Bu haber kez okundu.

MİLLETVEKİLLERİNDEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, Ereğli'deki cami yapımı ile ilgili sürecin belediye başkanının, "ben buraya yaptırmam" sözü ile başka bir noktaya geldiğini, Ereğli'ye eğitim kampüsü noktasında projenin hazırlandığını, gelecek fakültelerin belirlendiğini söyledi. Ereğli-Devrek karayolunun da 2023 yılı içerisinde tamamlanacağını müjdeledi. 


AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar, AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanlığını ziyaret ederek gündeme ilişkin konularda açıklamalarda bulundular.

"VEKİLLERİMİZ İLE İSTİŞARE İÇERİSİNDEYİZ"
AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, milletvekillerine "hoşgeldiniz" diyerek başladığı konuşmaında, "Bölgemizde vekillerimizi ağırlıyoruz. İnşallah Ereğli'de gerek köylerimizi gerek mahallelerimizi ziyaret noktasında sorunların tespiti ve çözülmesi noktasında vekillerimiz ile istişareler içerisinde bulunacağız. Ereğli'nin sorunları için vekillerimiz ile istişare içerisindeyiz. Ereğli'nin önemli sorunları var, bu sorunları giderme noktasında vekillerimiz ile görüşme halindeyiz. Bu noktada devamlı bir şekilde taleplerimiz bulunmaktadır, onlar da çözme noktasında ellerinden geleni yapıyorlar. Kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

EREĞLİ'Yİ 4 KOLDAN SARARAK
AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu da konuşmasında şunları söyledi: "Ereğli'yi dört koldan sararak, sorunlar ve çözüm noktasında İlçe Başkanımız Saffet Bozkurt gayret içerisinde. Çok güzel hizmetler için yarıştığının birebir şahitlerindeniz. Bu heyecanımız, azmimiz, 2023 seçimlerimiz, 2024 yerel seçimlerimiz devam edeceğine inanıyoruz. Devamlı bu bölgede olan gerekli kurum ve kuruluşlarla görüşerek Ereğli'yi bir tık daha nereye taşıyabiliriz diye çalışan vekilleriz. Elimizden gelen gayreti hep birlikte göstermeye çalışıyoruz. İnşallah güzel günler Ereğli'yi bekliyor, bunu belirtmek isterim. Pandemi sadece ülkemizi değil dünyayı saran bir vaka olarak önümüze çıktı. Bu nedenle biraz uzak kaldık, vakalar azaldıkça daha birlikte olacağız. Ülke ve dünyanın geçtiği süreçte Türkiye'de etkilendi. Halkımızın ve devletimizin dirayeti ile güçlü bir şekilde durarak yolumuza devam ediyoruz. 20 yıldır AK Parti iktidarındayız ve ülkemizi nereden nereye getirdiğimizi burada konuşabiliriz ama zamanımız yetmez. Bir başlasak birileri bunu unutmuştur, hatırlatmak bizlere düşer ve hatırlatmamız gerekiyor. Gerçekten CHP ve yandaşları öyle bir yalan politikalarına artık kendilerini kaptırmışlar ki halkımızın gerçekten aklı ile oynar hale gelmişlerdir. 

"AKLI İLE DALGA GEÇMEYİN"
Bu memlekette AK Parti iktidarı öncesi ve sonrası olarak ayırırsak nereden nereye geldiğimiz sorusunda vatandaşımızın aklı ile dalga geçmesinler. Bu memleket neler gördü. Ülkemizin ciğerleri yanarken orman yangınları olurken canlar yanarken bunu bile siyasete malzeme yapanlar var. El insaf demek lazım. Devletimizin her kurumu canla başla çalışırken televizyona çıkan muhalefet bundan bir siyasi rant elde edebilir miyim diye uğraşıyor. Bunu bir terör örgütü yaptıysa onlara Allah belasını versin diyemiyor. Turizm bölgelerinde özellikle bu ülkeye deniz anlamında getirisi olan yerlerde yangınlar oluşturuluyor. Hem ekonomimize darbe vurmak istiyorlar hem de ciğerlerimizi mahvetmek istiyorlar. 2023 inşallah tekrar onlara ders verdiğimiz bir tarih olacak. 2024'de Ereğli'de yeniden AK Parti'nin bayrağını dalgalandıracak yıl olacak. Birlik ve beraberlik içerisinde olalım"

