Bu haber kez okundu.

KUTLAMA MESAJLARI

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94. Yıldönümü coşkusu ile ilgili yapılan açıklamalar sırası ile şöyle:

AK PARTİ ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ
FARUK ÇATUROĞLU


AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Cumhuriyetin kuruluşunun 94’üncü yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

“Milletimizin yeniden doğuşu ile kurulan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yılını kutlamanın onur ve gururunu hep birlikte yaşamaktayız. Türkiye Cumhuriyetini; büyük zorlukların üstesinden gelerek zaferle taçlandırdığımız İstiklal Harbi neticesinde hep birlikte kurduk. Temellerinde kadim bir tarih ve zengin medeniyet olan ve bugün hızlı bir değişim ve dönüşüme şahit olan ülkemiz gün geçtikçe iktisadi, siyasal ve kültürel anlamda da gelişmektedir. Ekonomik, siyasi ve sosyal alanda yaptığımız hamlelerle bugün Türkiye’miz muasır medeniyetler seviyesine daha da yaklaşmıştır. Bu gelişimin aynı azim ve kararlılıkla devam etmesi, koyulan hedeflerin yerine getirilmesi oldukça önem arz etmektedir. 15 Temmuz darbe girişimiyle Ülkemizin her alanda gelişmesine darbe vurulmak istenmiş, ancak milletimizin ortaya koyduğu irade tüm oyunları bozmuştur.

 

Bu düşüncelerle, Zonguldak halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde taht kuran bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla yâd ediyorum.” 

CHP ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ

ÜNAL DEMİRTAŞ

 “Yoksulluk ve esaretten, özgürlük ve bağımsızlığa giden yolda büyük bir azim ve kararlılıkla verilen kurtuluş mücadelesinin sonucunda Cumhuriyet ilan edilmiştir.

Cumhuriyetin ilanı ile egemenliğin tek sahibi millet olmuş, hiçbir ayrım olmadan yurttaşlarımız özgürleşmiştir.

Bugün diktatörlük hevesi ile Cumhuriyetin kazanımlarını yok etmeye çalışanlara en güzel cevap, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Benim naçiz vücudum elbet toprak olacaktır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır"  sözündedir. Bağımsızlık ve egemenliğimizin, laikliğin, demokrasinin ve çağdaşlığın teminatı olan Cumhuriyet’e, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra daha da fazla sahip çıkacağız. Bu bilinç ve anlayışla çağdaş ve uygar Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu büyük bir coşku ile kutlayacağız.

Laik demokratik cumhuriyetimizi, düşüncesi ve anlayışı hür nesillerle ve ortak değerlerimizin etrafında kenetlenerek yaşatacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 94.yılını kutluyor, bize Cumhuriyet’i armağan eden başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e, kahramanca mücadele eden silah arkadaşlarına,  şehit  ve gazilerimize şükranlarımı sunarak, saygı ve rahmetle anıyorum.”

 

 

KDZ. EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI

HÜSEYİN UYSAL

 

“29 Ekim 1923, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Cumhuriyet, aziz Türk Milleti’nin her türlü imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla gösterdiği kahramanlığın eseri, birlik ve beraberlik içinde hareket edildiğinde olmaz denilenlerin başarabileceğinin en büyük ispatıdır.

 

İlçe halkımızı, 29 Ekim Pazar günü saat 18.00’de Bağlık Karakolu önünden başlayacak Cumhuriyet Yürüyüşü ile aynı gün, saat 12.15’te Atatürk Kültür Merkezi Osman Zeki Oral Sergi Salonu’nda açılacak olan ’16. Ekim geçidi’ adlı görsel sergiye davet ediyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, kahraman şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94.yılını kutluyorum.”


KDZ. EREĞLİ TSO BAŞKANI
YAŞAR TETİKER
 

Cumhuriyet Bayramının, Ulu Önder Atatürk'ün gösterdiği hedefe ulaşma azmini ve çabasını, ülkemizin aydınlık geleceği için kendisine siar edinmiş büyük Milletimize kutlu olmasını, ülkemize ve ulusumuza mutluluk ve başarılar getirmesini diliyorum. 

