Bu haber kez okundu.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANIYOR

Öğretmenler günü nedeniyle gönderilen kutlama mesajları şu şekilde:

VALİ MUSTAFA TUTULMAZ:

Toplumların yaşadığımız dünyada varlıklarını sürdürebilmeleri, kalkınabilmeleri, ekonomik ve toplumsal yaşamlarını refah içerisinde idame ettirebilmeleri ancak kalkınma ve gelişmenin ana unsuru olan nitelikli ve kaliteli bir eğitim sistemi ile iyi eğitimli insan gücüyle mümkündür.

İşte bu nedenle eğitim-öğretim ülkemizin her zaman öncelikli ve önem verilmesi gereken konuları arasında yer almış, cumhuriyetin ilanının ardından başlatılan eğitim seferberliği ve değerli öğretmenlerimizin gösterdiği azim ve fedakârlık sayesinde bugünlere gelinmiştir.

Öğretmenlik büyük emek, sevgi, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen onurlu bir meslek; eğitim sistemimizin en önemli temel taşıdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmen unvanın verildiği tarih olan 24 Kasım’ın her yıl “Öğretmenler Günü” olarak kutlanması, dünyanın en kutsal vazifesini yerine getiren öğretmenlerimize devletimizce verilen önemin bir göstergesidir.

Ulvi bir görev yapan öğretmenlerimiz; yaşamamızın önemli bir parçası olan eğitim öğretimin geliştirilmesi, eğitim kalitesinin yükseltilmesi yolunda üstlendikleri görevi büyük bir sorumluluk, azim ve fedakârlıkla yerine getirmektedirler.

Eğitici, öğretici, rehberlik edici kimlikleriyle toplumsal yaşantımızda saygın bir yeri olan öğretmenlerimizin kalkınmış, her zaman büyük ve güçlü bir Türkiye için yetiştirecekleri kuşaklar, ülkemizi gelişmiş ülkeler içerisinde söz sahibi yapacaktır.

Değerli öğretmenlerimizin sahip olduğu bilgi, birikim ve tecrübeleri; her zaman olduğu gibi ülkesini milletini seven, milli ve manevi değerlere bağlı, bilim ve teknolojiyi çağın dinamiklerine göre kullanan, aklın ve bilimin yol göstericiliğinden ayrılmayan, kendine güvenen, araştıran, sorgulayan, çözüm üreten, sorumluluk sahibi, kişilikli bireyler yetiştirmeye fazlasıyla yetecektir.

Sevgili öğretmenlerimizin büyük bir özveri ve sorumluluk bilinciyle bir nakış gibi işleyerek yetiştirdiği çocuklarımız ve gençlerimiz sayesinde devletimiz; 2023, 2053, 2071 hedeflerine kararlı ve emin adımlarla ulaşacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, çocuklarımızın ülkesine, milletine ve insanlığa faydalı bireyler olmaları yolunda yol gösterici kimlikleriyle fedakârca çabalayan, gelişmelerine büyük katkı sağlayan, eğitimin mimarları, vazgeçilmezleri öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü en içten duygularımla kutluyor; başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; emekli öğretmenlerimize sağlıklı, huzurlu, mutlu, uzun ömürler, halen görevde olan öğretmenlerimize de kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

KDZ. EREĞLİ KAYMAKAMI MEHMET YAPICI:

Eğitim sisteminin temel taşını oluşturan öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar kıymetli, dünyanın her yerinde en itibarlı ve onurlu mesleklerin başında yer almaktadır. Öğretmenlerimiz, geleceği devralacak çocuklarımızı ve gençlerimizi sevgi ve fedakârlıkla, bilim ve teknolojiyi kullanan, insana saygılı, sorunlara neden-sonuç ilişkisi içinde çözüm üretebilen, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerini bilen, bilimin ve aklın yol göstericiliğinden ayrılmayan çağdaş bireyler olarak yetiştiren ve bu doğrultuda geleceğe hazırlayan kutsal bir görevin mensuplarıdır.

Geleceğimizin mimarları olan öğretmenlerimizin almış olduğu bu kutsal görevi layıkıyla yerine getireceklerine, genç nesillerin vatan sevgisi ve fikir hürriyetinin birer timsali olarak yetişmeleri için canla başla çalışacaklarına ve Ülkemizin hedeflerine, çağdaş uygarlık seviyesine ulaştıracak yolda, kararlılıkla yürüyeceklerine yürekten inanıyorum.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, “Öğretmenler; yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır." sözüyle hem bu ulvi görevin önemine değinmiş hem de kıymetli öğretmenlerimize önemli görevler yüklemiştir.

