Bu haber kez okundu.

ÖĞRETMENLERE EĞİTİM VERİLDİ

TED Kdz. Ereğli Koleji Vakfı tarafından geleneksel hale getirilen Öğretmen Sempozyumu'nun 10'ncusu yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

 

ÜLKE TARİHİNE YÖN VERDİ

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan TED Ereğli Koleji Vakfı Özel Lisesi Müdürü Selim Aslankaya, ülkenin aydınlık ve mutlu bir geleceğe doğru ilerlemesinin tek yolunun doğrudan eğitimden geçtiğini belirterek başladığı konuşmasında şunları söyledi:  Kurulduğu günden bu yana ülke eğitiminde söz sahibi ve öncü olan, yetiştirdiği değerler ile dönemine ve ülke tarihine yön veren Türk Eğitim Derneği (TED); eğitim alanında dünyada ve ülkemizde yaşanan gelişmeleri, değişimleri ve yenilikleri sürekli takip etmekte, düşünce ve görüşlerini çeşitli platformlarda yetkililerle ve kamuoyu ile paylaşmaktadır. İçinde bulunduğumuz yüzyılda bilim ve teknolojideki hızlı gelişmelere paralel olarak eğitim yöntem ve yaklaşımları da sürekli güncellenmektedir. Bilgi çağını yaşayan dünyamızda, temel amacı düşünen, anlayan, sorgulayan, sorun çözen ve bilgi üreten bireyler yetiştirmeye yönelik eğitim yaklaşımları önem kazanmıştır.

 

SOSYAL PROJELERE DE ÖNEM VERİLİYOR

Ülkemiz öğretim programları da 2005 yılı itibari ile değiştirilmiş ve bu amaca yönelmiştir. Eğitimin öncüleri TED okulları da, yeni öğretim programlarının felsefesine uygun olarak; Milli Eğitim genel amaç ve ilkeleri doğrultusunda, temel bilgi ve becerilere sahip, eleştirel düşünebilen, etkili iletişim kurabilen ve yaratıcı bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiş, eğitim öğretim süreçlerini bu anlayışa göre biçimlendirmiştir. 1967 yılından günümüze kadar 46 yıldır hizmet veren TED Kdz Ereğli Koleji Vakfı eğitim- öğretimin yanında sosyal sorumluluk projelerine de önem vermektedir, Bu gün gerçekleştireceğimiz öğretmen sempozyumu vakfımızın projelerinden biridir. Bu çalışmalarda bize destek veren vakıf yönetim kurulumuza huzurunuzda çok teşekkür ederiz. Ülkemizin şekçin üniversitelerinden ve eğitim kurumlarından çok değerli akademisyenler ile bu sempozyumu gerçekleştirmekteyiz, katkılarından dolayı değerli akademisyenlerimize çok teşekkür ederiz dedi.

TED Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Petek Aşkar'da yaptığı konuşmasında gerçekleştirilen sempozyuma her geçen yıl ilginin giderek artmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

 

BOLAT'DAN ORTAK SUNUM

Aşkar'a İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek tarafından plaket verilirken ortak oturumda Bahçeşehir Üniversitesi'nden Özgür Bolat, Öğrenci motivasyonu nasıl sağlanır? konulu seminer verdi.

 

ÖĞRETMENLERE BİLGİ

Ardından konuşmacılar tarafından okul iklimi, sınıfta ustalaşmak, Cito Türkiye Öğrenci İzleme Sistemi (OİS) Sonuçlarına göre Eğitim Sisteminin Değerlendirilmesi, Stres ve Pozitif Yaşam, Üstün Yetenekli Öğrenciyi Keşfetme ve Sınıf İçinde destekleme, Öğretmen eğitiminin öğrenci başarısı ile ilişkisi, Eğitimde 21. Yüzyıl becerileri, okul lideri, öğretmen ve öğrenci profilleri, Fizikte kavram yanılgıları, Otizm, Sosyal medya, Sosyal Bilgiler eğitiminin dünü, bugünü ve geleceği,Etkili öğrenme ortamı nasıl oluşur, farkındalık oluşturan öğretmenler  gibi konular ile ilgili bilgiler verildi. 

 

KAYHAN'IN AÇIKLAMASI

Vakıf Üyesi ve Kurucu Temsilcisi İbrahim Kayhan'da öğretmen sempozyumu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: Türk Eğitim Derneğinin genel misyonu doğrultusunda, kentimizin eğitim yaşantısına ve öğretmenlerimizin mesleki ve kişisel vizyonlarına katkı sağlamak amacı ile düzenlenen sempozyumu ile eğitimcilerimiz, gün boyu katıldığı genel ve paralel oturumlar sayesinde akademisyenlerle buluşarak, dört değişik konuda eğitim alma fırsatı yakaladılar. 16 Mart günü değerli öğretmenlerimizi okulumuz da ağırlamak bizleri çok mutlu etmiştir dedi.

 

KATILIM YOĞUN OLDU

TED Koleji Lise binasında gerçekleştirilen sempozyuma, TED Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Petek Aşkar,  TED Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalından  Yrd.Doç.Dr. Aslı Bugay, TED Üniversitesi Eğitim Fakültesi ilköğretim Bölümü Okul Öncesi Ana Bilim Dalından Yrd. Doç Dr. Adile Gülşah Saranlı,   ODTÜ Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Soner Yıldırım, Eğitim Reformu Girişimi Alper Dinç, Dr. Çiğdem İşgüzel, Dr. Müjde Çalışkan, Doç. Dr. Özgül Yılmaz Tüzün, Uzman Psikolojik Danışmanlık ve Psikodramatist Fulya Kurter, İzzet Baysal Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Yrd. Doç. Dr. İlknur Çiftçi Tekinarslan, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnovasyon Merkezi Direktörü Gökhan Yücel, Gazi Üniversitesinden Prof. Dr. Bilal Güneş, Prof. Dr. Salih Ateş, Yrd. Doç.Dr. Uygar Kanlı, Ortadoğu Üniversitesinden Yrd. Doç Dr. Ali Eryılmaz,  ABD Büyükelçiliğinden  Amilee Roberge, Russel Barczyk, Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ali Azar, İstanbul Üniversitesi İKÜSEM Yöneticisi Zafer Erkoç, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Naci Kılıç, TED Vakıf 2. Başkanı Celal Bozkuş ve öğretmenler katıldı.  

 

MÜZİK DİNLETİSİ BEĞENİLDİ

Oturumlara geçilmeden önce müzik öğretmenleri; Nihan Çöklü, Uğur Bostancı, Emrah Gümüş ve öğrencilerimizin sunduğu müzik dinletisi büyük bir beğeni kazandı.

 

 Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner185