERLENDİRDİ

Selahattin Demirtaş’a bölgede oy çıkmıştır. Buda AKP’nin 12 yıllık bölücü terör örgütüne göstermiş olduğu imtiyazlar, bölücü terör örgütüne vermiş olduğu cesaretlerden dolayıdır, Burada gizli kalan, rengini belli etmeyen bazı vatandaşlarımız artık rengini belli etmiştir. Dolayısıyla BDP’nin ve özellikle altını çiziyorum, samimi kürt arkadaşlarımızı ayırıyorum burada ama bölücü kürtçülüğün de almış olduğu mesafeyi hep birlikte gözlemliyoruz. 12 yıllık AKP İktidarının Barzani, Talabani ile iyi yol arkadaşı yapan, İmralı’yı çözüm ortağı yapan 12 yıllık AKP’nin getirdiği noktadır diye düşünüyorum.

 

“DOLAYISIYLA 2 BİN OY NEREDE”

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır merkezde oylarının yüzde 47 olduğunu açıklamıştır. Dolayısıyla biz 30 Mart seçimlerinde AKP’nin yüzde 44 yani 30 bin oyla Belediye Başkanlığını kazandığını biliyoruz, Bugün 2 bin oy kaybettiğine göre yüzde 7 gibi bir kayıp vardır. Yani yüzde 36-37 Şehir merkezinde oy almıştır, ama Sayın Çakır’ın herhalde burada bir hata yaptığını düşünüyoruz, oylarını yüzde 3 artırdığını, yüzde 47 oy aldığını söylemektedir, dolayısıyla kayıp 2 bin oy nerededir? Cumhurbaşkanlığı seçimleri iyi okunmalıdır. Ortak ‘çatı adayımız’ kaybetmiştir ama biz neye karşı kaybettik? Biz kamu imkânlarına, para gücüne, yolsuzluğa ve hırsızlığa karşı kaybettik, kaybettiğimizi kabul ediyoruz.

 

“BİZ PARA GÜCÜNE KARŞI KAYBETMİŞİZDİR”

Bilindiği üzere Yüksek Seçim Kurulu (YSK) aday olan herkese kanunlar çerçevesinde yasal bir yardım kampanyası düzenlemiştir. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a da Ereğli’de Belediye Başkanı, İlçe Başkanları başta olmak üzere birçok arkadaşımız şov yapıp kendi adaylarına sahip çıkmak için gidip para yatırmışlardır. Yüksek Seçim Kurulunun açıkladığı rakama göre Başbakan lehine 50 trilyon civarında para toplanmıştır ama bugün yine reklam şirketlerinin verdiği sonuçlara ve gazetelerden aldığımız bilgilere göre, Sayın Başbakan’ın Türkiye genelinde sadece Bilboardlara reklamlarının gideri 300 trilyon, toplama para 50 trilyon ise sadece billboardlara reklamlarına giden 300 trilyon para ise burada 250 trilyon nerden gelmiştir. Seçim masraflarının, miting ve organizasyonların bütçesi zaten ortada, Dolayısıyla Sayın Başbakan’ın hesabına yatan para 50 trilyon ise harcadığı para bunların çok çok üzerindedir.

 

“MHP’NİN HAKLILIĞI ORTAYA ÇIKACAKTIR”

Bizler Milliyetçi Hareket Partisi’yiz, Milliyetçilik temeli yani Millet temelli bir siyaset yapıyoruz, Dolayısıyla milletimiz takdirini kullanmıştır. Bizler buna saygı duymak zorundayız, Ereğli merkezde çatı adayımız Prof.Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, 2 bin oy fazla alarak bizleri memnun etmiştir, fakat istediğimiz sonuca ulaşamadığımızda bir gerçektir. Bu seçim demokrasimiz adına kabul etmemiz gereken ve hepimizin saygı duyması gereken bir sonuç, fakat bizim söylediğimiz şey şudur? Bizim Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığına karşı çıkış sebeplerimiz, bugün için belli olmayacaktır, yapılacak olan 5 yıllık görevin sonunda yani ülkenin bölünmez bütünlüğü ve milli manevi değerlerinin geldiği noktayı gördüğümüz zaman Milliyetçi Hareket Partisinin haklılığı veya haksızlığı belli olacaktır”

 

 

(Haber Merkezi)


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
t 4 yıl önce

evet başkan


Misafir Avatar
Alper 4 yıl önce

Hayret açıklamayı Hayrettin Kartal yapmamış ya yerel seçimlerde Mevlüt özdemir sayesinde aldığınız oyları onsuz alamadınız sandıklarda adam bile koyamadınız Chp'nin sayesinde sermayeye ortak oldunuz


Misafir Avatar
Sefa 4 yıl önce

Kendi kaybettikleri 9 bin oyun hesabını vermeden milleti aptal yerine koymaya çalışıyor yeter zaten bu yüzden bir yere varamıyorsunuz


Misafir Avatar
YÖRÜK EFE 4 yıl önce

Türk Silahlı Kuvvetlerinin canına okuyan yapının avukatlığını savunan CHP'de Kılıçdaroğlu ve saz ekibi,MHP'de Bahçeli ve saz ekibii gitmeden milliciler Türkiyede hiçbir şeçim kazanamaz.CHP'deki ve MHP'deki Genel Başkan Fanatikleri Türkiyeyi uçuruma sürüklemekte ve Türkiyeye AKP'den daha çok zarar vermektedirler.Türkiyenin Kurtuluşu CHP ve MHP yönetimini ve partiyi gayrimillicilerin elinden alıp partiyi hakeden partinin gerçek sahipleri millicilerin yönetmesini sağlamaktır.-YÖRÜK EFE-Anadolu Çocuğu,Egenin Yiğidi,Mustafa Kemalin Askeri-Kuvayi Milliyeci-Natotürkçü değil Atatürkçü-Türk Düşmanlarının Korkulu Rüyası


Misafir Avatar
NEDEN HE P ÇAMUR 4 yıl önce

SAYIN TALAT BU BİR SEÇİMDİ GELDİ GEÇTİ HAYIRLISI İLE CUMHUR BAŞKANINI HALK SEÇTİ VE %52 HALA GÖRMEZDEN GELİYORSUNUZ. ÇATI ADAYDA BİRLEŞECİĞİNİZE ÇIKARSAYDINIZ SAYIN MERAL AKŞENER HANIM EFENDİYİ BAKIN NELER DEĞİŞİYORDU. LÜTFEN YAPMAYIN. ÇOK SAMİMİ SÖYLÜYORUM SAYIN EKMELETTİN İHSANOĞLU ORTALIĞA ÇIKINCAYA KADAR BELKİ SİZ BİLE TANIMIYORDUNUZ. VE YAZIK DİYORUM.


banner251

banner185