KOVİD, SALGIN, AFET...
AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar da konuşmasında, şunları söyledi: "Pandemi sürecinden sonra meclisin tatile girmesiyle kendi seçim bölgelerimizde birlikte olmak için program organize ettik. Devrek, Çaycuma, Gökçebey, Alaplı ilçelerimizi dolaştık, Ereğli'deyiz. Yaklaşık 1,5 yıldır ne teşkilatlarımızla ne ailelerimizle bir araya gelemedik pandemiden ötürü. Sadece ülkemizi değil tüm dünyayı saran kovid salgını ve doğal afetlerle boğuşmak zorundayız. Yaşanan süreçler sıradan bir süreç değil. İnanan insanların düşünmesi gereken bir süreçtir. Almanya bile alt yapısı sağlam ülkede sel felaketi yaşandı. Belçika'da sel felaketinde vatandaşlarını kaybetti. Bu yaşananlar normal süreç değil anormal süreçlerdir. Toplumun insanlığın hazır olması gerekiyor. Ne yazık ki ülkemizde muhalefet yaşanan süreci siyasi malzeme yapıyor. Emin olun ki pandemi sürecinde her akşam günlük vakalar yayınlanıyor, sanki seçim sonuçları gibi muhalefet vaka sayısının artmasından mutlu oluyor. Böyle bir muhalefet var ülkemizde. Bugün sağlıkla yaşanan sürece destek vermesi gerekirken ülkenin gıpta ile baktığı sağlık sistemimizin güçlü alt yapısı ile bu süreçten iyi kurtulduğumuzu söylemelerine rağmen içimizdeki muhalefet ölü vaka sayısı artınca alkış tutan içeride ve dışarıdaki hainler var. Elbetteki 1,5 yıllık süreçte devletimizin kasasına 1 lira para girmemesine rağmen memur, işçi, emeklimizin herkesin parasını tıkır tıkır ödedi. Muhalefet bunu sürekli istismar etti, farklı yerlere çekmeye çalıştı. Yereldeki belediye başkanı çıkıp atıp tutup konuşuyor, lafın nereye gittiğini bile bilmiyor."

"DÜNYA BİR KAOSUN İÇERİSİNDE"
AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen'de konuşmasında şunları söyledi: "Biz bir hasret gidermek, pandemiden dolayı yapmamız gereken görevleri böyle olması gerektiği şekilde danışma toplantıları ile parti çalışmaları ile milletimiz, esnafımızla kucaklaşamadık. Sorunlarını dinleyemedik. Telefonla bu iletişimi kurabildik. Dünya bir kaosun içerisinde gidiyor. Bugün Amerika yanıyor, Avusturalya aylarca yandı. Ülkemizde son dönemlerde, depremler, sel felaketleri, depremler oldu. Geçmişteki tarihimizi hatırlayarak bu millet Osmanlının küllerinden gelip bir cumhuriyet kurmuştur, o cumhuriyet bugün 17 düvelle mücadale veriyor, o günde başardık bugün de başaracağız. Türkiye'nin felaketleri onların sevinci oluyor. Böyle birşey olabilir mi? Hepimiz bir geminin içerisindeyiz. Bu geminin batması kimin işine yarayacak. Çevremizdeki ülkeler bakın, Suriye, Irak, Libya diye devlet mi kaldı ortada. Sadece onlara yama olan onların emrinde olan onlara kaynaklarını nimetlerini sunan devletlerle işbirlikleri var. Suudi Arabistan, Arap Emirlikleri'dir bunlar. Onlar da biat etmeseler onlar da yok olup gidecekler, çünkü bunların gözü doymuyor, insanlıktan nasip almamışlardır. Hem içerideki hem dışarıdaki olan düşmanlarla mücadele etmek zorundayız. 

"YAPTIKLARIMIZI GÖRÜYORSUNUZ"
Birliğimizi gerçekten bugünlerde bundan sonra daha fazla muhafaza etmek zorundayız. Yaptıklarımızı görüyorsunuz, eksikliklerimiz yok mudur, eksiğimiz vardır. Yarışacağız, koşacağız, insanımızı mutlu edeceğiz. Sağlığından tutun enerjisine, eğitime, aklınıza gelebilecek herşeyde inanın cumhuriyet tarihinin en fazlasını yapan bir iktidar oldu. Fiziki anlamda bizi yenemiyorlar, savunma sanayimiz yüzde 70'in üzerine çıktı. Dünya ile yarışıyoruz artık. Bizi diz çöktürmek için ekonomiye yükleniyorlar. Dolar, euroyu arttırıyorlar o da para etmiyor. İnşallah 2023'de vaat ettiklerimizi tüm olumsuzluklara rağmen yapabilmek için çaba harcıyoruz. Biz diyoruz ki sakın ola bu dışarıda olan kargaşaya o toz dumana buluta hiç inanmayın. Topladığımız verginin yüzde 90'ını faize veriyorduk şimdi çok şükür yatırımlarımızı yapabiliyoruz, topladığımız vergilerin yüzde 80'i yatırımlara gidebiliyor, imkanlarımız daha önemli bir noktaya geldi. Pandeminin sıkıntısı yok mu, esnafımızda sıkıntı var mı var. Birlikte başaracağız, daha iyi olacağız"

