Bu haber kez okundu.

‘MUTLU BAYRAMLAR’

Birlik ve beraberliğin güç kazandığı anlamlı günlerimizden olan Kurban Bayramı yapılan açıklamalarla kutlanıyor.

 

 

ZONGULDAK VALİSİ ALİ KABAN:

 

Zonguldak Valisi Ali Kaban, Kurban Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Kaban, bayramların birlik ve beraberliğin güç kazandığı anlamlı günler olduğunu vurguladı.

Açıklama şu şekilde:

 

“Bayramlarımız sevgi, saygı, kardeşlik duygularının pekiştiği, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularının en üst seviyede yaşandığı,

 

Birlik ve beraberliğin güç kazandığı, mutluluk ve coşku kaynağı anlamlı günlerimizdir.

 

Toplumsal yaşantımıza değer ve anlam katan bir kurban bayramını daha milletçe idrak etmenin heyecan ve mutluluğunu yaşadığımız bugünlerde saygıdeğer halkımızın, milletimizin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramını içtenlikle kutluyor, sağlıklı, mutlu, huzurlu bir yaşam dileklerimle saygılar sunuyorum.”

 

KDZ. EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN UYSAL:

 

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Op.Dr.Hüseyin Uysal, tüm bölge halkının Kurban Bayramını yayımladığı mesajla kutladı.

Başkan Uysal yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

Bayramlar milletçe karşılıklı birlik-beraberlik, saygı ve kardeşlik bağlarımızı kuvvetlendiren, manevi hasletlerimizi geliştiren, toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın en üst seviyede yaşandığı müstesna günlerdir.

Paylaşma ve yakınlaşmanın zirveye ulaştığı dini bayramlarımızdan Kurban Bayramına millet olarak kavuşmanın mutluluğunu yaşarken, 15 Temmuz’da olduğu gibi içeriden-dışarıdan ülkemizde sürdürülmeye çalışılan terör saldırıları nedeniylede buruk bir bayram süreci yaşıyoruz.

Bu mübarek günlerde şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla anıyoruz. Şehitlerimizin aileleri, gazilerimiz hepimize emanettir. Onlar en değerli varlıklarını bu ülke için feda etmişlerdir.

Bayramda, değerli hemşerilerimden istirhamım mahalleleri, çevreleri ve köylerinde, şehit ailelerini ve gazilerimizi ziyaret etmeleri ve onları sahiplenmeleridir..

Halkımızın mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, huzur ve sükun dolu bir bayram geçirmelerini diliyorum.

 

 

AK PARTİ ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ FARUK ÇATUROĞLU:

 

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Kurban Bayramı Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı

Milletvekili Çaturoğlu yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Kurban yakınlaşmaktır. En uzakta olanla yakınlaşmak. Bayram, en yakında ve en uzakta olanın elini tutmak, onulmaz zannedilen yaraları sarmak, tüm insanlarla kardeş gibi, dost gibi kucaklaşmak, gözleri yolda kalanlara ümit olmak, yürekleri enkaz altında bırakmadan sevgiyi tüm insanlığa paylaştırmak ve gönüllerin kıvrımına sevgi köprüleri kurmaktır.

Yalnızlıklardan kurtulmak, ümidin kandillerini yakmak, gönüllerde yeni saraylar inşa etmek ümidiyle; Zonguldak halkımızın, milletimizin, yurt dışındaki millet varlığımızın, gönül coğrafyamızın ve İslâm âleminin Kurban Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.

Bayramın milletimizin ve İslam âleminin bekası, huzuru ve refahına vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, selam, hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum.”

“BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!”

 

 

AK PARTİ ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ ÖZCAN ULUPINAR:

 

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Ulupınar mesajında bayramla ilgili şu ifadelere değindi:

Milletimizin mübarek Kurban Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor, ülkemiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için barış ve huzur getirmesini diliyorum.

Kurban, Hz. İbrahim’ in sadakati, Hz. İsmail’ in teslimiyetidir. Kurban dostlukların oluşması, çoğalmasıdır. Kurban aile bağlarının kuvvetlenmesi, fakir fukaranın gözetilmesi, büyüklerin sayılması, küçüklerin sevilmesidir.

Birlik ve beraberliğimizin en üst seviyede olduğu bugünlerde, aziz milletimizin tek ses, tek vücut, tek yürek olması, terör odaklarının ülkemize karşı yaptıkları darbe girişimi ve eylemler karşısında verilen ve verilecek olan en güzel cevaptır.

Şehitlerimizin kanlarıyla, canlarıyla kazandığı, savunduğu bu topraklarda yaşayan bizlerin birbirimize bağlılığını hiç kimse engelleyemeyecektir.      

Özellikle İslam Aleminde ve ülkemizde yaraların sarıldığı, kardeşliğin ve beraberliğin pekiştiği bir bayram olması dileğiyle, 15 Temmuz’ da vatanı uğruna canını veren demokrasi şehitlerimize ve son günlerde PKK terör örgütünün eylemleri neticesinde hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah’ tan rahmet, değerli ailelerine ve aziz milletimize sabır ve başsağlığı diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Bir kez daha ülkemizin, tüm İslam Aleminin ve insanlığın mübarek Kurban Bayramını tebrik ediyor, barışın, kucaklaşmanın ve yardımlaşmanın hüküm sürdüğü bir dünya temenni ediyorum.

