Bu haber kez okundu.

MEDYA TERÖRÜ TETİKLİYOR

Emekli Albay Erdal Sarızeybek, hükümetin izlediği yanlış politikaların ve medyanın Abdullah Öcalan’la ilgili haberlerinin terörü tetiklediğini, sempatizanları militanlaştırdığını söyledi. Sarızeybek, terörü bugünkü iktidarın yönettiğini belirterek; “Başbakan Erdoğan’ın siyaseti Yahudi siyasetidir.” dedi.    

 

Kilimli’de düzenlenen “Türkiye Nereye Gidiyor” konulu konferans için Zonguldak’a gelen Emekli Albay Erdal Sarızeybek, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Sekreter Yardımcısı Erol Sarıal ve Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas ile birlikte Karaelmas Gazeteciler Derneği’ni ziyaret etti. Sarızeybek, ve Sarıal, gazeteciler ile uzun süre sohbet etti.

 

Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da cevaplayan Sarızeybek, PKK’nın arkasında Yahudi ve İsrail lobisinin olduğunu ifade etti. Daha önce yabancı bir dergide de yayınlanan belgenin gündeme getirilmesinin ardından internet sitelerinden de kaldırıldığını belirten Sarızeybek; “Elimizde 1982 yılında bir dergide de yer alan İsrail güvenlik planı var. Bu plan, 1948 yılında kurulan İsrail’in, çevresindeki Müslüman coğrafyasının birleşmesi ihtimaline karşı yapılmış. Çünkü Müslüman coğrafyasının birleşmesi halinde, İsrail tarihten silinir. Bu nedenle etnik köken ve dini mezhepte parçalanmayı öngören bir Yahudi planı hazırladılar. Irak üçe parçalanmalıdır. Yahudi planı ve yöntemi ile Irak parçalanıyor. Karşımızda sadece Barzani terör örgütü yok. İsrail var. Çevresindeki Arap ve Müslüman devletlerine karşı, Arap olmayan Yahudi Kürdistan devletini kurmak istiyor. Bu devletin bir ilanı eksik. Kendi paralarını bastılar, bayrakları var. Bir de ordusu yok. Şimdi Barzani ağır silahlar satın alıyor” dedi.

 

ABD, İsrail ve AB ülkelerinin istediklerinin farklı olmasına rağmen yöntemlerinin aynı olduğunu ifade eden Sarızeybek, şöyle devam etti:

 

“ABD’nin hedefi farklı. Petrol ve enerji kaynaklarını istiyor. Büyük Ortadoğu Projesi(BOP) gündeme geliyor. BOP projesi; Türkiye, İran, Irak, Suriye’yi hedef alıyor. BOP’un haritası Yahudi planına göre çizilmiş. Kurtuluş savaşını ise Avrupa Birliği üyeleri olan ülkelere karşı yaptık. 1927 yılında Sevr haritasını sunmadılar mı? Amacı Anadolu’nun Asya ile bağlantısını kesmek, kalan toprakları da geri almaktı. Türkiye PKK saldırı altında değil. İsrail, ABD ve AB tarafından oluşturulan ortak yapılanmanın saldırısı altındadır. Bu da savaş nedenidir. Bu yapıyı bitirmeden, dağdaki teröristi bitiremezsiniz. Çünkü bu yapı dağa adam çıkartıyor.”

 

İDAM GERİ GETİRİLMELİ

 

MHP’nin gündeme getirdiği idamın geri getirilmesi yönündeki öneriyi de doğru bulmadığını belirten Sarızeybek, İmralı’da bulunan terörist başının hakkında verilen ağırlaştırılmış hapis cezasının uygulanmasının yeterli olacağını ifade etti.

 

Sarızeybek, “İmralı’da yatan hain, katil hakkında verilen müebbet ağırlaştırılmış, hapis cezasının gereklerini yerini getirelim yeter. Hücresinde, dışarıyla irtibat kurmasını önleyelim, adını bile anmayalım. Bir gün zaten ölür, gider. Tarih bile adını unutur gider. Yoksa böyle söylemlerle, kahraman yaparız” diye konuştu.

 

ONE MİNUTE VE GAZZE ÇIKIŞLARI

 

Başbakan Erdoğan’ın ‘one minute’ ve Gazze çıkışlarının da sorulduğu Sarızeybek, Başbakan Erdoğan’ın siyaset yapmak amacıyla bu çıkışları kasıtlı olarak gündeme getirdiğini ileri sürdü. Başbakan Erdoğan ile İsrail siyasetinin aynı yöntemle yapıldığını iddia eden Sarızeybek, “Bu siyaset bizim siyasetimiz değil. Bu siyaset, İsrail’in siyaseti. Başbakan Erdoğan’ın Yahudi üstün hizmet madalyası var. Samimiyse, o zaman çıkarsın madalyayı, geri versin. One minute ile diploması olmuyor. Gazze tam bir trajedi. Bile bile Gazze’ye gönderildiler. Giderken sahip çıkılmadığı gibi öldükten sonra da sahip çıkılmadı. Sadece üzerinden siyaset yapıyor. Erdoğan’ın siyaseti ayrıştırma siyasetidir, Yahudi siyasetidir. Gerçeği görmek zorundayız. Bu tür çıkışlar, halkın gözünü köreltmek, gerçeği göstermemek içindir. Sözde Ulusal basın da, halkın gözünü kapatıyor. Kanallarda sabahtan akşama kadar, yemek ve evlenme programlarını izliyoruz. Şuanda Yerel basın, sözde Ulusal medyanın da önüne geçti” cevabını verdi.

 

TERÖRÜ YÖNETEN İKTİDARDI

 

Sarızeybek, profesyonel ekiplerin terörle mücadelesi konusundaki sorulara ise teröre halk tabanını Çiller siyasetinin hazırladığı, Başbakan Erdoğan siyasetinin ise halkla buluşmayı sağladığını söyledi. Terörü iktidarın yönettiğini savunan Sarızeybek, “Ordunun profesyonelleşmesi gibi söylemlerin hepsi, demokrasi ve insan hakları laflarıdır. Gerçeği göstermemek içindir. Terörü yöneten siyasettir. Terörü yöneten siyaset ise bugünkü iktidardır. PKK’ya halk tabanı hazırlayan Çiller siyasetidir. Halkla buluşturan Erdoğan siyasetidir” diye konuştu.

Yaşananlara işadamlarının, sivil toplum örgütlerinin, üniversitelerin ve sendikaların herhangi bir ses çıkarmadığını ifade eden Sarızeybek, halkın tepki göstermek istediğini fakat harekete geçirecek, kişilerin bulunmadığını ifade etti. Hareketi başlatacak insanların ise Ergenekon davası adı altında Silivri cezaevinde tutulduğunu belirten Sarızeybek, siyasi parti yönetici ve üyelerinden de yaşananların anlatılmasını istedi. 

 

AŞAMALI ÇÖZÜM ÖNERİSİ

 

Sarızeybek, terörü bitirmek ve halkın desteğini PKK’dan çekmesini sağlamak amacıyla 5 aşamalı çözüm önerisi sundu. Sarızeybek, her aşamasında Diyarbakır’a gitmeyi öngören çözüm önerisinin ilk dört aşamasını şöyle anlattı;

 

“Terörü bitirmek için alın yanınıza, İçişleri Bakanını, Ordu ve Emniyet yetkililerini. Gerekli tedbirleri aldıktan sonra halka hitaben, ‘Ben devletim. Otoritemin üzerine otorite tanımam. Otoritemi tanımayanın, yasalarla ayağını kırarım’ deyin. Sonra Şemdinli’de yaşayan insanlar da biliyor. 2 saat ötede terör kampı var. Bu kampı ve tüm kampları yok edeceksiniz, tarihten sileceksiniz. Halk şaşıracak. Tekrar gidip, Diyarbakır’a, ‘Yaralarınızı saracağız.  Kaybettiğiniz koyuna, kuzuya kavuşacaksınız’ diyeceksiniz. Halk biraz daha şaşıracak. Bu hem terörle mücadele, hem de sosyal devletin gereğidir. Dışarıdan tonlarca et ithal edileceğine, bu sistemi geliştir. Hem de en iyi ekonomik tedbir olur. Tekrar gidin Diyarbakır’a, yine ‘ben devletim ‘ deyin. Bu sefer sana halk ‘Eğer devletsen, Avrupa’da, terör cirit atıyor. Finansal destek sağlanıyor. Avrupa her türlü desteği veriyor. Buralardaki terörü, kaynağını ve her türlü uzantısını önleyin’ diyecek. Sende diplomasini işleteceksin. Yayın organlarını kapattırıp, finans kaynaklarını, hesaplarını donduracaksın. Örgütün yöneticilerini ve üst düzey insanlarını da isteyeceksin. Onlar vermezse, siz gidin alın. Sonra tekrar gelin Diyarbakır’a, devlet olduğunuzu yineleyin. Bu kez de, “Göçler var. Bu sorunu çözün’ diyecekler. Bu göçlerin yarısı PKK, yarısı da mafyanın eline geçmiş. İstanbul’daki eylemleri kimler yapıyor zannediyorsunuz. Bu insanların sorunlarını çözeceksiniz. Her şeyi sorun ama çözeceksiniz. Böylece PKK’nın elindeki halk tabanını da ele geçirmiş olursunuz.”

 

Çözümün son aşamasında ise Doğudaki toprakların, bölge insanına dağıtmasını isteyen Sarızeybek, toprakların işlenmesi halinde ise birlik ve beraberliğin sağlanacağını, hem de bölgede barış ve kardeşliği sağlayacağını iddia etti.

 

 


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner251

banner185