"BELEDİYE BAŞKANI BEN ORAYA YAPTIRMAM DEDİ"
Toplantının son bölümünde ise gazetecilerin sorularına yanıt veren Polat Türkmen, cami yeri, eğitim kampüsü ve Ereğli-Devrek karayoluna ilişkin şunları söyledi: "Cami ile ilgili toplantı yaptık. Belediye Başkanları da içerisindeydi. Cumhurbaşkanımız camiden ziyade sadece ibadet edilen yerler anlamında değil de bir kültürümüzü yansıtan ve insanların, gençlerin bahçesi olan ve kültür yeri olan ibadethane olmasını arzu ediyor. Bu şekilde yerler olursa teşvik ediyor, olsun diyor, yapılsın diyor. Yoksa Cumhurbaşkanı yapacağız diye birşey yok, halk yapacak, hayır severler yapacak. Ereğli'den de böyle bir teklif geldi. Hüseyin Uysal döneminde vardı, olmadı, projesi bitmesine rağmen bitmedi. Halil Bey ile de görüştük, Valimiz vardı, CHP'liler de vardı. Ben oraya yaptırmam dedi, zaten benim seçim vaadim var, ben oraya cami falan yaptırmam söz verdim dedi, park bahçe falan yaptırmam dedi, ben kendime göre bilmem birşeyler yapacağım dedi. Belediye Başkanı böyle diyince bizim de yapacak bir şeyimiz yok. Bize yalandan denizi doldurun kenarda birşeyler yapın dedi. Böyle bir proje avan diye de asmış, bunlar doğru şeyler değil. Birisi ipe un serme vardır ya sen yapacaksan daha önce de projesi yapılmış olan altında da otoparkı olan hayır severler yapsın belediyeye versin dedik. Bunların hiçbirini kabul etmedi. Hayırseverler Ereğli'ye uygun bir yerler bulunursa Cumhurbaşkanımız arzu eder, seviyor. "

PROJESİ YAPILDI, HERŞEY HAZIR
"Üniversitemizin yeri herşeyi hazır, hayırseverler de hazır. Fakülteler de kuracağız, bir fakülte verilecek. İnşallah en kısa zamanda askeri güvenlik bölgesinden de çıkarıldı. Projesi yapıldı, fakülteler yapılsın, üniversite gerekliyse kurarız, her yerde kuruluyor burada da kurulur. İhtiyaç varsa ilerde kurulur biz bunu destekleriz. Zonguldak'ımızda 2 tane devlet üniversitesi olsun, özel üniversite olsun. Üniversiteleri devlet yapmıyor. Orayı biz aldık devletten oranın projeleri hazırlandı, şimdi bir kısım görüşmeler devam ediyor. Büyük şirketlerle diyelim. Hayır severler var. Onların bir kısmını yüklendiler. Son aşamaya geldi. Hangi fakültelerin geleceğinin ismini söylemeyelim. Doğru olan işlevi olan iyi olan fakülteler gelecek. Fen Bilimleri fakülteleri gelecek. Temellerini atacağız, inşallah."

DEVREK YOLU
"Devrek yolunu bakanımız ile görüştük. 2023 yılına Allah nasip ederse Devrek yolunu biz bitireceğiz. O vadi çok güzel bir vadidir, hayran olduğumuz bir vadidir. İnşallah bu yolu bitirince orada piknik yapacağız."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ASIM CAKIR 2 ay önce

DEVREK YOLU FAZLI ERDOGAN ILE BASLADI HALA INSALLAH MASALLAHLA DEVAM EDIYOR MILLET AC KARDESIM SIZ HALA CAMI YERI ILE UGRASIYORSUNUZ BIRAZ GERCEKLERI KONUSUN BIRAKIN BU UYUTMA POLITIKALARINI

Avatar
ahmet 2 ay önce

devrek yolu ne zaman bitecek

Avatar
Mustafa öztürk 2 ay önce

Ereğli Devrek yolunu asla bitirmezler buna inanmayın biz bunları her seçim öncesi çok duyduk

Avatar
Abdullah 2 ay önce

Cami yaptırmam diyenler elbette seçim günü halkın karşısına gelecekler. O zaman sandıkta cevap vereceğiz

Avatar
ereğlili vatandaş 2 ay önce

bunlar sadece hayal satarlar işte kanıtı adam diyorki o vadı çok güzel bir vadi hayran olduğumuz vadi orda piknik yapacağız ???? kardeşim milletin cebinde piknik sepeti alacak para mı bıraktınız siz şaka mısınız ? sizin bildiğiniz tek şey otobüsten millete çay fırlatmak o kadar

Avatar
İlker 2 ay önce

İlk cümlem yorum yazan Abdullah rumuzuna cami yaptırmam diyene oy vermeyeceksin posbıyık cami yaptırsam oy verecekmisin cami yapılınca ülke düzeliyor mu şu kafayı düzeltelim artık.
Gelelim çok çalışkan vekillerimize yıllardır Ereğli Devrek yolu yapılacak bu yol neden bitmiyor define gömü yatır falan yok herhalde insanların aklı ile alay etmeyin 4 koldan sardık diyorsunuz hangi anlamda sardık ekonomi siyaset rant ihale mi hizmet içinmi buradan gözüken hizmet ortada yok ortada AKP de yok sadece Sn Rte nin kişisel siyasi manevraları var son zamanlarda uygulanan siyasi hatalar rte nin güvenirliğini yitirdiği görülüyor AKP nin Ereğli Zonguldak değil ülkeye vereceği birşey kalmadı.