 

 

GMİS YÖNETİM KURULU:

 

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, Yönetim Kurulu adına bir mesaj yayınlayarak Kurban Bayramını kutladı.

Demirci mesajında “Bayramın kardeşlik ve dayanışma duygularını geliştirmesi, ülkemize ve bölgemize barış ve huzur getirmesi” dileğinde bulundu.

Demirci’nin Yönetim Kurulu adına yayınladığı mesaj şöyle;

“Bayramlar, insanların kardeşçe kucaklaştıkları, insanların birbirlerine olan sevgi ve saygılarının perçinlendiği günlerdir.

Ülkemizde ve bölgesinde yaşanan gelişmeler, her zamankinden daha çok kardeşliğe, birliğe ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuzu gösteriyor.

Kurban Bayramının barışa ve kardeşliğe vesile olmasını diliyoruz.

Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK), Maden Tetkik Arama Kurumu’nda (MTA) ve özel sektörde çalışan üyelerimiz başta olmak üzere tüm madencilerin, Zonguldaklıların, halkımızın ve İslam Aleminin Mübarek Kurban Bayramını kutluyoruz.

Eşleri, çocukları ve aileleriyle, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar diliyoruz.

Bayramın, kardeşlik ve dayanışma duygularını geliştirmesi, ülkemize ve bölgemize huzur ve barış getirmesi umuduyla saygılarımızı sunuyoruz.”

 

 

CHP ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ ÜNAL DEMİRTAŞ:

 

Mübarek Kurban Bayramınızı kutlar; dayanışmanın, hoşgörünün, barışın ve huzurun hakim olduğu bir Türkiye temennisiyle nice bayramlar dilerim.

 

 

CHP ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ ŞERAFETTİN TURPCU:

 

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Milletvekili Turpcu’nun mesajı şöyle:

“Kurban Bayramını, ülkemizin iç politikada, dış politikada ve ekonomide karşı karşıya olduğu çok ciddi sorunların karanlığında karşılamaktayız.

Terör belası ülkemizin öncelikli sorunu olarak hepimizin canını yakmaya devam etmektedir. Yolcu uçağı inmeyen Çaycuma- Saltukova Havaalanı, ne yazık ki askeri uçakların şehitlerimiz nedeniyle sıkça indiği bir yer haline geldi. Zonguldak`ta ve diğer şehirlerimizde vatan evlatlarımızı terör yüzünden kaybettik. Tüm şehitlerimize bir kez daha Allah`tan rahmet, ailelerimize baş sağlığı diliyorum.

Ülkemiz, PKK Terörü ve Fethullahçı Terör Örgütüyle mücadele ederken,  aynı zamanda kendisini çevreleyen coğrafyanın getirdiği derin sorunlarla karşı karşıyadır.

Türkiye bugün Ortadoğu coğrafyasının aydınlık yüzüyse, bu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Kurtuluş Savaşı Kahramanları sayesindedir.

Laiklik ilkesi başta olmak üzere Cumhuriyetimizin değerleri ve kazanımları uzun süredir saldırı altındadır. Türkiye Cumhuriyeti`nin Kuruluş Temellerinin zayıflatılması, dinin siyasete alet edilmesi, ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ prensibinden kopuş nedeniyle bugünkü çok sıkıntılı günlere geldik.

Kutuplaştırma ve gerilim siyaseti ile beslenen bu anlayış, ülkemiz için en büyük tehlike durumundadır. Öncelikle gerilim siyasetine son verilip, ülkenin kurucu değerlerine geri dönmesi bu sorunların aşılması için zorunludur.

Bayramların ruhu birliktir, barıştır, dayanışmadır, kucaklaşmadır. Bu ruhun, ülkemizin bundan sonraki süreçte bu zor günleri aşmasının anahtarı olduğunu düşünüyorum.

Darbeyi önleyen ve sonrasında Yenikapı`da herkesi umutlandıran `milli birlik` anlayışını, iktidar, siyasi kaygı gözetmeden, ülkemiz ve halkımızın geleceği için hayati gören bir anlayışa sahip olmalıdır. İlk kez böylesine toplumsal bir uzlaşı havası yakalanmışken, bu kucaklayıcı tavrı daha üst noktalara taşıyabilmeliyiz.

Halkımızın birliği ve ülkemizin geleceği için çözüm Cumhuriyetimizin Kurucu İlkelerine yeniden sıkı sıkıya bağlanmaktır. İktidar başka çözümler aramamalıdır, çünkü Türkiye’nin başka kurtuluş formülü yoktur. 

Bu düşüncelerle, çoğulcu ve katılımcı demokrasinin, adaletin, özgürlüğün, hukukun üstünlüğünün, laiklik ilkesinin ve kuvvetler ayrılığının gerçek anlamını bulduğu bir Türkiye`de; mutlu, huzurlu, barış dolu nice bayramlar yaşamak dileğiyle tüm halkımızın Kurban Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.” 


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner251

banner185