Ülkemizin her bir köşesinde büyük fedakârlıklar göstererek eğitim-öğretim faaliyetini sürdüren, çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, çocuklarımıza ve gençlerimize vatan, millet, bayrak ve Cumhuriyet sevgisini aşılayan, onlara hak, adalet, sevgi, saygı gibi yüce değerleri davranış haline dönüştüren, gelişmeleri, yenilikleri takip edebilecek nesilleri yetiştiren öğretmenlerimizi sadece öğretmenler gününde hatırlamak yerine, her daim hak ettikleri gerekli saygıyı, sevgiyi, önemi ve değeri vermek hepimizin sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü en içten duygularımla tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

KDZ. EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI HALİL POSBIYIK:

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Posbıyık, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda cumhuriyetin aydınlılık ışığını yaymaya devam eden, yürekleri vatan ve cumhuriyet sevgisiyle dolu nesiller yetiştiren, bizleri bilgiyle donatıp özgüven ve güç veren bütün öğretmenlere şükran borçluyuz.

 ‘24 Kasım’ların Türkiye’nin bilimin ve aklın yolunda, çağdaş bir eğitim sistemi hedefine ulaşılması için vesile olmasını diliyorum.

Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin ilkelerini, devrimleri hepimize öğreten Aydınlık yüzlü öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyorum. 

Çalışan öğretmenlerimiz, atanmayan öğretmenlerimiz, emekli öğretmenlerimiz, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi minnetle, rahmetle anıyorum.

Çocuklarımızın daha iyi eğitim görmesi, eğitim hakkından eşit yararlanabilmesi, hayatlarının kültürle, sanatla, müzikle, sporla zenginleşmesi için tüm gücümüzle çaba göstermeye, bu konuda öğretmenlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Öğretmenlerimiz hepimizin hayatında büyük dönüşümler yapmışlar, bizler için yol gösterici, öğretici olmuşlardır. Bilgiyle yolumuzu aydınlatmışlardır. 

Bu vesileyle ulusumuzun başöğretmeni Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygıyla, minnetle anıyorum. 

Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetiştiren öğretmenlerimiz, öğretmen gününüz kutlu olsun!”

AK PARTİ KDZ. EREĞLİ İLÇE BAŞKANI SAFFET BOZKURT:

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, “Ülkemizin geleceğini öğretmenlerimiz kurmaktadır” dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Bozkurt; toplumun her bir ferdinin fiziki, ruhi ve zihni gelişiminde öğretmenlerin emek ve gayretlerinin inkâr edilemeyeceğini ifade etti.

Bozkurt, mesajında şunları kaydetti:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Başöğretmenlik unvanını kabul ettiği tarih olan 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Öğretmenlik sadece okulda değil, hayatın her safhasında örnek davranışlar sergileyen erdemli kişilerin mesleğidir. Öğretmen; insanı ve dolayısıyla toplumu şekillendiren, aydınlık yarınların anahtarıdır. Her zaman fedakâr ve özverili çalışmalarıyla çocuklarımıza kendini adayan; çağdaşlığı, bilimi tek rehber edinen öğretmenlerimizin katkıları ve onların yetiştirdiği çocuklarımız sayesinde ülkemiz ‘muasır medeniyet’ hedefine yürüyecektir.

Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızı hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili, donanımlı, dinamik ve açık fikirli bireyler olarak yetiştirmek için canla başla çalışan öğretmenlerimize bir kez daha teşekkür ediyor, eğitim uğruna verdikleri emekleri büyük bir takdir ve şükranla karşılıyorum. Değerli öğretmenlerimizden her zaman olduğu gibi bundan sonra da beklentimiz, çocuklarımıza ve gençlerimize düşünmeyi, düşünerek bilgi üretmeyi, araştırmayı, sorgulamayı, akılcılığı ve bilimselliği öğretmeleri; onları kendine güvenen, ülkesini ve milletini seven bireyler olarak yetiştirmeleridir.

Bu düşüncelerle, görevlerini hakkıyla yerine getirmiş, ülkesine ve milletine hayırlı nesiller yetiştirmiş tüm öğretmenlerimize şükran ve minnetlerimi sunuyor; ebediyete irtihal etmiş, görevi başında şehit düşmüş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.