Bu haber kez okundu.

MÜFETTİŞ HABERİ ÖDÜL GETİRDİ

*Türkiye Gazeteciler Cemiyeti  ile Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün ayrı ayrı açtıkları yerel basın yarışmalarında daha önce SEKİZ  ÖDÜLÜ  bulunan Gazeteniz Önder,  DOKUZUNCU ÖDÜLÜ de kazanarak Türkiye'nin ilk 10'u arasındaki yerini korudu.

*Gazeteniz Önder'in Sorumlu Müdürü ve Anadolu Ajansı Ereğli Muhabiri Mustafa Kemal Bektaş,  TGC ile Konrad Adenauver Vakfı'nın birlikte düzenledikleri Yerel Basın Ödülleri-2012 yarışmasında FİLM GİBİ OLAY başlıklı haberiyle birincilik kazandı.

*Kendisini  MEB müfettişi olarak tanıtarak Kdz. Ereğli'de okul müdürlerini toplayan, bir dizi kararlar alıp uygulatan, Turgut reis İlköğretim Okulunu da 'Pilot okul' seçerek onarımını yaptıran  Özlem Kural'ın müfettiş olmadığı  Bektaş'ın  haberiyle ortaya çıkarılmıştı.

*TGC v e BYEGM'nün açtığı yarışmalarda 4 ödülü bulunan Mustafa Kemal Bektaş, 5. Ödülünü 4 Nisan'da Ankara'da yapılacak olan  törenle teslim alacak.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ile Konrad Adenauer Stiftung'un, 15 yıldır birlikte düzenlediği Yerel Medya Ödülleri'ni kazananlar açıklandı. 8 Mart 2013 tarihinde toplanan juri  Gazeteniz Önder'in Sorumlu Müdürü Mustafa Kemal Bektaş'ın Film Gibi Olay başlıklı haberini 'Haber dalında' birinciliğe layık buldu. Bektaş'ın elde ettiği bu başarı  Önder Gazetesi'ne de ulusal düzeyde 9. Ödülü getirdi.

1 Ekim 2012 tarihinde Film Gibi Olay başlığıyla yayımlanan Mustafa Kemal Bektaş'ın haberinde; Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gelen Özlem Kural ismindeki kadının, kendini müfettiş olarak tanıtıp okul müdürlerini de toplayarak eğitim ile ilgili bir dizi kararlar aldığı öne sürüldü. Aynı haberde, kadın müfettişin Turgut Reis ilk ve orta okulunun pilot okul seçtiği ve  onarım kararını verip  çalışmaları da başlattığı belirtildi. Kdz. Ereğli'de ikamet eden Özlem Kural'ın gerçekte müfettiş olmadığının da açıklandığı bu haber;  önce ilçede, ardından da yaygın düzeyde gündeme oturunca, konu adli ve idari soruşturma kapsamına alındı. MEB ve Zonguldak MEB müfettişlerinin konuya el koymasıyla başlayan soruşturma sonucunda, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Turgut Reis İlk ve Orta okulunda bazı yöneticiler görevden alındı.

Mustafa Kemal Bektaş sahte müfettiş olayını gündeme taşıyan ve daha sonra da fikri takip ilkesiyle devamını getirdiği diğer haberlerinde, olayın tüm taraflarını konuşturup görüşlerini de objektif bir biçimde yayımlayarak habercilik görevini yerine getirmenin mutluluğunu bir kez daha ödül kazanarak yaşadı.

TGC'DEN YARIŞMA AÇIKLAMASI

TGC ve KAS işbirliği ile düzenleniyor Yerel Medya 2012 Ödülleri'ni kazananlar belli oldu

Yerel medyayı desteklemeyi sürdüren TGC'nin KAS ile birlikte düzenlediği ödüllerle yerel basının en iyileri belirlendi. Ödüller Ankara'da 4 Nisan Perşembe akşamı düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Bu yıl haber dalında Zonguldak Ereğli Önder Gazetesi'nden Mustafa Kemal Bektaş, fotoğraf dalında Trabzon'da yayınlanan Günebakış Gazetesi'nden Şükrü Üçüncü ve sayfa düzeni dalında Konya'da yayınlanan Yenigün Gazetesi'nden Onur Kalkan ödüle değer görüldü.

Mersin İmece Gazetesi'nden Abidin Yağmur'un Valiliğe Göre Salon Toplantısı da Sakıncalı başlıklı haberi mansiyona değer bulundu.

Yerel Gazetecilik 2012 Ödülleri'ni kazanan gazeteciler 4 Nisan'da Ankara'da Rixos Grand Otel'de saat 18.30'da düzenlenen törenle ödüllerini alacak.

ÖDÜLLERİ KAZANANLAR VE ESERLERİ

FOTOĞRAF DALINDA

Seçici Kurul, 30 Ekim 2012 tarihli Trabzon'da yayınlanan Günebakış Gazetesi'nde Vekille Asilin Arbedesi başlıklı habere ait fotoğrafı ile Şükrü Üçüncü'yü birincilik ödülüne değer buldu.

** Seçici Kurul, fotoğraf dalında mansiyona değer bir çalışma bulamadı.

SAYFA DÜZENİ DALINDA

Seçici Kurul, 13 Eylül 2012 tarihli Konya'da yayınlanan Yenigün Gazetesi'nin 1. sayfa düzenini yapan Onur Kalkan'ı birincilik ödülüne değer gördü.

** Seçici Kurul, Sayfa Düzeni dalında mansiyona değer bir çalışma bulamadı.

HABER DALINDA

Seçici Kurul, 1- 3- 4- 9-15- 20 Ekim tarihleri ile 21 Aralık - 31 Aralık 2012 tarihlerinde Zonguldak Ereğli Önder Gazetesi'nde seri halinde yayımlanan Film Gibi Olay başlıklı haberleri ile Mustafa Kemal Bektaş'ı birinciliğe değer gördü.

** Seçici Kurul ayrıca, 18 Haziran 2012 tarihli, Mersin İmece Gazetesi'nde yer alan Valiliğe Göre Salon Toplantısı da Sakıncalı başlıklı haberi ile Abidin Yağmur'u mansiyona değer buldu.

 

GAZETENİZ  ÖNDER'İN KAZANDIĞI ÖDÜLLER:

 

 

*Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ile Konrad Adenauer Vakfı'nın birlikte ilk kez düzenledikleri Yerel Basın Ödülleri 1998 yarışmasında İpimizi çekecekler başlıklı haberi ile:

Birincilik ödülü Eyüp Bektaş

 

 

* Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün 13 yıl aradan sonra ilk kez düzenlediği Anadolu Basınını Özendirme Yarışması 2005'de:Yoksulluk, Teknoloji, Oyuncak ve Çocuk isimli fotoğrafıyla:

Birincilik Ödülü Mustafa Kemal Bektaş

 

 

*Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ile Konrad Adenauer Vakfı'nın birlikte düzenlediği Yerel Basın Ödülleri 2005 yarışmasında Başkan sahte plaka kullanıyor başlıklı haberiyle

Övgüye Değer Ödülü Eyüp Bektaş

 

 

*Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği Anadolu Basınını Özendirme Yarışması 2006'da Fotoğraf dalında:

Üçüncülük Ödülü Mustafa Kemal Bektaş

 

 

*Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği Anadolu Basınını Özendirme Yarışması 2007'de Röportaj dalında:

İkincilik Ödülü Mustafa Kemal Bektaş

 

 

*Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ile Konrad Adenauer Vakfı'nın birlikte düzenlediği Yerel Basın Ödülleri 2007 yarışmasının Fotoğraf dalında:

Birincilik Ödülü Mustafa Kemal Bektaş

 

 

*Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ile Konrad Adenauer Vakfı'nın birlikte düzenlediği Yerel Basın Ödülleri 2008'de yarışmasında 'Çanakkale İçinde başlıklı  fotoğrafıyla:

Birincilik Ödülü Derya Cebesoy Tetik

 

 

*Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği Anadolu Basınını Özendirme Yarışması 2010'da  Araştırma dalında:

Birincilik Ödülü Birol Karadeniz

 

 

*Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ile Konrad Adenauer Vakfı'nın birlikte düzenlediği Yerel Basın Ödülleri 2012'de yarışmasında Haber dalında

Birincilik ödülü: Mustafa Kemal Bektaş

Gazetemizin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mustafa Kemal Bektaş 18 yıldan bu yana gazetecilik yapıyor. Sarı Basın Kartı Sahibi olan Bektaş,  Anadolu Ajansı Kdz. Ereğli Muhabirliği görevini de sürdürüyor. Fotoğrafta Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay,  Mustafa Kemal Bektaş'a 2006 yılındaki Anadolu Basınını Özendirme Yarışması'nda kazandığı  ödülünü verirken görülüyor.Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
korhan us 8 yıl önce

Tebrikler,başarılarınızın devamını dilerim.

Avatar
serdar özbek 8 yıl önce

tebrik ederim. başarnız daim olsun

Avatar
Ali Suat ESER 8 yıl önce

Kutluyorum ve başarılarının sürekliliğini diliyorum. Zaten haberi ilk okuduğumda bunun peşi gelir ve Önder Ereğli'ye bir ödül daha getirir demiştim. Yanılmamışım.

Avatar
Hasan TURGUT 8 yıl önce

Tebrik ederim yeğenim.Ereğlide malzeme bol.
Başarılarının devamını dilerim.
Babasının oğlu.

Avatar
muhammet.topaloglu 8 yıl önce

tebrikler.mustafa.başarilarin.devamini.dilerim

Avatar
Atilla ASLAN 8 yıl önce

Tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum... Bu bayan müfettiş bir kez daha gözüme girdi....

Avatar
ANKARA'lı 8 yıl önce

Helal sana MUSTAFA KEMAL. Adının ağırlığını taşıyorsun.

Avatar
fevzi ömer YILDIZ 8 yıl önce

tebrikler,mustafa kemal ismin gibi her dayim bu hayatta büyük olasın...daha güzelgünlere...

Avatar
mustfa sezer 8 yıl önce

Çok çokk tebrikler ÖNDER gazatesi çalışanları ve "Mustafa Kemal" BEKTAŞ 'a yakışır. başarılarının devamını dilerim. insallah daha çok ödüllerine şahit oluruz. adını layıkıyla taşıyorsun..yolun açık olsun.

Avatar
Ünal Savaş 8 yıl önce

GAZETENİZ / GAZETEMİZ ÖNDER VE SORUMLU MÜDÜRÜ, ANADOLU AJANSI MUHABİRİ SAYIN MUSTAFA KEMAL BEKTAŞ'IN "ARAŞTIRMACI VE SORGULAYICI" HABERCİLİK BAŞARILARINI TEBRİK EDER, DEVAMINI DİLERİM.

BU VESİLE İLE DE CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU VE ÖNDERİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN ŞU GÜZEL SÖZLERİNİ KENDİSİNE GAZETECİLİK İLKESİ VE MİSYONU EDİNEN ATAMIZIN ADAŞI SAYIN MUSTAFA KEMAL BEKTAŞ'LA VE OKUYUCULARINIZLA PAYLAŞMAYI BİR VAZİFE BİLİRİM.

ATAMIZDAN GAZETECİLERE MESAJLAR:

MESAJ -1)
“GAZETECİLER KANUNUN VE UMUMUN MENFAATLERİNİN AKSİNE MUAMELELERE ŞAHİT VE VAKIF OLDUKLARI TAKDİRDE GEREKLİ YAYINDA BULUNMALIDIR.” (1923) M. KEMAL ATATÜRK

MESAJ -2)
“GAZETECİLER, GÖRDÜKLERİNİ, DÜŞÜNDÜKLERİNİ, BİLDİKLERİNİ SAMİMİYETLE YAZMALIDIR.” (1929) M. KEMAL ATATÜRK

MESAJ -3)
"DOĞRUYU SÖYLEMEKTEN KORKMAYINIZ." M. KEMAL ATATÜRK

SAYGILARIMLA

Avatar
SAVAŞCI 8 yıl önce

GERCEK GAZETECİLERİ KUTLUYORUM BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUM

Avatar
yusuf kalay 8 yıl önce

Önder gazetesi çalışanlarına vebüyüklerinden devraldığı basın bayrağını daha yükseklere taşıyan Mustafa Kemal Bektaşa ereğli adına teşekür ediyor başarılarının devamını diliyorum.

Avatar
EREĞLİ-DER 8 yıl önce

HER İNSANIN BİR AMACI VARDIR.BAŞARI AMACINI BİLMEK VE O AMACA ULAŞMAK İÇİN BÜTÜN YETENEKLERİNİ KULLANIP ÇALIŞMAKLA ELDE EDİLİR.ÇALIŞKANLIĞINIZLA ELDE ETTİĞİNİZ BAŞARILI ÇALIŞMA HAYATINIZIN DEVAMINI DİLER,ALMIŞ OLDUĞUNUZ ÖDÜLDEN DOLAYI TEBRİK EDERİZ.

Avatar
Çetin Özdemir 8 yıl önce

TEBRİK EDERİM KARDEŞİM. BİLİYORUM SENİN DAHA BÜYÜK ÖDÜLLER ALACAKSIN. SENİN BAŞARILARIN BİZLERİ DE SEVİNDİRİYOR. YOLUN AÇIK OLSUN.

Avatar
Kemal Kurtul 8 yıl önce

Kazanmış olduğunuz ödülden dolayı tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim.

Avatar
F.Gültekin 8 yıl önce

Tebrikler, Önder Gazetesi Önderliğini yaptı yine. Başarılarınızın devamını dilerim.

Avatar
Dr.Recep Erdoğan 8 yıl önce

Tebrik ediyorum MUstafa Kemal, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Avatar
Ünal Savaş 8 yıl önce

TGC İLE KONRAD ADENAUVER VAKFI'NIN BİRLİKTE DÜZENLEDİKLERİ YEREL BASIN ÖDÜLLERİ-2012 YARIŞMASINDA “FİLM GİBİ OLAY” BAŞLIKLI HABERİYLE "HABER DALINDA" BİRİNCİLİK ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLEN ÖNDER GAZETESİNE / GAZETEMİZE VE SORUMLU MÜDÜRÜ, ANADOLU AJANSI KDZ. EREĞLİ MUHABİRİ SAYIN MUSTAFA KEMAL BEKTAŞ'IN "ARAŞTIRMACI, SORGULAYICI VE SONUÇ ODAKLI" HABERCİLİK BAŞARILARINI TEBRİK EDER, DEVAMINI DİLERİM.

BU VESİLE İLE DE CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU VE ÖNDERİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN ŞU GÜZEL VECİZ SÖZLERİNİ, KENDİSİNE GAZETECİLİK İLKESİ VE MİSYONU EDİNEN ATAMIZIN ADAŞI SAYIN MUSTAFA KEMAL BEKTAŞ'LA VE OKUYUCULARINIZLA PAYLAŞIRIM.

ATAMIZDAN GAZETECİLERE MESAJLAR:

MESAJ -1)
“GAZETECİLER KANUNUN VE UMUMUN MENFAATLERİNİN AKSİNE MUAMELELERE ŞAHİT VE VAKIF OLDUKLARI TAKDİRDE GEREKLİ YAYINDA BULUNMALIDIR.” (1923)

MESAJ -2)
“GAZETECİLER, GÖRDÜKLERİNİ, DÜŞÜNDÜKLERİNİ, BİLDİKLERİNİ SAMİMİYETLE YAZMALIDIR.” (1929)

NE MUTLU MUSTAFA KEMAL RUHUNU YAŞATAN MUSTAFA KEMAL'LERE...

SAYGILARIMLA

Avatar
Ali Köse 8 yıl önce

Sevgili Mustafa seni başarılarından dolayı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Bu vesile ile çok kıymetli eski patronum Celal Bozkuş'a Önder Gazetesinin değerli kurucularına (aramızdan ayrılan Şevket babaya, Seda Tahan'a) ve tüm emekçilere sonsuz teşekkür ediyorum. Güzel insan duayen gazeteci Eyüp Bektaş'a ve tüm çalışma arkadaşlarına senin aracılığınla bir kez daha başarılar dilerim.

Ali KÖSE-Antalya İl Özel İdaresi Genel Sekreterlik Basın Bürosu.

Avatar
Birol Bektaş 8 yıl önce

Paşam yine sana yakışan yıldızı takmışsın göğsüne, başarılarının devamını dilerim

Avatar
Varol Hızal 8 yıl önce

Tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Avatar
zeki ibik 8 yıl önce

Sevgili Mustafa;
özgür basın ilkelerinin ışık olduğu mesleki yolunda başarılarının devmını diliyorum.

Kutlarım.

Avatar
Çetin 8 yıl önce

Önder Gazetesini ve Sevgili Mustafa Bektaşı Kutluyorum. haberi duymak ayrı iştir. haberi haber yapmak bir başka iştir. mustafa iyi yol alıyor Tebrik ederim.

Avatar
Fazilet ÖZTÜRK 8 yıl önce

SEVGİLİ MUSTAFA KEMAL BEKTAŞ,
ÖNDER GAZETESİ YİNE BİR İLKE İMZA ATMAKLA HAKLI BİR GURUR YAŞAYACAK..SBEKTAŞ AİLESİ'NİN BOZKUŞ'LARIN DA DESTEĞİ İLE GETİRDİKLERİ BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM...GAZETENİZİN ADINA YAKIŞIR ÖDÜLLER TÜM YAZILI VE GÖRSEL BASINIMIZA ÖRNEK OLACAĞINA İNANIYORUM.
SEVGİYLE KALINIZ..

banner185