Bu haber kez okundu.

“NE KADAR ÖVÜNSEK AZ”
Onların büyük fedakarlıkları sayesinde bugün geleceğe güvenle bakabiliyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisinin, Sakarya Zaferi'nin ardından Mustafa Kemal’e 'gazi' unvanı ve 'mareşal' rütbesi vermesi, onların milletimizin nazarındaki saygınlığını en güzel şekilde anlatmaktadır.


Gaziler Günü nedeniyle yayımlanan mesajlar şöyle:


ZONGULDAK VALİSİ ALİ KABAN

Büyük Türk Milleti ülkesinin bağımsızlığı ve özgürlüğü uğruna her türlü fedakârlığı göstermiş ve tarih boyunca kahramanlık destanları yazmıştır. Kutsal bildiğimiz vatan toprağımızın bağımsızlığı uğrunda Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının başlattığı kurtuluş mücadelemizin başarıyla sonuçlandırılması hiç şüphe yoktur ki; canını hiç düşünmeden feda eden Aziz Şehitlerimiz ve kahraman Gazilerimizin sayesinde olmuştur.

Bu nedenle büyük zaferler ve kahramanlıklarla dolu şanlı tarihimizle ne kadar övünsek azdır. Bu öğüncü bizlere yaşatan, Vatan, Millet ve Bayrak sevgisini her şeyin üstünde tutarak, Vatanımızın Bölünmez Bütünlüğü uğrunda canını bir an bile düşünmeden feda eden ve bugünlere gelmemizi sağlayan Aziz Şehitlerimiz ve Kahraman Gazilerimize çok şey borçluyuz. Onlarla gurur duyuyoruz . Büyük Türk Milleti kendilerine minnettardır.

Bu duygu ve düşüncelerle ‘’ GAZİLER GÜNÜNÜ ‘’ en kalbi duygularımla kutluyor, başta Büyük Önder ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden Kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tedavileri halen devam eden gazilerimize acil şifalar diliyor, hayatta olan gazilerimize aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu uzun bir ömür temenni ediyor, saygılar sunuyorum.


AK PARTİ ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ FARUK ÇATUROĞLU

“Şehitlik ve gazilik, Türk milleti için şereflerin en büyüğüdür. Bin yıldır barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşadığımız bu cennet vatan bizlere şehitlerimizin, gazilerimizin ve bütün kahramanlarımızın emanetidir. Onların büyük fedakarlıkları sayesinde bugün geleceğe güvenle bakabiliyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisinin, Sakarya Zaferi'nin ardından Mustafa Kemal’e 'gazi' unvanı ve 'mareşal' rütbesi vermesi, onların milletimizin nazarındaki saygınlığını en güzel şekilde anlatmaktadır.
Bu aziz millet, gazi millettir. Milletimizin, 15 Temmuz'daki darbe girişimini canları pahasına engellemesi, kendi iradesine sahip çıkması, gazi olma bilincinin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Gazilerimizin, taşıdıkları onura yaraşır bir şekilde hayatlarını devam ettirmeleri, hak ettikleri imkân ve şartlara kavuşturulmaları hususunda hükümetimizin gereken hassasiyeti göstermeye devam edeceğine de inancım tamdır.
Bu vesileyle; Gaziler Günü'nü en içten duygularımla kutluyor, aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum."AK PARTİ ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ ÖZCAN ULUPINAR

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar 19 Eylül Gaziler Günü ile ilgili mesaj yayımladı.
Ulupınar mesajında;

19 Eylül tarihi, Atatürk’e 1921 yılında mareşallik rütbesi ile gazilik unvanının verildiği gündür. Bu nedenle, yurdumuzda her yıl 19 Eylül "Gaziler Günü" resmi olarak kutlanmaktadır.
Esaret altında yaşayamayan kahraman milletimiz tarih boyunca birçok evladını bu uğurda şehit ve gazi vermiştir. Düşmanlarına karşı vatanını canından aziz bilip korumak için mücadele eden tüm gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Gününü en kalbi duygularımla kutluyorum.

Destanlar yaratan şehit ve gaziler tek tek birer onur abidemizdir.
Devlet ve millet olarak, gazilerimizin taşıdıkları onura yakışan hak ettikleri imkân ve şartlara kavuşturulmaları için gerekenler gösterilmeye devam edecektir.

Vatanın bütünlüğü, huzuru ve güvenliği için kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları bize emanet eden aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman gazilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu vesile ile kendilerini minnet ve rahmetle anıyor, saygı ve şükranlarımı sunuyor, bir kez daha tüm gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Gününü kutluyorum.


KDZ. EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN UYSAL,

"Türkiye Cumhuriyetinin varlığını ilelebet devam ettirmek, milli birlik ve bölünmez bütünlüğü muhafaza etmek amacıyla, ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtan aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz, yazdığınız destanlar ile Türk Milleti’nin hafızasına kazınan isimleriniz, asla unutulmayacak ve sonsuza kadar yaşayacaktır. Hatıralarınıza sahip çıkmak ve yüceltmek bizim görevimizdir."


BEÜ REKTÖRÜ PROF. DR. MAHMUT ÖZER

19 Eylül Gaziler Günü, bağımsızlığımızı, vatanımızın birlik ve bütünlüğünü korumak için kendilerini siper eden gazilerimize, milletimizin verdiği değerin, onlara duyulan minnet ve şükran duygularının ifadesi olan önemli bir gündür. Milletimiz şanlı tarihinin başlangıcından itibaren vatanı için şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı olarak görmüştür. Bunun en yakın örneği 15 Temmuz 2016 günü yaşanan hain darbe girişiminde milletimizin gösterdiği kahramanlıktır. Milletimizin o gün verdiği mücadele Türk tarihine altın harflerle kazınmıştır. Şehitlerimiz ve gazilerimiz; hayatları pahasına gövdelerini siper etmiş, vatan için korkusuzca mücadele etmişlerdir. Şehit ve gazilerimizin yaptıkları fedakarlıklar asla unutulmayacağı gibi milletimizin hafızasında destanlaşarak ilelebet yaşayacaktır. Bugün, şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakârlıkları sayesinde huzur içinde yaşıyor, geleceğe güvenle bakıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden gazi ve şehitlerimizi rahmetle anıyor, hayatta bulunan gazilerimize de saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

ZONGULDAK BELEDİYE BAŞKANI MUHARREM AKDEMİR

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, “19 Eylül Gaziler Günü” nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, “Ülkemizin bağımsızlığı, Türk vatanının bölünmez bütünlüğü, milli birlik ve beraberliğimizin korunması uğruna üstün fedakârlıklar göstererek, canı, kanı pahasına ve ölümüne göğsünü siper etmiş ve bunun nişanını gururla taşıyan gazilerimizin kahramanlıkları hafızalarımızdan silinmeyecek ve hiçbir zaman unutulmayacaktır.


Türkiye Cumhuriyeti, onların fedakârlıkları sayesinde bugünlere gelerek, dimdik ayakta kalmıştır. Yüce Türk Milleti, hiçbir koşulda bağımsızlık ve hürriyetinden taviz vermeyeceğini, şehit ve gazilerimizin verdikleri mücadeleleri tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Türk Milleti bu günde vatanı ve milleti uğrunda savaşıp şehit düşen, gazi olup memleketine geri döndükten sonra ebediyete intikal eden gazileri saygı ile yad etmeli, önlerinde saygı ile eğilmeli ve onları bu özel gününde unutmamalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

ÇAYCUMA BELEDİYE BAŞKANI BÜLENT KANTARCI

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent KANTARCI’nın 19 Eylül “Gaziler Günü” nedeniyle yayınladığı mesaj şu şekilde:

“Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın dönüm noktası olan, Sakarya Meydan Muharebesi’nin ardından, Türk ordularının başkomutanı Mustafa Kemal Paşa’ya, 19 Eylül 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından, “mareşal” ve “gazi” unvanı verildi. TBMM aynı olay vesilesiyle, 19 Eylül’ün, her yıl, “Gaziler Günü” olarak kutlanmasını da karar altına aldı. O günden beri her 19 Eylül’de, Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ulusal bağımsızlığın, birlik ve bütünlüğümüzün simgesi kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, onların manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz.

Bu yıl Gaziler Günü’nü, terör saldırılarında hayatını kaybeden şehitlerimizin ve yaralanan gazilerimizin acılarının gölgesinde kutluyoruz. Ne yazık ki, ülkemizde şahit ve gazi sayısı her geçen gün artarak bir sosyal yara haline dönmektedir. Bu sayının özellikle Güneydoğu’da bölücü terör örgütü ile yürütülen mücadele sırasında artması, ülke barışı ve huzurunu da tehdit etmekte, kapanması zor sosyal yaraların açılmasına neden olmaktadır. Ülkemizin yalnızca bugünü değil yarınları için de bu akan kanın mutlaka durması gerekmektedir.

Öte yandan bize üzerinde yaşanabilen bir vatan armağan etmek için hayatını ortaya koyan gazilerimizle şehit yakınlarının ekonomik ihtiyaçlarının karşılanması, konumlarının yasal güvence altına alınması, prim günü şartına bağlı olmadan emeklilik haklarının tanınması, aylık bağlanma oranlarının eşitlenmesi gibi konularda kimi talepleri olduğu bilinmektedir. Onlara insan onuruna yakışır yaşam koşulları sunmak, toplumda hak ettikleri en yüce yeri vermek hem devlet, hem de millet olarak boynumuzun borcudur. Kamu vicdanının rahatlaması açısından da taleplerinin karşılanması zorunludur.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi, sonsuzluğa göçmüş gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi de minnet ve şükranlar anıyor, değerli ailelerine saygılarımı sunuyorum.”

ÇAYDEĞİRMENİ BELEDİYE BAŞKANI SATILMIŞ GEBEŞ

Başkan Gebeş Mesajında; " Hayatlarının baharında, birçok şeyden vazgeçerek, kendilerini vatanına ve milletine adayan bu cesur kahramanlar, her türlü değeri fazlasıyla hak etmektedirler.Bu vatanı canından üstün tutan gazilerimize minnettarız" dedi.

Milletimiz gazi ve şehitlerine değer vermekte onların hatıralarını koruyup yaşatmakta olduğunu vurgulayan Gebeş; "Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'eTürkiye Büyük Millet Meclisi'nce 'Gazi' unvanının verildiği 19 Eylül 1921 yılından bu yana gaziler günü olarak kutlanan bu günden büyük bir onur duyuyoruz. Gazilerimizin yaşam standartlarını yükseltmek bizlerin önemli sorumlulukları arasında bulunuyor. Çünkü onlar, bu vatan üzerinde yaşayan insanların geleceklerini kendi canlarından üstün tutan vatansever insanlardır..Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığı için mücadele eden gazilerimize karşı, saygıda kusur etmemek, sorunlarına duyarlılıkla yaklaşmak toplum olarak en önemli sorumluluğumuzdur. Bugün millet olarak şanlı bayrağımızın altında birlik ve beraberlik içinde, bağımsız olarak yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. İşte bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; kahraman silah arkadaşlarını, bütün şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, hayatta bulunan gazilerimize de saygı ve şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Haber Merkezi


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner251

banner185