Bu haber kez okundu.

MELİS TİMUR CHP’DEN  ADAY ADAYI OLDU

 

Demokratik Sol Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Mustafa Timur’un 21 yaşındaki kızı Melis Tumer, CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili aday adaylığına başvurunu yaptıktan sonra  "Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir." Başlıklı bir açıklama gönderdi.

 

Melis Timer sözlerine “Çok kıymetli milletim,Sözlerime, ülkemizin ışığı, eşsiz liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, biz Türk Gençliği'ne en kutsal görevimizi tevdi ettiği bu veciz sözüyle başlıyor ve hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” Diyerek başladı ve şöyle devam etti:

 

PSİKOLOJİ ÖĞRENCİ

 

Ben Melis Timur. 1997 yılında, ülkemizin gözbebeği kentlerinden biri olan; Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk vilayeti Zonguldak'ın en büyük ilçesi Karadeniz Ereğli'de dünyaya geldim.  İlk ve ortaöğretimimi Karadeniz Ereğli'de tamamladıktan sonra İstanbul Işık üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde tahsil hayatımı sürdürdüm. Halen bu bölümde 2.sınıf öğrenciyim. Ortaöğretim hayatımda resim sanatı ile de yakından ilgilenen ve ilk sergisine 14 yaşında imza atan bir öğrenci olarak yağlı boya resim sanatında kişisel ve karma sergiler gerçekleştirdim. Bunun yanında da çeşitli yerel gazetelerde köşe yazarlığı yaptım ve toplumsal konulardaki görüşlerimi memleketimin okurlarıyla paylaştım. Diğer yandan, kısa adı PÖMYAP olan Psikoloji Öğrencileri Meslek Yasası Platformu'nda editör olarak görev yapmaktayım. Yine kısa adı TPÖÇG olan Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu'nun da üyesiyim. Absürt Tiyatro Metni Yazarlığı da yapmakta, Uluslararası Yoga Eğitmenliği eğitimi almakta, diğer yandan da çeşitli meditasyon eğitimleri vermekteyim. Kendisine ait kütüphanesi olan Türk gençlerinden biriyim.

 

TARİHİ KRİTİK BİR EŞİK

 

Aziz milletim,

Sadece siyasi partilerin istikbâli için değil, hepimizin geleceği için büyük önem arz eden 24 Haziran Erken Genel Seçimleri'nde, sözlerimin başında da vurguladığım gibi, özellikle biz gençlerin rehberi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten aldığım emirle ve O'nun ülkemizin gençlerine olan güveninden de cesaret alarak İstanbul 1. Bölge'den milletvekili aday adaylığı başvurumu yaptım. 

 

Her birimiz çok iyi bilmekteyiz ki, 24 Haziran Erken Seçimleri ülkemiz için tarihî ve kritik bir eşiktir.

 

ATATÜRK’ÜN YAKTIĞI IŞIK

 

Son yıllarda, özellikle Cumhuriyetimizin temel değerlerine ve yapı taşlarına karşı sergilenmek istenen saldırılar da göstermektedir ki, bu seçim sürecinde en temel görev, Atatürk'ün, aziz milletimiz ve vatanımız için ayrı ve müstesna bir ödev verdiği biz gençlere düşmektedir. Bu noktadan bakıldığında, Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun ve Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce'nin de, Ata'mızın bu ödevine gösterdikleri hassasiyet ve bizlerin önünü açan yaklaşımları cesaretimizi arttırmaktır. İnancım odur ki 24 Haziran Erken Genel Seçimleri, Atatürk'ün yaktığı ışıkla ve O'nun çizdiği yolda yürümeye and içmiş gençlerin damgasını taşıyan bir seçim olacaktır.

 

BAŞIMIZ DİK

 

Hiç kuşku yoktur ki,  24 Haziran'da, cumhuriyetle beraber biz gençlerin yarınlarını da oylayacağız. Böyle önemli bir seçimde, kendi gençliğimiz başta olmak üzere milletimizin geleceğini oylamadan önce, değerli ve deneyimli siyaset adamlarımızın, Atatürk Cumhuriyeti'ni ilelebet koruma görevini şiar edinmiş CHP'nin saygın dava adamlarının da destekleriyle biz gençler de bu kutlu yürüyüşe onurla ve başımız dik şekilde çıkıyoruz.

 

TEK ÇIKAR YOL CHP’YE SIĞINMAKTIR

 

Aziz milletim,

Unutmayınız ki bizlerin birinci görevi; Türk bağımsızlığını ,Türkiye Cumhuriyetini, sonsuza kadar korumak ve savunmaktır. Özellikle, yüce önderimizin 1927 ve 1933'te altını kalın çizgilerle belirttiği gibi, hile ve zorbalıklarla bütün kaleleri işgal edilmek istenen; yurt içinde ve dışında kirli emeller peşinde koşan cumhuriyet düşmanlarının açıkça ortaya çıkıp bu kirli emellerini gerçekleştirmek için uğraştığı günümüzde, Türkiye'nin tek çıkar yolu Cumhuriyet'e ve Cumhuriyet Halk Partisi'ne sığınmaktır. Zira, geçmişi şeref dolu bu aziz millet çok iyi bilmektedir ki, içte ve dıştaki düşmanlar bir tarafa, o düşmanlara karşı bütünlük içinde mücadele etmesi gerekenler, bu bütünlüğü sağlamak yerine, aziz milletimizi bloklara ayırmış; bizden olanlar-bizden olmayanlar ikiliği ile, Türk tarihinin bugüne kadar görülmemiş toplumsal ayrımcılığına imza atmışlardır. Üzülerek görmekteyiz ki, ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de yıllar önce vurguladığı gibi, yaşanan tüm olumsuzluklara, ülkemiz üzerinde kirli emperyalist emellerini hayata geçirmek isteyen unsurlara karşı, iktidara sahip olanlar gaflet uykusu ve ihanet içindedirler. İktidar sahipleri, kişisel amaç ve gayelerini gerçekleştirme kaygısı içine düşmüşlerdir. Bizler ise bu bloklaştırma kaygıları içinde tarafımızı ilk belirleyenlerden olduk. Çünkü bizim tarafımız tam bağımsız Türkiye, tam bağımsız Cumhuriyet, tam bağımsız gelecektir. Bizim tarafımız hak, hukuk ve adalettir. Bizim tarafımız Atatürk'tür.