ÇAYCUMA TSO BAŞKANI

RIFAT SARSIK

 

Büyük milletimizin tarihinde en önemli başarılarından biri olan Cumhuriyetin 94. yılını kutluyoruz. Bu büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk’ü, O’nun kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi milletçe sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.

 

Türkiye Cumhuriyeti; ırk, dil, din, inanç, cinsiyet farkı gözetmeksizin her Türk vatandaşının ortak varlığıdır. Cumhuriyetimizin vazgeçilmezleri de din ve vicdan hürriyetini teminat altına alan laiklik, yurttaşların fikirlerini serbestçe ifade etmelerini ve yönetime katılmalarını sağlayan demokrasi; adaleti teminat altına alan hukuk devleti olmasıdır.

 

Türkiye Cumhuriyeti, ortak tarih, kader ve amaç birliği ile vatandaşlık kimliği ilkelerine dayanır. Türk insanı Cumhuriyet sayesinde “teba” olmaktan çıkıp vatandaş haline gelmiş, devletin tek ve gerçek sahibi olmuştur.

 

Milletimiz sevinçte, kederde, zor günde ortak kader anlayışına sahip çıkmıştır. Cumhuriyet, milletimizin doğulusuyla, batılısıyla, kuzeylisiyle, güneylisiyle kadın-erkek, yaşlı-genç demeden, kan ve gözyaşlarıyla yazdığı eşsiz bir destandır. Cumhuriyet eşitlik, özgürlük ve uygarlıktır. İnsanlık onurunu her şeyin üstünde tutmaktır.

 

Ülkemizin terör ve doğal afet nedeniyle üzüntülü günler geçirdiği şu günleri cumhuriyetimizin etrafında hep beraber el ele kenetlenerek, bölünmez bütünlüğümüze, demokrasimize, Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkarak atlatacağız. İstediğimiz; barıştır, birlik ve beraberliktir, bölünmez bütünlüğümüzün muhafazasıdır.

 

Çağdaş, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu; yüce Türk milletinin geçmişten geleceğe en değerli ışık kaynağı, eşi bulunmaz kahraman, büyük asker ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda yürümeye devam edeceğiz.

 

Doksan dört yıldır geçmişimizle aydınlık yarınlarımız arasındaki en önemli köprü olan Cumhuriyet, bizi daha nice bin yıllara taşıyacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle herkesin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor; sevgi, saygılarımla en iyi dileklerimi sunuyorum.

 

CHP KDZ. EREĞLİ İLÇE BAŞKANI

SERTAN OCAKÇI

94 yıl önce bugün milletimiz Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının önderliğinde dünya tarihinde eşi ve benzeri olmayan ve mazlum milletlere yol gösteren büyük bir destan yazmıştır.

Hemen her aileden en az bir ferdin şehadetiyle kurulan ve Atatürk‘ün en büyük eserim dediği bu devlet, onu kuran halkın idaresine emanet edildi. Türkiye Cumhuriyeti, etnik kökeni, inancı, yaşama biçimi ne olursa olsun ülkede yaşayan herkesi vatandaşı bildi.

Tüm vatandaşlarına eşit haklar verdi ve onların devletine, milletine, bayrağına, vatanına, cumhuriyetin değerlerine sadakatle bağlı olmasını istedi.

Milletimiz her tür zorluklara göğüs gererek, kahramanca mücadele etmiş ve emperyalist kuşatmayı kaldırarak Cumhuriyeti kurmuş ve gelecek kuşaklara emanet etmiştir.

Cumhuriyet; ümmetçilik yerine ulusçuluğu, kulluk yerine yurttaşlığı, kişi iktidarı yerine ulus iradesini, bağnazlık yerine çağdaşlığı temsil eden bir rejimdir.

Cumhuriyet, egemenliğin kayıtsız, şartsız milletin olduğu yeni yönetim biçimi olarak Türkiye Cumhuriyeti’ne yurttaşlık bağı ile bağlı olan herkese birey olma hakkını vermiş ve sorumluluğunu yüklemiştir.

Ayrışma, kutuplaşma ve Cumhuriyet değerlerinden, Atatürk ilke ve devrimlerinden, laik demokratik sosyal devlet ilkesinden uzaklaşmak içte ve dışta sorunlarımızın daha büyümesine neden olacak terör, savaş, göç ve güvenlik günlük sorunlarımızın bir parçası haline getirecektir.

Bizler, Cumhuriyetin 94.yılında tüm zorluklara, engellere, iç ve dış düşmanlara rağmen Türkiye Cumhuriyetini aydınlık geleceğe taşıma yolunda ödünsüz ve korkusuz mücadeleye edip emanet ettikleri bayramların koruyucusu olmaya ve bu bayramların gururunu yaşamaya devam edeceğiz.

Bu duygularla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını büyük bir coşku ve onurla kutluyor, saygılar sunuyorum. 

TÜRK METAL SENDİKASI

KDZ. EREĞLİ ŞUBE BAŞKANI

METİN ERCAN

Türk Milletinin, varlığını devam ettirmesinde dönüm noktası olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yılını, aynı coşku ve heyecanla kutluyoruz.

 

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, üstün dehası sayesinde kazanılan Kurtuluş Savaşı ardından, 29 Ekim 1923’de, dünyada en iyi yönetim şekli olarak kabul edilen Cumhuriyet’in temellerini atarak, egemen ve bağımsız şekilde yaşamımızı sürdürmemizi sağlamıştır.

 

Bu duygularla; İlelebet yaşacak ve yaşatacağımız Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Büyük Önder Atatürk başta olmak üzere, vatan uğruna şehit düşen askerlerimizi bir kez daha minnetle anıyor, huzurlarında saygı ile eğiliyoruz. Cumhuriyet Bayramımız Kutlu olsun.

 

 

BEÜ REKTÖR VEKİLİ

PROF. DR.  ALİ AZAR

 

Milletimizin, vatanını düşman işgalinden kurtarmak için verdiği emsalsiz mücadelenin ardından ulaştığı zaferin taçlandırıldığı 29 Ekim 1923‘te ilan edilen Cumhuriyetimizin 94. Kuruluş yıldönümü coşkusunu ve heyecanını yaşamaktayız.

Cumhuriyet, demokrasinin getirdiği tüm değerleri ve milli egemenlik iradesini millete teslim etmektedir. Milli irade, Cumhuriyeti koruyacak, yaşatacak ve güçlendirecek en büyük unsurdur. Ülkemizin sahip olduğu gücün arttırılması, geliştirilmesi ve hedeflenenin de üzerinde bir seviyeye ulaştırılması en yüce görevimizdir. Gerekirse mücadele ederek, gerekirse fedakarlık yaparak, azmimiz ve inancımızla her ne olursa olsun milli birliğimizden ve beraberliğimizden taviz vermeden bu kutsal görevi yerine getirmeliyiz. Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde mücadele verdiği ve özgürlüğüne, demokrasisine, hükümetine ve devletine sahip çıkarak kurtuluş destanının yeniden yazıldığı ülkemizi, muasır medeniyetlerin ötesine taşımak ve çağdaş dünya devletleri içinde hak ettiği saygın konuma yükseltmek bizlerin en temel görevidir.

Daha güçlü, daha huzurlu Türkiye’yi elbirliği ve gönül birliği ile inşa edebilmek için bizlere düşen en önemli görev; Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, tüm bunların sağlanması için fedakarlıkta bulunmaktır.

Bu duygularla, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyor. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıl dönümünü kutluyorum.

 

 


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
muhittin sürmene 13 ay önce

Basın yoluyla kutlamak yerine,mensubu olduğunuz kitleleri yurttaşların bayram kutlamalarına,fener alayına katılmalarını sağlayın,dökün insanları sokağa sayın idareciler,başkanlar,vekiller.Yoksa sokaktan geçen 20,30 kişi ile bayram kutlu olmaz olsa olsa hüsran olur..

banner251

banner185