Bu haber kez okundu.

MUTLU VE EKİBİNE TEŞEKKÜR

GMİS ARMUTÇUK ŞUBE YÖNETİMİNİN BİR DİZİ ETKİNLİKLER TASARLAYAN TOPLANTISINDA ALINAN KARARLAR İŞÇİLER TARAFINDAN SEVİNÇLE KARŞILANDI.

SENDİKANIN EREĞLİ'YE AÇILACAĞIZ SÖZÜ BAŞTA OLMAK ÜZERE, SOSYAL ETKİNLİKLERİN GELİŞTİRİLECEĞİNE DÖNÜK ÇALIŞMALARI HEYECAN YARATTI.

Genel Maden İşçileri Sendikası'nın Armutçuk Şube yönetiminin işleri temsilcileri ile birlikte yaptıkları toplantıda alınan kararların kamuoyuna açıklanmasının ardından gazetemiz merkezine ulaşan bilgilere göre, işçiler sendikanın başlattığı girişimlerden bir hayli mutlu gözüküyor.
Sendikanın Şube Başkanı İsa Mutlu, yönetim kurulu üyeleri Ali Eşitmez, Sedat Cebeci, Yılmaz Çevik, işyeri temsilcilerinin, müessesenin daha verimle işletilmesi ile işçilerin de mutlu olacağı gerçeğinin öne çıktığı toplantıda, yeraltına inmek için başlatılan ikinci kuyu yapılması çalışmalarına tam destek verildi.
Madencilerin sürekli gündeme taşıdıkları gruplu işçilerin sorunu konusunda Şube Başkanı İsa Mutlu Gruplu işçilerin sorununun çözümü ve işyeri komiteleri kurarak sendikal mücadeleye ivme kazandırma adına sendikal mücadeleyi daha aktif hale getirme kararlarının altında imza atmak istiyoruz. İşyeri banyolarımızın sıfırlanması yeniden bakım yapılması için girişimlerimiz devam ediyor. 2012 Yılında tahmin ediyorum bunu başaracağız. Daha hijyenik daha yaşanabilir bir hale getirilmesi için mücadelemiz var sözleriyle konuyla ilgili görüşlerini açıklamıştı. İşyeri temsilcilerinin sosyal ve kültürel etkinliklerin geliştirilmesi ve artırılması yolundaki taleplerinin de tartışıldığı toplantıda tüm konular özgürce tartışıldı. Toplantının basına yansımayan sonuçları madenciler arasında heyecan yarattı. Yeni bir sendikal anlayış çerçevesinde destek verdikleri İsa Mutlu ve ekibinin bu çalışması umut yarattı. Sendika toplantısında alınan kararlar arasında aşağıdaki iki konu da çok dikkat çekmişti.

ALANDA BAŞARI
Bizler tabiî ki öncelikle kendi alanlarımızda başarılı olmalıyız, kendi alanımızı doldurmak zorundayız. Kendi alanımızı doldurmazsak diğer alanlara faydalı olma şansımız yok. İşyeri temsilcilerinin oluşturduğu Temsilciler kurulunu aktif hale getirip temsilciler kurulunun altında işyeri komiteleri kurma kararı aldık. Bu komitelerle köprü görevini sağlayacağız. Bilgi akışı ve örgütlenme daha hızlı olacaktır. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket edersek başarıyı daha çabuk yakalayacağımızı biliyoruz.

EREĞLİ'Yİ UNUTMAYACAĞIZ
Yıllardır GMİS Armutçuk Sendikası olarak Ereğli'de örgütlü bir sivil toplum kuruluşu olmamıza rağmen Ereğli'ye yüzümüzü dönemedik, yüzümüzü Zonguldak'a döndük, Ereğli'yi unuttuk. Biz Ereğli ile kaynaşabilmek yüzümüzü dönebilmek adına Atatürk Kültür Merkezinde 14 Kasım tarihinde etkinlik yapacağız.
Biliyorsunuz 8 Kasım'da her yıl Uzun Mehmet'i anma törenleri yapılıyor, bizlerde bu sene ilk kez Uzun Mehmet'i anma etkinlikleri kapsamında Atatürk Kültür Merkezinde program düzenliyoruz. Büyük yürüyüş ve madencilik tarihçesi hakkında sinevizyon gösterisi, ardından günümüz çalışanlarının Zonguldak ve ülke çalışanlarının sorunları, çözüm önerileri gibi bir konuşmacı getireceğiz, konferans vereceğiz.

İLKİ BAŞLATACAĞIZ
Dünyada artık sivil toplum kuruluşları kendilerini sosyal faaliyetleri ile anlatabiliyorlar, biz kendimizi anlatamazsak yarın yapacağımız mücadelelerde yalnız kalırız. İşçisi, memuru, emeklisi birlik ve beraberlik içerisinde olacağız, hepsini arkamızda güç olarak toplamalıyız. Yapacağımız sosyal etkinliğin çok faydalı olacağına inanıyoruz. Bu sefer konferans olur ardından piknik olur başka faaliyetler olur bu şekilde etkinliklerimizi çoğaltacağız. Her şeyin bir ilki vardır biz bu ilki yaparak bu işi başlatmak işliyoruz.Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner185