Bu haber kez okundu.

“NİMETLER YANDAŞA, KÜLFETLER VATANDAŞA.”

21. yüzyılda askerimizin donarak can vermesini “bilin ki yüreklerimizi dağlıyor. Teröristler Suudi dolarları ile ısınırken, Amerikan silahlarıyla donatılırken, bizim askerimizin üşümesini bile kabul etmiyorum.  Yandaş bebeleri İsviçre’de kayak yaparken, ben askerimin dağda donmasını kabul edemiyorum. Sorumlular bulunsun diyeceğim ama her seferinde günahınızı atacak bir gariban buluyorsunuz.  Fetöcü hainlere general rütbesi verenlerden hesap sormadınız. Fetö ile birlikte parsel parsel memleketi satanlardan hesap sormadınız. Güneydoğu’yu PKK eline teslim edenlerden hesap sormadınız. Biliyorum bunun da hesabı sorulmayacak. Ama bilin ki bu bozuk siciliniz ahirette bile peşinizi bırakmayacak. 200 araçlık konvoylarınız, 500 milyon dolarlık dev uçaklarınız, Allah’ın adaletinden sizleri korumayacak.” Sözleriyle eleştiren İYİ Parti yönetimi, açıklamasına şöyle devam etti:

“Milletin boğazından yandaşa aktardığınız her bir kuruşu Türk milletine geri vereceğiz. 

Dün 1. Meclis önünde toplandık ve Cumhuriyetimizin kurucularını yad ettik. Cumhuriyetin kabri 1. Meclistir. Vatana borcumuzu, ecdadımıza olan görevimizi yerine getirdik. Ve Cumhuriyetin 95. Yılında Kurucu Meclisi boş bırakmadık. Bu sırada ülkenin Cumhurbaşkanı 29 Ekim’i havalimanı şantiyesinde kutladı. Şunun altını çizelim. Bizim 3. Havalimanı gibi projelere itirazımız yok.  Ve hatta; Türkiye’ye daha fazla turist getirmek için, Türkiye’yi kıtalararası bir uçuş noktasına çevirmek için yeni bir havalimanı olması gerektiğine inanıyoruz. Ama her aşa haram katmak hastalığınızı 3. Havalimanında da açıkça görüyoruz. Haram katılmış aş bizim boğazımızdan geçmez, geçemez. Haram şantiyesi ile, kağnıların sırtında kurulmuş Cumhuriyetimiz de yanyana gelemez.3. Havalimanının maliyeti 35 Milyar dolara çıkıyor. Çin daha büyük bir havalimanını bizim üçte birimiz paraya yapıyor. Bizim müteahhitlerin kepçesi mi pahalı? Betonu mu pahalı, demiri mi pahalı? Nereye gidiyor bunca para? O parayla 10 ilimize daha havalimanı yaparsın. Şimdi kendi yandaşlarına ballı ihale vereceksin. Bunun da Cumhuriyetin gurur tablosu olarak bize yedireceksin. Yemeyiz. Ama iktidara geldiğimizde: Milletin boğazından, yandaşa aktardığınız her bir kuruşu Türk milletine geri vereceğiz. 

 

Milletin adamı mısın kendine Müslüman mısın?

 

Bildiğiniz gibi iktidar, 2019’da tasarrufa gideceğini açıkladı. Bütçeye baktığımızda en büyük tasarrufun yatırım harcamalarında olduğunu görüyoruz. Suriyeli sığınmacılara, saraya para harcayacağız ama yatırımları kısacağız. Özeti bu. Hükümetin bu tercihi çok yanlış! İktisat biliminden biraz anlasalar, küçülme eğilimine girmiş bir ekonomide yatırım harcamalarını kısmanın işleri daha da kötüye götüreceğini bilirler. Özel sektör ve hane halkının borç içinde yüzdüğü, krediye erişemediği ve güven kaybı yaşadığı bir ortamda kamu yatırımlarının kısılması ekonomiyi durma noktasına getirecektir. Bu da iflasların ve işsizliğin daha da artmasına yol açacaktır. Sn. Cumhurbaşkanı, geçim sıkıntısı çekiyor olacak ki, kendi deyimiyle “Ekonomik Kurtuluş Savaşı” verdiğimiz bir dönemde kendi maaşını %26 artırarak 74 bin TL’ye çıkarıyor. Hem de devletin güya tasarruf yaptığı bir zamanda. Umarız hükümet asgari ücretli vatandaşlarımıza da en az bu kadar cömert olur. Bunun için çaba göstereceğiz.  Sn. Erdoğan kendine kepçeyle, dar gelirliye iğne ucuyla veriyorsun. Asgari ücrete, kendi maaşına yaptığın zam oranı kadar, %26 zam yap da görelim, milletin adamı mısın, kendine Müslüman mısın? Hodri meydan!

 

“Sen 3 katrilyonluk uçakla gezerken bize 'sabredin' diyemezsin.”

 

Türkiye ekonomisi biz çözümsüzlüğe doğru ilerliyor. Defalarca söyledim. Esnafın başına zabıta koyarak ekonomiyi düze çıkartamazsınız. Bizi rezil ediyorsunuz. Şimdi de otobüs firmalarını indirim yapmaya zorluyorlar. Can çekişen bir sektörü daha da zora sokuyorlar. Damat otobüs firmalarına %10 indirim baskısı yaptı. Ertesi gün 50 yıllık bir otobüs firması da konkordato ilan etti. Benzini ucuzlatmayacaksın. Dövizi iki katına çıkaracaksın. Kredi faizlerini %40’a çıkaracaksın. Sonra da indirim yap diye zorlayacaksın.  Erdoğan'ı buradan uyarıyorum. İnsanların canı yanıyor. Milletin canı burnunda. Herkes cebine gireni çıkanı biliyor. Herkes ne olup bittiğinin farkında. Lüks ve şatafat içinde yaşıyorsun. İsrafta sınır tanımıyorsun. Sonra da karşımıza geçip 'sabredin' diyorsun. Sen 3 katrilyonluk uçakla gezerken bize 'sabredin' diyemezsin. Sen sarayda günde 2 trilyon yerken bize 'sabır' diyemezsin. 'Sabredin, geçti gitti' diyen Erdoğan'a bizim de bir tavsiyemiz var: Bir gün tebdil-i kıyafetle bir Pazara git. Tezgâhların başında neler konuşuluyor bir dinle. Halk Ekmek kuyruğuna gir. Esnafı gez. Dolmuşa bin, konuşulanları dinle. Bir gününü bu işe ayır da milletin halini gör. Bakalım ondan sonra da 'Kriz yok, Şahlanıyoruz' diyebilecek misin? Bakalım o zaman da 'bu emekliler niye Çift Dikiş yapıyor' diye dalga geçebilecek misin? Erdoğan Tabii ki bunların hiçbirini yapmayacak. Onun derdi başka. Onun hesabı başka. 31 Mart'ta başına gelecekleri düşünüyor. İyi Parti ile nasıl başa çıkabileceğini düşünüyor. Erdoğan'ın tek derdi seçim, tek korkusu iyi Parti. Nimetler yandaşa, külfetler vatandaşa. Erdoğan'ın yönetim anlayışı bu. Ekonomi modeli bu. Borç para ile hava atan, bulduğu her kaynağı betona yatıran, üretmeden tüketen Erdoğan modeli artık iflas etmiştir. Türkiye enflasyon ve işsizlikte 2002'ye geri dönmüştür. Üstüne bir de 400 milyar dolardan fazla borcumuz var.

Hiçbir partinin yanından bile geçemeyeceği büyük hizmetler yapmaya geliyoruz.

Günahıyla sevabıyla Ak Parti ömrünü doldurdu. İktidar alternatiflerini denemeniz için önünüzde büyük bir fırsat var. Yerel Seçimler. Son 16 yılın özetini biliyorsunuz. Türkiye’yi buhrana sürükleyen Ak Parti vardı. Ak Parti’ye güvenmeyen seçmen de iktidardan bile basiretsiz bir muhalefete muhtaç kalmıştı. Beğeni ve umut üzerinden tercih yapmadı milletimiz. İktidardan korkanlar muhalefete, muhalefetten korkanlar da iktidara sığındı. Ve adeta kim daha beceriksiz yarışına tanık olduk. Kazandıkları belediyelerde hizmet vermek yerine kendi yandaşlarını gözettiler. İktidar da muhalefet de. Ekran önünde kavga edip, arka planda rantı paylaştılar. O şehirlerde, o beldelerde neler yapılabileceğini millete anlatmadılar. Yan gelip yattılar ve ceplerini doldurdular. Biz bu düzenin tekerine çomak sokuyoruz. Hiçbir partinin yanından bile geçemeyeceği büyük hizmetler yapmaya geliyoruz. Zamanımızı, aklımızı, her şeyimizi ortaya koymaya geliyoruz. Türkiye’de icraatları test edilmemiş tek parti İYİ Parti’dir. Bizim Türkiye için büyük bir iddiamız var. Bizim büyük bir hayalimiz var. Yerel yönetimlerde, İYİ Parti’ye fırsat verilen il ve ilçelerde, farkımızı ortaya koyacak ve milletimizi bu çaresizlikten kurtaracağız.

Biz hakkı ve hakikati savunarak her engeli aşacağız.

Ülkeyi artık yönetemeyen, ekonomiden eğitime dış politikadan adalete her alanda kriz üreten Erdoğan'a söz tesir etmiyor. Uyarı tesir etmiyor. Kendisine çeki düzen vermesi için sadece oy kaybetmesi gerekiyor. Anladığı tek dil bu. Milletimiz de inşallah yerel seçimde Erdoğan'ın anladığı dilden konuşacak ve gereğini yapacak. Bunu Erdoğan da görüyor. Bunu engellemesinin imkanı yok ama o yine de her yolu deneyecek. Varsın denesin. Denemediği ne yöntem varsa alsın gelsin. Biz hakkı ve hakikati savunarak her engeli aşacağız. Biz siyaseti iç ya da dış odaklar için değil millet için yaptıkça her oyunu Bozacağız. Siyasetin yıldızı artık İYİ Partidir. Seçimlerin yıldızı da İYİ Parti olacak. Türkiye'ye en iyi şekilde yönetecek kadrolarımız var. Ülkemizi bu kötü yönetimden kurtaracağız. Önce 31 Mart'ta AKP’nin rant düşkünü vandal belediyeciliğine son verip şehirlerimizi kurtaracağız. Devamında da huzur, adalet ve refah için İYİ Partiyi iktidara taşıyacağız. Kuruluş devrimizi tamamladık artık. Önümüzdeki seçimlerle birlikte yükselişe geçeceğiz. 81 milyon el ele Güzel Günler Göreceğiz. İyi günler göreceğiz. Kesinlikle göreceğiz. Bu vesileyle Aziz milletimizin her ferdini iyilik hareketine katılmaya davet ediyorum. Ezan-ı Muhammedi'den, Türk bayrağından ve Türkiye Cumhuriyeti'nden rahatsızlık duymayan kim varsa buyursun gelsin. Kim varsa çağırsın gidelim.Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Misafir 4 yıl önce

Seçim öncesi CHP den milletvekili transfer edip cukka edilen 35 milyon lira ne olacak

banner185