 

BİR KEZ DAHA ATATÜRK KAZANMIŞTIR

 

Aziz milletim,

Bugün yaşamak zorunda bırakıldığımız ne varsa, tüm bunları Cumhuriyet'i kurduğu gün bile görüp bizleri o günlerde uyaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ortaya koyduğu bu önsezi, O'nun ne kadar büyük bir siyaset adamı ve dahi olduğunu kanıtlamıştır. Aramızdan ayrılışının üzerinden geçen uzun yıllara rağmen, O'nun Cumhuriyet'i armağan ettiği aziz milletimizin yine ve bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e sığınması şu gerçeği gözler önüne sermiştir: Bugün, bir kez daha Atatürk kazanmıştır.

 

BİZ CUMHURİYET ÇOCUKLARI

 

Şimdi ise önemli olan, bir kez daha Atatürk'ün kazandığı ayan beyan ortaya çıkan bu mücadelede, aziz Türk Milleti'nin de kazanmasını sağlamak, bunun için gereken her türlü mücadeleyi ortaya koymaktır. Milletin kazanması için Cumhuriyet'in, Cumhuriyet'in kazanması için de öncelikle Cumhuriyet'in yılmaz bekçisi olan CHP'nin ve biz cumhuriyet çocuklarının kazanması gerekmektedir.

 

BOYNUMUN BORCU

 

Açık yüreklilikle söylemek isterim ki, Atatürk'ün vatanı emanet ettiği Türk gençliğine,en az Atatürk kadar güvenen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce de, bu yolda bana ve tüm genç aday adayı arkadaşlarımıza cesaret ve güven aşılamışlardır, Değerli iki büyüğümüz başta olmak üzere partimizin tüm üst düzey yöneticileri ile biz Türk gençlerine güvenen CHP'lilere teşekkürlerimi sunmak boynumun borcudur.

 

BEYNİMİZE MIH GİBİ ÇAKTIĞIMIZ GAZİ MUSTAFA KEMAL’İN GENÇLERİ OLARAK

 

Aziz milletim,

Şunu çok iyi bilmenizi isterim ki, Atatürk'ün bir kez daha kazandığı bugün, Türk gençliği de kazanacaktır, cumhuriyet de kazanacaktır. Biz, gençliğe hitabında belirttiği tüm ödev ve sorumlulukları beynimize mıh gibi çaktığımız Gazi Mustafa Kemal'in gençleri olarak, teslim aldığımız bayrağı başımız dik ve onurla daha da ilerilere taşıyacağız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin tüm fertlerini sevgi ve saygıyla selamlıyor; 24 Haziran Erken Genel Seçimleri ve  Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nde sizleri vatana, bayrağa ve Cumhuriyet'e oylarınızla sahip çıkmaya davet ediyorum.

 Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Deniz 1 yıl önce

Hayırlı olsun gençleri görmek çok güzel

Avatar
Ereğlili 1 yıl önce

Dsp linin kizi chp de basligi Onder gazetesine yakışmamiş genç kizimiz sol bir partiden özgüveni ve cesaretiyle aday olmuş bence desteklemek gerekir. Ülkede demokrasi var sonuçta

Avatar
Zeynep 1 yıl önce

Melis utku kolejinde liseden arkadaşım çok mert , cesaretli ve dürüst bir kişidir. Yolun açık olsun arkadaşım seviyorum seniz

Avatar
Nesrin 1 yıl önce

Çıktığın bu yolda başarı seni bekliyor. Hayırlı uğurlu olsun

Avatar
emo 1 yıl önce

atatürkün ışığını CHP söndürdü atarük Bağımsızlık Bnm karaekterimdir dedi ama şimdiki CHP ülkesini türkiye düşmanlarına şikayet ediyor devletin sırlarını gazteciler vasıtasıyla ifşa ediyorlar ondan sonra ülkede demokrasi yok diye zırıldanıyorlar CHP atatürkten sonra zulüm partisi olmuş yoklukların zulümlerin baş mümessilidir

Avatar
Hanife sarı 1 yıl önce

Apartmanımızda böyle cesaretli yürekli bir genç adayımız destekliyoruz Melisle gurur duyuyoruz

Avatar
Hanife sarı 1 yıl önce

Apartmanımızdan böyle genç yürekli bir adayımız olduğu için gurur duyuyoruz ve sonuna kadar destekliyoruz başarılar Melis

Avatar
yenimahalleli 1 yıl önce

Yenimahallemizdeki genç yetenek yolun açık olsun, sana her şey yakışır.

banner185